Zavrieť

Porady

kúrenie, zateplenie, obojživelník, potery, elektrika

Čaute poraďáci.

Práve riešime otázku vykurovania a zateplenia, TUV a poterov do RD ktorý sa nachádza vo Svätom Antone. Steny mám sever a východ 37,5 cm juh a západ mám 30 cm porfix plus. Okná sú plastové dvojsklá.Slnečný pozemok v závetrí. Betonový strop zateplený 25cm minerálnou vlnou knauf. Kúrenie podlahové, 5cm EPS, 3cm formovaný EPS na vedenie trubiek. Zateplenie zatial žiadne , ale uvažujem nad 5cm. Obytná plocha 113 m2, výška stropu 2,35m.

Otázkou je teda čím máme kúriť, aký veľký obojživelný kotol treba, akú hrúbku zateplenia,koľko by mohla byť cena práce za montáž elektriky a aký máte názor na strojové potery z cemixu???

Všetkým Ďakujem za odpovede


(bungalov 864, euroline)
Usporiadat
drozdm drozdm

drozdm je offline (nepripojený) drozdm

tienik Pozri príspevok
No, je pravda ze sa da najst 1000 dovodov preco je dane kurenie lepsie.
Ale ja mam nejaky mentalny blok nici drevo takymto "bohapustym" sposobom. Ked vidim co vsetko z neho ide spravit, aky je to pekny a prijemny material na vela veci doma...a to nejdem hovorit o potrebe zelene pre nase dychanie.
Radsej na kurenie pouzijem elektriku vyrobenu z uranu - ten pre mna ako jednotlivca nema ine uplatnenie.
Ale chapem ze to nie je obchod pre vsetkych, preto radsej robime co robime a za chvilu mame vsade luky a krovie. Lebo posledne roky sa sakra vela tazi, ale nejak nevidim nikoho nic vysadzat.

Toto neberte ako namierene konkretne proti niekomu - je to len taky vseobecny povzdych nad systemom.

PS: viem ze ani plyn na tom nie je z nekonecnostou zdrojov lepsie, ale v principe, ani ten nie je pre nas zivotne dolezity.
tak s tym vyrubom maš pravdu len čiastočne
palivove drevo je vyrabane z drevin mladšich a prevažne tych sortimentou ktore nie su zužitkovatelne na ine učely ..Pracujem ako horar a spravca lesov a poviem ti že palivo vyrabam takmer vylučne z takych drevin ktore su nepredajne do vyžšich kategorii a to sa mi zda ekonomicke..Ale nerobi to tak každy a v tom maš pravdu že sa tymto vzacnym materialom plitva..URAN? ten sa ti zda zdravši pre našu planetu? žartuješ však
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

tak ako pises, bolo by fajn keby sa na palivo pouzivalo len palivove drevo - napriklad za tym ucelom pestovane. Ale smola je v tom, ako aj sam priznavas, ze to tak nie je - vsak asi vsetci vidia ako sa to tu u nas nici jedna radost. A ked vezmeme ako dlho taky strom rastie...

S tym uranom som to nemyslel ako zart, preco aj. Poznas snad nejaky lepsi vyhladovy zdroj energie schopny pokryt potreby ludstva? Ja nie, a to uz dost dlho pracujem v tejto oblasti.
Treba si uvedomit ze do nekonecna nemozeme palit vsetko co vidime, raz sa to minie. A treba ist skor cestou pouzivania "koncentrovanejsej" energie - a tou cesta jadrovej energetiky iste je.
Chceme ci nechceme, nemame momentalne vela moznosti, ba priam toho casu asi ani ziadnu inu.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
V Japonsku už dlhšie .V Čechách tuším od tohto roku začínajú predávať vodíkové palivové články pre kúrenie v domácnostiach.Zatiaľ je to síce utópia ,ale od ceny 220USD za barel ropy sa to vraj oplatí.Uvidíme.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

drozdm Pozri príspevok
tak s tym vyrubom maš pravdu len čiastočne
palivove drevo je vyrabane z drevin mladšich a prevažne tych sortimentou ktore nie su zužitkovatelne na ine učely ..Pracujem ako horar a spravca lesov a poviem ti že palivo vyrabam takmer vylučne z takych drevin ktore su nepredajne do vyžšich kategorii a to sa mi zda ekonomicke..Ale nerobi to tak každy a v tom maš pravdu že sa tymto vzacnym materialom plitva..URAN? ten sa ti zda zdravši pre našu planetu? žartuješ však
planete je to jedno.. ked ludia vymru tak do 100 rokov tu bude vsetko zarastene a prirode uran nevadi. Priroda si s ludmi poradi ako nic pokial na to pride
0 0
filipenkobs filipenkobs

filipenkobs je offline (nepripojený) filipenkobs

Teraz ma začinaju nahovarat na tepelne cerpadlo vzduch/vzduch, aky mate nato nazor ???
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

tak to tak mozno do skoropasivu. Ale v normalnom RD to bude prievan ako sa patri. Ked TC, tak iste radsej vzduch - voda.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať