Zavrieť

Porady

Ukončenie pracovné pomeru dohodou a následne PN

Pekný deň želám, potebovala by som poradiť.
Pracovný pomer ide ukončiť so zamestnávateľom dňom 20.01.2012. Chcela by som po ukončení pracovné pomeru ísť na PN-ku. Takže ak v piatok ukončím PP dohodou , tak v pondelok sa nemusím ísť hlásiť na NÚP , ak od 23.01.2012 budem mať PN-ku.Neviem či správne uvažujem , veď ochraná doba je 7 dní. Potom čo s tou PN-kou mám ju zaniesť zamestnávateľovi alebo kde?
Usporiadat
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

no to nie je moja vec, konateľ firmi mi to takto povedal, že to treba urobiť a to preto, že na zamestnanca prišla exekúcia a aby to zamestnávateľovi nestrhali z účtu a celkovo nie je s ním spokojný tak ho chce dať len na dohodu. takže ak požiada o ukončenie pp dohodou k 23.1. tak ho odhlásim zo sp z PP ale prihlásim ho potom na dohodu až k 31.1- vtedy má ukončenie PN? nie je mi to celkom jasné, dík
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

sybila3 Pozri príspevok
no to nie je moja vec, konateľ firmi mi to takto povedal, že to treba urobiť a to preto, že na zamestnanca prišla exekúcia a aby to zamestnávateľovi nestrhali z účtu a celkovo nie je s ním spokojný tak ho chce dať len na dohodu. takže ak požiada o ukončenie pp dohodou k 23.1. tak ho odhlásim zo sp z PP ale prihlásim ho potom na dohodu až k 31.1- vtedy má ukončenie PN? nie je mi to celkom jasné, dík
áno je to tak.....ak bude ZC pracovať na dohodou, aj z nej sa zrážajú exekučné príkazy......ak budete komunikovať s exekútorom, zrážať ZC zrážky zo mzdy, firma nebude mať žiadne problémy (ohľadne exekúcie ZC)
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ja to viem ale proste ho chce dať len na dohodu, takže ak ho odhlásim k 23.1. ak má pn tak na dohodu ho môžem prihlásiť až od 1.2? a čo tie dni medzi
0 0
Altrix Altrix

Altrix je offline (nepripojený) Altrix

Chcela by som sa opýtať nasledovné.
Zamestnanec je na PN. Počas PN sa dohodne o ukončení PPV. Napr. začiatok PN 02.02.2012. Ukončenie PPV 10.2.2012. Ukončenie PN 29.2.2012.
Ako mám postupovať? K 10.2.2012 ho odhlásim zo SP, ZP a viac sa o neho nestarám? Je potrebné ešte evidovať niekde, kedy nemoc skončila? Program mi nevypočíta mzdu, ak dám ukončenie PPV 10.2.2012 a ukončenie PN 29.2.2012.
Ďakujem za odpovede.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Nezadávaj do programu ukončenie PN (však on môže aj rok PN-kovať).
Ukončíte PP tak ho odhlásiš z ZP a SP (pošleš ej ELDP)
Po ukončení PP nesleduješ jeho ďalšie trvanie PN-ky
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Altrix Pozri príspevok
Chcela by som sa opýtať nasledovné.
Zamestnanec je na PN. Počas PN sa dohodne o ukončení PPV. Napr. začiatok PN 02.02.2012. Ukončenie PPV 10.2.2012. Ukončenie PN 29.2.2012.
Ako mám postupovať? K 10.2.2012 ho odhlásim zo SP, ZP a viac sa o neho nestarám? Je potrebné ešte evidovať niekde, kedy nemoc skončila? Program mi nevypočíta mzdu, ak dám ukončenie PPV 10.2.2012 a ukončenie PN 29.2.2012.
Ďakujem za odpovede.
Z akého dôvodu chcete so zamestnancom ukončiť pracovný pomer dohodou počas PN-ky ? Žiada o to zamestnanec ?
Ak pracovný pomer bude trvať, beží mu doba nemocenského, dôchodkového aj poistenia v nezamestnanosti. Aj keď pre výpočet dávok sa toto obdobie považuje za vylučitelnú dobu. Je to pre zamestnanca nevýhodné, lebo ani na UP ho počas PN nezaevidujú.
0 0
Altrix Altrix

Altrix je offline (nepripojený) Altrix

Jednoducho ten človek chce ukončiť PPV, žiadnfe argumenty neplatia. Len ja teraz neviem, ako sa tento prípad dá ošetriť.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Do dohody o rozviazaní PP treba napísať:</SPAN>
Pracovný pomer menovaného pracovníka skončí dňa 10.2.2012</SPAN>
z dôvodu § 60 Zák.práce dohodou na žiadosť pracovníka.</SPAN>
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Altrix Pozri príspevok
Jednoducho ten človek chce ukončiť PPV, žiadnfe argumenty neplatia. Len ja teraz neviem, ako sa tento prípad dá ošetriť.
Ak ti prinesie žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou a vystavenú Dohodu o skončení prac.pomeru podpíše, môžeš ukončiť pracovný pomer dňom, ktorý požaduje.
A odhlášky potom urobiš ako u každého iného zamestnanca. Po skončení prac.pomeru sa zamestnanec musí sám evidovať v ZP ako osoba, za ktorú je platitelom ZP štát z titulu výplaty nemocenského.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať