Zavrieť

Porady

predpate stropne panely

milujem moje 3 deti a macicky mam 2 nie nie..uz 3.. ...viac
Dobry den vsetkym,chcela by som sa opytat ci ma niekto z Vas skusenosti s predpatymi stropnymi panelmi...odkial ste ich brali,aka je ich cena a aka je Vasa spokojnost.podkrovie by malo byt 130m2 podlahova plocha a vyrez na schodisko tak neviem odhadnut presnu plochu...Som z vych.slovenska.Dufam ze sa niekto najde co poradi..Dakujem
Usporiadat
pi3ta pi3ta

pi3ta je offline (nepripojený) pi3ta

Hm tak som si to pozrel. Polystyrén tvorí iba stratené debnenie, nosný systém tvoria vystužené betónové rebrá.
Nemyslím si že to bude najlacnejšie riešenie. Taktiež by som pochopil aplikáciu tohoto systému na ploché strechy,
kde sa môže dosiahnuť väčší tepelný odpor. Inak ak by sa nepoužila roznášacia vrstva v podlahe, obával by som sa,
pretlačenia tej 5cm vrstvy betónu, pri väčších bodových zaťaženiach napr. od nožičiek regálov a pod.
Radšej sa držte klasických riešení, mimochodom aký strop máte navrhnutý v projekte?
0 0
sofia7808 sofia7808

sofia7808 je offline (nepripojený) sofia7808

milujem moje 3 deti a macicky mam 2 nie nie..uz 3.. ...viac
zelezobetonovy...len pre nas asi dost nakladne pozerali sme len pozicanie stojok 1300...a pripada mi to zdlhave,radsej by som brala suchy proces zvacsa...tak bud asi len drevo alebo iny system...
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

sofia7808 Pozri príspevok
zelezobetonovy...len pre nas asi dost nakladne pozerali sme len pozicanie stojok 1300...a pripada mi to zdlhave,radsej by som brala suchy proces zvacsa...tak bud asi len drevo alebo iny system...
Trosku divna filozofia. Ten Vas dom nie je vobec nejaka skromna skatulka na byvanie, je to v dnesnej dobe megadom. Pri tom dome je ŽB strop smiešna suma. Inak stale plati to drevo, ako sme sa bavili vyssie ako najlacnejsia alternativa
0 0
sofia7808 sofia7808

sofia7808 je offline (nepripojený) sofia7808

milujem moje 3 deti a macicky mam 2 nie nie..uz 3.. ...viac
aj ja si myslim ze to drevo je najlepsie riesenie,len ma zaujimalo co ten polystyren je...ja som hladala v diskusiach nieco blizsie,ale nedocitala som sa nic asi s tym nie su az take skusenosti...tak pomozeme ostatnym aspon nazormi...myslis ciners ze je to mega dom?? to mam z toho nasho bytu teraz sme 5ti na 59m2....to aby som nezacala trpiet klaustrofobiou
0 0
pi3ta pi3ta

pi3ta je offline (nepripojený) pi3ta

No pod ten polystyrén by museli ísť taktiež stojky, a taktiež by sa zalievalo betónom. Drevený strop je najlacnejšie riešenie, ale treba počítať s tým, že to bude ako na chate.
Môžte ešte pozrieť od YTONGU stropné dielce, čo sú také veľké dielce z pórobetónu, ktoré vyzerajú trochu ako tie predpäté stropné panely.
Inak nič nestuží dom ako ž.b. doska, čo môže byť výhoda pri niektorých typoch krovov.

0 0
sofia7808 sofia7808

sofia7808 je offline (nepripojený) sofia7808

milujem moje 3 deti a macicky mam 2 nie nie..uz 3.. ...viac
z ytongu mam rozpocet urobeny este z min.roku...tiez nie zle...ale stale sa budem drzat ze viac hlav viac rozumu...viac nazorov pomoze viacerim...
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Tuna su v priecnom smere nosne steny, na to sa ulozia vaznice a na ne krokvy, skoro uplne sa daju vymazat vodorovne sily tym a vence stuzia dom dostatocne, lebo su v oboch smeroch domu. To drevo je normalna vec, my davame na 90 percent domov drevene stropy. Ked sa to spravne vydimenzuje a spravi napr ten poter (ako pisal Marleu vyssie), tak je to ok, nepruzi to ako v chate a oproti doske je to lacne. Ja som sice za ZB dosku, ale zase chapem ludi, ze peniazkov nazvys nie je.
To, ze je to megadom zistite, ked vam deti raz poutekaju
0 0
sofia7808 sofia7808

sofia7808 je offline (nepripojený) sofia7808

milujem moje 3 deti a macicky mam 2 nie nie..uz 3.. ...viac
doma sme sa zhodli na tom drevenom strope-aj ked priatel zauvazoval aj o tom polystyrene...tak sme mu to tu trochu vyvratili...
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Polystyrén nieje vhodný ani pre sliepky do kurína a nie na strop do rodinného domu.Ak sa dobre pamätám požičanie stojok 0,22€/ks/deň.Na 100m2 potrebujete cca 33 ks .x 0,22 x21 dní = 150€.Za 150 € si kúpite aj potrebné množstvo drevenných hranolov na stojky 100 x100 mm.Alebo od niekoho kto už postavil a nepotrebuje ich, predávajú sa za cca 2,5€/ks.
Len tak bajočkom som to hodil do gogla
http://www.tk-stav.sk/cinnost/prenajom-debnenia/
cena aj s montážou.
Armatúry na strop neviem odhadnúť bolo by potrebné vidieť projekt.
beton len materiál cca 40-45 €/m3 na 100m 2 potrebujete cca 12m3 betonu to je 540€+ dovoz 50€ a pumpa 200€
Naposledy upravil 220870 : 10.01.12 at 19:58
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

pi3ta Pozri príspevok
No pod ten polystyrén by museli ísť taktiež stojky, a taktiež by sa zalievalo betónom. Drevený strop je najlacnejšie riešenie, ale treba počítať s tým, že to bude ako na chate.Toto je obyčajný mýtus,zavediem Vás do domu a nebudete vedieť,že nosnou konštrukciou je drevo.
Môžte ešte pozrieť od YTONGU stropné dielce, čo sú také veľké dielce z pórobetónu, ktoré vyzerajú trochu ako tie predpäté stropné panely.
Inak nič nestuží dom ako ž.b. doska, čo môže byť výhoda pri niektorých typoch krovov.

Dajte vedieť kedy a kde budete a možme to urobiť.A každý jeden,kto s myslí,že drevo vŕzga.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

ciners Pozri príspevok
Tuna su v priecnom smere nosne steny, na to sa ulozia vaznice a na ne krokvy, skoro uplne sa daju vymazat vodorovne sily tym a vence stuzia dom dostatocne, lebo su v oboch smeroch domu. To drevo je normalna vec, my davame na 90 percent domov drevene stropy. Ked sa to spravne vydimenzuje a spravi napr ten poter (ako pisal Marleu vyssie), tak je to ok, nepruzi to ako v chate a oproti doske je to lacne. Ja som sice za ZB dosku, ale zase chapem ludi, ze peniazkov nazvys nie je.
To, ze je to megadom zistite, ked vam deti raz poutekaju
To zistia už pri stavbe.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Ja som ten dom videl: beton cca 30kubikov*80€ = 2400€, ocel cca 2,5tony = cca 2500€, to mame skoro 3000€ len material. Stojky mozu byt za 150€, ale debnenie asi nie. Navyse ta procedura: zasalovat, ulozit vystuz, zaliat, osetrovat..pracne a laicky nespravitelne. Drevene tramy chytia doma dvaja chlapi, nahadzu na vence a idu na pivo
Z pohladu statiky je samozrejma ŽB strop lepsi a ja by som si ho aj na tom dome spravil, ale....
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

http://www.rector.fr/en/solutions_en...olight-en.html

Tiez zaujimavy system
0 0
bluejoz bluejoz

bluejoz je offline (nepripojený) bluejoz

je to aj u nás: http://www.rector-sk.com/kategorie/rectolight
0 0
sofia7808 sofia7808

sofia7808 je offline (nepripojený) sofia7808

milujem moje 3 deti a macicky mam 2 nie nie..uz 3.. ...viac
zaujimave...podobny system ako ten polystyren...ale ked ste mi tu pisali ze mam megadom...?
0 0
sofia7808 sofia7808

sofia7808 je offline (nepripojený) sofia7808

milujem moje 3 deti a macicky mam 2 nie nie..uz 3.. ...viac
prepacte ciners pisala som Vam ss neviem ci som ju poslala dobre..
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

sofia7808 Pozri príspevok
prepacte ciners pisala som Vam ss neviem ci som ju poslala dobre..
Trosku nestiham a stava sa mi niekedy, ze ani nestihnem niekomu odpisat, tak verejne sa priznavam. Posnazim sa odpovedat co najskor.
0 0
sofia7808 sofia7808

sofia7808 je offline (nepripojený) sofia7808

milujem moje 3 deti a macicky mam 2 nie nie..uz 3.. ...viac
dakujem...nechcela som vyrusovat
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

ciners Pozri príspevok
Trosku nestiham a stava sa mi niekedy, ze ani nestihnem niekomu odpisat, tak verejne sa priznavam. Posnazim sa odpovedat co najskor.
len sa neospravedlnuj , my dakujeme za kazdu Tvoju radu
0 0
sofia7808 sofia7808

sofia7808 je offline (nepripojený) sofia7808

milujem moje 3 deti a macicky mam 2 nie nie..uz 3.. ...viac
suhlasim z day dakujeme ciners
Naposledy upravil sofia7808 : 12.01.12 at 11:51
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať