Zavrieť

Porady

DAVKY V NEZAMESTNANOSTI

Dobry den. Dnes som sa bol evidovat na urade prace a pani mi povedala informaciu ze ak som bol zamestnany v posl.
2 rokoch tak mam narok na davku v nezamestnanosti.
Chcel som sa spytat ze co vsetko sa okolo toho vybavuje. Co si musim pozhanat a pod.
Dakujem
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

alfred123 Pozri príspevok
hej teraz som si to presne pozrel a je hore napisane pracovna zmluva.
A musim to tam dat vypisat? Aj ked bez toho mi vychadza ze mam 2 roky odrobenych, totiz presnejsie, ci mi to nepokazi podporu ked som to mal len na 50%
Dáš to vypísať, je to posledný zamestnávateľ. A podporu to nepokazí.
0 0
alfred123 alfred123

alfred123 je offline (nepripojený) alfred123

Ok dakujem :-) Podpora sa vlastne vyrata z priemeru vsetkych zamestnavatelov za 2 roky?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

alfred123 Pozri príspevok
Ok dakujem :-) Podpora sa vlastne vyrata z priemeru vsetkych zamestnavatelov za 2 roky?
Nie z priemeru, ale z vymeriavacích základov na poistenie.
0 0
alfred123 alfred123

alfred123 je offline (nepripojený) alfred123

Ok.
Este mam jednu otazku co sa tyka Ziadosti o davku v nezamestnanosti co mam dat do Soc. poistovne.
pismenko E. kde je napisane: Priebeh dob poisteni, vratane zamestnania resp. vykonavania samostanej zarobkovej cinnosti v clenskom state Europskej unie, Europskeho hospodarkeho priestoru a Svajciarskej konfederacie v poslednych styroch rokoch pred zaradenim do evidencie uchadzacov o zamestnanie od....
Den zaradenia do evidencie uchadzacov o zamestnanie uvedeny v rozhodnuti prislusneho uradu prace soc. veci a rodiny o zaradeni do evidencie uchadzacov o zamestnanie ( uviest v tvare DD, MM, RRRR)
Tak tam mam co presne vypisat??? Hlupe otazky viem ale vypisujem to 1x
0 0
alfred123 alfred123

alfred123 je offline (nepripojený) alfred123

Halooo odpovie mi prosim niekto.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Vypises tam nazov zamestnavatela a praca u neho od - do
Musis napisat vsetkych zamestnavatelov za posledne 4 roky pred evidenciou.
takze napr. aj si sa zaevidoval 10.1.2012, tak zacnes zamestnavatelom, u ktoreho si praocval 11.1.2008 a pokracujes v chronologiskom poradi. Pises tam aj zamestnavatelov v EU, ak i v tom obdobi pracoval v zahranici.
Rovnako ak si bol zivnostnik, tak aj tam napises od - do.
0 0
alfred123 alfred123

alfred123 je offline (nepripojený) alfred123

dakujem pekne za odpoved
0 0
asmodina asmodina

asmodina je offline (nepripojený) asmodina

Dobrý deň, prosím o radu či vznikne nárok na dávku v nezamestnanosti od 1.2.2012:
zamestnaná od 1.8.2010 do 31.1.2012
nezamestnaná od 1.7.2009 do 31.7.2010, posledná dávka vyplatená za 12/2009.
zamestnaná od 1.1.1999 do 30.6.2009
Ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

asmodina Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím o radu či vznikne nárok na dávku v nezamestnanosti od 1.2.2012:
zamestnaná od 1.8.2010 do 31.1.2012
nezamestnaná od 1.7.2009 do 31.7.2010, posledná dávka vyplatená za 12/2009.
zamestnaná od 1.1.1999 do 30.6.2009
Ďakujem.
nevznikne, nesplňa podmienku 730 dní poistenia v nezamestnanosti (od doplatenia poslednej dávky)
0 0
asmodina asmodina

asmodina je offline (nepripojený) asmodina

ďakujem .... nebola som si istá ... :-)
0 0
angela85 angela85

angela85 je offline (nepripojený) angela85

dobry den, bola som zamestnana 06/2008-06/2009 potom 3 mesiace na urade prace potom som robila 09/2009-09/2011, vtedy som dostavala pol roka prispevok na dochadzanie do zamestnania na cestu. potom som skusila ist na skolu, ale vydrzala som len prvy semester a teraz cakam kym mi pride papier zo skoly o ukonceni studia, to bude asi az niekedy vo februari. a ozaj uz mam 26 rokov, tento rok budem mat 27. tak sa chcem spytat, ci budem mat narok na davky v nezamestnanosti. dakujem. myslim preto, ze som na UPSVaR nesla hned po ukonceni zamestnania, ale pojdem az teraz po tom semestri
0 0
alfred123 alfred123

alfred123 je offline (nepripojený) alfred123

Ahojte.
Chcel by som sa spytat.
NA urade prace som sa bol evidovat od 6 januara, s tym ze mam narok na davku v nezamestnanosti, pani na urade mi dala papiere aby som si ich da potvdit k zamestnavatelom, ale rozhodnutie o evidencii mi moze dat az niekedy vo february az ked jej prinesiem vyplatnu pasku za januar kedze mam brigadu na par hodin mesacne. No a ked budem mam vyplatnu pasku vo febr. tak az potom mam prist na urad prace a az potom mi vyda potvrdenie, potvrdenie od zamestanavatelov do socialnej poistovne uz mam. Moja otazka je, od kedy mi bude priznana a spatne vyplatena davka v nezamestnanosti, uz do zaciatku roku od toho 6.1 ked som sa bol hlasit, alebo az od toho februara kedy do soc.poistovne prinesiem potvrdenie u uradu prace a papiere vypisane od zamestnavatelov????
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

pani na UPSVaR asi čaká, či náhodou neprekročíš limit príjmu. Ak splníš podmienky (treba doložiť aj to rozhodnutie) tak ti dávku v nezamestnanosti SP prizná - bude od začiatku evidencie na UPSVaR
a nie je začiatok náhodou už 1.1.2012
Naposledy upravil Katy a R : 29.01.12 at 19:32
0 0
alfred123 alfred123

alfred123 je offline (nepripojený) alfred123

hej ona mi povedala ze limit musi splnat do 139eur v hrubom, co ja mam.
Takze podpora mi bude priznana od zaciatku teda hned ako som bola 6.1 sa evidovat??
0 0
alfred123 alfred123

alfred123 je offline (nepripojený) alfred123

Prosim odpovie mi niekto?? Bude mi davka v nezamestnanosti vyplatena spatne uz od toho 6.1 ci od vtedy az ked mi vo februari vydaju na urade prace rozhodnutie?? dakujem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

alfred123 Pozri príspevok
Prosim odpovie mi niekto?? Bude mi davka v nezamestnanosti vyplatena spatne uz od toho 6.1 ci od vtedy az ked mi vo februari vydaju na urade prace rozhodnutie?? dakujem
najjednoduchšie je opýtať sa príslušného UPSVaR, resp. SP.....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

alfred123 Pozri príspevok
Ahojte.
Chcel by som sa spytat.
NA urade prace som sa bol evidovat od 6 januara, s tym ze mam narok na davku v nezamestnanosti, pani na urade mi dala papiere aby som si ich da potvdit k zamestnavatelom, ale rozhodnutie o evidencii mi moze dat az niekedy vo february az ked jej prinesiem vyplatnu pasku za januar kedze mam brigadu na par hodin mesacne. No a ked budem mam vyplatnu pasku vo febr. tak az potom mam prist na urad prace a az potom mi vyda potvrdenie, potvrdenie od zamestanavatelov do socialnej poistovne uz mam. Moja otazka je, od kedy mi bude priznana a spatne vyplatena davka v nezamestnanosti, uz do zaciatku roku od toho 6.1 ked som sa bol hlasit, alebo az od toho februara kedy do soc.poistovne prinesiem potvrdenie u uradu prace a papiere vypisane od zamestnavatelov????
Ak pracovný pomer skončil 31.12. a ty si sa prvýkrát prihlásil 6.1., stihol si 7 kal.dní a dávka v nezamestnanosti ti bude vyplatená spätne od 1.1.2012
1 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

alfred - a príspevok 34 nestačí - aj súhlas pod tvojou ďalšou tvojou otázkou
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

alfred123 Pozri príspevok
hej ona mi povedala ze limit musi splnat do 139eur v hrubom, co ja mam.
Takze podpora mi bude priznana od zaciatku teda hned ako som bola 6.1 sa evidovat??
6.januara je statny sviatok, si si ista, ze si sa bola zaevidovat na UP 6.1.?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

štvrtok (5.1.) nestránkový deň a pondelok (9.1.) je už po termíne
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať