Zavrieť

Porady

AKO PREDAVAT VYROBKY?

Dobry vecer/denuz som sa to tu pytala minuly rok, ale zmenili sa zakony, tak sa chcem spytat, ci mi niekto vie poradit, ako sa zrealizovat takyto predaj:Ja som zivnostnicka a chcem pomoct ludom na Slovensku si privyrobit, takze budem nakupovat u roznych firiem vyrobky a oni ich budu predavat medzi znamymi. Mal by to byt tak, ze budu predavat vela kusov z jedneho vyrobku bud napr. 1000-1500 ks zamesiac alebo kazdy tyzden iny vyrobok napr. po 300 ks. Ja financie na take velke mnozstvo tovaru nemam, takze oni by si mali odo mna vyrobky vopred kupovat, aby som ja aj mala istotu, ze ich naozaj vezmu. Ako sa to da urobit?Ja mam predstavu asi takuto:Kupia si vyrobky za svoje peniaze alebo zlozia od znamych, ktori im pomozu predavat vyrobky medzi dalsimi znamymi a poslu mi ich na ucet. Ja im dodam vyrobky a oni ich rozpredaju, alebo rozdaju, ak uz su zaplatene od tych, co ich chcu. Je to mozne?Proste aky model urobit, aby sa podla zakonov zabezpecil taky predaj?Poradte mi:1. aky papier s nimi podpisat - da sa jeden papier, ked to budu rozni ludia nezamestani studenti mamicky na MD a ini2. ako urobit zber financii od nich vopred - netreba snad pokladnu je to jedno ci zaplatia zo svojich ci vezmu od inych uz dopredu a poslu mi na ucet nie? 3. musia mi vystavit nejaku objednavku?4. ak by som ich rovno akoze zamestnala na poluvazok, mohla by som im dat podmienku, kolko musia predat, nech mam na ich vyplatu a ako by to prebiehalo ohladom prijmu penazi? atd atdProsim poradte, ako to cele zabezpecit, aby sa dodrzali zakony.Dakujem a zelam vam pekny vecer/den:-)
Usporiadat
Téma je uzavretá.
pepoxx pepoxx

pepoxx je offline (nepripojený) pepoxx

Ide tu o sietovy marketing alebo MLM (multi level marketing). Na tomto principe funguje vela firiem, Avon, Oriflame, OVB... Velmi dolezity je vyber vhodnych produktov pre tento sposob predaja. Bezne vyrobky sa takto predavat nedaju pretoze by kvoli vysokej cene boli nepredajne.
0 0
vegoska vegoska

vegoska je offline (nepripojený) vegoska

ake MLM to v ziadnom pripade preco by sa bezne nedali predavat daju sa veru
0 0
pepoxx pepoxx

pepoxx je offline (nepripojený) pepoxx

vegoska Pozri príspevok
1500 kusov niecoho co sa da jest sa predat neda? ved kazdy si kupi mesacne aj niekolko desiatok takych veci, takze predat 1500 kusov po 100 kusov 15 priatelom, ktory to predaju po 20 kusov 5 priatelom sa neda myslis?:-)
toto je MLM

kazdy "level" siete chce svoj zisk, to bezny vyrobok predrazi viac ako standardnym predajom
0 0
vegoska vegoska

vegoska je offline (nepripojený) vegoska

necital si asi, ze ide o pomoc predajcovi, ale pobavil si, ze MLM:-)
0 0
pepoxx pepoxx

pepoxx je offline (nepripojený) pepoxx

vegoska Pozri príspevok
necital si asi, ze ide o pomoc predajcovi, ale pobavil si, ze MLM:-)
Predaj je predaj, je to biznis a nie pomoc, ak chces pomahat, rob charitu
1 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

vegoska Pozri príspevok
necital si asi, ze ide o pomoc predajcovi, ale pobavil si, ze MLM:-)
Potrebuješ fiškálnu reg.pokladňu a živnosť, je to volná živnosť....nákup a predaj. Tvoji predajcovia potrebujú pokladňu takisto, budú predávať tovar a brať hotovosť. A mimo témy..aká pomoc,komu pomoc..ved obchodníci musia všetko predávať cez reg.pokladňu a ty chceš kupovať a predávať len tak mírnix-dírnix..
4 0
vegoska vegoska

vegoska je offline (nepripojený) vegoska

velmi smutne, ak niekto nepovazuje podnikanie a predaj za pomoc ludom, ale mysli egoisticky na seba, ze je to len jeho zarabanie:-( ja ked idem nieco predavat, tak preto, aby som pomohla ludom mat pracu a inym zarobit a az tak na poslednom mieste je moj zarobok aj tak ten miniem do vyroby dalsich vyrobkov, aby som pomohla este aj dalsim ludom
prosim radsej si precitajte temu poriadne a tak mi tu vypisujte negativne veci a neplette tu pokladnu uz:-(
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

vegoska Pozri príspevok
velmi smutne, ak niekto nepovazuje podnikanie a predaj za pomoc ludom, ale mysli egoisticky na seba, ze je to len jeho zarabanie:-( ja ked idem nieco predavat, tak preto, aby som pomohla ludom mat pracu a inym zarobit a az tak na poslednom mieste je moj zarobok aj tak ten miniem do vyroby dalsich vyrobkov, aby som pomohla este aj dalsim ludom
prosim radsej si precitajte temu poriadne a tak mi tu vypisujte negativne veci a neplette tu pokladnu uz:-(
Ak predávaš tovar - a to je jedno, ako to nazveš - proste niekomu dáš istý produkt a dostaneš od neho peniaze v hotovosti - a toto robíš sústavne, opakovane..... - tak predávaš a na to potrebuješ registračnú pokladňu. Stále sa pýtaš, či to dovoľujú naše zákony a stále ti to niekto hovorí, že minimálne potrebuješ registračku a ty to nechceš pochopiť.
No čo už - tak rozbehni svoju charitatívnu sieť. Len sa prosím ťa potom nesťažuj, keď príde na teba kontrola a zistí že nemáš napríklad registračku.
3 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

vegoska Pozri príspevok
velmi smutne, ak niekto nepovazuje podnikanie a predaj za pomoc ludom, ale mysli egoisticky na seba, ze je to len jeho zarabanie:-( ja ked idem nieco predavat, tak preto, aby som pomohla ludom mat pracu a inym zarobit a az tak na poslednom mieste je moj zarobok aj tak ten miniem do vyroby dalsich vyrobkov, aby som pomohla este aj dalsim ludom
prosim radsej si precitajte temu poriadne a tak mi tu vypisujte negativne veci a neplette tu pokladnu uz:-(
vegoska, v sulade s etiketou porady, ti tu nikto nebude davat rady ako obist zakon. zakon stanovuje pouzitie ERP pri predaji tovaru v hotovosti. a teda ERP budes musiet pouzivat ci uz ty pri predaji (v hotovosti) vyrobkov/tovaru svojim sprostredkovatelom hotovosti alebo tvoji zamestnanci pri predaji priamo zakaznikom.

nezabudni, ze za zamestnanca neodvadzas len dane ale aj odvody - v zavislosti od druhu PP. Tak isto v suvislosti so zamestnavanim mas dalsie ci uz financne alebo administrativne povinnosti (BOZP, PO)

Ako uz vyssie bolo napisane ak chces pomahat ludom, daj sa na charitu. Nakup a nasledny predaj s prirazkou nie je charita.
3 0
vegoska vegoska

vegoska je offline (nepripojený) vegoska

Prosim vas, budte taki zlati a precitajte si, ze predajcovia NEBUDU PRIJMAT PENIAZE V HOTOVOSTI, ale ludi im ich budu posielat NA UCET. A NEBUDU to moji ZAMESTNANCI, ja riesim, aky papier im dat na zaklade normalneho privyrobku ako brigadnik. Je to naozaj neprijemne, ak sa tu do niekoho navaza kopa ludi, ze kasle na zakony a neprecita si poriadne, co ten clovek pise:-)
S tou pokladnou sa mi uz aj snivat asi bude:-))
0 0
Negoti Negoti

Negoti je offline (nepripojený) Negoti

vegoska Pozri príspevok
Prosim vas, budte taki zlati a precitajte si, ze predajcovia NEBUDU PRIJMAT PENIAZE V HOTOVOSTI, ale ludi im ich budu posielat NA UCET. A NEBUDU to moji ZAMESTNANCI, ja riesim, aky papier im dat na zaklade normalneho privyrobku ako brigadnik. Je to naozaj neprijemne, ak sa tu do niekoho navaza kopa ludi, ze kasle na zakony a neprecita si poriadne, co ten clovek pise:-)
S tou pokladnou sa mi uz aj snivat asi bude:-))
presné či podrobné informácie ti podajú na Inšpektoráte práce, Obchodnej inšpekcii, Daňovom úrade , Sociálnej poisťovni a aj príslušnej zdravotnej poisťovni.....
1 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

Kedysi, bola celoeurópska kampaň na kávu FairTrade, čo bola káva, ktorú pražili a predávali pestovatelia kávy samozrejme bola drahšia ako každá iná a cenu odôvodňovali tým, že predávajú danú kávu za to čo sú náklady na jej výrobu a distribúciu - proste nechceli sa spojiť s nejakým distribútorom, lebo tento ich tlačil do nižších cien..

zoberme si teraz tvoj príklad, chceš predávať niečo čo ľudia potrebujú a čakáš, že ľudia - živnostníci okolo teba predajú 300 ks tohto tovaru za 1 € a majú to predávať svojim kolegom v práci (živnostníci nemajú kolegov, ale obchodných partnerov keďže zmluvy majú na základ obchodného zákona a nie na základe zákonníka práce...)... ak by to teda mali byť zamestnanci, tak ver tomu, že ak by aj veľmi chceli, tak zamestnávateľ s nimi spraví hneď krátky proces, že v jeho priestoroch v jeho pracovnom čase si niekto robí kšeft a to ešte aj pravidelne...
ďalšia vec, taký oriflame, avon, OVB, Partnersgroup... všetky tieto siete predávajú tovar, čo všetci potrebujú, každý sa chce umývať, prípadne uložiť "výhodne" svoje úspory... beztak je fluktuácia v týchto sieťach vysoká... takže držím ti palce,ale aj tak si myslím, že toto tvoje charitatívne podnikanie bude mať skorý zánik...
1 0
vegoska vegoska

vegoska je offline (nepripojený) vegoska

to mi je jasne, ale ja to potrebujem vediet, ci mi niekto neporadi uz teraz cez vikend, potrebujem uz dnes nieco ohladom toho urobit pripravit to:-)
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
vegoska Pozri príspevok
Dobry vecer/denuz som sa to tu pytala minuly rok, ale zmenili sa zakony, tak sa chcem spytat, ci mi niekto vie poradit, ako sa zrealizovat takyto predaj:Ja som zivnostnicka a chcem pomoct ludom na Slovensku si privyrobit, takze budem nakupovat u roznych firiem vyrobky a oni ich budu predavat medzi znamymi.
vegoska Pozri príspevok
velmi smutne, ak niekto nepovazuje podnikanie a predaj za pomoc ludom, ale mysli egoisticky na seba, ze je to len jeho zarabanie:-( ja ked idem nieco predavat, tak preto, aby som pomohla ludom mat pracu a inym zarobit a az tak na poslednom mieste je moj zarobok aj tak ten miniem do vyroby dalsich vyrobkov, aby som pomohla este aj dalsim ludom
prosim radsej si precitajte temu poriadne a tak mi tu vypisujte negativne veci a neplette tu pokladnu uz:-(
...teraz ako ????

Nakupovanie alebo vlastná výroba ...
Lebo ak zadáš objednávku na výrobu inému , tak sa tento nabalí...
Problému predaja nerozumieš .....nechcem si radšej ani predstaviť Tvoj dopyt na problém okolo výroby....

Hrušky alebo jablká ...???

Jedno s druhým nejde dokopy , nie je to kompót ...či muž a žena v spojení ...

Prosím ( a to ja málokedy - pocta pre Teba ) , radšej voľ príslušné ( správne ) výrazy a píš ako podnikateľka , predajca či výrobca...
3 0
vegoska vegoska

vegoska je offline (nepripojený) vegoska

PROSIM VAS UZ CITAJTE PORIADNE, CO PISEM:-)
ziadni zivnostnici nebudu predavat, kazdy ma kopu kamaratov, ktori chodia do prace, nikto nebude moj zamestnanec

vela sefov bude stastnych, ze jeho zamestnanci pocas prace pomahaju cloveku, ktori potrebuje pomoc:-)

uz asi staci, lebo debata ide do takych veci az hroza:-)
0 0
vegoska vegoska

vegoska je offline (nepripojený) vegoska

buchac uz naozaj staci preboha, co nechapes? jednoducha vec, nakupujes u inych predavas a zisk vyuzijes na vyrobu novych vyrobkov inde takze tvoja reakcia o pleteni jablk s hruskami je odveci:-))
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

vegoska Pozri príspevok
Prosim vas, budte taki zlati a precitajte si, ze predajcovia NEBUDU PRIJMAT PENIAZE V HOTOVOSTI, ale ludi im ich budu posielat NA UCET. A NEBUDU to moji ZAMESTNANCI, ja riesim, aky papier im dat na zaklade normalneho privyrobku ako brigadnik. Je to naozaj neprijemne, ak sa tu do niekoho navaza kopa ludi, ze kasle na zakony a neprecita si poriadne, co ten clovek pise:-)
S tou pokladnou sa mi uz aj snivat asi bude:-))
V tom prípade tu netrep že sa tu jedná o centový predaj alebo predaj cukríkov...neviem si predstaviť ako ti niekto bude centy alebo jedno euro posielať na účet...založ si podnikanie na oblbovanie ludí, to ti veru ide
4 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
uz naozaj staci preboha
....tiež si myslím ...

SĽUBUJEŠ ????
0 0
vegoska vegoska

vegoska je offline (nepripojený) vegoska

Inak by ma zaujimalo, ako budu tento rok predavat dobrovolnici Unicefu gombiky, ci aj oni budu potrebovat pokladnu:-)
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
vegoska Pozri príspevok
PROSIM VAS UZ CITAJTE PORIADNE, CO PISEM:-)
ziadni zivnostnici nebudu predavat, kazdy ma kopu kamaratov, ktori chodia do prace, nikto nebude moj zamestnanec

vela sefov bude stastnych, ze jeho zamestnanci pocas prace pomahaju cloveku, ktori potrebuje pomoc:-)

uz asi staci, lebo debata ide do takych veci az hroza:-)
Kristepane .......tak to je už teda nádherná myšlienka ...

Inak sa tomu vraví ...že 3,14 ..ovina na kvadrát ....
4 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať