Zavrieť

Porady

Registračné pokladnice - 1.1.2012 - súhrn

Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Milí poraďáci , nakoľko sa nám tu opakujú otázky rovnakého druhu ohľadom registračných pokladníc, dovolila som si spraviť opakovane súhrn informácii s priložením príslušných zákonov a informácii zo stránky DRSR .
Naposledy upravil Zita5 : 05.01.12 at 05:22
Usporiadat
Mária1412 Mária1412

Mária1412 je offline (nepripojený) Mária1412

Ahojte...prosím poraďte mi. Poskytujeme služby ktoré nie sú vymenované v prílohe zákona (internet) vystavíme fa a úhradu v hotovosti za fa príjmeme cez PPD. ale popritom predávame aj tovar (počítače a príslušenstvo, pokladne)
Otázka: môžem kombinovať úhrady fa v hot. za služby cez PPD a za tovar cez ERP??? (myslím tým že za služby budem robiť úhrady cez PPD a za tovar cez ERP)
Ako zaevidovať úhradu fa v hot. ked na faktúre je aj tovar aj služba, napr. predaj pokladne ERP za 299 eur a fiškalizácia za 20 euro............cez PPD alebo ERP????
podobne je to aj pri PC...........PC stojí 400 eur a inštalácia rôznych programov 20 eur.
Ak dám úhradiť fa cez ERP vytlačím doklad o úhrade a dám ho zákazníkový...........je potrebné vytlačiť aj kópiu dokladu pre mňa do učta???
Ďakujem za pomoc
0 0
Mária1412 Mária1412

Mária1412 je offline (nepripojený) Mária1412

Ahojte..........prosím o radu............včera sme menili fiškálnu pamäť a ja som zabudla urobiť intervalovú uzávierku.........( účtujem na základe intervalovej uzávierky 1x mesačne )
môžem zaúčtovať tak, že spočítam denné uzávierky od začiatku mesiaca + intervalovú od dnes do konca mesiaca ( vytlačenú už z novej fiškálnej pamäte ) ???????????
Všetko si spočítam + ofotím na jeden papier a zaúčtujem k 30. 6 . 2012 ( ak takto môžem urobiť, mam to dať cez ID - keďže intervalovú za celý mesiac mať nebudem)
vopred ďakujem za rady
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Ahojte, pokiaľ som správne pochopila Zákon o RP, tak sú rozdiely iba v službách. Čiže, ak som podnikateľ a zakúpim resp. predám napr.nehnuteľnosť-chápe sa to ako tovar a je potrebná RP? Ďakujem
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Včera večer v TV(večerné spravojdajstvo) sa hovorilo o "tringeltoch" a ERP. Hovorca z ministetsva financií sa vyjadril, že každý tringelt podlieha zdaneniu a mal by sa zaevidovať do ERP .Že budú novelizovať k tejto problematike zákon o ERP .Toho času tringelt nezdanený považujú za čierne peniaze .
2 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Prikladám s predstavou, že to niekomu pomôže, sú tam vyjadrenia z MF SR
http://www.linisys.sk/aktualne/file/...2de67747fb.pdf
Zdroj : http://www.linisys.sk/aktualne/aktua...tml?article=53

Otázka :
Ako postupovať, keď nechá zákazník v prevádzke tringelt a tým vznikne rozdiel medzi účtovanou a reálnou hotovosťou v ERP...
Odpoveď :
http://www.linisys.sk/aktualne/file/...e7190a8138.pdf
Zdroj:http://www.linisys.sk/aktualne/aktua...tml?article=43

Téma ..
Informovali ste nás, že daňoví kontrolóri ukladajú pokuty za nesprávne zobrazujúce sa údaje na dennej uzávierke či za nesprávnu evidenciu vkladu hotovosti.
Odpoveď :
http://www.linisys.sk/aktualne/file/...b8ad66c8cd.pdf
Zdroj:http://www.linisys.sk/aktualne/aktua...tml?article=27

Ostatné vyjadrenia MF SR si pozrite v časti AKTUALITY na danej stránke ...
http://www.linisys.sk/aktualne/aktuality.html
3 0
MartinaZC MartinaZC

MartinaZC je offline (nepripojený) MartinaZC

Prosím Vás poraďte, či musí byť na bločku z ERP, ktorá sa používa v služobnom aute napísané, že je to ambulantný predaj. Ďakujem
0 0
ioanes ioanes

ioanes je offline (nepripojený) ioanes

Prosím Vás o súhlas - nesúhlas. Firma sa zaoberá činnosťou, kde nie je potrebná ERP. Predáva majetok - osobný automobil v hotovosti. Podľa mňa je možné prijať platbu v hotovosti bez použitia ERP. Nie je nutné, aby kupujúci použil bankový účet. Prosím, prosím o potvrdenie môjho názoru.

Ď.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ioanes Pozri príspevok
Prosím Vás o súhlas - nesúhlas. Firma sa zaoberá činnosťou, kde nie je potrebná ERP. Predáva majetok - osobný automobil v hotovosti. Podľa mňa je možné prijať platbu v hotovosti bez použitia ERP. Nie je nutné, aby kupujúci použil bankový účet. Prosím, prosím o potvrdenie môjho názoru.

Ď.
môžete použiť normálny PPD , za predaj vlastného majetku.....
0 0
ioanes ioanes

ioanes je offline (nepripojený) ioanes

Vďaka, Mila123.
ioanes
0 0
anushka anushka

anushka je offline (nepripojený) anushka

ahojte poraďáci,
mala by som na vás jednu otázku ohľadom používania registračnej pokladnice. Po preštudovaní príspevkov aj zákona o RP sme sa v našej malej firme rozhodli, že všetky úrhady faktúr pôjdu cez bankový účet a pokladnicu nebudeme kupovať. Výdavky máme klasicky cez VPD v hotovosti. Avšak na to, aby sme výdavky mohli hradiť v hotovosti potrebujeme mať určitú sumu v pokladni, ktorú sme zabezpečili prevodom z bank. účtu do pokladne alebo osobným vkladom podnikateľa. Postupujeme správne, ak tieto príjmy evidujeme iba na základe PPD (alebo čo je ešte potrebné?)
prosím poraďte, či postupujeme správne....za vaše odpovede veľká vďaka
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ano postupujete správne. Dotácia pokladne nie je tržba.
anushka Pozri príspevok
ahojte poraďáci,
mala by som na vás jednu otázku ohľadom používania registračnej pokladnice. Po preštudovaní príspevkov aj zákona o RP sme sa v našej malej firme rozhodli, že všetky úrhady faktúr pôjdu cez bankový účet a pokladnicu nebudeme kupovať. Výdavky máme klasicky cez VPD v hotovosti. Avšak na to, aby sme výdavky mohli hradiť v hotovosti potrebujeme mať určitú sumu v pokladni, ktorú sme zabezpečili prevodom z bank. účtu do pokladne alebo osobným vkladom podnikateľa. Postupujeme správne, ak tieto príjmy evidujeme iba na základe PPD (alebo čo je ešte potrebné?)
prosím poraďte, či postupujeme správne....za vaše odpovede veľká vďaka
0 0
druzstvo81 druzstvo81

druzstvo81 je offline (nepripojený) druzstvo81

Dobrý deň, prosím Vás o radu.
Firma vystavila faktúru za prenájom pozemkov (nie je to stavebný pozemok, nájomcovi bude slúžiť na uskladnenie asfaltobetonu). Môžme prijať v hotovosti úhradu tejto faktúry? ERP nemáme.
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Nie, nemusíte mať ERP na prenájom pozemkov
0 0
druzstvo81 druzstvo81

druzstvo81 je offline (nepripojený) druzstvo81

Ďakujem.
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

dobrý deň,

rada by som sa poradila, dostala sa mi na uctovanie spolocnost za cely rok 2012 spatne ide o malicku prevadzku v rodinnom dome, kde predávaju z vlastnej vyroby mala cukrarnicka - kolaciky plus nealko a zaroven tam predavaju nejake darcekove predmety - ako bizuteria, sosky, sponky, a pod.

vsetko robia cez 1 erp pokladnu
dostala som denne zavierky kde je vsak len celkovo trzba napr 120 - neviem kolko je predaj tovaru a kolko pohostinske sluzby
dostala som mesacne zavierky kde su rozpisy jednotlivych PLU napr bizuteria, kolaciky, nealko a pod.
pohostinske veci by som uctovala na 602
tovar (bizu, darcekove predmety pod ) na 604
lenze z dennych uzavierok neviem sumy jednotlivych predanych plu

uctovat chcem denne, ak kvoli stavu hlavnej pokladne, z ktorej sa robia nakupy materialu

aky by ste uctovali? dakujem za rady, co uctujem jednu firmu ta mi dava denne obraty plu ale tu ich asi nemam ako ziskat, alebo sa to da? ako by ste postupovali?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
treba si vyžiadať skladovú evidenciu.
Ak ide o spoločnosť a PU, tak isto nie je nutne účtovať denne.
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Dovolím si typnúť, že skladová evidencia neexistuje.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Sarlotka Pozri príspevok
dobrý deň,

rada by som sa poradila, dostala sa mi na uctovanie spolocnost za cely rok 2012 spatne ide o malicku prevadzku v rodinnom dome, kde predávaju z vlastnej vyroby mala cukrarnicka - kolaciky plus nealko a zaroven tam predavaju nejake darcekove predmety - ako bizuteria, sosky, sponky, a pod.

vsetko robia cez 1 erp pokladnu
dostala som denne zavierky kde je vsak len celkovo trzba napr 120 - neviem kolko je predaj tovaru a kolko pohostinske sluzby
dostala som mesacne zavierky kde su rozpisy jednotlivych PLU napr bizuteria, kolaciky, nealko a pod.
pohostinske veci by som uctovala na 602
tovar (bizu, darcekove predmety pod ) na 604
lenze z dennych uzavierok neviem sumy jednotlivych predanych plu

uctovat chcem denne, ak kvoli stavu hlavnej pokladne, z ktorej sa robia nakupy materialu

aky by ste uctovali? dakujem za rady, co uctujem jednu firmu ta mi dava denne obraty plu ale tu ich asi nemam ako ziskat, alebo sa to da? ako by ste postupovali?
Mám podobný prípad, preto denne účtujem 211/261 (AE - tržba ERP)
na konci mesiaca interným dokladom podľa mesačnej intervalovej uzávierky 261 (ERP)/602,604,343
k účtovaniu tovaru a vlastných výrobkov je nutné mať aj podrobnejšiu skladovú evidenciu
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

dakujem vam velmi pekne za rady, vase typy su spravne, ohladom ten skladovej evidencie

rozalka s tou 261 sa mi to celkom paci...

len este jeden dotaz
denne uctujete napr. 2.1.2012 - 211 (AE registracna pokladne) / 261 (AE tržba z ERP) 120 Eur
spravia uzavierku , pokladna sa im vynuluje a tuto hotovost daju do hlavnej pokladne z kadial takmer denne kupuju nakupy... ako dostat tuto hotovost na hlavnu pokladnu?
potom spravim 261 (AE - peniaze na ceste hlavna pokladna - registracna) / 211 (AE registracna pokladna) 120
211 (AE hlavna pokladna) / 261 ((AE - peniaze na ceste hlavna pokladna - registracna) 120
na konci mesiaca 261 (AE tržba z ERP) / 602,604

denne vklady (napr na vydavanie) na pokladnu nedavaju...zavierkou sa im pokladna vynuluje a v zasuvke su vzdy len denne trzby...

a este by som sa rada poradila, ako pise kejka, ja nemusim robit denne prijem vydaj z hlavnej na registracnu pokladnu...myslela som, ze ku ktoremukolvek dnu v roku musim mat presne sumu na registracnej pokladni a sumu na hlavnej pokladni... aj kvoli invetarizacii... pri mesacnom uctovani sa az v posledny den hotovost zauctuje na hlavnu pokaldne AE a na registracnej je po cely ten mesiac tato hotovost aj ked tam realne nie je, lebo sa presuva na hlavnu pokladnu? tomuto mesacnemu uctovanie velmi nerozumiem, budem rada ked mi poradite... kedze je koniec roka a doklady som dostala az teraz asi by mi to aj urychlili pracu keby som nemusela uctovat denne... ale hlavne pokaldna sa mi urcite dostane do minusu nakupmi... to by som musela riesit pozickou 365 ? dakujem
Naposledy upravil Sarlotka : 26.12.12 at 14:26
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

kejka prosim vysvetlite mi ako sa uctuje v pripade mesacnej zavierky.

napr. od 1.-.31.1. trzby spolu 2 200
k 31.1. sa zauctuje 2 200 211 (AE registracna pokladna) / 602,604
k 31.1. 261 / 211 (AE registracna pokladna)
k 31.1. 211 (hlavna pokladna) / 261

to je takto naozaj mozne? realny stav v pokladniach je vzdy len k poslednemu dnu v mesiaci?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať