Zavrieť

Porady

Exekúcia

dobrý večer
potrebovala by som poradiť

Manžel podniká v stavebníctve Minulý rok mu nebola uhradená faktúra za prácu jeho právnik po niekoľkých výzvach spracoval návrch na platobný rozkaz a súd rozhodol v prospech manžela a vyzval dlžníka na úhradu faktúry aj súdnych poplatkov včetne poplatkov z omeškania(medzičasom právnik zistil ,že dlžník za vykonanú prácu od investora stavby financie vyfakturoval a použil pre vlastnú potrebu

Manželovi do termínu stanovenom súdom peniaze nevyplatil a právnik poradil ,aby sa manžel obrátil na exekútora....čo by ale pre neho boli len výdavky ,pretože kde je istota ,že exekútor bude mať aký majetok speňažiť?
Nebolo by lepšie na dotyčného podať trestné oznámenie?
Usporiadat
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

swan2 Pozri príspevok
dobrý nápad..vieme ,že si hneď po tom vyfakturovaní začal staviať dom a kúpil dosť drahé auto ...ale otázka je na koho je to všetko napísané
mne akurát nedávno volal kamoš- že si kúpil auto BMW X6 za nejakých 80 tis. eur a či by som nebol taký láskavy a nemohol ho napísať na seba...
0 0
swan2 swan2

swan2 je offline (nepripojený) swan2

Takže ďakujem za Vaše rady..asi nám nezostáva nič iné ,len sa porozprávať s právnikom ohľadom exekucie..uvidíme

a želám Vám všetkým šťastný nový rok
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Radšej radím predať pohľadávku , exekútor nič nevymôže a bude to stáť zbytočne len veľa peňazí .Ja vymáham už roky , nakoniec povinný zomrel a mám len starosti .
1 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Zistite si cez katasterportal, ci vlastni nejaku nehnutelnost alebo ci ma na seba napisane auto, pripadne ma iny majetok. Poplatok za vydanie poverenia exekutorovi sudom na vykonanie exekucie je 16,5e, plati sa v kolkoch pri podani navrhu na exekuciu. Ak vsak povinny (dlznik) nebude mat majetok ani na uhradu trov exekucie, plati ich opravneny (veritel). Exekutor moze ziadat od opravneneho, aby zlozil preddavok na trovy exekucie. Pri zastaveni exekucie sudom je odmena exekutora najmenej 33,19 e.
0 0
swan2 swan2

swan2 je offline (nepripojený) swan2

pekný podvečer
znovu sa obraciam na Vaše rady

Dlžník po výzve súdom sa do 15 dní odvolal..stalo sa tak v januári 2012(to sme sa dozvedeli ,len po telefonickom rozhovore s pracovníčkou súdu)vraj máme čakať na list,čakáme už skoro 4 mesiace a stále nič nechodí
Viete mi poradiť aká dlha je doba ,kedy súd je povinný informovať o vznesení odvolania dlžníkom?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať