Zavrieť

Porady

Registračné pokladnice - 1.1.2012 - súhrn

Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Milí poraďáci , nakoľko sa nám tu opakujú otázky rovnakého druhu ohľadom registračných pokladníc, dovolila som si spraviť opakovane súhrn informácii s priložením príslušných zákonov a informácii zo stránky DRSR .
Naposledy upravil Zita5 : 05.01.12 at 05:22
Usporiadat
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ja to robím takto:
Pokiaľ má ERP a aj hlavnú pokladnicu jedna osoba, tak to účtujem tak, ako píšeš.
Pokiaľ má hmotnú zodpovednosť niekoľko osôb, samozrejme presuny medzi pokladňami účtujem priebežne (zostatky účtovné sú vždy zhodné so skutočnými podľa osôb), len rozpis tržieb účtujem na konci mesiaca.
2 0
Majka7491 Majka7491

Majka7491 je offline (nepripojený) Majka7491

Prosím, a ročná uzávierka z RP sa urobí ako?
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Majka7491 Pozri príspevok
Prosím, a ročná uzávierka z RP sa urobí ako?
.....a dôvod? ani mesačné nerobíš, len denné....
0 0
duneha duneha

duneha je offline (nepripojený) duneha

Ahojte. Prosím Vás, mám sro, všetky tržby prijímam elektronicky cez účet, preto nepoužívam ERP. Chcem sa ale opýtať, pri dotácii pokladne (tj. vyberem peniaze z bankomatu a vložím ich do pokladne), musím to prehnať cez ERP ? Ďakujem.
Našiel som jednu vetu, kde sa sa píše o tom že to nie je potrebné, ale neviem či je to správne: ak podnikateľ vloží hotovosť do pokladnice okrem prijatej tržby (tzv. dotácia pokladnice), je povinný ju zaevidovať.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

duneha Pozri príspevok
Ahojte. Prosím Vás, mám sro, všetky tržby prijímam elektronicky cez účet, preto nepoužívam ERP. Chcem sa ale opýtať, pri dotácii pokladne (tj. vyberem peniaze z bankomatu a vložím ich do pokladne), musím to prehnať cez ERP ? Ďakujem.
Našiel som jednu vetu, kde sa sa píše o tom že to nie je potrebné, ale neviem či je to správne: ak podnikateľ vloží hotovosť do pokladnice okrem prijatej tržby (tzv. dotácia pokladnice), je povinný ju zaevidovať.
ERP a jej povinnosť spočíva vo vedení tržieb, nie medzi pohybom peňazí medzi b. účtom a pokladňou......
0 0
denabal denabal

denabal je offline (nepripojený) denabal

Ahojte, chcem si len overit - SZCO poskytuje kadernicke sluzby + predaj doplnkoveho tovaru - povinnost evidovat trzby cez ERP podla prilohy c.1. Tato SZCO poskytuje aj prenajom nebytovych priestorov (kozmeticke a inym kadernickam), podla zmluvy o prenajme - najomne jej je uhradzane na mesacnej baze na zaklade vystavenia FA. Kedze prenajom nebytovych priestorov nie je v prilohe, inkaso tejto pohladavky za najomne, ktore prijima v hotovosti nie je povinna evidovat cez ERP, ci je moj odhad nespravny?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

tictac7 Pozri príspevok
.....a dôvod? ani mesačné nerobíš, len denné....
hej, ale ako sa vynuluje kumulatívna suma v novom roku? mne stále dáva všetky tržby od začiatku používania pokladne a teraz mi to v roku 2013 robí problém pri kontrole, či je všetko zaúčtované
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
JAJA11 Pozri príspevok
hej, ale ako sa vynuluje kumulatívna suma v novom roku? mne stále dáva všetky tržby od začiatku používania pokladne a teraz mi to v roku 2013 robí problém pri kontrole, či je všetko zaúčtované
Práve o to ide . Záko o používaní ERP § 2 Vymedzenie základných pojmov hovorí čo je kumulovaný obrat

v) kumulovaným obratom súčet všetkých obratov evidovaných
v elektronickej registračnej pokladnici od jej uvedenia do prevádzky,


Z toho usdzujem, že sa ho nezbavíme , jednoducho sa nedá vymazať .Aj mne ho zobrazuje na dennej uzávierke v novom roku 2013.Tiež ma štve , že budem musieť niečo s tým prehľadom spraviť .
1 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Zita5 Pozri príspevok
Práve o to ide . Záko o používaní ERP § 2 Vymedzenie základných pojmov hovorí čo je kumulovaný obrat

v) kumulovaným obratom súčet všetkých obratov evidovaných
v elektronickej registračnej pokladnici od jej uvedenia do prevádzky,


Z toho usdzujem, že sa ho nezbavíme , jednoducho sa nedá vymazať .Aj mne ho zobrazuje na dennej uzávierke v novom roku 2013.Tiež ma štve , že budem musieť niečo s tým prehľadom spraviť .
zas to vymyslel niekto, čo nikdy nebol v praxi.... ak to tam chcel mať, tak tam mali byť dva údaje.... kumulované a za rok.... choré... ale už sa nečudujem, pri našich politikoch, keď sa tam dostávajú ľudia podľa známosti a nie podľa schopností, tak to aj tak vyzerá... a bohužiaľ, je to jedno či je to ľavica alebo pravica....
tak si idem vyrobiť tabuľku v exceli, aby sa mi to ľahšie kontrolovalo....
0 0
Jana103 Jana103

Jana103 je offline (nepripojený) Jana103

účtovníčka a mzdárka a niekedy mám pocit, že aj dievča pre všetko :) ...viac
Chcela by som sa opýtať, ak nakupujeme a predávame tovar, pričom my ho fyzicky v rukách nikdy nemáme, len si to medzi firmami prefakturuvavame (vsetko nakupuje materska firma a ta to potom fakturuje na jednotlive dcerske spolocnosti), potrebujem mat ERP???.....kolegyna mi povedala, ze na DU povedali ze nie, ale pre istotu sa pýtam
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Jana103 Pozri príspevok
Chcela by som sa opýtať, ak nakupujeme a predávame tovar, pričom my ho fyzicky v rukách nikdy nemáme, len si to medzi firmami prefakturuvavame (vsetko nakupuje materska firma a ta to potom fakturuje na jednotlive dcerske spolocnosti), potrebujem mat ERP???.....kolegyna mi povedala, ze na DU povedali ze nie, ale pre istotu sa pýtam
ako su uhrádzané faktúry ? Kde má sídlo materská firma ?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Jana103 Pozri príspevok
Chcela by som sa opýtať, ak nakupujeme a predávame tovar, pričom my ho fyzicky v rukách nikdy nemáme, len si to medzi firmami prefakturuvavame (vsetko nakupuje materska firma a ta to potom fakturuje na jednotlive dcerske spolocnosti), potrebujem mat ERP???.....kolegyna mi povedala, ze na DU povedali ze nie, ale pre istotu sa pýtam
ERP súvisí s faktom, či platby prebiehajú v hotovosti. Ak nie, len cez BU, tak ERP nepotrebujete.
0 0
Jana103 Jana103

Jana103 je offline (nepripojený) Jana103

účtovníčka a mzdárka a niekedy mám pocit, že aj dievča pre všetko :) ...viac
veronikasad Pozri príspevok
ako su uhrádzané faktúry ? Kde má sídlo materská firma ?
faktury zatial su uhradzane iba cez BU..ale je ich straaasne vela, male sumy, tak je s tym roboty az az ...vsetky spolocnosti, materska aj dcerske su slovenske
0 0
romy16 romy16

romy16 je offline (nepripojený) romy16

Dobrý deň,
rada by som sa po prečítaní tejto témy aj iných článkov ohľadom povinnosti používania ERP, opýtala, či sa k 1.1.2013 v tejto oblasti nič podstatné od minulého roka nezmenilo? Ďakujem.
0 0
miroslav.dujcak miroslav.dujcak

miroslav.dujcak je offline (nepripojený) miroslav.dujcak

Chcem sa spýtať ta takýto problém u ERP, ak mám úhradu faktúry cez pokladňu v jeden deň, a na druhý chce zákazník nejakú položku z faktúry vrátiť, dám do pokladne vrátenie faktúry ( spárujem s vráteným blokom MF) a opravím faktúru a k nej nový blok o úhrade tej istej faktúry na opravenú(menšiu) sumu? Je to správne, resp. ako by to malo byť?
0 0
Difi Difi

Difi je offline (nepripojený) Difi

Dobrý deň, prosím Vás o pomoc: firma sa zaoberá s výrobou nábytku, pri každej predaji vystaví faktúru, faktúry sú uhradené bankovým prevodom, lebo nemá ERP. V majetku má nákl. auto, je odpísané, nemá STK. Teraz firma sa rozhodla auto predať, môže bez ERP, alebo musí tiež cez bank. prevodom? Ďakujem.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Difi Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím Vás o pomoc: firma sa zaoberá s výrobou nábytku, pri každej predaji vystaví faktúru, faktúry sú uhradené bankovým prevodom, lebo nemá ERP. V majetku má nákl. auto, je odpísané, nemá STK. Teraz firma sa rozhodla auto predať, môže bez ERP, alebo musí tiež cez bank. prevodom? Ďakujem.
môže predať aj bez ERP, ale pozor, nesmie to byť za cenu vyššiu ako 5.000 EUR, potom je potrebné to urobiť cez účet....
0 0
Difi Difi

Difi je offline (nepripojený) Difi

Ďakujem za odpoveď, prosím Vás, vedeli by ste mi napísať, že podľa ktorého § ? Zaujíma ma, lebo v apríli tiež sa chystá predať už odpísané, funkčné auto, je tiež v majetku firmy. S pozdravom.
0 0
Difi Difi

Difi je offline (nepripojený) Difi

JAJA11 Pozri príspevok
môže predať aj bez ERP, ale pozor, nesmie to byť za cenu vyššiu ako 5.000 EUR, potom je potrebné to urobiť cez účet....
Dobrý deň, prosím Vás, vedeli by ste mi napísať, že v ktorom § mám hľadať? Ďakujem, s pozdravom
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Difi Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím Vás, vedeli by ste mi napísať, že v ktorom § mám hľadať? Ďakujem, s pozdravom
...žeby v zákone o obmedzení platieb v hotovosti?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať