Zavrieť

Porady

Facebook a faktúry

Ahojte. V minulom roku som dosť inzerovala na Facebooku. Tam si môžem vygenerovať sama faktúry, ibaže moja účtovníčka vraví, že to nie je daňový doklad, keďže tam nie je podpis ani pečiatka. Že mi to musia poslať všetko opečiatkované. Ibaže to je firma sídliaca v Írsku a nedostanem sa k žiadnemu kontaktu na nich, ani mail ani telefon nezverejňujú a okrem toho si myslím, že aj keby som ich o to požiadala tak mi to nepošlú. Ako to riešite vy, akým spôsobom sa to dá dať do účtovníctva? Vďaka!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    blavaciko Pozri príspevok
    peciatka je zaklad s ktorym sa ja osobne velmi rad hadam asi na kazdom urade... vyhadal som si svoje nepouzivanie peciatky na socialke, na zdravotnej, dokonca raz ju po mne chceli aj na danovom priznani a ja len ze wtf? ktory zakon mi to prikazuje?
    PECIATKA NIE JE PRE NIKOHO POVINNA (ak neratame samozrejme samospravy, notarov, sudnych znalcov, policajtov,...) z hladiska uctovnictva to je vsak jedno.
    ...ja osobne robím účto jednej sro-čke, vznikla v 2007 majú x zmlúv xy faktúr vystavených, xyz podaných výkazov do SP a ZP a DP na DÚ - do dnešného dňa sú bez pečiatky....fungujú....

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    OlgaM Pozri príspevok
    Pečiatka a podpis nie je povinná náležitosť daňového dokladu.
    A dodám, že už zákon nepozná ani pojem daňový doklad.

    Katka01 je offline (nepripojený) Katka01

    Katka01
    No to mi nehovorte, to mam potom co za uctovnicku? Tvari sa jak profesionalka a je aj dost draha

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    peciatka je zaklad s ktorym sa ja osobne velmi rad hadam asi na kazdom urade... vyhadal som si svoje nepouzivanie peciatky na socialke, na zdravotnej, dokonca raz ju po mne chceli aj na danovom priznani a ja len ze wtf? ktory zakon mi to prikazuje?
    PECIATKA NIE JE PRE NIKOHO POVINNA (ak neratame samozrejme samospravy, notarov, sudnych znalcov, policajtov,...) z hladiska uctovnictva to je vsak jedno.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    tictac7 Pozri príspevok
    ...ja osobne robím účto jednej sro-čke, vznikla v 2007 majú x zmlúv xy faktúr vystavených, xyz podaných výkazov do SP a ZP a DP na DÚ - do dnešného dňa sú bez pečiatky....fungujú....
    presne tak, mna dozeru vzdy tie damy za prepazkou na vszp ktore mi vehementne tvrdili, ze mi ten vykaz nemozu zobrat bez peciatky, ved tam mam na to kolonku, tak tam predsa musi byt )

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Jasné že netreba k podnikaniu žiadna pečiatka.... /pečiatok sa dá vyrobiť plné vedro a k čomu by boli ?/ To je pozostalá chorá myseľ úradníkov, iné ma ani nenapadá v tejto chvíli. Tiež mám pár zážitkov kde pýtali pečiatku...

    gabesfun je offline (nepripojený) gabesfun

    gabesfun
    Asi je to podobne ako pri google adsense.Tam si vystavíte faktúru a pošlete na ich adresu.Niekde som to na porade čítal.
    Opravte ma ak sa pletiem.


    K pečiatke - pečiatku si dáte vyrobiť za 10-20 eur a nemusíte sa hádať.

    Elfka17 je offline (nepripojený) Elfka17

    Elfka17
    Ahoj,

    chcela by som sa spýtať, ako to dopadlo u tvojej účtovníčky s FA vytlačenými z Facebooku, nakoľko aj ja sa chystám v blízkej budúcnosti inzerovať na facebooku a rada by som sa vopred vyhla prípadným problémom. Veľmi pekne vopred ďakujem za odpoveď.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    to gabesfun: K pečiatke - pečiatku si dáte vyrobiť za 10-20 eur a nemusíte sa hádať.[/QUOTE]

    ....a povedz mi jediný pádny dôvod, prečo si ju mám dať vyrobiť. Ja viem, koľko stojí a netvrdím, že na ňu nemám, len chcem vedieť prečo by som mala za niečo, čo k svojmu životu nepotrebujem, vyhadzovať peniaze?! Áno, k prežitiu svojho druhu ani kino nepotrebujem, ani posedenie s kamoškami nepotrebujem, ale to na rozdiel od pečiatky aspoň chcem - teda mám dôvod vyhodiť na to peniaze...a vôbec sa netráp nad tým, že za posedenia s kamoškami môžem mať x pečiatok ročne....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.