Zavrieť

Porady

Neviem prat :( (cierne biele a silne zamošene ...)

Zdravim, priznavam pral som len na brigade v cechach a to len vsetko na 40°C a vsetko spolu. Teraz som doma a mam tu nove tricka, kosele, sveter ... chcem to vyprat ale bez zniceni, popripade aby bolo co najmensie a aby oblecenie co najdlhsie vydrzalo. Cierne tricka pise ze sa peru na 40°C tie by som dal spolu akurat mam este aj take co su strasne jemne (ako bavlna) tak snad aj na 30°C ? alebo nejak nastavit jemnejsie otacky... ale mam aj cierne kosele, tie pise ze na 30°C , tak tam ich spolu s trickami na 30°C ?? a cisto biele tricko asi nemozem dat spolu s tymi cisto ciernymi trickami a koselami? co? co potom robit s bielymi trickami? a jedno cierne tricko som "trocha" poskodil , nepoviem ako ale je kompletne od paperia, viete z tych perin perovych klasickych, a tie malicke mrchy sa tak zazrali do tej ciernej kosele a nejdu dole, pranim to neslo, co mam robit? nejaka kefa alebo cim, uz som skusal kadeco... prosim pomozte ide stefanska a dovtedy by som tu koselu chcel ozivit
Usporiadat
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
lujza.j
...ked modrý so žltým uteráčikom šupneš spolu, tak asi ktorý zostane OK?
OK ostanú obidva, aj modrý, aj zelený
0 0
Radka08 Radka08

Radka08 je offline (nepripojený) Radka08

Ahojte. Ja mám tiež taký menší (alebo aj väčší) prací problém. Dala som do pračky taký bavlnený svetrík na gombíky. Na štítku uvedené, že to môže ísť do pračky na 40. Prala som na 30 a program na bavlnu a svetrík sa tak trošku roztiahol. Dá sa to nejako zvrátiť?

Ďakujem.
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

nie alebo ho skús dať na vyššiu teplotu a môžno sa ti zbehne opäť na správnu veľkosť
Naposledy upravil tweedle : 08.10.12 at 09:51
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Radka08 Pozri príspevok
Ahojte. Ja mám tiež taký menší (alebo aj väčší) prací problém. Dala som do pračky taký bavlnený svetrík na gombíky. Na štítku uvedené, že to môže ísť do pračky na 40. Prala som na 30 a program na bavlnu a svetrík sa tak trošku roztiahol. Dá sa to nejako zvrátiť?

Ďakujem.
berte to ako srandu prosím - skúsiť ho vyprať na 50?
môj ocko raz - mami bola v kúpeloch - pral môj sveter (mala som tak 12 rokov) a pri 50 sa zmenšil na veľkosť vhodnú pre bábiku
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Ivana Š Pozri príspevok
berte to ako srandu prosím - skúsiť ho vyprať na 50?
môj ocko raz - mami bola v kúpeloch - pral môj sveter (mala som tak 12 rokov) a pri 50 sa zmenšil na veľkosť vhodnú pre bábiku
..... to tak ako Mr. Bean macka ???

http://www.mojevideo.sk/video/3092/m..._pracovni.html
0 0
Radka08 Radka08

Radka08 je offline (nepripojený) Radka08

No ale tuším to aj zabralo. Povedala som si - horšie už to nebude. Trcla som to do práčky na bavlnu na 60. Vysušiť som ho nechala najskôr len tak na uteráku a potom som ho dala aj na radiátor a čuduj sa svete - vyzerá že to zabralo
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať