Zavrieť

Porady

Registračné pokladnice - 1.1.2012 - súhrn

Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Milí poraďáci , nakoľko sa nám tu opakujú otázky rovnakého druhu ohľadom registračných pokladníc, dovolila som si spraviť opakovane súhrn informácii s priložením príslušných zákonov a informácii zo stránky DRSR .
Naposledy upravil Zita5 : 05.01.12 at 05:22
Usporiadat
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
xxyy Pozri príspevok
Ja mám informáciu, že 50 000€ je hranica.
a toto patrí k čomu....
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
xxyy Pozri príspevok
Re: Registračné pokladnice - 1.1.2012 - súhrn

Dobrý deň,

prosím Vás, je niekde určená maximálna výška hotovosti, kt. môžete prijať cez erp na úhradu faktúry?
Nemyslím predaj tovaru cez erp, ale úhradu faktúry v hotovosti cez erp.
ďakujem


Ja mám informáciu, že 50 000€ je maximálna hranica.
mne sa to nezdá... má to oporu v zákone? podľa mňa je výška úhrad fa cez ERP neobmedzená
0 0
xxyy xxyy

xxyy je offline (nepripojený) xxyy

jacekova Pozri príspevok
mne sa to nezdá... má to oporu v zákone? podľa mňa je výška úhrad fa cez ERP neobmedzená
prezisťovala som túto informáciu, tak je to tak ako píšeš, zákon to neurčuje, niektoré typy pokladní majú takéto obmedzenie stanovené
0 0
mirka11111 mirka11111

mirka11111 je offline (nepripojený) mirka11111

PROSÍM Vás odpovedzte mi na otázku či je FO - podnikateľ povinný mať ERP ak má výkupňu železa a farebných kovov. Ak nemusí, tak keď vykúpi napr. železo od inej firmy na faktúru, či sa dá uhradiť faktúra aj v hotovosti (PPD a VPD) alebo len prevodom. ĎAKUJEM PEKNE.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Prosím Vás mám k faktúre z Baumaxu- doklad z ERP označený ako NEFIŚKÁLNY DOKLAD - je to v poriadku? Ešte som sa s tým nestretla. Môžem ho normáln ezaúčtovať aj uplatniť DPH
0 0
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

Prosím Vás je potrebné pri úhrade faktúry za prepravu používať ERP? Ďakujem
A pri úhrade faktúry za administratívne služby?Ďakujem
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

L-M Pozri príspevok
Prosím Vás mám k faktúre z Baumaxu- doklad z ERP označený ako NEFIŚKÁLNY DOKLAD - je to v poriadku? Ešte som sa s tým nestretla. Môžem ho normálne zaúčtovať aj uplatniť DPH
posúvam, prosím o vyjadrenie skúsenejších
0 0
janula777 janula777

janula777 je offline (nepripojený) janula777

Aj ja mám jednu otázku.Zaplatili sme zálohovú faktúru v hotovosti,faktúra je vystavená podľa náležitostí, suma bez dph, dph, k úhrade 0, uhradené dokladom č....... Nakoľko je faktúra uhradená v hotovosti, mala by byť hradená cez fiškálnu pokladňu. Avšak doklad ktorý nám vystavili obsahuje: prijatá záloha čislo,dátum, od koho, čiastka, účel, pečiatku a podpis.Neobsahuje žiadne indent. znaky dodávateľa, ani dkp pokladne, ani MF.
Neviem či je tento doklad správny? Tá firma mi tvrdí, že to majú správne,ale podľa mňa ,by aj na zálohu mal byť fiškálny doklad.
0 0
vjejka vjejka

vjejka je offline (nepripojený) vjejka

prosím Vás, musí mať firma, ktorá opracováva kovy, železo.... registračnú pokladňu, oni len opracujú dodaný materiál a odberateľ ho zaplatí v hotovosti na mieste, kovoobrábanie som nenašla medzi službami? Dakujem
0 0
jb0863 jb0863

jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

ja to robím takto:ráno spravím vklad do pokladne a tento lístok si prikladám k dennej uzávierke, ku PPD, ktorý si nalepím do pokladni(šanón). Úhrada faktúry je vlastne doklad z ERP a tento doklad z ERP o uhradení faktúry dávam zákaznikovi spolu s faktúrov. Ak je to zle opravte ma....
0 0
jb0863 jb0863

jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

prosím Vás mám jednu otázku-ráno vklad do ERP, celý deň nič nepredám a ani nevyfakturujem, je potrebné spraviť dennú uzávierku, keď nie je žiadna tržba iba vklad???
ďakujem
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
František Bigoš Pozri príspevok
prosím Vás mám jednu otázku-ráno vklad do ERP, celý deň nič nepredám a ani nevyfakturujem, je potrebné spraviť dennú uzávierku, keď nie je žiadna tržba iba vklad???
ďakujem
áno, treba, uzávierka sa robí vždy, keď je pohyb, teda aj vklad. Ono by ťa ERP ani nepustila na druhý deň blokovať, vypíše hlášku, spravte uzávierku. Aspoň tá naša nás upozorní, keď zabudneme.
0 0
janula777 janula777

janula777 je offline (nepripojený) janula777

Ja mám ten istý prípad, nemám každý deň tržbu, ja vklad nerobím vôbec, nikde nie je napísané, že musíš robiť vklad.Takže iba keď je tržba robím výber a potom uzávierku.
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
L-M Pozri príspevok
Prosím Vás mám k faktúre z Baumaxu- doklad z ERP označený ako NEFIŚKÁLNY DOKLAD - je to v poriadku? Ešte som sa s tým nestretla. Môžem ho normálne zaúčtovať aj uplatniť DPH
označenie nefiškálný doklad nepoznám, ale doklad o úhrade FA z ERP nesmie obsahovať niektoré údaje, pozri §8 ods.2, zákona 289/2008, napríklad neobsahuje rozpísanú DPH, jednotlivé položky a ich cenu. DPH si uplatňuješ z daňového dokladu, v tvojom prípade z FA, doklad k nej priložený by sa mal zaúčtovať do pokladne ako úhradu FA. Ale termín Nefiškálny doklad som nenašla ani v zákone. Pozri ten §8 a porovnaj doklad, či obsahuje, to čo má. (§8 ods.1, a, b, c, d, e,f,i,m,n,o,)
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
janula777 Pozri príspevok
Ja mám ten istý prípad, nemám každý deň tržbu, ja vklad nerobím vôbec, nikde nie je napísané, že musíš robiť vklad.Takže iba keď je tržba robím výber a potom uzávierku.
Prečo robíš výber? ERP sa dennou uzávierkou vynuluje. Píše sa to aj v príspevku č.7 v tejto téme:


veronikasad




Poraďák

Re: Vklad do pokladne JE či NIE JE povinný?

Kludne ich môže mať aj v pančuche, ale ich výška musí zodpovedať aktuálnej dennej tržbe. Každý deň začína od nuly, lebo dennou uzávierkou sa zostatok pokladne vynuluje. Preto ak si pred začiatkom smeny vkladá peniaze na vydávanie, musí ich zaevidovať ako vklad.
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
janula777 Pozri príspevok
Aj ja mám jednu otázku.Zaplatili sme zálohovú faktúru v hotovosti,faktúra je vystavená podľa náležitostí, suma bez dph, dph, k úhrade 0, uhradené dokladom č....... Nakoľko je faktúra uhradená v hotovosti, mala by byť hradená cez fiškálnu pokladňu. Avšak doklad ktorý nám vystavili obsahuje: prijatá záloha čislo,dátum, od koho, čiastka, účel, pečiatku a podpis.Neobsahuje žiadne indent. znaky dodávateľa, ani dkp pokladne, ani MF.
Neviem či je tento doklad správny? Tá firma mi tvrdí, že to majú správne,ale podľa mňa ,by aj na zálohu mal byť fiškálny doklad.
Ja si tiež myslím, že by mal obsahovať náležitosti, podľa §8 ods2, - ako úhrada FA, okrem rozrátania DPH a položiek. Čiže ochranný znak, DKP pokladne, MF áno.
0 0
seko375 seko375

seko375 je offline (nepripojený) seko375

Dobrý deň,ak opravuje niekto spotrebiče a pri oprave vymení súčiastku musí mať pokladňu ? Na opravu nemusí ale kvôli náhradným dielom...?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

seko375 Pozri príspevok
Dobrý deň,ak opravuje niekto spotrebiče a pri oprave vymení súčiastku musí mať pokladňu ? Na opravu nemusí ale kvôli náhradným dielom...?
ak výmena súčiastky je súčasťou opravy, nemusí. Keby tú súčiastku predal bez opravy spotrebiča - ano.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

len také info zo včera (uhrínová - kcfo fs sr): ak sa registruje na dú nový subjekt - robia to teraz ručne = čakačka na dič 30 dní a potom ak chce nový subjekt zaregistrovať erp = čakačka 30 dní
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

srska Pozri príspevok
len také info zo včera (uhrínová - kcfo fs sr): ak sa registruje na dú nový subjekt - robia to teraz ručne = čakačka na dič 30 dní a potom ak chce nový subjekt zaregistrovať erp = čakačka 30 dní
srska, nevieš kedy začne fungovať systém overovania IČ DPH na webe ? Klient má nového dodávatela, musel si pýtať kartičku DPH, lebo v zozname som ho nenašla.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať