Zavrieť

Porady

Registračné pokladnice - 1.1.2012 - súhrn

Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Milí poraďáci , nakoľko sa nám tu opakujú otázky rovnakého druhu ohľadom registračných pokladníc, dovolila som si spraviť opakovane súhrn informácii s priložením príslušných zákonov a informácii zo stránky DRSR .
Naposledy upravil Zita5 : 05.01.12 at 05:22
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

laci9999 Pozri príspevok
otazne je kolko krat si "danovak " necha vysvetlit veci.. zavisi od toho ako vstane..
Bohužiaľ máš pravdu.

Ale ja mám v pamäti ako sme napr. i tu na Porade radili ako sa brániť v prípade úhrady pohľadávky /vtedy ešte nie cez ERP/ o jeden deň neskôr - a vyhrali sme - bola odpustená pokuta 10 000 SK. Takže vždy sa musí zvážiť konkrétny prípad kedy je to cikanie proti vetru a kedy je to právo
0 0
laci9999 laci9999

laci9999 je offline (nepripojený) laci9999

ved to je jasne.. jeden znamy dostal pokutu 50000sk za odlepeny kolko na flasi- pre colnikov je odlepeny kolok povazovany ako nacata flasa a kedze je zakazane mat otvorene 2 flase , hned mu supli pokutu.. nakoniec po odvolavaniach znizili pokutu len na 10000sk a to musel byt este rad , ze to tak vybavili...
0 0
som...... som......

som...... je offline (nepripojený) som......

P.s. Vykonávacie Vyhlášky sa nevydávajú ku všetkému dnes už a dávno .....
ja nepolemizujem o kontrolách,je to nutné zlo ktoré sa musí pretrpieť.Aj ked žijeme v banánovej republike,na všetko sú treba zákony.Možno budem trápny ,len chcem si byť istý niečim zatiaľ pre mňa zahmlením.I ked som sa pýtal ľudí čo pracujú v tejto oblasti,nik nepovedal presne,že podla tohto paragrafu smú DU do šuplíka,do pokladne.No a tie vyhlášky,každý zákon má vysvetlenie čo tým zákonodarca myslel a to vysvetlenie dávajú len súdy a nie iná inštitúcia....inak dakujem
0 0
Salinat Salinat

Salinat je offline (nepripojený) Salinat

Prosim o radu. Mám zakúpenú registračnú pokladňu, avšak prevádzku mám doma a nemám určené hodiny pre verejnosť. Zákazníci sa ohlasujú telefonicky, alebo spravím skupinovú prezentáciu výrobkov, nakoľko to čo predávam, aj sama vyrábam. Ako to bude s kontrolou registračnej pokladne?. Ďakujem.
0 0
auctovnicka auctovnicka

auctovnicka je offline (nepripojený) auctovnicka

Dobry den,

chcem sa iba uistit, mam szco poskytuje kadernicke sluzby, ERP pouziva na prijem za sluzby, fa plati cez ucet aj najom. Ale odvody do SP a ZP sa tohto asi netykaju,alebo ano? Moze v hotovosti v ZP alebo v SP si odvody stale platit?
Este na doplnenie take drobne nakupy, napr. jej dojde alobal, skoci do tesca kupit, vyberie z ERP, urobi VPD, v hotovosti v tescu kupi alobal a rozdiel PPD vrati do ERP?

Robi spravne?

dakujem
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

auctovnicka Pozri príspevok
Dobry den,

chcem sa iba uistit, mam szco poskytuje kadernicke sluzby, ERP pouziva na prijem za sluzby, fa plati cez ucet aj najom. Ale odvody do SP a ZP sa tohto asi netykaju,alebo ano? Moze v hotovosti v ZP alebo v SP si odvody stale platit?
Este na doplnenie take drobne nakupy, napr. jej dojde alobal, skoci do tesca kupit, vyberie z ERP, urobi VPD, v hotovosti v tescu kupi alobal a rozdiel PPD vrati do ERP?

Robi spravne?

dakujem
Sú odvody do poisťovní, drobné nákupy v hotovosti jej tržby ?
Ešte by ma zaujímalo aký rozdiel za kúpený alobal a PPD ti vznikol?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Salinat Pozri príspevok
Prosim o radu. Mám zakúpenú registračnú pokladňu, avšak prevádzku mám doma a nemám určené hodiny pre verejnosť. Zákazníci sa ohlasujú telefonicky, alebo spravím skupinovú prezentáciu výrobkov, nakoľko to čo predávam, aj sama vyrábam. Ako to bude s kontrolou registračnej pokladne?. Ďakujem.
Doma máš aj sídlo fimy, takže kontrola v sídle firmy rovnako ako v prevádzke.
0 0
auctovnicka auctovnicka

auctovnicka je offline (nepripojený) auctovnicka

evina Pozri príspevok
Sú odvody do poisťovní, drobné nákupy v hotovosti jej tržby ?
Ešte by ma zaujímalo aký rozdiel za kúpený alobal a PPD ti vznikol?
dakujem za odpoved, ospravedlnujem sa, rychlo a zle som naformulovala otazku
0 0
druzstvo81 druzstvo81

druzstvo81 je offline (nepripojený) druzstvo81

Zdravím, ja sa neviem pohnúť ďalej pri firme, ktorá je v likvidácii...,
podľa §3 odst. 1 Podnikateľ je povinný evidovať tržbu v elektronickej registračnej pokladnici bez zbytočného odkladu po jej prijatí. túto povinnosť nemá podnikateľ, ktorý je v likvidácii, alebo na ktorého bol vyhlásený konkurz, okrem podnikateľa, ktorý pokračuje v prevádzkovaní podniku po vyhlásení konkurzu.

a teraz mám dilemu, firma je v likvidácii, nie v konkurze, v r. 2012 sa ešte môže stať že bude pokračovať v prevádzkovaní podniku, (závisí to od viacerých faktorov), táto firma vystavila v r. 2011 faktúru za výrobky, ak odberateľ uhradí faktúru z r. 2011 v hotovosti v r. 2012, má povinnosť firma viesť tento príjem v ERP?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

druzstvo81 Pozri príspevok
Zdravím, ja sa neviem pohnúť ďalej pri firme, ktorá je v likvidácii...,
podľa §3 odst. 1 Podnikateľ je povinný evidovať tržbu v elektronickej registračnej pokladnici bez zbytočného odkladu po jej prijatí. túto povinnosť nemá podnikateľ, ktorý je v likvidácii, alebo na ktorého bol vyhlásený konkurz, okrem podnikateľa, ktorý pokračuje v prevádzkovaní podniku po vyhlásení konkurzu.

a teraz mám dilemu, firma je v likvidácii, nie v konkurze, v r. 2012 sa ešte môže stať že bude pokračovať v prevádzkovaní podniku, (závisí to od viacerých faktorov), táto firma vystavila v r. 2011 faktúru za výrobky, ak odberateľ uhradí faktúru z r. 2011 v hotovosti v r. 2012, má povinnosť firma viesť tento príjem v ERP?
píše sa v likvidácii alebo v konkurze, tak nemáš mať prečo dilemu. Podľa mňa nie....nemusí cez ERP.
0 0
druzstvo81 druzstvo81

druzstvo81 je offline (nepripojený) druzstvo81

evina Pozri príspevok
píše sa v likvidácii alebo v konkurze, tak nemáš mať prečo dilemu. Podľa mňa nie....nemusí cez ERP.
Ďakujem, len som si to potrebovala overiť, lebo som volala na drsr a tam mi nevedela odpovedať....
Naposledy upravil druzstvo81 : 01.02.12 at 11:52
0 0
uctoeva uctoeva

uctoeva je offline (nepripojený) uctoeva

Vedel by mi niekto poradiť ako máme postupovať v prípade:
nevlastíme registračnú pokladňu , predaj tovaru robíme formou dobierky a platby na prevodný príkaz.V prípade, že nám zákazník nevyplatí faktúru, teda faktúra je po splatnosti a náš obchodný zástupca príde do predajne vymáhať pohľadávku, zákazník je ochotný zaplatiť časť faktúry v hotovosti. Ako máme túto platbu prijať ? Čo máme v takomto prípade robiť ?
Ďakujem za každý názor
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
V tomto prípade treba ERP.
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Dobrý deň, máme novú ERP, čo treba na prihlásenie na DÚ:
stačí, keď pôjde na DÚ zamestnanec (ja) s vyplnenou a podpísanou Knihou ERP konateľom a s certifikátom pokladne? Nepotrebujem plnú moc, výpis z OR ?
Ďakujem
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
witch Pozri príspevok
Dobrý deň, máme novú ERP, čo treba na prihlásenie na DÚ:
stačí, keď pôjde na DÚ zamestnanec (ja) s vyplnenou a podpísanou Knihou ERP konateľom a s certifikátom pokladne? Nepotrebujem plnú moc, výpis z OR ?
Ďakujem
posúvam..
0 0
ninuška ninuška

ninuška je offline (nepripojený) ninuška

Dobrý deň,

prosím Vás, je niekde určená maximálna výška hotovosti, kt. môžete prijať cez erp na úhradu faktúry?
Nemyslím predaj tovaru cez erp, ale úhradu faktúry v hotovosti cez erp.
ďakujem
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
ninuška Pozri príspevok
Dobrý deň,

prosím Vás, je niekde určená maximálna výška hotovosti, kt. môžete prijať cez erp na úhradu faktúry?
Nemyslím predaj tovaru cez erp, ale úhradu faktúry v hotovosti cez erp.
ďakujem
neobmedzená
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Prosím, máte s tým skúsenosť, zaregistrovať ERP na DU môže ísť aj zamestnanec, alebo treba splnomocnenie od konateľa?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
witch Pozri príspevok
Prosím, máte s tým skúsenosť, zaregistrovať ERP na DU môže ísť aj zamestnanec, alebo treba splnomocnenie od konateľa?
Keby ste boli o 9,00 na DU zatelefonovali, tak už viete odpoveď .
Ja si myslím, že by mal mať splnomocnenie ,lebo potom by si ERP mohol registrovať kto chce, predkladáte tam aj OP.
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Zita5 Pozri príspevok
Keby ste boli o 9,00 na DU zatelefonovali, tak už viete odpoveď .
Ja si myslím, že by mal mať splnomocnenie ,lebo potom by si ERP mohol registrovať kto chce, predkladáte tam aj OP.
Ďakujem za odpoveď. Práve že mám problém sa tam dovolať a konatelia odchádzajú na dlhšie preč a riešia, či musia stihnúť overenie splnomocnenia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať