Zavrieť

Porady

Poistná zmluva-účtovník,lekár, audítor, daňový poradca

Dobrý deň prajem,

prosím Vás, poradí nám niekto ohľadom poistných zmlúv na poistenie výkonu špecifickej profesie (lekára, audítora atď.)?

Ide o to, že máme záujem o uzavrietie takýchto zmlúv, ale v poisťovni sme boli informovaní, že:


- ak napr. odídeme na dôchodok a teda prestaneme platiť poistné za poistenie škôd spôsobených pri výkone tohto povolania (lebo ukončíme aj poistnú zmluvu za výkon profesie lekára, účtovníka, audítora, keďže už predmetná profesia nie je vykonávaná), tak potom,

ak sa náhodou napr. zistí (už v čase keď budeme na dôchodku), že bolo niečo zle urobené ešte v čase výkonu povolania profesie lekára, účtovníka, audítora..., tak že poisťovňa už nič NEPREPLATÍ, lebo už nie uzatvorená žiadna v tom čase "bežiaca" poistná zmluva. A to, že v čase, keď bola urobená chyba, bola uzatvorená a platila sa poctivo poistná suma, NIE JE VOBEC DOLEZITE!

Prosím, má niekto takéto skúsenosti? Neviete nám poradiť poisťovňu, kde by vedeli vykryť aj prípad zistenia chyby z čias platenie poistnej zmluvy aj po odchode do dôchodku (resp. po skončení podnikania lekára, audítora atď. aj z iných dôvodov (napr. odchodu do zahraničia, na materskú dovolenku, zmeny profesie atď...).

Prosím, máte uzatvorené zmluvy na poistenie výkonu vašej profesie? Máte, prosím, niekto riešené v týchto zmluvách aj krytie škôd spôsobených v čase výkonu podnikania účtovníka, daňového poradcu, či lekára (t.j. v čase platenia poistného a platnosti zmluvy), ale zistených až po skončení podnikania (po odchode na dôchodok, na materskej atď.)? Viete nám, prosím, poradiť poisťovňu, ktorá tieto následne zistené škody kryje aj po skončení podnikania?

ALEBO TO NEROBÍ ŽIADNA POISŤOVŇA A MUSÍM SI PLATIŤ POISTNÉ AŽ DO KONCA ŽIVOTA???

Ďakujeme krásne za pomoc!
Usporiadat
deeda deeda

deeda je offline (nepripojený) deeda

Podľa mňa v prípade 1,2 máte právo, v 3. nie. Ak sa mýlim, právnici nech ma opravia.
Kontaktovala by som predmetnú poisťovňu písomne, ak nepochodíte u kompetentných likvidátorov, tak priamo právne oddelenie na ústredí.
1 0
Janarma Janarma

Janarma je offline (nepripojený) Janarma

deeda Pozri príspevok
Podľa mňa v prípade 1,2 máte právo, v 3. nie. Ak sa mýlim, právnici nech ma opravia.
Kontaktovala by som predmetnú poisťovňu písomne, ak nepochodíte u kompetentných likvidátorov, tak priamo právne oddelenie na ústredí.
Ďakujem pekne za pomoc!
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
nika.sum Pozri príspevok
Prosim aspon orientacne kolko stoji take poistenie u uctovnika?
záleží od obratu (tvojho)
ale napr. ČSOB:
pri poistnej sume 16597€ (to je minimum) a pri spoluúčasti 166€ je ročné poistné cca 250-350€
2 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať