Zavrieť

Porady

Mám urobiť ročné zúčtovanie?!

Dobrý deň,

o mojom probléme som pátrala v príspevkoch a zistila som nasledovné:
Máme zamestnanca, ktorý u nás nepracoval počas celého r. 2005. Mal len príjmy zo závislej činnosti.
Od 1.1.2005 - 14.3.2005 pracoval u iného zamestnávateľa (dokladom je "Potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch fyzických osôb zo závislej činnosti.....") Pracovný pomer bol ukončený dohodou.
Od 15.3.2005 - 3.4.2005 bol dobrovoľne nezamestnaný, ako doklad máme "Čestné prehlásenie".
Od 4.4.2005 - 31.5.2005 bol evidovaný na úrade práce.
Od 1.6.2005 je naším zamestnancom.
Môžem urobiťu tohto zamestnanca ročné zúčtovanie?
Ak som dobre pochopila, asi áno a použijem iba dva doklady: "Potvrdenie..." od iného zamestnávateľa a podklady za obdobie, v ktorom pracoval u nás.
Vopred ďakujem za odpovede všetkým, ktorí budú reagovať!
Usporiadat
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

boitana
ahojte aj ja mam problem,1)kolegyna mi doniesla nejake potvrdenie ze mala vlozene peniaze v nejakej spolocnosti z ktorej jej plynul vynosy a nezdanovali jej to tam a odomna chce aby som jej urobila rocne zictovanie,lenze to si musi urobit danove priznanie ? mylym sa ? ak ano prosim opravte ma
2) moj sef mal vyplatene dividendy ktore sa nezdanuju ,ale mal ich vyplatene cez pokladnu nie cez mzdu , cize sam si musi urbit danoove priznanie,
dakujem za vysvetlenie ,nie som mzdarka , sice robim mzdy ,ale to viete sef vravi ze sa to zvladne -dakujem vsetkym -ano zvladne ked to nerobi on :-))
Jarka, v prvom prípade robí kolegyňa 100% daňové priznanie, lebo má aj iné príjmy. Ročné zúčtovanie dane robíš len v prípade, že zamestnanec poberal príjmy len zo závislej činnosti.
V prípade šéfa by som povedala, že ročné zúčtovanie dane môžeš urobiť, ak má príjmy len zo závislej činnosti, lebo dividendy(=podiely na zisku?) nie sú predmetom dane. Takže aj keby robil sám daňové priznanie, neuvádzal by ich tam.
0 0
boitana boitana

boitana je offline (nepripojený) boitana

alušik
Jarka, v prvom prípade robí kolegyňa 100% daňové priznanie, lebo má aj iné príjmy. Ročné zúčtovanie dane robíš len v prípade, že zamestnanec poberal príjmy len zo závislej činnosti.
V prípade šéfa by som povedala, že ročné zúčtovanie dane môžeš urobiť, ak má príjmy len zo závislej činnosti, lebo dividendy(=podiely na zisku?) nie sú predmetom dane. Takže aj keby robil sám daňové priznanie, neuvádzal by ich tam.
ahoj dakujem,robim sice mzdy a vcera som to kolegyni vravela ze si musi urobit danove priznanie sama . ale nebola nadcena,ja jej dam len potrdenie kolko u mna zarobila a musi si ho sama urobit,a usefa prosim ta viem ze je to oslobodene, len v danovom sa to neuvadza na nejaky riadok? viem ze sa mu nic nezmeni ,ale myslela som si ze musi podat priznanie,a ked ta uz tu mam prosim ta ta moja kolegyna si to urobi na danovom priznani typu A? alebo B? dakujem
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Ja myslím, že daňové priznanie typu B. A-čko je len na príjmy zo závislej činnosti a podľa mňa by tá kolegyňa mala tie príjmy dať do príjmov z kapitálového majetku. Ale trochu nechápem, prečo jej tam tú daň nezrazili podľa § 43. Bolo by dobre vedieť, o čo presne ide...
0 0
boitana boitana

boitana je offline (nepripojený) boitana

alenka dakujem ,aj ja dcere robim na B,lebo ona si zase vracia dan z dlhopisov, u kolehyne je to pozicka a na nej ma vynos, ja dlhopisy zdanujem podla 43, ale nevim ci aj pozicky sa maju, necitala som to teraz ,ale nech sa ona na to pozrie, len stale trvala ze ja jej to mam robit v rocnom zuctovani a vysvetlovala som jej ze to ma kapitalove prijmy,a preto som si to overila tu
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

alušik
Dema, ak tomu nepredchadzalo prerusenie zivnosti, tak 100% musi urobit danove priznanie. Ide o to, že hoci nemal prijmy, mohol mať výdavky... Ja som sa nakoniec rozhodla, že aj v prípade tej prerušenej živnosti v r.2004, kedy som všetko vysporiadala ako pri ukončení a následne zrušení živnosti v r.2005, urobím radšej daňové priznanie s 0. Nech má daňový úrad radosť a ja nemusím nikomu nič vysvetľovať... Je mi jedno, či vypíšem niekomu ročné zúčtovanie alebo urobím to daňové priznanie.
Dnes som si to na daňovom úrade overila. Môžem urobiť aj ročné zúčtovanie dane a v prípade, že ma daňový úrad vyzve, tak im len dám čestné prehlásenie, že príjmy z podnikania neboli.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať