Zavrieť

Porady

Elektrická špirála v bojleri

Táto otázka je troška náročnejšia. Chcem sa opýtať či bude fungovať elektrická špirála o výkone 3 kW aj keď jej dodám iba 1kW el. energie. Za odpovede Ďakujem
Naposledy upravil Dav : 05.01.12 at 20:16
Usporiadat
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

laceti Pozri príspevok
bude to fungovat,dodat energiu 1KW mozes ale spirala bude hriat asi tak 20min,jednoducha matematika 3kw spirala spotrebuje za1h- 3kw,ked das 1kw co je jedna tretina spotreby ,a ako si chcel dodat 1kw?ze budes sledovat elektromer a ked uz bude spotrebovanej 1kw vypnes prud?
nie nebude to fungovat. Tvoj jednoduchy prepocet plati pre idealne tvrdu siet. Ale tu mame relativne slaby tocivy stroj. Vid prispevky vyssie.
0 0
laceti laceti

laceti je offline (nepripojený) laceti

sorry ale v hlavnej otazke sa nepise ,ze sa prud vyrabas sam,cize mas vlastny zdroj,v tom pripade moja prva reakcia plati len na tvrde pripojenie,na tocive generatory,ktory ma vykon 1kw nemozes odoberat vacsi vykon ako samotny zdroj vyrobi,to fungovat nebude ,to mas tak ja mam benzinovu elektrocentralu s max.vykonom 3kw a ja viem ze mozem pouzivat len tolko spotrebicov kolko bude jeho vysledna spotreba,viem ze mi pojde chladnicka,kotol svietenie,mozem piect aj v el.rure len musim ubrat z niecoho ineho aby mi to utiahlo,akonahle sa prevysi spotrebovani vykon oproti vyrobenemu istic elektrocentralu automaticky vypne, v tvojom pripade spiralu o vykone 3kw ti neutiahne zdroj o 1kw,ale keby sa dal 1kw teleso a mensie ,tak ti to bude fungovat
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

v hlavnej nie, to mas pravdu, ale uz od tretieho prispevku je to jasne. A kedze dalej 3 strany vsetci diskutujeme z pouzitim tych "doplnkovych" informacii o zdroji zda sa mi tvoj navrat k prvotnemu zadaniu mierne cudny :-)
0 0
Peter158 Peter158

Peter158 je offline (nepripojený) Peter158

Ako ste už hovorili nebol by to dbrý nápad napojiť 3kW špirálu na 1kW dynamo (trpelo by dynamo, po istej dobe by nešlo). Pravdu povediac mojím snom by bola vertikálna elektráreň, poobná ako je tu ( ) .Min. 3,5-4mvysoká, priemer okolo 1m) napojená na 2-4 kw dynamo ktoré by vyhrievalo vodu v bojleri (nemyslím primárny zdroj ale skôr nejaký dohrev). Stačilo by aj 30-40 stupnov ktorá by šla rovno do podlahovky. Ako vidite profil vrtule je špirálový a podľa mňa by sa mal točiť už pri malom vetre z ktorej koľvek strany vo výške 5-6m nad zemou (Samozrejme s dobými základmi, brzdami, meničmi napätia.... Preto som sa Vás pýtal či by 3kW špirála niečo vyhriala aj pri 1kW elektrickej energie (pri slabšom vetre).
0 0
Peter158 Peter158

Peter158 je offline (nepripojený) Peter158

Nejak podobne fúka za našim domom, najme pri zmene počasia a ročných období (v lete, na jeseň a aj v zime) samozrejme že nie 24 hod denne ale prečo to nevyužiť . A 3 kw špirála by sa mohla vymeniť na 3x1kW ktoré by sa postupne zapínali (vypínali), ak máte nejaké lepšie nápady alebo vylepšenia hodte ich sem
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

Ta regulacia je uz vyriesena - netreba ju vymyslat, vyrobcovia tych veternych zazrakov to vedia dodat.
Ja by som pri tej "sprirale" ma troch strach, co t bude robit vo velkom vetre?
Vrtulova elektraren sa zabrzdi a otaca hranou do smeru vetra - aby mala minimalny odpor. Pri tejto to mozne nie je, tam asi musi byt len znacne predimenzovana mechanicka cast. Ci viete niekto viac?
0 0
Peter158 Peter158

Peter158 je offline (nepripojený) Peter158

Tu pekne vidno ako to stavajú .na spodku sú kotúčové brzdy. Firma dodá komplet elektráreň. Len mne sa za to nechce vysoliť 17 000 USD + doprava...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať