Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

PASKOV Pozri príspevok
Nainstalované PRVN jsou jen chytrým trikem trubičkové lobby.

Měřiče tepla sice existují, avšak rozdělení topných nákladú na všeobecné a přijatelné úrovni neexistuje.
Pane Bože, že by si mu osvietil ...

Ale podľa dohody existujú, a v každom bytovom dome, na takej úrovni akú si schvália vlastníci.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Gapo Pozri príspevok
Sito, nemáš pravdu, my sme ešte nezateplený dom a napriek tomu sa v OBÝVANÝCH bytoch nekúri, resp. kúri tak, že radiátor má teplotu 17 st.C !!! Tak načo zateplovať. To je zúfalé, keď niekto má spotrebu tepla za vykurovacie obdobie nižšie ako ja v jednej miestnosti za mesiac a to mám spiatočku studenú.
Že tie čísla ako celok vyznejú inak, ako keď sa pozerá človek len na svoje.

Nie spotrebu, potrebu. Tie prístroje nie sú schopné merať spotrebu, ale zaznamenané čísla, indikujú potrebu bytu tepla z nameranej spotreby tepla na fakturačnom merači. Viac jednotiek vyššia úhrada, málo jednotiek, alebo nula, vysoká úhrada. Ale tie prístorje za to nemôžu, môže ten človek, vlastník, ten by to mal pocítiť na úhrade nákladov, aby tie prístorie niečo, niekoľko indikovali.

A to sa dá len spôsobom rozpočítania ...
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

uno81 Pozri príspevok
Jasne,že nie je len kopec ľudí kašle na to,čo má doma-alebo len pindá a nechce nič otvorene povedať,tobôž riešiť na schôdzi
Nooo, ale to vám na Porade nikto nevyrieši ...
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

PASKOV Pozri príspevok
V zateplených BD lze mít trvale vypnuté radiátory v bytě.

Teplota vzduchu a stěn v tomto bytě je na úrovni 20 - 21 *C.

Mnohým to vyhovuje.
Jasné, že vyhovuje, ak sú oblkopené zo všetkých strán inými bytmi. A kradnú teplo susedom. A beztrestne. Ak sa vlastníci rozhodnú ich potrestať rozpočítaním časti nákladov podľa m2, čim vyššia časť sa rozpočíta podľa m2, tým viac, oškrábu, odrbú seba, dom, svoj.
Naposledy upravil sito : 26.01.12 at 18:48
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

uno81 Pozri príspevok
aj mne...
Takže sa priznávaš, že ...
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
sito Pozri príspevok
Že tie čísla ako celok vyznejú inak, ako keď sa pozerá človek len na svoje.

Nie spotrebu, potrebu. Tie prístroje nie sú schopné merať spotrebu, ale zaznamenané čísla, indikujú potrebu bytu tepla z nameranej spotreby tepla na fakturačnom merači. Viac jednotiek vyššia úhrada, málo jednotiek, alebo nula, vysoká úhrada. Ale tie prístorje za to nemôžu, môže ten človek, vlastník, ten by to mal pocítiť na úhrade nákladov, aby tie prístorie niečo, niekoľko indikovali.

A to sa dá len spôsobom rozpočítania ...
Keďže nie som tvorca tých prístrojov čo indikujú nejaké dieliky, neviem ako presne tie čísla (jednotky) tam vznikajú. Asi na základe nejakého snímania teploty telesa termistorom a tak ovplyvňuje elektronický okruh tak, že na základe zmeny prúdu či napätia sa na displeji ukazujú nejaké čísla čo zodpovedajú intenzite kúrenia. No a keď k tomu doložíme skutočný odber tepla z centrálneho kalorimetra, môžeme to rozhodiť podľa dielikov. Takže, suma sumárum aj keď nie priamo, ale aj tak tie dieliky dávajú nejaký obraz o tom ako kúrim.
My máme s displejom, na ktorom vidím presne koľko som dielikov kedy minul a podľa toho viem ako som na tom. V lete sa ani nepohne, to by som mu dal.
Komu načítava aj v lete, treba reklamovať.
Ale chcel som "sito", hlavne ironicky poukázať na fakt, že aj v nezateplenom dome sú eskimáci čo nekúria a vytešujú sa z vyúčtovania.
A keď si tak prejdem celý dom a vidím ako nekúria na tých tzv. nevýhodných bytoch a nariekajú že majú zimu, neviem čo mám povedať, podľa jednotiek vidím ako skrblia, oni nevedia že ja viem.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
sito Pozri príspevok
Takže sa priznávaš, že ...
Ľudia nechcú pochopiť, že panelák je konštruovaný ako jeden vykurovaný objekt s počítaným prestupom tepla cez steny. Tepelne je chránený voči okoliu iba obvodovým plášťom a preto by sa mali všetci správať voči sebe ohľaduplne. Pretože čo ja ušetrím, to susedovi zoberie z peňaženky. Keď je človek najedovaný, povie sa ukradne.
Najviac by sa ušetrilo, keby každý nastavil na 21 st. C hlavicu a celú zimu s ňou nehýbal, iba pri vetraní.
Naposledy upravil Gapo : 27.01.12 at 08:03 Dôvod: oprava
0 0
PASKOV PASKOV

PASKOV je offline (nepripojený) PASKOV

Hlavní problém PRVN je jejich indikace na úrovni až +- 45 % od reality.

Nelze při trošce slušnosti buzerovat sousedy za to, co jejich PRVN zobrazuje.

Bulharská konstanta u PRVN je tvrdá realita....
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Gapo Pozri príspevok
Keďže nie som tvorca tých prístrojov čo indikujú nejaké dieliky, neviem ako presne tie čísla (jednotky) tam vznikajú. Asi na základe nejakého snímania teploty telesa termistorom a tak ovplyvňuje elektronický okruh tak, že na základe zmeny prúdu či napätia sa na displeji ukazujú nejaké čísla čo zodpovedajú intenzite kúrenia. No a keď k tomu doložíme skutočný odber tepla z centrálneho kalorimetra, môžeme to rozhodiť podľa dielikov. Takže, suma sumárum aj keď nie priamo, ale aj tak tie dieliky dávajú nejaký obraz o tom ako kúrim.
My máme s displejom, na ktorom vidím presne koľko som dielikov kedy minul a podľa toho viem ako som na tom. V lete sa ani nepohne, to by som mu dal.
Komu načítava aj v lete, treba reklamovať.
Ale chcel som "sito", hlavne ironicky poukázať na fakt, že aj v nezateplenom dome sú eskimáci čo nekúria a vytešujú sa z vyúčtovania.
A keď si tak prejdem celý dom a vidím ako nekúria na tých tzv. nevýhodných bytoch a nariekajú že majú zimu, neviem čo mám povedať, podľa jednotiek vidím ako skrblia, oni nevedia že ja viem.
Ten kto ich vytvoril vie, nepovie. Ale je možnosť si vybrať, aj vybabrať, nenamontovať.

Jasne, tie rozdiely spôsobí teplo dodané do domu, odobraté cez radiátory v bytoch, miestnostiach. Takže tie čísla majú súvis s fakturačným meračom. Dá sa to rozhodiť, spotreba podľa jednotiek, ks. Ale to zákon nevyžaduje, tak netreba rozhadzovať. Ale ten obraz je, ak je ako celok, je ten obraz jasnejší.

Obrazne vieš ako na tom si, ale skutočnosť ovplyvňuje každý prístroj v dome , nie len tie tvoje. Treba vidieť celok, či nie?

A masayov nemáš? Tiež bývam vraj v nevýhodnom byte, ale ak mám 1 627 jednotiek a rovnako veľký byt, tiež nevýhodný rohový má 9 046 jednotiek, tak niečo nehrá? A výhodný, taký istý má 6 039 jednotiek. Mám teplotu 20 - 22 °C, priemer je vraj 20 °C. Myslíš, že ten prvý bude mať teplotu v byte 5,56 krát vyššiu a ten druhý 3,71 krát? Nie. Ale tepla isto viac odobrali! Zvýšili náklady domu.

V tom je chyba, ty vidíš a oni nevidia, nevedia, keby vedeli, videli, možno by neskrblili.

Tiež jedna pani nariekala, že ona musí kúriť najviac, lebo okolo nikto nekúri. A pritom mala jednotiek, ks 30 % pod priemer svojho bytu, okolité mali viac, až na byt pod nimi, ale v tom stúpa teplo pod plafón, takže nemôže kradnúť teplo z jej bytu. A tvrdila to len preto, že tiež nevidela, nevedela.

Horšie zlo sú tie byty, kde sú masayovia, eskimáci sú tiež nežiadúci v dome. Ale to si musia vyriešiť vlastníci v konkrétnom dome. Ako? Ak nie spôsobom rozpočítania nákladov za teplo.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Gapo Pozri príspevok
Ľudia nechcú pochopiť, že panelák je konštruovaný a jeden vykurovaný objekt s počítaným prestupom tepla cez steny. Tepelne je chránený voči okoliu iba obvodovým plášťom a preto by sa mali všetci správať voči sebe ohľaduplne. Pretože čo ja ušetrím, to susedovi zoberie z peňaženky. Keď človek najedovaný, povie sa ukradne.
Najviac by sa ušetrilo, keby každý nastavil na 21 st. C hlavicu a celú zimu s ňou nehýbal, iba pri vetraní.
Ak by boli nastavené všetky na tých 21 °C, a hlavice by odstavovali pri tej teplote prietok vody radiátormi, tak by nebolo treba prístroje na radiátoroch, každý by odoberal len to nutné teplo, využíval by najskôr všetky vedľajšie zdroje tepla v byte, slnko, elektrospotrebiče, osvetlenie, varenie, pečenie, svoje telo...

Viac rokov ukáže viac ...
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

PASKOV Pozri príspevok
Hlavní problém PRVN je jejich indikace na úrovni až +- 45 % od reality.

Nelze při trošce slušnosti buzerovat sousedy za to, co jejich PRVN zobrazuje.

Bulharská konstanta u PRVN je tvrdá realita....
+/- 45 % od reality? A čo je realita? Koľko je realita? Napíš! Alebo máš slušnosť ...

Ak vlastníci chcú PRT, PRVN, aká bulharská konštanta? Tvoja ...
0 0
PASKOV PASKOV

PASKOV je offline (nepripojený) PASKOV

Je evidentní, že * sito * nerozumí stavební fyzice a metrologii
a neustále opakuje svoje fantasmagorie.

Doporučuji nastudovat aspoň minimálně základy a nedělat ze sebe ...
0 0
PASKOV PASKOV

PASKOV je offline (nepripojený) PASKOV

ON-LINE poradna Asociace ARTAV

Odpovídáme na dotazy z oblasti rozúčtování nákladů za spotřebu tepla a vody mezi konečné spotřebitele.
Odpovědi na dotazy jsou odborným názorem Rady Asociace a z hlediska práva ČR mají informační charakter.
Nenahrazují tedy jakákoliv rozhodnutí příslušných orgánů státní správy.
z 08. 02. 2008, od: Dušan Capko
Nadpis:
Meranie E-PRVN
Otázka:
Prajem dobrý deň. V dizertačnej práci od "ing.Taťjany Jánoškovej, Príspevok k návrhu mtodiky hodnotenia potreby a spotreby tepelnej energie v bytových domoch" obhájenej 10.12 2002 na Stavebnej fakulte Slovenskej technickej univerzite v Bratislave, som našiel na str.135 tabuľku "Tab.8.9 Závislosť spotrebných jednotiek elektronických PRVN " doprimo ISTA" na množstve dodaného tepla", z ktorej som urobil porovnanie spotreby tepla "kWh" s odpovedajúcimi hodnotami "spotrebných jednotiek" s hodnotami nad 1000, a z toho vyšiel "prevod", že "1kWh je rovná 1spotrebnému dieliku" s presnosťou 1,5%. Otázka je:

1.Prečo sa tento prevod neudáva u týchto meračov obecne myslené, na elktronických PRVN, dokonca každý predajca tvrdí, že tento prepočet nie je vôbec možný pre ten či onen radiátor. Tak sa to odmieta pri meraní spotreby tepla v bytoch. Veď zaujmavá je aj dodávka tepla pre každý radiátor v byte, aj keď to presne neodpovedá spotrebe tepla vykurovaním. To by predsa umožnilo určiť dodanú tepelnú energiu každým článkovým radiátorom vo fyzikálnych jednotkách energie.
2. Prevod určený pre "doprimo ISTA" v "kWh / spotr.dielik" je náhoda, alebo aj u ostatných typov meračov sa takýto prevod dá určiť, resp. je blízky spomenutej hodnote.
3.Na výstave "aquterm-ther" v Nitre o vykurovaní,..., som od firmy "V.I.TRADE" získal pospekt pre e-PRVN typ "E-ITN 30.xx", v ktorom figuruje "Celkový vyhodnocovací súčiniteľ K=1". Môžete vysvetliť jeho použitie v súvislosti so "spotrebnými jednotkami" a dodanou energiou vykurovacím telesom v "kWh"?


Odpoved:
Pro používání E-PRVN (elektronických poměrových rozdělovačov vykurovacích nákladov) je základním technickým předpisem ČSN EN 834. V této technické normě najdete odpověď na většinu vašich otázek. Především se v ní dozvíte, že přepočet dílků odečtených na indikátorech (PRVN) na množství spotřebovaného tepla závisí na celé řadě technických okolností: výkon otopného tělesa, způsob připojení do rozvodu ÜT, případný zákryt OT, tvar a kvalita povrchu OT ovlivňující koeficient přestupu tepla do indikátoru apod. Mimo to při rozúčtování se vždy jedná jen o poměrové rozdělení nákladů na vytápění celého domu. Při tom hrají roli i další okolnosti: Rozsah topných rozvodů, velikost společných prostor domu apod.

Přepočet dílků na množství tepla v kWh tedy obecně opravdu není možný.

V případě zmíněné disertační práce, kterou neznám, mohlo jít o jeden určitý případ, ve kterém byly definovány počáteční a okrajové podmínky výpočtu.

Odpovídal: -japo-

Internet: 8.11.2008 www.artav.cz



PS

* sito * vesele uvedený text neustále ignoruje

PS

Jaké jsou příznaky schizofrenie?
Mezi obecné projevy patří nestandardní myšlení…..

Více na:
http://www.schizofrenie.psychoweb.cz#ixzz1kbPyooHP
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

duves Pozri príspevok
Orim, nespravny vyraz. To nemeria. Je to iba klúčom na rozpočítavanie nákladov.
Ja som nepísal, že to meria.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

uno81 Pozri príspevok
Ano,máme to vyregulované a hlavice tiež máme..možno sú drahé len tie,čo ponúka firma,ktorá nám dodala tieto geniálne,čo máme teraz

Ešte ma napadlo...čo by sa stalo,keby som ten snímač obalila niečim,aby nereagoval na teplotu z okolia????napr.alobalom,ako mi poradili,ked som mala odmontovaný radiátor i ten snímač..
Nepomohla by si si. Nameralo by to viac. Je len jeden spôsob ako to urobiť tak aby to napočítalo menej. Ale neoplatí sa to, inde spotrebuješ viac. "Pomerák" a jeho okolie, hlavne tam kde má tepelný kontakt na radiátor, je treba chladiť, vtedy ti to napočíta menej. Ale naráta ti to viac elektriky na to ochladzovanie.
Naposledy upravil Orim : 26.01.12 at 22:58
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

uno81 Pozri príspevok
Dakujem za príspevok,no najviac sa mi páčil ten začiatok,že VIPA nelze ohlupovat"..podla celého príspevku to vyzerá tak,že všetky PRVN sú dosť "hlúpe" sami o sebe,takže ich ani ohlupovať netreba otázka teda znie:Prečo to máme väčšina doma??A kto vyrobí taký "merač",čo zaznamená len to,čo má???
Taký merač je urobený keď ho použiješ budeš vedieť preske koľko kW si spotrebovala na radiatore. Určite ich bude viac druhov. Ale nespočita to čo ti prišlo cez steny od susedov.
Naposledy upravil Orim : 26.01.12 at 23:18
1 0
PASKOV PASKOV

PASKOV je offline (nepripojený) PASKOV

Vybrané z porady * orim * č 97:

Taký merač je urobený keď ho použiješ budeš vedieť preske koľko kWh si spotrebovala na radiatore. Určite ich bude viac druhov.

Ale nespočita to čo ti prišlo cez steny od susedov.


PS
Všechny " teorie " o kradnutí tepla v BD a jeho potrestání jsou založené na tom, že to umím určit.

PS
* sito * uvedený problém " umí " řešit dokonce pomocí PRVN.

( požaduje u všech v BD stejné dílky na PRVN... )
0 0
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

sito Pozri príspevok
Takže sa priznávaš, že ...
Sitečko,ale zober si to aj inak...mám v byte skoro 22 stupňov!!!dieťa chodí vyzlečené a ja mám kúriť a hned to aj vetrať???ved sa nad tým zamysli
1 0
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

Gapo Pozri príspevok
Ľudia nechcú pochopiť, že panelák je konštruovaný a jeden vykurovaný objekt s počítaným prestupom tepla cez steny. Tepelne je chránený voči okoliu iba obvodovým plášťom a preto by sa mali všetci správať voči sebe ohľaduplne. Pretože čo ja ušetrím, to susedovi zoberie z peňaženky. Keď človek najedovaný, povie sa ukradne.
Najviac by sa ušetrilo, keby každý nastavil na 21 st. C hlavicu a celú zimu s ňou nehýbal, iba pri vetraní.
všetko,čo píšeš,je pravda ale ked sa prestaneme chvílu baviť o šetrení a budeme sa o tepelnej pohode--Kto by prikuroval,ked má doma pri vypnutom radiátore tých 21-22??

a to je podo mnou byt,čo nie je obývaný skoro celoročne...
Naposledy upravil uno81 : 27.01.12 at 06:55 Dôvod: doplnenie
1 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
uno81 Pozri príspevok
všetko,čo píšeš,je pravda ale ked sa prestaneme chvílu baviť o šetrení a budeme sa o tepelnej pohode--Kto by prikuroval,ked má doma pri vypnutom radiátore tých 21-22??

a to je podo mnou byt,čo nie je obývaný skoro celoročne...
Ja nepíšem o šetrení, ale o ohľaduplnosti k susedom. Zatiaľ neviem porovnať ako je to v zateplenom paneláku, iba podľa brata a on má doma zimu ako v "psinci" keď neprikúri, nič iné mu byt nezohreje, napriek zatepleniu.
Ty máš zrejme šťastie, že dostávaš teplo od susedov, to že nie je obývaný ten byt celoročne neznamená, že tam nekúria tak, že má ako sa hovorí, žeravé radiátory. Ešte by bolo zaujímavé ako to vidia susedia okolo teba? Či aj oni nekúria. U nás keď suseda nad nami má otvorenú vetračku, padá mi na plecia chlad.
Že načo vetrať, až sa ti objavia plesne pochopíš. Nedá sa všetko zovšeobecňovať, pretože všetko nie je rovnaké, domy, poloha ani susedia.
Ale mne osobne 21-22 je málo, v spálni stačí.
Ospravedlňujem sa za chyby v mojich príspevkoch, rapľuje mi klávesnica a keď to neskontrolujem je to tam.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať