Zavrieť

Porady

Dovolenka v Grécku - Leto 2012 - riskujem?

Anketa: Plánujete dovolenku na niektorý Grécky ostrov aj v lete 2012?

Počet hlasujúcich
37. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Pôjdem na dovolenku do Grécka

    13 35.14%
  • Neviem sa rozhodnúť

    4 10.81%
  • Určite tento rok do Grécka nepocestujem

    20 54.05%
Hlasovanie s viacerými možnosťami.
Viem, že tu nenájdem asi nikoho, kto mi odporučí dovolenku na niektorom Gréckom ostrove aj v tomto roku, ale ja už uvažujem o objednaní a zaplatení First Moment. Myslíte, že veľmi riskujem? Vyskúšal som aj iné krajiny, ale grécky Rhodos, Kréta, Korfu alebo Kos to vyhráva. Čo poviete riskujem, že tento rok prídem o peniaze?

Chcel by som aby táto téma pomohla v rozhodovaní všetkým ľudom, ktorí si zamilovali Grécke ostrovy a nevedia, ako sa vyvinie situácia s krachujúcim Gréckom. Budem rád a pokúsim sa, aby bola táto diskusia stále živá až do leta 2012, kedy sa dúfam budeme tešiť z vydarenej dovolenky 2012
Usporiadat
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

Zdenka175 Pozri príspevok
Tak nakoniec idete teda?
ešte neviem, stále je to 50 na 50

preto som zvedavá na názor a skúsenosti iných (ktorí už tento rok v grécku-na pevnine boli)
0 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

anna81 Pozri príspevok
už sa ti vrátila tá kamarátka?
horím zvedavosťou ;-)
Ešte nie, momentálne je tam a poslala zatiaľ len dve krátke sms-ky, o žiadnych problémoch nepísala, len že je tam super, ceny ako doma (nič konkrétnejšie), more teplé a dlho plytké (jej ako neplavkyni veľmi vyhovuje). Asi je jej naozaj dobre (sú tam väčšia partia) a nemá čas na vypisovačky, tak po návrate ju vyspovedám , máme sa stretnúť, vrátiť by sa mala 2. júla.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Ja by som išiel hocikde, záleží od ceny. Ak by mi ponúkli dovolenku do Grécka za 300€ AI, letecky s dobrým hotelom na pláži a odletom z KE, tak by som išiel. Ak by mi ponúkli dovolenku za 400€ do Iránu k moru AI, letecky s dobrým hotelom na pláži a odletom z KE, tak by som išiel.
0 0
alexadela alexadela

alexadela je offline (nepripojený) alexadela

Aj my sa chystáme v júli na Pelion, ideme autom, žiadny strach z Grécka nemám.....
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Kamaratka sa vratila zo Santorini. Ani naznak ziadnych nepokojov, vsetko ako v minulych sezonach.
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nerád robím Aeolusu reklamu ale za 10 evri aj keby sa malo spať pod tými parazlami na pláži . http://www.aeolus.sk/lastminute.html?travelsCountryID=1
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
A pridám moju srcovku Sarti
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Všetko vyzerá že väčší risk je ísť cez cestovku ,ako do Grécka samotného.http://cestovanie.aktuality.sk/clano...ury-alex-tour/ hajzli.
0 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

anna81 Pozri príspevok
už sa ti vrátila tá kamarátka?
horím zvedavosťou ;-)
Tak už Ti môžem napísať aktuálne informácie po návrate z Grécka z Paralie:
Cesta autobusom bez akýchkoľvek problémov, nestretli sa so žiadnymi nepokojmi, išli niečo málo cez 19 hodín (z Bratislavy), každé 4 hodiny povinná prestávka, traja šoféri, 3 LCD a s programami aj pre detičky, ktoré sa zabavili a ostatní ani nevedeli, že ich v autobuse mali ...
Pobyt super pohodový, bez akýchkoľvek náznakov krízy, Gréci tam politikou nežijú ... .
Ceny - podľa toho kde (na pláži, v taverne, v Lidli ...) a kedy (ráno, večer ...) sa kupovalo. Napríklad podvečer bolo ovocie lacnejšie ako ráno. Melón 0,35-0,55 €/kg, marhule 1 €/2kg. Z nápojov 1,5 litra sódy 0,60 €, minerálka 1-1,5 €, veľké pivo (české zubr) 2 €, frapé káva 1,5-2 € (na pláži 2,5 €). Na obed menu 5 €/2 osoby (gyros, guláš, morské plody ...). Varená kukurica 1 €/ks. Výborná smotanová točená zmrzlina malá (asi ako naša dvojitá) 1 €. V Lidli sa dali kupovať nanuky len v krabiciach (6 ks), nie po 1 ks ako u nás. Na pláži predávali šišky rôznej veľkosti za 1-1,8 €/ks, palacinky 1 €/ks. Do Paralie vraj chodili nakupovať aj zo susedného letoviska. Pečivo bolo treba v Lidli kupovať doobeda, poobede už bol problém, lidlácka freeway cola 0,59 €/2l, vysokotučné smotanové mlieko 0,85 €/1l.
V Paralii bol lunapark 2 €/jedna atrakcia.
Klíma v izbe sa dala dokúpiť na mieste za 5 €/izba/24 hod.
Dve lehátka a slnečník na pláži za kúpenie drinku (stačila napríklad frapé káva alebo pivo). Na obed odchádzali z pláže a podvečer, keď znova prišli na pláž, už za slnečník a lehátka neplatili a nemuseli si tam ani nič nechávať (obsadzovať), lebo stále chodili na to isté miesto a mali ho potom vždy už voľné.
Všetko bolo otvorené do polnoci.
Kamarátka sa vrátila veľmi spokojná a povedala, že na budúci rok pôjde znova a na dvojturnus .
0 0
janajaku1 janajaku1

janajaku1 je offline (nepripojený) janajaku1

My ideme do Grecka tu :http://www.ubytovanie-grecko.sk/ Ak tam niekto bol poprosím info ako tam bolo Náš termín je 14.7.2012
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

luja5 Pozri príspevok
Tak už Ti môžem napísať aktuálne informácie po návrate z Grécka z Paralie:
Cesta autobusom bez akýchkoľvek problémov, nestretli sa so žiadnymi nepokojmi, išli niečo málo cez 19 hodín (z Bratislavy), každé 4 hodiny povinná prestávka, traja šoféri, 3 LCD a s programami aj pre detičky, ktoré sa zabavili a ostatní ani nevedeli, že ich v autobuse mali ...
Pobyt super pohodový, bez akýchkoľvek náznakov krízy, Gréci tam politikou nežijú ... .
Ceny - podľa toho kde (na pláži, v taverne, v Lidli ...) a kedy (ráno, večer ...) sa kupovalo. Napríklad podvečer bolo ovocie lacnejšie ako ráno. Melón 0,35-0,55 €/kg, marhule 1 €/2kg. Z nápojov 1,5 litra sódy 0,60 €, minerálka 1-1,5 €, veľké pivo (české zubr) 2 €, frapé káva 1,5-2 € (na pláži 2,5 €). Na obed menu 5 €/2 osoby (gyros, guláš, morské plody ...). Varená kukurica 1 €/ks. Výborná smotanová točená zmrzlina malá (asi ako naša dvojitá) 1 €. V Lidli sa dali kupovať nanuky len v krabiciach (6 ks), nie po 1 ks ako u nás. Na pláži predávali šišky rôznej veľkosti za 1-1,8 €/ks, palacinky 1 €/ks. Do Paralie vraj chodili nakupovať aj zo susedného letoviska. Pečivo bolo treba v Lidli kupovať doobeda, poobede už bol problém, lidlácka freeway cola 0,59 €/2l, vysokotučné smotanové mlieko 0,85 €/1l.
V Paralii bol lunapark 2 €/jedna atrakcia.
Klíma v izbe sa dala dokúpiť na mieste za 5 €/izba/24 hod.
Dve lehátka a slnečník na pláži za kúpenie drinku (stačila napríklad frapé káva alebo pivo). Na obed odchádzali z pláže a podvečer, keď znova prišli na pláž, už za slnečník a lehátka neplatili a nemuseli si tam ani nič nechávať (obsadzovať), lebo stále chodili na to isté miesto a mali ho potom vždy už voľné.
Všetko bolo otvorené do polnoci.
Kamarátka sa vrátila veľmi spokojná a povedala, že na budúci rok pôjde znova a na dvojturnus .

ďakujem ti,
vyzerá to super,
už som sa začala aj vytešovať, ale som zistila že ten apartmánový dom čo som mala vybratý je obsadený... :-(
vie niekto poradiť cestovné kancelárie, ktoré robia autobusové zájazdy na olympskú riviéru?
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

anna81 Pozri príspevok
ďakujem ti,
vyzerá to super,
už som sa začala aj vytešovať, ale som zistila že ten apartmánový dom čo som mala vybratý je obsadený... :-(
vie niekto poradiť cestovné kancelárie, ktoré robia autobusové zájazdy na olympskú riviéru?
Dobrý deň,
my sme boli cez CK Turancar.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

anna81 Pozri príspevok
ďakujem ti,
vyzerá to super,
už som sa začala aj vytešovať, ale som zistila že ten apartmánový dom čo som mala vybratý je obsadený... :-(
vie niekto poradiť cestovné kancelárie, ktoré robia autobusové zájazdy na olympskú riviéru?
http://www.travel.sk/dovolenka/greck...era/index.html
0 0
cibka1 cibka1

cibka1 je offline (nepripojený) cibka1

bol niekto v Nei Pori?
rada by som uvítala skúsenosti s touto oblasťou (aké je tam more, pláž, reštauračné služby...)
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

cibka1 Pozri príspevok
bol niekto v Nei Pori?
rada by som uvítala skúsenosti s touto oblasťou (aké je tam more, pláž, reštauračné služby...)
prave sme sa odtial vratili ... a uz sa tam nikdy nevratime (myslim vseobecn do grecka) ...
ubytovanie - katastrofa, to si snad greci robia z turistov srandu ?
more - spinave
plaz - hnusna, spinava, bordel ...
restauracne sluzby - super, 1*
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nie Gréci si robia srandu ,ale tý ktorým ste naleteli.Vždy keď sme boli s cestokou tak ubytovanie stálo za bačovu fujaru.Vždy keď som si hľadal a objednával sám to bolo 100 a jedno.Aj keď som to celé neprešiel ,ale asi podobne bude vyzerať celá tzv Olypijská riviéra .Som tam tiež šiel pozrieť v očakávaní.Ale stačilo namočiť ruku do mora ostala celá mastná(Paralia)pozrieť na okolie ,vyzeralo to ,ako keby mala Petržalka miesto smradlavej vody Dunaja mastnú morskú pláž kde sa po celý deň nahrnú všetci obyvatelia Petržalky.Aj keď určite sa snažili udržiavať čistotu pri desiatkach tisíc turistov je to prakticky nemožné.Špinu, zápach,Petržalské činžiaky ala Grécka architektúra, desiatky tisíc turistov niečo ,ako Makarská.Ja som to pomenoval hneď turistické inferno.Našťastie bol som tam svojim autom tak sa stačilo otočiť a ísť o pár km inam.Reštaurácií tam bude určite dosť.Kvalita ,asi v celom Grécku aj tá najzapadlejšia reštaurácia bez hviezdičiek bude ma mýle kvalitou jedla od slovenských ,ktorým by v porovnaní s Gréckimi pristal skôr názov chemické laboratória ,alebo vývarovne.
bubkoch Pozri príspevok
prave sme sa odtial vratili ... a uz sa tam nikdy nevratime (myslim vseobecn do grecka) ...
ubytovanie - katastrofa, to si snad greci robia z turistov srandu ?
more - spinave
plaz - hnusna, spinava, bordel ...
restauracne sluzby - super, 1*
0 0
AnnaPr AnnaPr

AnnaPr je offline (nepripojený) AnnaPr

Aj ja som bola na Kréte /23.6.-4.7.2012/. Bolo super. Stredisko Kavros, krásna široká čistá pláž, more teplé. Hotel Mythos Palace.
0 0
Marcela Janíčková Marcela Janíčková
Bol niekto vlastným autom cez CK Aeolus v grécku - destinácia Sarti - ubytovanie RENA? Je odvaha ísť vlastnou dopravou, viete niekto poradiť. A Ako to vypadá s cenami potravín, ovocia a zeleniny?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ja som bol cez CK aeolus v Grécku vlasným autom v Sarti.Ceny potravín cca o niečo drahšie ako na slovensku.Neoplatí sa tam okrem piva (kvalitné čapované Mythos tam stojí od 2,5€ a pitnej vody voziť absolútne nič.Neviem za koľko vám aeolus ponúka ubytovanie ale odporúčam ísť na blind dá sa tam v pohode zohnať od 60€/ deň trochu ďalej od pláže priamo na pláži 80-90€.
1 0
skplan skplan

skplan je offline (nepripojený) skplan

Kefalonia/Greece - Porto Skala. Parada!!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať