Zavrieť

Porady

Účtovanie faktúry na prelome rokov

Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, ako zaúčtovať faktúru splatnú 26.12.2011, platba prišla v Januári.
Zaúčtujem faktúru do základu dane v starom roku a v novom roku zaúčtujem len príjem?
Ďakujem
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

AKo môže byť zápočet so skorším dátumom, ako je dátum na faktúre? Veď reálne ani pohľ.(záv. ) v tento deň ešte nevznikol. Určite je potrebné zmeniť dátum na zápočte.
1 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Ďakujem...
0 0
AndrejkaZ AndrejkaZ

AndrejkaZ je offline (nepripojený) AndrejkaZ

Ahoj poradaci, prosim Vas ako zauctovat doslu fakturu z t-comu, ked nie je potrebné casovo rozlisovať náklady ak ide o nevyznamný a stále sa opakujúci úč. pripad. Aké ucty prosim mam pouzit, Faktura je za obdobie od 8.12.2014 do 7.1.2015.
vystavená bola 8.2015
dodanie služby 7.1.2015
Myslite, že mozem v decembri 2014 cez ID celý náklad 518/326 a v januari pri doslej fakture 326,343/321? (aj ked sa mi ten úcet 326-nevyfakturovane dodavky v tomto pripade moc nepaci, kedze fakturu mam a sumu som nezistila z ineho dokladu ako je fa). Prosim vie mi niekto poradit? Dakujem
0 0
karakul karakul

karakul je offline (nepripojený) karakul

AndrejkaZ
... Faktura je za obdobie od 8.12.2014 do 7.1.2015.vystavená bola 8.1.2015 dodanie služby 7.1.2015
Myslite, že mozem v decembri 2014 cez ID celý náklad 518/326 a v januari pri doslej fakture 326,343/321? (aj ked sa mi ten úcet 326-nevyfakturovane dodavky v tomto pripade moc nepaci, kedze fakturu mam a sumu som nezistila z ineho dokladu ako je fa).
...najprv by si sa mala rozhodnúť, či chceš ČR používať, či nie;
ak nie, tak si myslím, že nemôžeš - účtuješ to celé iba v roku 2015.
0 0
AndrejkaZ AndrejkaZ

AndrejkaZ je offline (nepripojený) AndrejkaZ

Tak neviem ci som to zle pochopila ale citam citujem "Vo velkych uct.jednotkach a v malych uct.jednotkach sa naklady a vynosy casovo rozlisuju" (ano chapem, to som pocas roka aj robila) dalej citujem "Vo velkych uc.jednot, aj v malych UJ nie je potrebne casovo rozlisovat naklady a vynosy, ak ide o nevyznamny a stale sa opakujuci uct.pripad tykajuci sa casoveho rozlisenia nakladov alebo vynosov posledneho a prveho mesiaca uct. obdobia" Nie je tato faktura posledny a prvy mesiac???
0 0
AndrejkaZ AndrejkaZ

AndrejkaZ je offline (nepripojený) AndrejkaZ

AndrejkaZ
Tak neviem ci som to zle pochopila ale citam citujem "Vo velkych uct.jednotkach a v malych uct.jednotkach sa naklady a vynosy casovo rozlisuju" (ano chapem, to som pocas roka aj robila) dalej citujem "Vo velkych uc.jednot, aj v malych UJ nie je potrebne casovo rozlisovat naklady a vynosy, ak ide o nevyznamny a stale sa opakujuci uct.pripad tykajuci sa casoveho rozlisenia nakladov alebo vynosov posledneho a prveho mesiaca uct. obdobia" Nie je tato faktura posledny a prvy mesiac???
vyjadrí sa ešte niekto, prosim?
0 0
AndrejkaZ AndrejkaZ

AndrejkaZ je offline (nepripojený) AndrejkaZ

karakul
AndrejkaZ
... Faktura je za obdobie od 8.12.2014 do 7.1.2015.vystavená bola 8.1.2015 dodanie služby 7.1.2015
Myslite, že mozem v decembri 2014 cez ID celý náklad 518/326 a v januari pri doslej fakture 326,343/321? (aj ked sa mi ten úcet 326-nevyfakturovane dodavky v tomto pripade moc nepaci, kedze fakturu mam a sumu som nezistila z ineho dokladu ako je fa).
...najprv by si sa mala rozhodnúť, či chceš ČR používať, či nie;
ak nie, tak si myslím, že nemôžeš - účtuješ to celé iba v roku 2015.
Karkul dakujem za odpoved, uz som to pochopila, i ked trochu neskor :-) Je to tak ako si pisala. Uplatnim to cele v roku 2015. (mna zmiatlo to, ze tam je viac dni v r. 2014, tak som to tam chcela aj supnut, ale teraz uz viem, ze ked nechcem CR opakujuce sa platby, uplatnim to cele do nakladov v tom roku, v ktorom mi to doslo) Este raz dakujem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať