Zavrieť

Porady

Nezdanitelna polozka na manzelku a jej prijmy

Dobry den,

potrebovala by som poradit. Cely rok 2011 som nepracovala, od 1.1.2011 do 30.9.2011 som bola na materskej dovolenke, od 1.10.2011 do 31.12.2011 som na rodicovskej dovolenke.Na materskej dovolenke bol moj prijem cca 600eur mesacne, na rodicovnskej som zatial nedostala ziaden rodicovsky prispevok, nakolko som si to este nebola na urade vybavit.

Zaklad dane mojho manzela je za rok 2011 cca 10 000,- eur. Bude si moct na mna uplatnit nezdanitelnu ciastku? A ak ano kolko?

A kolko je NCZD na dieta?

dakujem velmi pekne.
Usporiadat
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Tweety Pozri príspevok
Jej vlastným príjmom je len príspevok v nezamestnanosti a príjem za 6 mesiacov PP.(znížený o odvody)
Ďakujem, ona ale v roku 2011 vôbec nepracovala, takže príjem je len len 6 mes -príspevok v nezamestnanosti však.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

L-M Pozri príspevok
Ďakujem, ona ale v roku 2011 vôbec nepracovala, takže príjem je len len 6 mes -príspevok v nezamestnanosti však.
OK, písala si, že nepracovala celý rok, preto tá odpoveď. Potom nepracovala vôbec, len 6 mes. poberala podporu? AK to je správne, jej vlastným príjmom na uplatnenie NČ je len výška podpory. NČ-podpora= uplatnenie NČ na manželku.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Tweety Pozri príspevok
OK, písala si, že nepracovala celý rok, preto tá odpoveď. Potom nepracovala vôbec, len 6 mes. poberala podporu?
V roku 2011 vôbec, len podpora.
Ďakujem
0 0
denda1 denda1

denda1 je offline (nepripojený) denda1

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohľadom NČ na manželku zamestnanca.
Manželka poberala od 12/2010-3/2011 nemocenské v sume 2079,60 €,
od 3/2011-11/2011 materské v sume 2332,40 €
Manžel si na ňu môže uplatniť 1226,90 € (3559,30-2332,40=1226,90) je to takto správne.
RZD robím prvýkrát. Veľmi pekne ďakujem
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

nemocenské dávky sú od dane oslobodené, ale podľa mňa patria do príjmu manželky
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

denda1 Pozri príspevok
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohľadom NČ na manželku zamestnanca.
Manželka poberala od 12/2010-3/2011 nemocenské v sume 2079,60 €,
od 3/2011-11/2011 materské v sume 2332,40 €
Manžel si na ňu môže uplatniť 1226,90 € (3559,30-2332,40=1226,90) je to takto správne.
RZD robím prvýkrát. Veľmi pekne ďakujem
Prečo zadávaš rovnaké otázky vo viacerých témach ?
http://www.porada.sk/t190971-nezd-cast-na-manzelku.html
0 0
broskynka0903 broskynka0903

broskynka0903 je offline (nepripojený) broskynka0903

Dobry den,
som na materskej.Manzel si chce uplatnit na mna a dceru nezdanitelnu polozku. Od 1.1.2011-21.12011 som bola na podpore od 22.1.2011-14.9.2011 som poberala matersku a potom rodicovsky prispevok. Manzelovi v praci povedali ze si musim ist vybavit rocne vyuctovanie za cely minuly rok kedze som v januari tych 21 dni poberala podporu...Moja otazka je ze kde si to mam ist vybavovat..ci na urad prace alebo musim ist do socialnej poistovne???
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

broskynka0903 Pozri príspevok
Dobry den,
som na materskej.Manzel si chce uplatnit na mna a dceru nezdanitelnu polozku. Od 1.1.2011-21.12011 som bola na podpore od 22.1.2011-14.9.2011 som poberala matersku a potom rodicovsky prispevok. Manzelovi v praci povedali ze si musim ist vybavit rocne vyuctovanie za cely minuly rok kedze som v januari tych 21 dni poberala podporu...Moja otazka je ze kde si to mam ist vybavovat..ci na urad prace alebo musim ist do socialnej poistovne???
Ked si v roku 2012 nemala žiadne príjmy, ktoré by boli zdaniteľné,( podpora nie je zdanit. príje) nepotrebuješ podávať DP, ani žiadať o RZD. Ale píšeš o roku 2011, tak ako? Manžel si môže uplatniť NČ na Teba, teda len rozdiel medzi podporou a ročnou NČ. ALebo si mala aj podporu aj iný príjem?
0 0
broskynka0903 broskynka0903

broskynka0903 je offline (nepripojený) broskynka0903

Dobry den,
som na materskej.Manzel si chce uplatnit na mna a dceru nezdanitelnu polozku. Od 1.1.2011-21.1.2011 som bola na podpore od 22.1.2011-14.9.2011 som poberala matersku a potom rodicovsky prispevok. Manzelovi v praci povedali ze si musim ist vybavit rocne vyuctovanie za cely minuly rok kedze som v januari tych 21 dni poberala podporu...Moja otazka je ze kde si to mam ist vybavovat..ci na urad prace alebo musim ist do socialnej poistovne???
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
broskynka0903 Pozri príspevok
Dobry den,
som na materskej.Manzel si chce uplatnit na mna a dceru nezdanitelnu polozku. Od 1.1.2011-21.1.2011 som bola na podpore od 22.1.2011-14.9.2011 som poberala matersku a potom rodicovsky prispevok. Manzelovi v praci povedali ze si musim ist vybavit rocne vyuctovanie za cely minuly rok kedze som v januari tych 21 dni poberala podporu...Moja otazka je ze kde si to mam ist vybavovat..ci na urad prace alebo musim ist do socialnej poistovne???
A manžel za ktorý rok podáva daňové priznanie? Ak za rok 2012, prečo riešiš rok 2011?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

broskynka0903 Pozri príspevok
Dobry den,
som na materskej.Manzel si chce uplatnit na mna a dceru nezdanitelnu polozku. Od 1.1.2011-21.1.2011 som bola na podpore od 22.1.2011-14.9.2011 som poberala matersku a potom rodicovsky prispevok. Manzelovi v praci povedali ze si musim ist vybavit rocne vyuctovanie za cely minuly rok kedze som v januari tych 21 dni poberala podporu...Moja otazka je ze kde si to mam ist vybavovat..ci na urad prace alebo musim ist do socialnej poistovne???
Dávka v neza. nie je zdanitelný príjem, nie je potrebné podávať tvoje DP, ani žiadať zamestnávatela o vykonanie RZD

Do vlastného príjmu manželky sa však započítava, rovnako ako vyplatené materské. O ich výške si vyžiadaj potvrdenie zo SP.
Manžel si môže na teba uplatniť len rozdiel medzi ročnou NČZD a vyplatenou dávkou v nezamestnanosti a materským.

Dátum som si skôr nevšimla, tak neviem či tam je preklep.
Naposledy upravil veronikasad : 30.01.13 at 09:42
0 0
broskynka0903 broskynka0903

broskynka0903 je offline (nepripojený) broskynka0903

pardon...ja som myslela rok 2012...poberala som podporu len tych 21 dni v januari a manzelova uctovnicka v praci povedala ze ked si chce na mna uplatnit NC tak musim si vybavit rocne zuctovanie...
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
a od 15.09.2012 bolo čo?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

broskynka0903 Pozri príspevok
pardon...ja som myslela rok 2012...poberala som podporu len tych 21 dni v januari a manzelova uctovnicka v praci povedala ze ked si chce na mna uplatnit NC tak musim si vybavit rocne zuctovanie...
RZD u zamestnáv., alebo DP musí manžel podať, to je samozrejme, kde by si potom mohol uplatniť NČ na Teba, to je jasné. Ale Ty, keď si nemala žiaden zdaniť. príjem,( podpora nie je zdaniť. príjem) ako som už písala, nežiadaš ko RZD ani nepodávaš DP. Možno len manžel zle pochopil, neverím, že mzdárka je neznalá zákona.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

učtovníčka potrebuje údaj - príjem manželky ... takže jednoducho spočítaj, koľko ti bolo v roku 2012 vyplatené zo SP (to bude dávka v nezamestnanosti za 12/2011 a 1/2012 plus materské za všetky mesiace). A tento súčet manžel uvedie do svojej žiadosti o RZD - to je príjem manželky .
Samozrejme za predpokladu, že už iný príjem si nemala a asi ani poistné si neplatila žiadne.
RP sa do príjmu manželky nepočíta.
0 0
broskynka0903 broskynka0903

broskynka0903 je offline (nepripojený) broskynka0903

to som poberala rodicovsky prispevok..a ten poberam este stale..
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

broskynka0903 Pozri príspevok
to som poberala rodicovsky prispevok..a ten poberam este stale..
AKo tvoj príjem na uplatnenie NČ na Teba bude rozdiel medzi NČ 3644,74 a tvojou podporou. Ešte stále e nemáš jasno, veď už aspoň na dvoch stranách máš odpovede.
0 0
broskynka0903 broskynka0903

broskynka0903 je offline (nepripojený) broskynka0903

iny prijem som uz nemala a ani ziadne poistne som si neplatila...takze sa nemusim trepat na urad prace a nemusim ziadat od nich ziaden papier ???lebo ta jeho uctovnicka mu povedala ze ak by som nepoberala tych 21 dni v januari davku v nezamestnanosti ze by mi "bohate" stacilo cestne prehlasenie ze som poberala len materske a rodicovsky prispevok v roku 2012
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

broskynka0903 Pozri príspevok
iny prijem som uz nemala a ani ziadne poistne som si neplatila...takze sa nemusim trepat na urad prace a nemusim ziadat od nich ziaden papier ???lebo ta jeho uctovnicka mu povedala ze ak by som nepoberala tych 21 dni v januari davku v nezamestnanosti ze by mi "bohate" stacilo cestne prehlasenie ze som poberala len materske a rodicovsky prispevok v roku 2012
Dávku v nezamestnanosti vypláca SP, takže na UP sa naozaj budeš trepať zbytočne.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

broskynka0903 Pozri príspevok
iny prijem som uz nemala a ani ziadne poistne som si neplatila...takze sa nemusim trepat na urad prace a nemusim ziadat od nich ziaden papier ???lebo ta jeho uctovnicka mu povedala ze ak by som nepoberala tych 21 dni v januari davku v nezamestnanosti ze by mi "bohate" stacilo cestne prehlasenie ze som poberala len materske a rodicovsky prispevok v roku 2012
No akosi zmätkuješ, napíš presne, čo si dostala v roku 2012, lebo je v tom akýsi chaos, 21 dní si brala podporu, materské a potom len rodičovské?
Ak áno, Podpora aj materské sa počítajú do tvojho píjmu na uplatnenie NČ. Žiadne čestné prehlásenie nie je potrebné. Jednoducho spočítate tvoje príjmy, odpočítate ich od ročnej NČ a ten rozdiel, ktorý výjde manžel uvedie v žiadosti o RZD.
1 0
Načítať ďalšie