Zavrieť

Porady

Smeti a platenie

Dobrý deň. Potrebujem poradiť. UŽ 5 rokov platím na dedine poplatky za vývoz smetí o čom mám aj potrvdenia. Ale mesto v ktorom mám trvalý pobyt chce aby som spätne zaplatila za 2 roky u nich v meste (Žilina). Majú na to nárok? je možné aby som platila za niečo 2x a využívala to len raz? Dík Silvia
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Povinné zníženie alebo odpustenie poplatku sa prakticky týka len osoby, ktorá je v zahraničí. Ostatné dôvody na zníženie resp. odpustenie poplatku sú fakultatívne a obec si ich určuje vo všeobecne záväznom nariadení (podľa toho žilinského je pomerne dosť výnimiek, ale iba pobyt v inej obci sa v ňom nespomína).

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Treba si pozriet zavazne nariadenie mesta Zilina, v ktorom sa urcite uvadza aj to ako a kedy je mozne a potrebne poziadat o znizenie pripadne odpustenie tohoto poplatku.
    Zvycajne sa do konca januara o to ziada za aktualny rok.
    Ak si si nepoziadala o ulavu ci odpustenie, mas smolu a zaplatit musis.

    Daj si na to pozor, nastuduj si a poziadaj aspon tento rok - ak splnas podmienky.
    Info najdes tu:

    VŠEOBECNE ZÁVÄZNÉ NARIADENIE č. 24/2011
    o miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady na území mesta Zilina

    Článok 5
    Znízenie a odpustenie poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady
    http://www.zilina.sk/dokumenty/Naria...1216172521.pdf

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    A este dotaz, z akeho dovodu platis za vyvoz smeti na dedine? Vlastnis tam nehnutelnost ci?

    Silviah1 je offline (nepripojený) Silviah1

    Silviah1
    No lebo terajší manžel tam má RD a bývame tam už 8rokov. Manžel a dcéra tam mali prechodný pobyt a ja som svoj byt prenajímala a kôli bývalej nemal prístup do bytu a tým pádom sme ani nevedeli, že také niečo treba do konca januára. V 2009 som to predklada v auguste a to mi uznali a potom mi to ani na um neprišlo že treba takto predkladať každý rok také niečo. Muž má rozsudok kde sa nemôže zdržovať na adresa t.p. a tým pádom tam smeti nenosí ani DÚ nepreberá chodí po dohode osobne pre zásielky ale mesto chce niečo na čo nemá nárok. A to že tam mám trvalý pobyt nie je jediná vec. Asi tak, ale ďakujem všetkým za radu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.