Zavrieť

Porady

Registračné pokladnice - 1.1.2012 - súhrn

Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Milí poraďáci , nakoľko sa nám tu opakujú otázky rovnakého druhu ohľadom registračných pokladníc, dovolila som si spraviť opakovane súhrn informácii s priložením príslušných zákonov a informácii zo stránky DRSR .
Naposledy upravil Zita5 : 05.01.12 at 05:22
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
witch Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď. Práve že mám problém sa tam dovolať a konatelia odchádzajú na dlhšie preč a riešia, či musia stihnúť overenie splnomocnenia.

  1. Registrácia na daňovom úrade - na tento účel je nevyhnutné prísť osobne s knihou pokladnice a certifikátom na vašu pobočku daňového úradu cez stránkové hodiny (prislúchajúci sídlu vašej firmy). Je možné prísť aj v zastúpení, avšak s notársky overeným splnomocnením. Doporučujeme pred registráciou vypísať vaše firemné údaje do knihy pokladnice, typ pokladnice a jej sériové číslo (pozor nie údaje o servisnej organizácii a technikovi !!!)

Zdroj http://www.predaj.ka-comp.sk/cms.php?id_cms=10
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Postup zaregistrovania registračnej pokladnice na daňovom úrade

  1. po kúpe registračnej pokladnice zobrať certifikát ERP + knihu pokladnice s vyplnenou prednou stranou knihy + Výpis zo živ .registera alebo inú zakladaciu listinu na DÚ podľa miestnej príslušnosti - oddelenie registra /alebo "register"/ za účelom pridelenia DKP - tento úkon spravia len majiteľovi živnosti alebo štatutárovi spoločnosti a to v Pondelok alebo Streda - úradné hodiny pre Register, bez poplatku na počkanie, spravidla sa nečaká. V prípade poverenej osoby sa vyžaduje úradne overené splnomocnenie s uvedením úkonu - prihlásenie, zaevidovanie a pridelenie DKP ERP - pre splnomocnenca.

Zdroj:http://obchod.bb-trade.sk/content/9-...egistracie-erp
3 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Ďakujem Zita veľmi pekne, ušetrila si mi márnu cestu na DU, konatelia si myslia, že všetko vybavím, bez papierov...
0 0
nnanii nnanii

nnanii je offline (nepripojený) nnanii

Zdravím, chcela by som sa spýtať čo mám robiť keď doteraz sme príjmali hotovosť od zc za stravné lístky za tých 45 % ktoré doplácajú na lístky...riešili sme to cez ppd ale teraz to musí isť asi cez pokladňu...čo s tým?
Prosím poraďte...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
nnanii Pozri príspevok
Zdravím, chcela by som sa spýtať čo mám robiť keď doteraz sme príjmali hotovosť od zc za stravné lístky za tých 45 % ktoré doplácajú na lístky...riešili sme to cez ppd ale teraz to musí isť asi cez pokladňu...čo s tým?
Prosím poraďte...
Ja nevidím dôvod, aby ste aj od teraz nemohli prijímať platby za stravné lístky od zamestnancov cez PPD.
Však Vy ich nepredávate, ale riadne dodržiavate zákonník práce, z ktorého Vám povinnosť poskytnúť zamestnancovi stravu(u Vás vo forme SL) vyplýva.Zároveň sa riadite aj ZoDzP.
1 0
veeronika veeronika

veeronika je offline (nepripojený) veeronika

v tých vypracovaných otázkach som nenašla napr. Pohrebnú službu, ako to je u nich? Truhla je tovar- tú predávajú, ale ináč poskytujú služby napr. vykopanie jamy atď.
ďakujem ak mi niekto odpovie
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

veeronika Pozri príspevok
v tých vypracovaných otázkach som nenašla napr. Pohrebnú službu, ako to je u nich? Truhla je tovar- tú predávajú, ale ináč poskytujú služby napr. vykopanie jamy atď.
ďakujem ak mi niekto odpovie


nerozumiem, k čomu toto patrí?
0 0
auctovnicka auctovnicka

auctovnicka je offline (nepripojený) auctovnicka

Dobry den,

chcem sa spytat este ku kadernickej cinnosti, cez erp prijem za sluzby a co v pripade, ze platim najomne, dostanem fakturu od prenajimatela a tuto mu mam uhradit ako doteraz cez PPD alebo iba uz bezhotovostne, t.j. cez ucet, alebo erp?

vdaka
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
auctovnicka Pozri príspevok
Dobry den,

chcem sa spytat este ku kadernickej cinnosti, cez erp prijem za sluzby a co v pripade, ze platim najomne, dostanem fakturu od prenajimatela a tuto mu mam uhradit ako doteraz cez PPD alebo iba uz bezhotovostne, t.j. cez ucet, alebo erp?

vdaka
Uhradu za najom urobis snad cez VPD a nie PPD
1 0
auctovnicka auctovnicka

auctovnicka je offline (nepripojený) auctovnicka

jasne, ja cez vpd, ale ide mi o to, ze ci to moze zaplatit v hotovosti, alebo iba bezhotovostne?
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Jasne,ze mozes platit v hotivosti. Evidencia cez ERP sa tyka trzieb
1 0
maxipc maxipc

maxipc je offline (nepripojený) maxipc

optimistka Pozri príspevok
ako zaregistrovat v erp prijatý preddavok-akontáciu pri splátkových predajoch cez Quatro alebo Homecredit, zákazník zaplatí za tovar napr. 10 %, toto ide cez ERP alebo nie ??
aj ja sa chcem spýtať na tento problém prosím
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

maxipc Pozri príspevok
aj ja sa chcem spýtať na tento problém prosím


...už som to tu niekde písala v inej téme, nechce sa mi to teraz hľadať...

áno, treba cez ERP...a akým spôsobom to Ti ja nepoviem, záleží od toho či už máš v tom momente vystavenú faktúru (vtedy dáš čiastočnú úhradu tej faktúry) alebo nie (vtedy dáš zálohu s rozpisom VZ a DPH)....
0 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
Dobrý deň...keďže sa ma netýkala táto téma tak som ju moc nesledovala, ALE...poznáte to dobrý známy sa ozve a Vy mu máte poradiť...tak mi včera volal...

Pekne prosím ako to je ak niekto chodí opravovať TV... čiže nie je v prílohe priloha č.1k zákonu _erp.pdf...môže prijať aj hotovosť od zákazníka?
alebo máte niekto taký"rýchlokurz-výcuc toho najdôležitejšieho"


VĎAKA
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
plavčík Pozri príspevok
Dobrý deň...keďže sa ma netýkala táto téma tak som ju moc nesledovala, ALE...poznáte to dobrý známy sa ozve a Vy mu máte poradiť...tak mi včera volal...

Pekne prosím ako to je ak niekto chodí opravovať TV... čiže nie je v prílohe priloha č.1k zákonu _erp.pdf...môže prijať aj hotovosť od zákazníka?
alebo máte niekto taký"rýchlokurz-výcuc toho najdôležitejšieho"


VĎAKA
ak nepredáva tovar ale len opravuje TV a teda neni v prílohe, nemusí mať ERP
0 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
ĎAKUJEM...myslela som si to.
0 0
resola resola

resola je offline (nepripojený) resola

Dobrý deň , prosím poraďte . Je povinnosť evidovať príjaté penále za oneskorenú úhradu fa cez registračnú pokladňu.
0 0
resola resola

resola je offline (nepripojený) resola

nevie nikto poradiť?
0 0
bama17 bama17

bama17 je offline (nepripojený) bama17

dobrý večer, zrejme som si zavarila a chcela by som poprosiť o radu
začali sme predávať cez erp, ale samozrejme, hrr hrr a tak sa mi stalo, že 3 dni po sebe som mala na konci dňa, po dennej uzávierke, na doklade z pokladne, stav v zásuvke mínusový !!! vôbec som si to neuvedomila, myslela som, že je to technická chyba, veď peniaze som mala v hotovosti v kase a neriešila som to
no a teraz netuším, ako sa s tým vysporiadať, je obhájiteľné pred daňovou kontrolou, že som zmätkovala a robila zbytočné vklady ráno a výbery večer, ktoré som vôbec nemusela a tým mi vznikol mínus? stretol sa niekto s niečim podobným? ďakujem
0 0
janka01 janka01

janka01 je offline (nepripojený) janka01

Zdravim

prosim nevie mi niekto z Vás povedať, či je nutné pri platbe stravnými lístkami túto skutočnosť zaznamenať aj v ERP.
Dnes som sa s tým stretla v jednej reštaurácii, že keď som chcela zaplatiť za obed stravenkami musela som ist k baru, vystáť radu a tak zaplatiť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať