Zavrieť

Porady

Mesačný prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch

Dnes som zistil na portály daňovej správy v rubrike "Daňový kalendár", že od februára sa majú predkladať prehľady o zrazených a odvedených preddavkoch na daň zo závislej činnosti .... mesačne. Aj v novom upgrade programu MRP mzdy a personalistika je už táto funkcia zapracovaná. Aj podľa názoru niektorých pracovníkov daňového úradu štvrťročné prehľady boli jedny z množstva zbytočných hlásení, ktoré komplikovali život mzdových účtovníkov. Daňovému riaditeľstvo ide zrejme o to, aby teraz mohli častejšie posielať 66 eurové pokuty za oneskorené podania.
Usporiadat
Santal11 Santal11

Santal11 je offline (nepripojený) Santal11

dobry den
chcela by som sa opytat, ci ste sa nahodou nestretli s nasledovnym problemom.
u nas vo firme vsetky elektronicke podania na danovy urad (okrem rocne hlasenia vtedy sa posiela CD) zasiela hlavny uctovnik.
dnes sme to s financnym riaditelom, ktory tam ma tiez pristupy pozerali a vsetky osoby, ktore maju pristupy na danovy portal vidia vsetky zaslane doklady.
nestretli ste sa niekto s tym ako je poriesene v tomto pripade, ked osoba, ktora zasiela podania (u nas konkretne hlavny uctovnik) nemoze vidiet mzdy....?
volala som na VDS a tam mi s tym nevedeli poradit, vraj sa take nieco este neriesilo a zrejme sa aj na to zabudlo :-)
vopred dakujem za nejake rady....
0 0
ingak ingak

ingak je offline (nepripojený) ingak

Do hlasenia za cely rok som uvadzala vsetkych zamestnancov aj zamestnancov s nulovym prijmom - na materskej, na rodicovskej dovolenke. Neuvadzala som ani mzdu, ktora bola vypocitana za dane obdobie, ale nebola vyplatena.
Teraz do prehladu mam uvadzat aj zamestnancov s nulovym prijmom? Hlasenie je vlastne sumar prehladov, tak som teraz zneistela.
0 0
ingak ingak

ingak je offline (nepripojený) ingak

posuvam...
0 0
zuzana164 zuzana164

zuzana164 je offline (nepripojený) zuzana164

dobrý den, vyplňam za január prehľad... v žiadosti o poukázanie sumy danového bonusu, str. 2 III časť sa udáva štvrťrok... teraz nechápem že teda za január nemám vypisovať tu žiadosť o vratenie bonusu a vypísať ju až po ukončení štvrťroka? lebo možnosť za 1 mesiac tam nieje...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

zuzana164 Pozri príspevok
dobrý den, vyplňam za január prehľad... v žiadosti o poukázanie sumy danového bonusu, str. 2 III časť sa udáva štvrťrok... teraz nechápem že teda za január nemám vypisovať tu žiadosť o vratenie bonusu a vypísať ju až po ukončení štvrťroka? lebo možnosť za 1 mesiac tam nieje...
Odpoeď máš priamo v tlačive: vyplňuje sa v 3. mesiaci za príslušný štvrťrok




V
0 0
ingak ingak

ingak je offline (nepripojený) ingak

Do prehladu uvediem len tych zamestnancov, ktorym boli vyplatene mzdy? Tak mi to vychadza, ked citam poucenie. Socialka chce vsetkych, ZP tiez, tak uz vaham aj nad takymi trivialnymi otazkami
0 0
ivakumova ivakumova

ivakumova je offline (nepripojený) ivakumova

áno

ingak Pozri príspevok
Do prehladu uvediem len tych zamestnancov, ktorym boli vyplatene mzdy? Tak mi to vychadza, ked citam poucenie. Socialka chce vsetkych, ZP tiez, tak uz vaham aj nad takymi trivialnymi otazkami
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Tiež mám jednu triviálnu otázku. Prehľad som odovzdala začiatkom februára v papierovej forme na DÚ. Ide mi o časť V, nakoľko mám len 10 zamestnancov, odovzdala som časť V v papierovej forme, teraz som na pochybách, či som to nemala odovzdať na diskete. Chápem, keď má niekto 500 zamestnancov, že by odovzdal celú knihu Je povinnosť odovzdať tú V na diskete? Za február už budem posielať elektronicky, ide mi len o ten januárový prehľad.
1 0
ingak ingak

ingak je offline (nepripojený) ingak

Pokial viem, nie je povinnost podavat prehlad elektronicky, kto ma tu moznost je to len plus, povinnost elektronickej komunikacie je od 1.4.2012 pre platcov DPH.
1 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

ingak Pozri príspevok
Pokial viem, nie je povinnost podavat prehlad elektronicky, kto ma tu moznost je to len plus, povinnost elektronickej komunikacie je od 1.4.2012 pre platcov DPH.
To ja viem, len v tom bordeli sa nevyzná nikto, ale pokuty budú rozdávať jedna radosť, aby naplnili štátnu kasu Čítala som, že tú časť V, t.j. zoznam pracovníkov s ich príjmami, treba odovzdať na diskete, nie na papieri, zrejme aby to chudáci daňováci nemuseli skenovať. Tak sa radšej pýtam, či to nie je povinnosť.
1 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
tictac7 Pozri príspevok
...a načo Ti to je už teraz? prvý termín máš 29.2., či?
ahojte, len sa uisťujem do 29.2. podávam prehľad za 1/2012, však? dakujem
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Gong Pozri príspevok
ahojte, len sa uisťujem do 29.2. podávam prehľad za 1/2012, však? dakujem
Áno.
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

chcela by som sa opýtať, čo sa prehľadu týka v časti I. dávate do riadku 1 a 8 aké dátumy?
ďakujem
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

KatarinaNR Pozri príspevok
chcela by som sa opýtať, čo sa prehľadu týka v časti I. dávate do riadku 1 a 8 aké dátumy?
ďakujem

r.1 = dátum vyplatenia mzdy (odchod z BÚ)
r. 8 = dátum zaplatenia preddavkov (odchod z BÚ)

Dátumy sa mi rovnajú, všetky výplaty a odvody idú naraz - prvý pracovný deň nasl. mesiaca.
2 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

aj som si myslela,
ja prehľad robím vždy skôr radšej, nenechávam si veci na poslednú chvíľu, tak dátumy nepíšem, nakoľko sú to len dohodári a im ani preddavky nevychádzajú, nakoľko ich nemajú ani vo výške nezdaniteľnej časti.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Prosím vás, mám zamestnanca, ktorý celý mesiac bol PN. Robila som mu RZD a má preplatok na dani a aj DB za 2 mesiace. Program ho vynechal v mesačnom hlásení. Ja si myslím, že by tam mal byť ,aj keď ma O príjem, lebo som mu vracala ten DB. Poradíte?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

vema Pozri príspevok
Prosím vás, mám zamestnanca, ktorý celý mesiac bol PN. Robila som mu RZD a má preplatok na dani a aj DB za 2 mesiace. Program ho vynechal v mesačnom hlásení. Ja si myslím, že by tam mal byť ,aj keď ma O príjem, lebo som mu vracala ten DB. Poradíte?
preplatok na dani a DB už vysporiadávaš v 2/2012? podľa ZDP až v 3 či 4/2012 sa vysporiadava so štátnym rozpočtom, skôr nie......
aký sw používaš?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Možno si pri vygenerovaní výkazu mala zakliknutých iba zamestnancov s vypočítanou mzdou, nie všetkych. Uveď SW, ktorý používaš.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Mila123 Pozri príspevok
preplatok na dani a DB už vysporiadávaš v 2/2012? podľa ZDP až v 3 či 4/2012 sa vysporiadava so štátnym rozpočtom, skôr nie......
aký sw používaš?

Vysporiadanie je jedna vec, druhá je uvedenie súm u zamestnanca v prílohe.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Paula Pozri príspevok
Možno si pri vygenerovaní výkazu mala zakliknutých iba zamestnancov s vypočítanou mzdou, nie všetkych. Uveď SW, ktorý používaš.
Používam MRP Doss. Možno tam ten zamestnanec naozaj nemá byť, keď nemál príjem ani žiadnu daň. Na daňový bonus nemal nárok a jedná sa tam len o to vrátenie DB za predchádzajúci rok?...Trochu ma zaskočilo, že si nemôžem vo februári vysporiadať daňové preplatky a aj tento daňový bonus, tak ako som robila do teraz, je nejaká zmena? Do konca mi vychádza mínusová položka a ja som to chcela postupne umorovať. Už sa to nedá? Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať