Zavrieť

Porady

Registračné pokladnice - 1.1.2012 - súhrn

Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Milí poraďáci , nakoľko sa nám tu opakujú otázky rovnakého druhu ohľadom registračných pokladníc, dovolila som si spraviť opakovane súhrn informácii s priložením príslušných zákonov a informácii zo stránky DRSR .
Naposledy upravil Zita5 : 05.01.12 at 05:22
Usporiadat
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

nie ešte neukončil dnes,
no on si to tak predstavuje, že jeden deň sa zruší szčo a na druhý deň bude s.r.o., sro už od zajtra je zapísaná,
0 0
macka11111 macka11111

macka11111 je offline (nepripojený) macka11111

Dobrý večer, v prvom rade ďakujem za cenné rady. Potrebovala by som od Vás radu. Na začiatku roka sme dali do pokladne vklad. Tento vklad tam máme vždy kvôli vydávaniu peniažkov. Počas dňa urobíme tržbu. Po spravení dennej uzávierky zoberieme peniaze a zanesieme pani účtovníčke. Musím vytlačiť z fiškálneho modulu výber z ERP a dať aj ten pani účtovníčke? A ešte, čo sa týka vkladu. My ten počiatočný vklad máme mať v pokladni. Musím ja po ukončení dennej uzávierky a odovzdaní peniažkov urobiť aj výber vkladu, ktorý máme na vydávanie a ráno ho tam opäť zapísať alebo nie? Veľmi pekne Vám ďakujem.
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

citát zhora:
Dobrý večer, v prvom rade ďakujem za cenné rady. Potrebovala by som od Vás radu. Na začiatku roka sme dali do pokladne vklad. Tento vklad tam máme vždy kvôli vydávaniu peniažkov. Počas dňa urobíme tržbu. Po spravení dennej uzávierky zoberieme peniaze a zanesieme pani účtovníčke. Musím vytlačiť z fiškálneho modulu výber z ERP a dať aj ten pani účtovníčke? A ešte, čo sa týka vkladu. My ten počiatočný vklad máme mať v pokladni. Musím ja po ukončení dennej uzávierky a odovzdaní peniažkov urobiť aj výber vkladu, ktorý máme na vydávanie a ráno ho tam opäť zapísať alebo nie? Veľmi pekne Vám ďakujem.

...v prvom rade - na rýchlu odpoveď, ktorá je otázkou, sa ale ozaj veľmi zle reaguje
...a k veci: to sa opýtaj svojej pani účtovníčky, ako si to máš riešiť, ale u nás nahadzujeme výber, ktorý aj naozaj fyzicky odvádzame do "hlavnej" kasy, to čo tam ostane, sa ráno nahadzuje ako vklad (lebo po DÚ sa stav hotovosti vynuluje . ale toto hádam vieš aj odtiaľto, aj do zaškolenia servisákom, aj od vašej pani účtovníčky...)
0 0
KAMENAK KAMENAK

KAMENAK je offline (nepripojený) KAMENAK

Aj mňa trápi a straší VKLAD do ERP. Osobne som sa pýtala na DR v BA IV ./ priamo kontroloriek boli dve/ a tam mi povedali, že nemusíme robiť vklad denne ale stačí na začiatku obdobia, nakoľko je stále ten istý /150 EUR/ vydaný z centralnej pokladne do ERP na predajnu kvôli vydávaniu. Sme maloobchod s viacerými predajňami a máme len tržby za tovar.. Denne sú tržby VPD odvádzané do centr.pokladne a ten tzv.limit zostáva stále nemenený.
Keď som sa na to isté pýtala na DÚ Malacky tak som dostala odpoveď že denne. Tak potom kde je pravda???? Každý DÚ si to vysvetľuje po svojom.
Písala som aj dotaz na DR ale doteraz nič. Len ak príde kontrola a obkašlú si to tie baby tak potom beda.....

Ďakujem za Váš názor
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

KAMENAK Pozri príspevok
Aj mňa trápi a straší VKLAD do ERP. Osobne som sa pýtala na DR v BA IV ./ priamo kontroloriek boli dve/ a tam mi povedali, že nemusíme robiť vklad denne ale stačí na začiatku obdobia, nakoľko je stále ten istý /150 EUR/ vydaný z centralnej pokladne do ERP na predajnu kvôli vydávaniu. Sme maloobchod s viacerými predajňami a máme len tržby za tovar.. Denne sú tržby VPD odvádzané do centr.pokladne a ten tzv.limit zostáva stále nemenený.
Keď som sa na to isté pýtala na DÚ Malacky tak som dostala odpoveď že denne. Tak potom kde je pravda???? Každý DÚ si to vysvetľuje po svojom.
Písala som aj dotaz na DR ale doteraz nič. Len ak príde kontrola a obkašlú si to tie baby tak potom beda.....

Ďakujem za Váš názor
x-tý krát -DENNE -preto lebo : po
1. kukaj zákon
2. po DÚ sa stav hotovosti vynuluje - a to by bol už iný prúser, keď príde kontrola
3. prečo je bod dva Ti povie ten, čo vymyslel lebo medveď....
0 0
Majka7491 Majka7491

Majka7491 je offline (nepripojený) Majka7491

Ďakujem, ale treba k tomu vystaviť aj fa? Teda ku každej fúre dreva(6 prm) ktorú privezieme, okrem PK vystavím aj fa? Ďakujem za radu.
0 0
Majka7491 Majka7491

Majka7491 je offline (nepripojený) Majka7491

Mila123 Pozri príspevok
peniaze Vám pošta pripíše na b.ú. ? ak áno, je to v súlade so zákonom....

K tejto odpovedi smerovala moja otázka.
0 0
elizabet100 elizabet100

elizabet100 je offline (nepripojený) elizabet100

Pekný deň prajem.

Rozumiem tomu správne, SZČO,
1.ktorá poskytuje služby neuvedené v prílohe zákona t.j. pomocné stavebné práce, nepredáva tovar ale príjma peniaze za faktúru v hotovosti/za služby/ od zákazníka, naďalej môže používať príjmové pokladničné doklady pri úhradách fa?

2. ktorá poskytuje služby neuvedené v prílohe zákona t.j. kúrenárske a vodoinštalatérske práce a na faktúre bude mať uvedený rozpis materiálu ktorý použil pri službách+prácu /napr. umývadlo+ montáž umývadla/ a danú faktúru mu zaplatia v hotovosti, môže použiť príjmový doklad?


Ďakujem.
0 0
bodega bodega

bodega je offline (nepripojený) bodega

prosím Vás ako je to s čiastočnou úhradou faktúry? napr. mam faktúru na 2598,16 a zaplatí mi len 1854,16 tak si to vytlačím cez pokladňu a dopíšem perom že čiastočná úhrada?
0 0
vango vango

vango je offline (nepripojený) vango

bodega Pozri príspevok
prosím Vás ako je to s čiastočnou úhradou faktúry? napr. mam faktúru na 2598,16 a zaplatí mi len 1854,16 tak si to vytlačím cez pokladňu a dopíšem perom že čiastočná úhrada?
Áno, nabolokujete len tu sumu, ktorú Vám uhrádza, čiže 1854,16 Eur. Či si napíšete nejakú poznámku na bloček je len na Vás.
0 0
vango vango

vango je offline (nepripojený) vango

Odpoveď v texte:

elizabet100 Pozri príspevok
Pekný deň prajem.

Rozumiem tomu správne, SZČO,
1.ktorá poskytuje služby neuvedené v prílohe zákona t.j. pomocné stavebné práce, nepredáva tovar ale príjma peniaze za faktúru v hotovosti/za služby/ od zákazníka, naďalej môže používať príjmové pokladničné doklady pri úhradách fa? Áno

2. ktorá poskytuje služby neuvedené v prílohe zákona t.j. kúrenárske a vodoinštalatérske práce a na faktúre bude mať uvedený rozpis materiálu ktorý použil pri službách+prácu /napr. umývadlo+ montáž umývadla/ a danú faktúru mu zaplatia v hotovosti, môže použiť príjmový doklad? Podľa mňa je už umývadlo tovarom, čiže bloček z ERP. Ale najistejšie bude obrátiť sa na finančný úrad.


Ďakujem.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

vango Pozri príspevok
Odpoveď v texte:
Umývadlo je síce výrobok, ale ak sa predáva samostatne stáva sa tovarom. Montáž umývadla pri použití aj umývadla je podľa mňa nevyžadujúca ERP.
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Ja sa len chcem uistiť. V zozname je 96.09 Ostatné osobné služby, a to len pri strihaní psov. Ak prevádzkujú hotel pre psov, za ubytovanie psíkov môžu naďalej vystavovať faktúru + príjmový pokladničný doklad. Tak?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
So záujmom som si prečítala priložený link , z ktorého som aj tak nie dostatočne múdra, ale podelím sa s Vami .

K tejto téme prikladám zodpovedanie na otázku ako napríklad citujem :

Podľa daňového poriadku platného od 1.1.2012 kedy a podľa ktorého § má právo zamestnanec správcu dane pri kontrole dodržiavania používania reg. pokladnice ísť do pokladne a prepočítať skut. stav hotovosti v pokladni? t.j. preukázať vklad do pokladne - dotácia, informačná uzávierka a prepočítanie hotovosti v čase kontroly.

Otázka a odpoveď je v tomto priloženom linku
http://www.daneauctovnictvo.sk/sk/di...ji.v-1650.html
2 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ešte poznámka k zásuvke ERP . Nikde mi zákon o ERP neprikazuje mať ako súčasť ERP zásuvku na peniaze, ani prenosnú príručnú pokladničku. To znamená .....že vo vlastnej peňaženke mať tržbu "nemôžem"(i keď mi to zákon nezakazuje), ale napríklad niekde v obálke(aj to mi žiaden zákon nezakazuje, lebo nemám zásuvku,ani prenosnú pokladničku) ... .

Ale ak ak mi neprikazuje zákon mať zásuvku, alebo nejakú náhradnú pokladničku , tak si ich môžem dať aj do peňaženky .

Čo ak kontrole preukážem moju peňaženku s tržbou, kde mám svoje osobné peniaze ? V rovine teoretickej aj praktickej by som dostala pokutu. Ale čo som porušila ?

P.S. To len uvažujem.

Ale rada by som chcela čítať nejaké metodické usmernenie, ako to vlastne je s tými zásuvkami,pokladničkami a podobnými ...ami ... a ich povinnosťou ich vlastniť .
Ja stále zdieľam ten pocit , že tieto kontroly, ktoré v súčasnej dobe prebiehajú, sú len na naplnenie štátnej kasy.
Naposledy upravil Zita5 : 24.01.12 at 12:38
0 0
laci9999 laci9999

laci9999 je offline (nepripojený) laci9999

ja robim v gastronomii a tiez by ma tieto vklady zaujimali.. napr ci mam teraz vyberat z penazenky sprepitne? alebo akym pravom mi chce niekto cudzi liezt do penazenky? a co ak na prevadzke su aj automaty, biliard , samozrejme prijem gastracov... to mam mat so sebou 5 penazeniek? pokial je trzba vyssia, vzdy sme boli upozornovani, aby sme cast penazi odlozili, keby nas nahodou prepadli.... tak teraz za to mam dostat pokutu? nie je to chore?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

laci9999 Pozri príspevok
ja robim v gastronomii a tiez by ma tieto vklady zaujimali.. napr ci mam teraz vyberat z penazenky sprepitne? alebo akym pravom mi chce niekto cudzi liezt do penazenky? a co ak na prevadzke su aj automaty, biliard , samozrejme prijem gastracov... to mam mat so sebou 5 penazeniek? pokial je trzba vyssia, vzdy sme boli upozornovani, aby sme cast penazi odlozili, keby nas nahodou prepadli.... tak teraz za to mam dostat pokutu? nie je to chore?
Nuz LAci .... sprepitné je tvoj príjem, ktorý by si mal zdaňovať... takže vieš..... Ak máš tržbu vyššiu, logicky si niečo nezdanil.....takže nosiť jednu peňaženku s presnou tržbou
0 0
laci9999 laci9999

laci9999 je offline (nepripojený) laci9999

no ale odkedy sa dani prepitne? to je jedna vec...dalsia co ak su automaty na prevadzke? tak to je dlasia penazenka, tringelty dalsia,vlastna dalsia, takze budem chodit do prace so 4penazenkami....som zvedavy kto toto vymyslel..alebo ak sa oklamem a vydam o 20 eur viac..a este mi daju aj pokutu za to ze mam menej penazi v penazenke.... a vzdy ma ucili ak mam vyssiu trzbu , vzdy aby som cast ulozil, kvoli tomu ak by ma chceli okradnut, nech mi nezoberu vsetko... teraz za to bude pokuta!!! dokonaly stat ....
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

laci9999 Pozri príspevok
no ale odkedy sa dani prepitne? to je jedna vec...dalsia co ak su automaty na prevadzke? tak to je dlasia penazenka, tringelty dalsia,vlastna dalsia, takze budem chodit do prace so 4penazenkami....som zvedavy kto toto vymyslel..alebo ak sa oklamem a vydam o 20 eur viac..a este mi daju aj pokutu za to ze mam menej penazi v penazenke.... a vzdy ma ucili ak mam vyssiu trzbu , vzdy aby som cast ulozil, kvoli tomu ak by ma chceli okradnut, nech mi nezoberu vsetko... teraz za to bude pokuta!!! dokonaly stat ....

Nuž ako príjem by sa malo daniť odjakživa.... preto ho v tej peňaženke hľadajú
Za to, že máš menej v peňaženke Ťa nespokutujú, nemajú za čo - ak máš viac, znamená, že si niečo nenablokoval, teda nezdanil....

Nuž fiškál vymysleli práve kvôli obchádzaniu priznávania všetkých príjmov ...
0 0
laci9999 laci9999

laci9999 je offline (nepripojený) laci9999

ale ja som pocul ze niekde dostali aj za to... ale mozno su to len reci..takze budem vyberat trzbu cast a mam klud .... asi... ved oni si nieco vymyslia....a co urobia ak na jednu kasu robia traja a kazdy ma penazenku? )
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať