Zavrieť

Porady

Podať daňové priznanie 2011?

Prosím o radu:

V roku 2011 som mala trvalý pobyt v SR, ale iba 60 dní som sa zdržiavala v SR. Zvyšný čas som strávila mimo SR a mimo EÚ. Prechodný pobyt nemám mimo SR nahlásený. V SR som celý rok 2011 nepracovala. Nepoberám žiadne dávky. Počas roka som prijala jednu platbu na účet vedený v SR za služby, ktorých plnenie bolo mimo EÚ.
Som povinná podať daň. priznanie? Ak áno, z akého príjmu?

Ďakujem za odpovede.
Usporiadat
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
123lolita Pozri príspevok
Prosím Vás ak mi v daňovom priznaní vyšlo zaplatiť 0,06 som povinná to zaplatiť, či do nejakej sumy sa neurhrádza.
dakujem
Treba čítať poznámky pod čiarou, aj v type A aj v type B je pri kolonke daň na úhradu pod čiarou odkaz: Daň na úhradu sa NEPLATÍ, ak nepresiahne 3,32 €, a to aj vtedy, ak daňovník použije postup podľa § 50 zákona ( t.j. - poukazuje 2% dane)
2 0
essay essay

essay je offline (nepripojený) essay

Ja mám tiež jednu otázku. Viete mi prosím poradiť v situáci ked má niekto trvalý pobyt v Nemecku a na Slovensku vlastní byt ktorý prenajíma. Má štátne občianstvo aj Nemecka aj Slovenska. Podáva daňové priznanie tu alebo v Nemecku? Neviem si stým rady. Ďakujem
0 0
essay essay

essay je offline (nepripojený) essay

a hned sa Vás rovno aj opýtať viete niekto či príjem s úradu práce ked bol človek nezamestnaný prirátavam k príjmom zo zamestnania pri daňovom priznani. Napríklad niekto pracoval od 1-5.2011 mal mzdu potom dostal výpoved išiel na urad dostával 200 eu rmesacne.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

essay Pozri príspevok
a hned sa Vás rovno aj opýtať viete niekto či príjem s úradu práce ked bol človek nezamestnaný prirátavam k príjmom zo zamestnania pri daňovom priznani. Napríklad niekto pracoval od 1-5.2011 mal mzdu potom dostal výpoved išiel na urad dostával 200 eu rmesacne.
Ak sa pýtaš na dávku v nezamestnanosti, nie je to zdanitelný príjem.
0 0
nurka nurka

nurka je offline (nepripojený) nurka

mamina,ktorá sa príliš rýchlo ponáhľala do práce ...viac
prosim, uvazujem spravne?
prijem z CR po prepocitani rocnym priemerom 1.273,03, soc.poi. 82,76 a zdr.poi. 58,28. zrazena dan 0. pracoval v CR 4 mesiace. uplatni si NČZD a dan mu vyjde 0. takze nic neplati, nic mu nevratia. chce si uplatnit aj NČZD na manzelku, co je podla mna zbytocne. nevznika mu ani narok na DB, vsak? musi to DP podat, ak nedosiahol prijem 50% z NČZD?

prijem v SR nemal.
Naposledy upravil nurka : 27.03.12 at 18:47 Dôvod: doplnenie otázky
0 0
nurka nurka

nurka je offline (nepripojený) nurka

mamina,ktorá sa príliš rýchlo ponáhľala do práce ...viac
moze mi to niekto potvrdit alebo vyvratit?
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Prosím vás, ak niekto máte čas Kamarátka mala príjem zo závislej činnosti 300 eur, z čoho jej bola odvádzaná daň a príjem na základe zmluvy o dielo 1400 eur. Keď vypĺňam daňové priznanie dala som do príjmov podľa § 8 1400-500=900, vypisuje mi daň 171 eur, čo by mala dodaniť príležitostný príjem, ale daň na úhradu 0. Je to preto, že nedosiahla ani polovicu NČZD alebo som niečo zabudla zaškrtnúť? Môže si v tomto prípade uplatniť nárok na vrátenie zaplatenej dane zo závislej činnosti?
Vypĺňam DP z KROSu.
Ďakujem veľmi pekne.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

nemá povinnosť podať DP.......
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

... o.k. ale keby chcela vrátiť tú daň zo závislej činnosti, vrátili by jej?
bojím sa totiž tých 171 eur z príležitostného príjmu
Naposledy upravil iriska : 01.04.12 at 17:23
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

posúvam
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať