Zavrieť

Porady

Zizenie vyzivneho na dieta

mame s byvalou manzelkov rozdelene deti.Ja mam v opatere starsieho a ona mladsieho.Chcem poziadat sud o znizenie vyzivneho.Syn zacal chodit na SPS zatial co mladsi navstevuje Z.S. ja platim 67 eur a ona mne 25 eur. Na nic synovi neprispieva.Chcem sa spytat aku mam sancu na uspech
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Ťažko povedať, akú máte šancu na úspech, pretože v súdnom konaní sa posudzujú dôkazy, ktoré by mali slúžiť k rozhodnutiu o znížení, alebo zvýšení výživného.
    Pri znížení, ak podáte návrh na súd, by ste mali presne špecifikovať, v čom sa vaše možnosti a schopnosti zmenili do takej miery, že odôvodňujú zníženie výživného. Tiež musíte uviesť, v akej výške ste v súčasnosti schopný platiť výživné. Svoje tvrdenia musíte doložiť dôkazmi (stačia fotokópie, ak sa súd bude chcieť oboznámiť s originálmi dokladov, vyzve rodiča na ich predloženie). Takýmito dôkazmi môžu byť napríklad výpoveď z pracovného pomeru, rozhodnutie o priznaní dávok v hmotnej núdzi či iné potvrdenia úradov. Len samotný fakt, že ona platí menej a vy viac nie je postačujúci argument.

    Na druhej strane, starší syn je zverený do opatery vám a ten začal navštevovať strednú školu. T.j. s pribúdajúcim vekom dieťaťa rastú aj náklady na jeho výchovu a výživu. Podľa ustálenej judikatúry súdov sú najčastejšími dôvodmi na zvýšenie výživného: okrem iného i nástup na štúdium na strednej škole. Takže zvážte žiadosť o zvýšenie výživného na syna, ktorého máte zvereného do opatery. Ale opäť sa budú brať do úvahy pomery povinného, teda v tomto prípade matky.

    milane89 je offline (nepripojený) milane89

    milane89
    dakujem za info.zatial som zamestnany.chcel by som poukazat na zvysenie nakladov na vychovu a vzdelanie dietata,narodenie syna . uvazujem o znizeni vyzivneho koli tomu ze byvala manzelka je na materskej dovolenke aj ked je znovu vydata

    Zizenie vyzivneho na dieta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.