Zavrieť

Porady

Mesačný prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch

Dnes som zistil na portály daňovej správy v rubrike "Daňový kalendár", že od februára sa majú predkladať prehľady o zrazených a odvedených preddavkoch na daň zo závislej činnosti .... mesačne. Aj v novom upgrade programu MRP mzdy a personalistika je už táto funkcia zapracovaná. Aj podľa názoru niektorých pracovníkov daňového úradu štvrťročné prehľady boli jedny z množstva zbytočných hlásení, ktoré komplikovali život mzdových účtovníkov. Daňovému riaditeľstvo ide zrejme o to, aby teraz mohli častejšie posielať 66 eurové pokuty za oneskorené podania.
Usporiadat
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

mondes Pozri príspevok
Tweety, prosím ťa, ako to počítaš, že mu nevyjde preddavok? A čo môžem čakať v prípade, že som za január neposlala?
hrubá mzda - odvody-nčzd x 19%

čakať môžeš pokutu
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mondes Pozri príspevok
Tweety, prosím ťa, ako to počítaš, že mu nevyjde preddavok? A čo môžem čakať v prípade, že som za január neposlala?
Lebo základ dane má nižší ako NČ.
1 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Dievčatá, ešte Vás poprosím o radu. Ak je zamestnanec ZˇP nad 70% a zamestnávateľ si vytvoril chránenú dielňu, kde toho zamestnanca zamestnal, má takýto zamestnanec nárok na zamestnneckú prémiu? Podľa mňa áno, ale známa mi tvrdí, že ak bola naňho vytvorená chránená dielńa a UP prepláca mzdy, tak tento zamestnanec nemá nárok na ZP.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Pozri priamo §.
§ 32a
Zamestnanecká prémia
(1) Nárok na zamestnaneckú prémiu za p
ríslušné zdaňovacie obdobie daňovníkovi
a) vzniká, ak
1. dosiahol zdaniteľné príjmy zo závislej činnosti uvedené v § 5 ods. 1 písm. a) a f), vykonávanej len na území Slovenskej republiky (ďalej len "posudzované príjmy"), v úhrnnej výške aspoň 6-násobku minimálnej mzdy, 123)
2. poberal posudzované príjmy aspoň šesť kalendárnych mesiacov,
3. neuplatnil postup podľa § 43 ods. 7 pri príjmoch, z ktorých sa daň vyberá zrážkou podľa § 43,
4. nepoberal príjmy uvedené v § 3 ods. 2 písm. c) a d), § 5 ods. 1 písm. b) až e), g) a h), § 5 ods. 3 a § 5 ods. 7 písm. i),
5. nepoberal iné zdaniteľné príjmy (§ 6 až 8) okrem príjmov uvedených v treťom bode,
6. nie je na začiatku príslušného zdaňovacieho obdobia poberateľom dôchodku (§ 11 ods. 6) alebo dôchodok nebol tomuto daňovníkovi priznaný spätne k začiatku príslušného zdaňovacieho obdobia a
7. suma vypočítaná podľa odseku 3 je kladné číslo,
b) nevzniká, ak sú splnené všetky podmienky uvedené v písmene a), ale ide o zamestnanca, na ktorého podporu udržania v zamestnaní sa v príslušnom zdaňovacom období poskytol príspevok podľa osobitného predpisu.122b)


7 b Nevznikne nárok
3 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

mondes Pozri príspevok
Dievčatá, ešte Vás poprosím o radu. Ak je zamestnanec ZˇP nad 70% a zamestnávateľ si vytvoril chránenú dielňu, kde toho zamestnanca zamestnal, má takýto zamestnanec nárok na zamestnneckú prémiu? Podľa mňa áno, ale známa mi tvrdí, že ak bola naňho vytvorená chránená dielńa a UP prepláca mzdy, tak tento zamestnanec nemá nárok na ZP.
no veru nemá nárok
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Jémine, a čo mám teraz robiť, keď mám pred sebou ročné zúčtovanie preddavkov na daň a tam bývalá účtovníčka tú ZP uplatnila? Môžem to urobiť tak, že jednoducho ak budem zadávať do svojho softu údaje z tohto ročného zúčtovania, tak do r. o ZP nenapíšem nič? Alebo mi musí bývalá účtovníčka urobiť nové ročné zúčtovanie? Za rok 2012 ešte ona robila mzdy. Ďakujem.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

mondes Pozri príspevok
Jémine, a čo mám teraz robiť, keď mám pred sebou ročné zúčtovanie preddavkov na daň a tam bývalá účtovníčka tú ZP uplatnila? Môžem to urobiť tak, že jednoducho ak budem zadávať do svojho softu údaje z tohto ročného zúčtovania, tak do r. o ZP nenapíšem nič? Alebo mi musí bývalá účtovníčka urobiť nové ročné zúčtovanie? Za rok 2012 ešte ona robila mzdy. Ďakujem.
údaje do tvojho softu myslíš čo?

ak sa ešte dá /kôli výkazom/ prerobte ročné zúčtovanie..
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

ewita888 Pozri príspevok
údaje do tvojho softu myslíš čo?

ak sa ešte dá /kôli výkazom/ prerobte ročné zúčtovanie..
Kvôli výkazom - veď ja zadám do softu všetko ako je, akurát nezadám ZP. Nemôže to byť takto? Neviem, či bude chcieť bývalá účtovníčka prerábať ročné zúčtovanie a ani neviem, kde ju budem hľadať.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

mondes Pozri príspevok
Kvôli výkazom - veď ja zadám do softu všetko ako je, akurát nezadám ZP. Nemôže to byť takto? Neviem, či bude chcieť bývalá účtovníčka prerábať ročné zúčtovanie a ani neviem, kde ju budem hľadať.
ale ja neviem, čo a prečo ideš nahadzovať do tvojho softu..

ak ešte neboli poslané výkazy na DÚ - mesačný + hlásenie - tak opravte RZD
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

ewita888 Pozri príspevok
ale ja neviem, čo a prečo ideš nahadzovať do tvojho softu..

ak ešte neboli poslané výkazy na DÚ - mesačný + hlásenie - tak opravte RZD
Ok, skúsim zavolať bývalej účtovníčke, ale hlásenie sa podáva až do konca apríla, však?
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Tweety Pozri príspevok
Pozri priamo §.
§ 32a
Zamestnanecká prémia
(1) Nárok na zamestnaneckú prémiu za p
ríslušné zdaňovacie obdobie daňovníkovi
a) vzniká, ak
1. dosiahol zdaniteľné príjmy zo závislej činnosti uvedené v § 5 ods. 1 písm. a) a f), vykonávanej len na území Slovenskej republiky (ďalej len "posudzované príjmy"), v úhrnnej výške aspoň 6-násobku minimálnej mzdy, 123)
2. poberal posudzované príjmy aspoň šesť kalendárnych mesiacov,
3. neuplatnil postup podľa § 43 ods. 7 pri príjmoch, z ktorých sa daň vyberá zrážkou podľa § 43,
4. nepoberal príjmy uvedené v § 3 ods. 2 písm. c) a d), § 5 ods. 1 písm. b) až e), g) a h), § 5 ods. 3 a § 5 ods. 7 písm. i),
5. nepoberal iné zdaniteľné príjmy (§ 6 až 8) okrem príjmov uvedených v treťom bode,
6. nie je na začiatku príslušného zdaňovacieho obdobia poberateľom dôchodku (§ 11 ods. 6) alebo dôchodok nebol tomuto daňovníkovi priznaný spätne k začiatku príslušného zdaňovacieho obdobia a
7. suma vypočítaná podľa odseku 3 je kladné číslo,
b) nevzniká, ak sú splnené všetky podmienky uvedené v písmene a), ale ide o zamestnanca, na ktorého podporu udržania v zamestnaní sa v príslušnom zdaňovacom období poskytol príspevok podľa osobitného predpisu.122b)


7 b Nevznikne nárok
A opäť som tu. Prosím Vás, kde nájdem, že o aký osobitný predpis ide? Totižto vraj tie príspevky na chránenú dielňu môžu byť podľa viacerých § a tento môj konkrétny zamestnanec vraj má nárok. Prosím Vás, pomôžete mi to zistiť? Vďaka.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
A opäť som tu. Prosím Vás, kde nájdem, že o aký osobitný predpis ide? Totižto vraj tie príspevky na chránenú dielňu môžu byť podľa viacerých § a tento môj konkrétny zamestnanec vraj má nárok. Prosím Vás, pomôžete mi to zistiť? Vďaka.
Však napíš podľa akého § Zákona o službách zamestnanosti ten tvoj zamestnanec dostal príspevok. Zoznam všetkých príspevkov určite nájdeš v DRAK-ovi

http://www.porada.sk/t206759-zamestn...A1+pr%C3%A9mia
Naposledy upravil veronikasad : 19.03.13 at 15:48
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

veronikasad Pozri príspevok
Však napíš podľa akého § Zákona o službách zamestnanosti ten tvoj zamestnanec dostal príspevok. Zoznam všetkých príspevkov určite nájdeš v DRAK-ovi
áno napíšem,ale musím pohľadať tú žiadosť
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

§60 Žiadosť o poskytnutie príspevku - zamestnávatelia NPXXII.doc

§60 Žiadosť o poskytnutie príspevku - zamestnávatelia NPXXII.doc

.....táto žiadosť to je
Naposledy upravil mondes : 19.03.13 at 18:06
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
§60 Žiadosť o poskytnutie príspevku - zamestnávatelia NPXXII.doc

§60 Žiadosť o poskytnutie príspevku - zamestnávatelia NPXXII.doc

.....táto žiadosť to je
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...stprem0110.pdf
2 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Prosím Vás, ak zamestnancovi vznikol preplatok dane z ročného zúčtovania, tak ako zamestnávateľ mám oň dańový úrad požiadať? Ďakujem.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

mondes Pozri príspevok
Prosím Vás, ak zamestnancovi vznikol preplatok dane z ročného zúčtovania, tak ako zamestnávateľ mám oň dańový úrad požiadať? Ďakujem.
ponížiš si povinnosť o preplatok
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
Prosím Vás, ak zamestnancovi vznikol preplatok dane z ročného zúčtovania, tak ako zamestnávateľ mám oň dańový úrad požiadať? Ďakujem.
Tlačivo máš priamo v OLYMP-e
Dokumenty - odvod dane - žiadosti - žiadosť o vrátenie roč.zúčt.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Mila123 Pozri príspevok
ponížiš si povinnosť o preplatok
Hmm, ale ak podávam nulové výkazy, tak si to asi neponížim. Ale do kedy si môžem ponižovať? A treba aj oznámiť na DU, že som si ponížila povinnosť o preplatok?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

mondes Pozri príspevok
Hmm, ale ak podávam nulové výkazy, tak si to asi neponížim. Ale do kedy si môžem ponižovať? A treba aj oznámiť na DU, že som si ponížila povinnosť o preplatok?
tak podaj ZC DP typ A a nemáš preplatky, samozrejme s jeho súhlasom
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať