Zavrieť

Porady

Rozdelenie hospodárskeho výsledku

Prosím o radu.

Vo firme sa postupne v predchádzajúcich rokoch účtoval hospodársky výsledok podľa toho či bola strata alebo zisk ako nerozdelený na príslušný účet 428xx alebo 429xx. Takže vznikla situácia, že mám istú sumu na strane Dal účtu 428xx - nerozdelený zisk minulých období a istú sumu na strane Má dať (mínusová na Dal) účtu 429xx - neuhradená strata minulých období. Rada by som tieto dve čiastky vysporiadala, ale neviem či sa to dá jednoduchým spôsobom ako 428xx/429xx. Ak nie, prosím poraďte mi ako by sa to malo.
Usporiadat
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Majka Pozri príspevok
prosim Vas ake mate skusenosti z praxe,ked sa rozdeli HV, je len jeden konatel, je to zisk za r.2007,zdanit to uz nemusi ked to bude jeho prijem ale aky to ma dopad na zdravot.poistenie? jedna sa sumu asi o 900tis.
žiadny. podiel na zisku si vypláca ako spoločník, odvody poistného neplatí žiadne.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

dakujem vam za upresnenie,prajem prij.vecer
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Majka Pozri príspevok
dakujem,prave som to citala, ale nechapem preco minuly rok moj znamy konatel ten prijem zo zisku zapocital v roc. zuctovani zdravot. poistenia.
... treba sa ho spýtať
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

liba2 Pozri príspevok
... treba sa ho spýtať
hm ani on nevie
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

KEJKA Pozri príspevok
možno konateľ nebol spoločník.........
Nerozumiem, ved predsa podiely na zisku spoločníkov ani konateľov /nemusí to byť súčasne/ nevstupujú do VZ ZP. Ak by islo o zamestnancov,bez účasti na ZI al.bez účasti v orgánoch.
0 0
danielv danielv

danielv je offline (nepripojený) danielv

Majka Pozri príspevok
hm ani on nevie
Poraď mu, aby podal opravné zúčtovanie, možno sa dostane pod odvodový strop, niečo mu vrátia a on Ti z toho vyplatí "nálezné"...

A ak z toho náhodou zaplatil aj daň z príjmu FO, budeš mať uňho naozaj veľké očko.
0 0
dkleinova dkleinova

dkleinova je offline (nepripojený) dkleinova

Dobrý deň,
mám tu taký problém s účtami 421, 428, 429 a 431...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

dkleinova Pozri príspevok
Dobrý deň,
mám tu taký problém s účtami 421, 428, 429 a 431...
A aký taký?
0 0
dkleinova dkleinova

dkleinova je offline (nepripojený) dkleinova

Prajem pekný deň,
mám tu problém s účtami 421, 428, 429 a 431...
( naša spoločnosť bola vytvorená zo zákona, neplatíme ako PO ani DPH ani dan z prijmov PO )

účet 421 rezervný fond - nikdy sme ho netvorili..neviem či je to správne..rokmi sme dosahovali aj zisk aj stratu a nikdy nikto neriešil rezervný fond..je to chyba?

na účte 428 zisk mám zostatok prenášaný z minulých rokov cez 4 milióny...
na účte 429 mám tiež zostatok z minulých rokov 605 tisíc..
a na účte 431 mám zostatok z min. rokov cez 3 milióny...

síce sa každý rok v januári účtovalo na účte 431 zisk al. strata a to 431/429 a 428/431, ale stále sa prenášal zostatok cez 3 milióny..

viete mi niekto poradiť, ako tieto účty poriešiť?? nikdy som to v praxi nerobila ako účtovníčka.. a prosím, poraďte mi niekto, tlačí na mňa uzávierka
0 0
dkleinova dkleinova

dkleinova je offline (nepripojený) dkleinova

a keď som presne počítala tie sumy účtov...tak zostatky účtu 428 mínus zostatok účtu 429 sa rovná zostatku účtu 431..ak to nejak pomôže..
0 0
dkleinova dkleinova

dkleinova je offline (nepripojený) dkleinova

zvláštne mi to odosiela príspevky...tak to napíšem ešte raz..keď som počitala sumy na účtoch, tak mi vyslo, že zostatok účtu 428 mínus zostatok účtu 429 sa rovná zostatku účtu 431..
0 0
dkleinova dkleinova

dkleinova je offline (nepripojený) dkleinova

prosiiim, skúste mi niekto poradiť..
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

To účtuješ s.r.o. ? alebo nejaký iný podnikateľský subjekt ?
0 0
dkleinova dkleinova

dkleinova je offline (nepripojený) dkleinova

liba2 Pozri príspevok
To účtuješ s.r.o. ? alebo nejaký iný podnikateľský subjekt ?
my sme špeciálny tým, že nás zriadil zákon.. nemáme rozpočet, nie sme ani s. r. o. ani k. s. ani nič podobné..
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

dkleinova Pozri príspevok
my sme špeciálny tým, že nás zriadil zákon.. nemáme rozpočet, nie sme ani s. r. o. ani k. s. ani nič podobné..
... a podľa ktorých Postupov účtovania účtuješ ? čím sa riadiš v účtovníctve ? okrem zákona o účt. ?
0 0
dkleinova dkleinova

dkleinova je offline (nepripojený) dkleinova

liba2 Pozri príspevok
... a podľa ktorých Postupov účtovania účtuješ ? čím sa riadiš v účtovníctve ? okrem zákona o účt. ?
no, keďže to nemáme špeciálne určené a neviem, či je špeciálne účtovníctvo pre "komory", tak účtujem ako moje predchodkyne v PU pre podnikateľov...
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

dkleinova Pozri príspevok
no, keďže to nemáme špeciálne určené a neviem, či je špeciálne účtovníctvo pre "komory", tak účtujem ako moje predchodkyne v PU pre podnikateľov...
Skôr než začneš účtovať, musíš poznať aj právnu formu organizácie, malo by to byť uvedené v tom zákone, na základe ktorého vznikla.
Kto je štatutárny orgán? asi predseda?
Podľa toho treba zvoliť príslušné Postupy účtovania... asi v tom je prameň problémov...
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Určite máte aj právnika, tak sa ho spýtaj, mal by to vedieť...
Ešte ma súkromne zaujíma, si tam jediná účtovníčka , teda robíš celú účtovnú problematiku sama ? nemáš s kým konzultovať ?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Na svoju činnosť si musíte zarobiť ? alebo dostávate príspevky, dotácie ? alebo aj zarobiť aj dotácie?
0 0
dkleinova dkleinova

dkleinova je offline (nepripojený) dkleinova

liba2 Pozri príspevok
Skôr než začneš účtovať, musíš poznať aj právnu formu organizácie, malo by to byť uvedené v tom zákone, na základe ktorého vznikla.
Kto je štatutárny orgán? asi predseda?
Podľa toho treba zvoliť príslušné Postupy účtovania... asi v tom je prameň problémov...
no, som tu len tri mesiace... ale viem, že máme predsedu, podpredsedu a predstavenstvo...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať