Zavrieť

Porady

Mesačný prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch

Dnes som zistil na portály daňovej správy v rubrike "Daňový kalendár", že od februára sa majú predkladať prehľady o zrazených a odvedených preddavkoch na daň zo závislej činnosti .... mesačne. Aj v novom upgrade programu MRP mzdy a personalistika je už táto funkcia zapracovaná. Aj podľa názoru niektorých pracovníkov daňového úradu štvrťročné prehľady boli jedny z množstva zbytočných hlásení, ktoré komplikovali život mzdových účtovníkov. Daňovému riaditeľstvo ide zrejme o to, aby teraz mohli častejšie posielať 66 eurové pokuty za oneskorené podania.
Usporiadat
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

mondes Pozri príspevok
Hmm, ale ak podávam nulové výkazy, tak si to asi neponížim. Ale do kedy si môžem ponižovať? A treba aj oznámiť na DU, že som si ponížila povinnosť o preplatok?
ak je predpoklad, že nebude firma platiť DÚ preddavky, tak požiadaj o vrátenie preplatku z RZD Daňový úrad ..
2 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

o akú sumu sa jedná?
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Mila123 Pozri príspevok
tak podaj ZC DP typ A a nemáš preplatky, samozrejme s jeho súhlasom
Prosím ťa, ale dokedy môžem ponižovať daňovú povinnosť o preplatok? Budeme mať dohodárov, snáď tam bude nejaká povinnosť, môžem si aj takúto povinnosť ponížiť?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
Prosím ťa, ale dokedy môžem ponižovať daňovú povinnosť o preplatok? Budeme mať dohodárov, snáď tam bude nejaká povinnosť, môžem si aj takúto povinnosť ponížiť?
do konca kal.roka. Ak ti zostane nejaká nevrátená daň, pošleš na DU tlačivo, ktoré ti vytlačí priamo OLYMP
3 0
Mijara Mijara

Mijara je offline (nepripojený) Mijara

Prehlad sa nepodáva len ak nebola vyplatena ziadna mzda.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

my sme v januari nepodali lebo neboli dohodari, vo februari bol jeden to sme podali a v marci znovu nemame ziadneho tak nepodam je to ok?
0 0
miska31 miska31

miska31 je offline (nepripojený) miska31

Dobrý deň. v prehľade v riadku 0 časti I. sa uvádza hrubá či čistá mzda? a ešte ak zamestnávateľ vystavil všetkým svojim zamestnancom potvrdenie o príjme za rok 2012 (budú si sami robiť daňové priznanie) zamestnávateľ už nerobí ročné zúčtovanie dane, však? ani žiadny ročný výkaz?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

miska31 Pozri príspevok
Dobrý deň. v prehľade v riadku 0 časti I. sa uvádza hrubá či čistá mzda? a ešte ak zamestnávateľ vystavil všetkým svojim zamestnancom potvrdenie o príjme za rok 2012 (budú si sami robiť daňové priznanie) zamestnávateľ už nerobí ročné zúčtovanie dane, však? ani žiadny ročný výkaz?
V prehľade uvádzame HM. Ak o RZD nepožiadali, zamestnáv. ho nerobí. Po skončení roka posiela DÚ hlásenie.To je vlastne sumár mesačných prehľadov..
0 0
miska31 miska31

miska31 je offline (nepripojený) miska31

ešte jedna otázočka. môžem cez jednu aplikáciu e-dane podávať prehľady aj za viacerých zamestnávateľov? alebo musím mať na každého zamestnávateľa stiahnutú aplikáciu e-dane. Ďakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
miska31 Pozri príspevok
ešte jedna otázočka. môžem cez jednu aplikáciu e-dane podávať prehľady aj za viacerých zamestnávateľov? alebo musím mať na každého zamestnávateľa stiahnutú aplikáciu e-dane. Ďakujem
niekedy fakt žasnem, čo všetko vymyslíte ako otázku.
samozrejme, že máš v PC jednu aplikáciu eDane a vždy natiahneš údaje konkrétnej firmy a na konkrétny dokument.
A to aj na takých, čo ich nechceš, nemôžeš následne podať elektronicky.
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
Zamestnancovi vznikol preplatok dane z ročného zúčtovania 1,52. Vo vyplate za 02 sa mu to vyplati. V prehlade za 02/2013 sa uvedie v r. 2 suma - 1,52 a aj v r. 4. Ked to vypisujem cez e- dane, tak mi hlasi chybu...

Alebo sa preplatok vobec neuvadza v prehlade ?

vdaka
0 0
maad maad

maad je offline (nepripojený) maad

Ahojre prosím Vás chcem sa spýtať do mesačného prehľadu do r.0 sa píše zúčtované a vyplatené zdaniteľné príjmy... Mám tam vpísať hrubú mzdu alebo mzdu poníženú o odvody. Mám len jedného dohodára a nikdy som prehľad nevypisovala prosím poraďte!!
0 0
Kitty49 Kitty49

Kitty49 je offline (nepripojený) Kitty49

Podáva sa s mesačným prehladom aj časť V.-úhrn príjmov poskytnutých jednotlivým zamestnancom.
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Kitty49 Pozri príspevok
Podáva sa s mesačným prehladom aj časť V.-úhrn príjmov poskytnutých jednotlivým zamestnancom.



Ak to mala byť otázka, tak nie, nepodáva sa.
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý deň, prosím o radu pri vypĺňaní MV za 3/13. V danom mesiaci bolo vykonané RZD, v ktorom boli daňové preplatky a preplatok z DB. DB za 3/13 je vyplatený z vl.zdrojov, čo uvádzam v II.časti r.A a r.C+žiadosť v III.časti, no chcem sa spýtať, či k tomuto DB mám prirátať aj DB, na ktorý mal nárok zamestnanec na základe RZD za r. 2012 a bol mu tiež v 3/13 vyplatený z vl. zdrajov. Asi áno, len si to potrebujem overiť. Ďakujem.
0 0
nela07 nela07

nela07 je offline (nepripojený) nela07

Dobrý deň, tiež vypĺňam mesačný prehľad za marec. V ročnom zúčtovaní mi vyšlo, že mám doplatiť zamestnancom daňový bonus. Uvádzam ho v II. časti prehľadu spolu s daňovými bonusmi za mesiac marec? Alebo v tejto časti II. uvádzam len bonusy za mesiac marec a bonusy z ročného zúčtovania tam neuvádzam? Ďakujem.
0 0
Boška Boška

Boška je offline (nepripojený) Boška

účtovníčka
Prosím Vás o radu ako si mám vyžiadať rozdiel DB vyplatených z prostriedkov zamestnávateľa za január a február, ak v marci už nemáme zamestnancov a prehľad už by som podávať nemala.
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Boška Pozri príspevok
Prosím Vás o radu ako si mám vyžiadať rozdiel DB vyplatených z prostriedkov zamestnávateľa za január a február, ak v marci už nemáme zamestnancov a prehľad už by som podávať nemala.
Podáš zvlášť listom žiadosť, kde uvedieš, že už nemáš zamestnancov, preto žiadaš o vyplatenie DB.

Alebo podaj v marci nulový prehľad, v ktorom si vyžiadaš DB za január a február.
0 0
Boška Boška

Boška je offline (nepripojený) Boška

účtovníčka
Ďakujem, asi pošlem nulový prehľad a uvediem len ten rozdiel DB na vyžiadanie
0 0
Marceluška Marceluška

Marceluška je offline (nepripojený) Marceluška

Do prehľadu za marec v I. časti riadok 5 uvedieš bonusy za marec + priznané bonusy z ročného zúctovania. Spolu ich uvedieš aj v časti II. riadok A.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať