Zavrieť

Porady

Registračné pokladnice - 1.1.2012 - súhrn

Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Milí poraďáci , nakoľko sa nám tu opakujú otázky rovnakého druhu ohľadom registračných pokladníc, dovolila som si spraviť opakovane súhrn informácii s priložením príslušných zákonov a informácii zo stránky DRSR .
Naposledy upravil Zita5 : 05.01.12 at 05:22
Usporiadat
Difi Difi

Difi je offline (nepripojený) Difi

Ďakujem za odpovede, a prepáčte, že bola som nepripravená zo zákona o ERP, firma nemá ERP, všetko ide cez účet, rýchlo som potrebovala zistiť či firma, ktorá vyrába nábytok, môže používať PPD alebo nie pri predaji nákl. auta. Zákon o obmedzení platieb v hotovosti už som preštudovala , a prečítala som tému: Registračné pokladnice - 1.1.2012 – súhrn a našla som odpovede na moju otázku, ale sú rôzne, za môj príspevok dám tie, ktoré som našla. A teraz ešteraz môžem si vyžiadať Vaše názory? Ďakujem.



06.06.12 19:13 #175 tibor1000
Dobrý deň,prosím Vás,ked firma s.r.o. predáva dlhodobýmajetok-osobný automobil,cez faktúru, moze k faktúre vyhotovit príjmovýpokl.doklad,alebo musí íst príjem cez ERP?
neviem či mám autopovazovat za tovar..
firma sa nezaoberápredajom a nákupom automobilu,poskytuje sluzby..
dakujem vopred pekneza pomoc
07.06.12 07:21 #176 janula777
Ak používate ERP tak áno, ak ju nepoužívate tak nie.
07.06.12 08:21 #177 dogicka
V tvojom prípade sa nejedná o predaj tovaru. Takže úhradafaktúry nemusí ísť cez ERP.
Ak máš ERP, si v nejpovinný evidovať tržby za predaj tovaru a služby, ktoré sú uvedené v prílohezákona o ERP. Ak poskytneš službu, ktorá nie je v prílohe zákona, môžeš alenemusíš tento príjem evidovať v ERP. Nie je pravda, že pokiaľ máš ERP, musíš v nejevidovať každý príjem.
Súhlasím (2)
07.06.12 10:05 #178 Zita5
..... ako definovať ojazdené vozidlo , ktoré sa už nevyužívana podnikanie .....ja som toho názoru, že v účtovnej evidencii sa jedná ohnuteľný majetok , ale vždy vozidlo bolo tovarom a zostane tovarom .
Z pohľadu DPH by smeto posudzovali ako dodanie tovaru , z hľadiska zákona o ERP taktiež sa predávatovar(aj keď už použitý ojazdený) ......ja som za to, že úhrada v hotovosti FAza predaj motorového vozidla by sa mala evidovať cez ERP.A nakoniec ak má firmaERP ja by som ani neuvažovala o takom niečom či áno alebo nie .Jednoduchoúhrada FA cez ERP, alebo potom bankovým účtom.To je môj názor.
07.06.12 21:14 #179 tibor1000
áno,firma má ERP,len s tým ešte nevedia tak robit,ze úhradafaktúry aby im to nezaznamenalo do DPH,tak preto to riešime
no tak to je uz natechnikovi,nech to vyrieši
dakujem vopred moc zaváš čas a ochotu

Dobrý deň, priložím aj ďalšie, zabudnuté príspevky:

· 24.09.12 10:24 #188 ioanes
Prosím Vás o súhlas - nesúhlas. Firma sa zaoberá činnosťou, kde nie je potrebná ERP. Predáva majetok - osobný automobil v hotovosti. Podľa mňa je možné prijať platbu v hotovosti bez použitia ERP. Nie je nutné, aby kupujúci použil bankový účet. Prosím, prosím o potvrdenie môjho názoru.

· 24.09.12 10:26 #189 Mila123
môžete použiť normálny PPD , za predaj vlastného majetku.....

·
26.02.13 14:44 #217 Difi
Dobrý deň, prosím Vás o pomoc: firma sa zaoberá s výrobou nábytku, pri každej predaji vystaví faktúru, faktúry sú uhradené bankovým prevodom, lebo nemá ERP. V majetku má nákl. auto, je odpísané, nemá STK. Teraz firma sa rozhodla auto predať, môže bez ERP, alebo musí tiež cez bank. prevodom? Ďakujem.

·
26.02.13 15:08 #218 JAJA11
môže predať aj bez ERP, ale pozor, nesmie to byť za cenu vyššiu ako 5.000 EUR, potom je potrebné to urobiť cez účet....
Naposledy upravil Difi : 28.02.13 at 12:24
0 0
Difi Difi

Difi je offline (nepripojený) Difi

Dobrý deň, z príspevkov vyplýva, že 3x je možné a 2x nie je možné bez ERP predať majetok – auto. Neviem či je niekde v zákone definovaná, že ako treba v takom prípade postupovať, priznávam sa, že som neprečítala zákon, tu na porade som hľadala odpoveď. Len chcela som vedieť, že aké skúsenosti máte, alebo ako ste vyriešili situáciu. Ďakujem aspoň zato, že ste prečítali príspevok, s pozdravom.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Dievčatá,

neviem či to patrí sem, nechcem zakladať novú tému kvôli otázke, klient mi dnes volal citujem:" mali sme kontrolu z DU, (novinový stánok) má v ERP nahodenú položku cukrovinky a zadáva jednotlivú cenu podľa cenníka, ktorý má v stánku, každá cukrovinka je i vo vitríne a má na nej cenovku, daňová kontrola urobila zápis, kde je výtka, že každá cukrovinka musí byť označená v ERP názvom napr: TIC TAC a pod., u časopisov a novín to nevytkli, a p. z kontroly ešte dodala, že majitelia neplatia dane pred predavačkou. Pri kontrole bol vystavený daňový doklad s cenou, ktorá je v cenníku a viditeľne označená na cukrovinke vo vitríne a ešte bol i problém, že predávajúca položila doklad na okienko s tovarom a nie priamo do ruky p. z DU. Zápis zatiaľ nemám, ale aspoň teoreticky názor.

Vďaka
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

VieraPopluharova Pozri príspevok
Dievčatá,

neviem či to patrí sem, nechcem zakladať novú tému kvôli otázke, klient mi dnes volal citujem:" mali sme kontrolu z DU, (novinový stánok) má v ERP nahodenú položku cukrovinky a zadáva jednotlivú cenu podľa cenníka, ktorý má v stánku, každá cukrovinka je i vo vitríne a má na nej cenovku, daňová kontrola urobila zápis, kde je výtka, že každá cukrovinka musí byť označená v ERP názvom napr: TIC TAC a pod., u časopisov a novín to nevytkli, a p. z kontroly ešte dodala, že majitelia neplatia dane pred predavačkou. Pri kontrole bol vystavený daňový doklad s cenou, ktorá je v cenníku a viditeľne označená na cukrovinke vo vitríne a ešte bol i problém, že predávajúca položila doklad na okienko s tovarom a nie priamo do ruky p. z DU. Zápis zatiaľ nemám, ale aspoň teoreticky názor.

Vďaka
Ahoj, Vierka,
v časti označenia tovaru Ťa nepoteším - podľa § 8 ods. 3 má byť, tovar, resp. služba presne označený (môžu byť použité aj skratky) tak, aby sa dalo predmetný tovar alebo službu identifikovať. Teda názov "cukrovinky" určite nie je v zmysle zákona...
K ostatnému:
- nikde nie je napísané, že blok z erp treba vložiť do ruky....
- vyjadrovať sa negatívne na adresu zamestnávateľa pred zamestnancami - to už je na pováženie - avšak - bude to len tvrdenie proti tvrdeniu...

Veľmi som Ťa nepotešila, ale aj tak, pekný deň, Ti prajem
0 0
klauda klauda

klauda je offline (nepripojený) klauda

dobrý deň, neviem či som správne sa zaradila do temy...ale skúsim napísať čo ma trápi a neviem si s tým radi...ide o fiškalnu registračnu pokladňu...známa ma poprosila či jej neporadím s registračnou pokladnou...v máji 2012 si otvorila živnosť na predaj cukrovej vaty, zakúpila fiškálnu pokladnu aj zaregistrovala...ale urobila len jeden obrat v mesiaci jún 2012 lebo jej to nešlo...v decembri živnosť pozastavila. Kedže treba jej podať danové priznanie, vyhľadala si účtovníčku ktorá jej pripraví danové ale ona teraz od nej žiadan ročnú uzavierku pokladne...a to je kamen úrazu...učtovníčka jej povedala že si má pomôcť sama, nech jej len dá tú uzávierku...chcem jej pomôcť ale tiež neviem kde a ako nato...hm...nebolo vykonané v pokladni vôbec nič len jeden obrat...čo máme robiť? ale na koho sa máme obrátiť? prosím pomôžte nám(( dakujem veľmi pekne...K a M.
0 0
auctovnicka auctovnicka

auctovnicka je offline (nepripojený) auctovnicka

dobry den, mam vytlačenu z erp intervalovu uzavierku suhrnnu kde mam kumulovany obrat a zaklade dane celkom, su to rozdielne sumy, ktoru mam brat ako suhrn prijmov do dp?
dakujem
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

auctovnicka Pozri príspevok
dobry den, mam vytlačenu z erp intervalovu uzavierku suhrnnu kde mam kumulovany obrat a zaklade dane celkom, su to rozdielne sumy, ktoru mam brat ako suhrn prijmov do dp?
dakujem
Jednoznačne základ dane + DPH. Neúčtuješ uzávierky denne?
0 0
auctovnicka auctovnicka

auctovnicka je offline (nepripojený) auctovnicka

mne to praveze priniesla dnes znama, ze jej vybuchol uctovnik a ja som z tej intervalovej uzavierky jelen.... doteraz som to nepotrebovala zasadne riesit a teraz neviem ci to stihnem nastudovat.... uzavierky denne by som mala za cely rok urcite ponahadzovat a na nich ma zaklad dane celkom, t.j. denny obrat a dolu je kumulovany obrat, cize k 31.12.2012 je suma kumulovaneho obratu rovnaka ako na intervalovej uzavierke. Lenze na intervalovej uzavierke ma aj polozku zaklad dane celkom a tam je suma zase ina. dph nie je platcom. Vedel by mi niekto poradit a nasmerovat ma?
vdaka za odpovede
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

auctovnicka Pozri príspevok
mne to praveze priniesla dnes znama, ze jej vybuchol uctovnik a ja som z tej intervalovej uzavierky jelen.... doteraz som to nepotrebovala zasadne riesit a teraz neviem ci to stihnem nastudovat.... uzavierky denne by som mala za cely rok urcite ponahadzovat a na nich ma zaklad dane celkom, t.j. denny obrat a dolu je kumulovany obrat, cize k 31.12.2012 je suma kumulovaneho obratu rovnaka ako na intervalovej uzavierke. Lenze na intervalovej uzavierke ma aj polozku zaklad dane celkom a tam je suma zase ina. dph nie je platcom. Vedel by mi niekto poradit a nasmerovat ma?
vdaka za odpovede
Ako som už písala, do príjmu dávaš sumu základu dane.
0 0
auctovnicka auctovnicka

auctovnicka je offline (nepripojený) auctovnicka

vdaka
0 0
Baty Baty

Baty je offline (nepripojený) Baty

vyrušim VAs došiel mi papier v RP počas blokovania vyrobkov, oznam na displeji : Koniec papiera ( učet )
skusil som spravit učet, ale nepohlo sa, tak som vyroloval zvysok, ale teraz mi novy nechce zobrat. Je to len mojou manualnou nešikovnostou alebo treba niečo este spravit ( stornovat vyrobok alebo čo ), planujem volat do servisu, ale stranka nedostupna momentalne, , takze pisem sem
dakujem vopred
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Baty Pozri príspevok
vyrušim VAs došiel mi papier v RP počas blokovania vyrobkov, oznam na displeji : Koniec papiera ( učet ) skusil som spravit učet, ale nepohlo sa, tak som vyroloval zvysok, ale teraz mi novy nechce zobrat. Je to len mojou manualnou nešikovnostou alebo treba niečo este spravit ( stornovat vyrobok alebo čo ), planujem volat do servisu, ale stranka nedostupna momentalne, , takze pisem sem ​ dakujem vopred
....si robíš srandu....
0 0
Baty Baty

Baty je offline (nepripojený) Baty

nie, vazne, menim to este len 3 x, a predtym som vymenil, teraz fakt neviem čo sa deje
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

...si pozri svoju otázku - fakt tu nemáme vešteckú guľu...
0 0
Baty Baty

Baty je offline (nepripojený) Baty

napsial som kvoli tomu, či s tym nahodou nema niekto skusenost, ak nie tak nie
​alebo narazas na zlu formulaciu ??
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

....boženkuuuu.... Vieš koľko druhov ERP sa používa?
0 0
Baty Baty

Baty je offline (nepripojený) Baty

pardon, mi to nedoplo hned : Quorion CR 21
0 0
4kids 4kids

4kids je offline (nepripojený) 4kids

Chcem sa opytat o radu - zalozila som si s.r.o., a chcela som kupit registracnu pokladnu na splatky. No firma, ktora na splatky predava, s.r.o. - ckam nemoze predat na splatky. Registracnu pokladnu by som teda kupila na splatky ako fyzicka osoba. Ako mam dalej pstupovat, aby som si to mohla dat do nakladov? Prenajmem, ci predam pokladnu s.r.o.-cke? Alebo ako? V s.r.o. som konatel aj spolocnik v jednej osobe. Poradte, aby som nemala problemy. Dik.
0 0
stracar stracar

stracar je offline (nepripojený) stracar

Zdravím,

Nechcem odbočovať od témy, no chcem poznať Váš názor.
Pripravujeme projekt inteligentnej registračnej pokladne, ktorá bude fungovať vo forme aplikácie na smartphoneoch a tabletoch. Okrem množstva funkcií o sledovaní tržieb, exportu dát do účtovníctva atď., chceme, aby prostredníctvom malej čítačky bolo možné prijímať platobné karty. Chcel by som sa preto spýtať, či by ste uvítali možnosť prijímania platobných kariet prostredníctvom napr. vášho smartphoneu. K funkciám chcem pridať aj možnosť vytvárania faktúr a nadväzujúce funkcie, ktoré majú pomáhať malých a stredným podnikateľom v každodennom živote. Stručný popis nášho projektu nájdete na www.foxboxup.com

Za každú reakciu vopred ďakujem a v prípade záujmu o túto aplikáciu, prosím nechajte nám na našej webovej stránke váš emailový kontakt.

Ďakujem,

Miro
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať