Zavrieť

Porady

Rozdelenie hospodárskeho výsledku

Prosím o radu.

Vo firme sa postupne v predchádzajúcich rokoch účtoval hospodársky výsledok podľa toho či bola strata alebo zisk ako nerozdelený na príslušný účet 428xx alebo 429xx. Takže vznikla situácia, že mám istú sumu na strane Dal účtu 428xx - nerozdelený zisk minulých období a istú sumu na strane Má dať (mínusová na Dal) účtu 429xx - neuhradená strata minulých období. Rada by som tieto dve čiastky vysporiadala, ale neviem či sa to dá jednoduchým spôsobom ako 428xx/429xx. Ak nie, prosím poraďte mi ako by sa to malo.
Usporiadat
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

liba2 Pozri príspevok
na OR neposielate zápisnicu z VZ, iba vyhlásenie konateľa, že bola UZ schválená kedy kým.
zvláštne,pretože doteraz nám to vždy robil právnik
dali sme mu kópie výkazov-t.j. súvaha,výkaz Z a S, poznámky
a on nám každý rok napísal zápisnicu z VZ o rozdelení HV za predch.rok,a zaniesol na OR - aj zápisnicu..
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

tibor1000 Pozri príspevok
zvláštne,pretože doteraz nám to vždy robil právnik
dali sme mu kópie výkazov-t.j. súvaha,výkaz Z a S, poznámky
a on nám každý rok napísal zápisnicu z VZ o rozdelení HV za predch.rok,a zaniesol na OR - aj zápisnicu..
Viem o veľa právnikoch, ktorí tak robia, ale zákon to neprikazuje.../samozrejme tým pádom ani nezakazuje/
Raz mi jeden tvrdil, že to káže, a keď som mu dokázala, že nie, povedal, že oni to tam dávajú - nuž pre niekoho argument pre mňa nie. Nevyzerá to však dobre potom voči niektorým klientom a nemám osobne rada, ak niekto taký argument, že on to robí aj tak používa....
Pravdepodobne aj Ty si zapochyboval ...

§ 3 odst. 1 písmeno g:

g) riadna individuálna účtovná závierka a mimoriadna individuálna účtovná závierka, konsolidovaná účtovná závierka a priebežná účtovná závierka zapísanej osoby, a ak to ukladá osobitný zákon, aj výročná a audítorská správa zapísanej osoby, ktorá obsahuje meno, priezvisko a bydlisko fyzickej osoby alebo obchodné meno, sídlo a identifikačné číslo právnickej osoby audítora, ako aj evidenčné číslo zápisu overujuceho audítora v zozname audítorov; účtovná závierka môže byť uložená ako súčasť výročnej správy,

a paragraf 9

6/ Pri predkladaní listín uvedených v § 3 ods. 1 písm. g) je zapísaná fyzická osoba alebo fyzická osoba, ktorá je oprávnená konať v mene zapísanej právnickej osoby, povinná spolu s listinami predložiť písomné vyhlásenie, či predkladané listiny príslušný orgán schválil, alebo neschválil.
7 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

a co prispevok 401 neviete poradit
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

zuzanna Pozri príspevok
a co prispevok 401 neviete poradit
Nerozumiem k akému príspevku - 401 odpovedá Liba
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
zuzanna Pozri príspevok
a co prispevok 401 neviete poradit
... v ktorej téme?
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Právnik môže byť hockto...
Koľko zhrabne právnik ????

A ideme podporovať niečo, čo dokáže obyčajný účtovník.

Evina, no uznajte, no nedokážete napísať a mať uloženú v PC jednu zápisnicu, a čo ste horšia ako právnik??? NIE STE!!!!!

Ako sorry, prečo by to mali robiť právnici??? A čo sme mi horší??? Nie sme, ale sme lacnejší , odoberáme im fach, a je to na škodu??? NIE JE!!!!

, teraz som mimo!!!!! Som nasrdená na našich právničkoch, (je to v globále, nechcem uraziť všetkých).
Min. rok som strávila s jedným zamotaným prípadom niekoľko desiatok hodín (asi okolo 30-35) . VYfakt. som si cca 150 €.

Právnikovi som podhodila všetky skutočnosti, na kt. som naďabila, mala som preštudovaný český zákonník, prešla som OR subjektu, proste všetko, právnik na základe mojich skutočností napísal jeden sprostý list v právnej forme zapýtal 300 € za hov.., pričom som mu dala všetko do ruky, a bol to kamarát mimochodom, a mimochodom ešte i zuby, kt. mám od zúrivosti cerím.... Hlavné bolo to, že tak strašne som plakala, a plakala, aký je svet nespravodlivý (ináč povedala som si, budeš Ty odomňa niečo chcieť, a uvidíš!!!!!!!)

A som v téme, prečo by mal byť účtovník horší ako právnik, a nemal by vedieť napísať nejakú banálnu zápisnicu.
Účtovníci česť!!!!!!!
2 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

To zas ja právnikov uznávam veľmi, ale Betka skôr je to vždy len o ľuďoch - v každej profesii sú dobrí, menej dobrí a zlí....
Ale toho právnika, čo posiela aj tú zápisnicu nepovažujem za zlého , ale za zbytočne iniciatívneho ..../a toho osobne aj troška namysleného /...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Súhlasím s Jankou vo všetkom.
Aj mňa to srdí, ak klientovi dačo urobím naviac a účtujem si za to, tak je z toho úplne PAF!
Ale keď platí u právnika, ani okom nemihne.
Napr. za prevod imania na eurá, videla som účet na 250 €, odo mňa by to chceli zadara.
2 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Rozalka Pozri príspevok
Súhlasím s Jankou vo všetkom.
Aj mňa to srdí, ak klientovi dačo urobím naviac a účtujem si za to, tak je z toho úplne PAF!
Ale keď platí u právnika, ani okom nemihne.
Napr. za prevod imania na eurá, videla som účet na 250 €, odo mňa by to chceli zadara.
No a ja preto nerobím nikomu prevod na eurá, zmluvy a podobné, založenie spoločnosti, lebo to patrí do inej profesie ....
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Rozalka Pozri príspevok
Súhlasím s Jankou vo všetkom.
Aj mňa to srdí, ak klientovi dačo urobím naviac a účtujem si za to, tak je z toho úplne PAF!
Ale keď platí u právnika, ani okom nemihne.
Napr. za prevod imania na eurá, videla som účet na 250 €, odo mňa by to chceli zadara.
, do ri.., snívam??? (krútim hlavičkou)
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

Dobrý deň prajem.

Prosím Vás, píšeme zápisnicu o rozdelení zisku s.r.o. za rok 2009.
Spoločnosť s.r.o. dosiahla vysoký zisk.
časť preúčtujeme do rezervného fondu - podľa spoločenskej zmluvy
ostatné chceme rozdeliť spoločníkom,avšak tu máme trošku problém

2 spoločníci sa na ZI podielajú vkladmi každý 50%

avšak každý spoločník vykonáva svoju vlastnú činnosť (vrámci s.r.o.), daň si aj prepočítavajú každý na seba, a každý zaplatí svoju pomernú časť
a daň sa zaplatí celá,za celú s.r.o. 1 sumou na účet daňového úradu

vytvorený zisk za rok 2009 teda-viac ako polovica patrí 1 spoločníkovi, tomu vieme aj presne určiť,koľko
avšak,keďže má každý z týchto 2 spoločníkov, 50% vkladu na ZI

takže do zápisnice na Obchodný register,o rozdelení zisku, musíme vzniknutý čistý zisk,rozdeliť na 50% ,ako podiel pre každého spoločníka?


Vopred veľmi moc ďakujem za pomoc

odpoved som chcela na toto diky
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Zuzanka, odpovede sú tu:
Stefan2005 Pozri príspevok
Zisk určený na rozdelenie medzi spoločníkov sa delí v pomere určenom spoločenskou zmluvou. Ak by však spoločenská zmluva neupravovala rozdelenie zisku medzi spoločníkov, rozdelili by sa podľa pomeru ich splatených vkladov.

Ako máte zadefinované delenie VH v spoločenskej zmluve?
Toto je upresnenie zadávateľa:
tibor1000 Pozri príspevok
"a) prídel do rezervneho fondu
b) prídel do iných fondov spoločnosti
c) na iné účely stanovené valným zhromaždením na rozdelenie medzi spoločníkmi a v pomere zodpovedajúcom ich splatených vkladom na základné imanie"
ďalšia odpoveď
liba2 Pozri príspevok
na OR neposielate zápisnicu z VZ, iba vyhlásenie konateľa, že bola UZ schválená kedy kým.
zuzanna Pozri príspevok
odpoved som chcela na toto diky
Pôvodné zadanie
tibor1000
Dobrý deň prajem.

Prosím Vás, píšeme zápisnicu o rozdelení zisku s.r.o. za rok 2009.
Spoločnosť s.r.o. dosiahla vysoký zisk.
časť preúčtujeme do rezervného fondu - podľa spoločenskej zmluvy
ostatné chceme rozdeliť spoločníkom,avšak tu máme trošku problém

2 spoločníci sa na ZI podielajú vkladmi každý 50%

avšak každý spoločník vykonáva svoju vlastnú činnosť (vrámci s.r.o.), daň si aj prepočítavajú každý na seba, a každý zaplatí svoju pomernú časť
a daň sa zaplatí celá,za celú s.r.o. 1 sumou na účet daňového úradu

vytvorený zisk za rok 2009 teda-viac ako polovica patrí 1 spoločníkovi, tomu vieme aj presne určiť,koľko
avšak,keďže má každý z týchto 2 spoločníkov, 50% vkladu na ZI

takže do zápisnice na Obchodný register,o rozdelení zisku, musíme vzniknutý čistý zisk,rozdeliť na 50% ,ako podiel pre každého spoločníka?
Vopred veľmi moc ďakujem za pomoc
Tibor to už vyriešil. A tvoja otázka je aká? upresni
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

ci je mozne po dohode na VZ aj ked je v spolocenskej zmluve uvedene ze zisk sa deli na 50% sa dohodnut ze jeden spolocnik dostane 25% a druhy dostane 75% je to mozne???
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

zuzanna Pozri príspevok
ci je mozne po dohode na VZ aj ked je v spolocenskej zmluve uvedene ze zisk sa deli na 50% sa dohodnut ze jeden spolocnik dostane 25% a druhy dostane 75% je to mozne???
... pozri si príspevok č. 399 tejto témy.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

zuzanna Pozri príspevok
ci je mozne po dohode na VZ aj ked je v spolocenskej zmluve uvedene ze zisk sa deli na 50% sa dohodnut ze jeden spolocnik dostane 25% a druhy dostane 75% je to mozne???
§ 123 Obchodného zákonníka:

(1) Spoločníci majú nárok na podiel zo zisku v pomere zodpovedajúcom ich splateným vkladom, ak spoločenská zmluva neurčuje inak.

(2) Spoločnosť môže vyplácať podiely na zisku len pri splnení podmienok podľa § 179 ods. 3 a 4. Spoločnosť nesmie vyplácať najmä úroky z vkladov do spoločnosti a preddavky na podiely na zisku.

(3) Po dobu trvania spoločnosti nemôžu spoločníci žiadať vrátenie vkladu. Za vrátenie vkladu sa nepovažujú platby spoločníkom poskytnuté pri znížení základného imania.

(4) Podiel na zisku vyplatený v rozpore s týmito ustanoveniami sú spoločníci povinní spoločnosti vrátiť. Za toto vrátenie ručia spoločne a nerozdielne konatelia, ktorí vyslovili súhlas s touto výplatou.
0 0
LUBY LUBY

LUBY je offline (nepripojený) LUBY

konateľka
Dobrý deň všetkým, prosím oradu - viete aký konštantný symbol sa uvádza v banke pri prevode podielu na zisku spoločníkovi?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

LUBY Pozri príspevok
Dobrý deň všetkým, prosím oradu - viete aký konštantný symbol sa uvádza v banke pri prevode podielu na zisku spoločníkovi?
Môžeš použiť aj tento:
0558 - Finančné platby ostatné
0 0
LUBY LUBY

LUBY je offline (nepripojený) LUBY

konateľka
Bude to stačiť? Nič bližšie som v KS nenašla, ide mi o to, že banka hlási tieto platby daňovému úradu, takže do popisu dám podiel na zisku?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

LUBY Pozri príspevok
Bude to stačiť? Nič bližšie som v KS nenašla, ide mi o to, že banka hlási tieto platby daňovému úradu, takže do popisu dám podiel na zisku?
Áno, môže to takto byť.
0 0
LUBY LUBY

LUBY je offline (nepripojený) LUBY

konateľka
VĎAKA Tweety
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať