Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
PASKOV PASKOV

PASKOV je offline (nepripojený) PASKOV

Energetická hospodárnosť budov

Smernica 2010/31/EÚ o energetickej hospodárnosti budov (prepracované znenie)

Dňa 19. mája 2010 bola schválená Smernica Európskeho parlamentu a Rady č. 2010/31/EÚ o energetickej hospodárnosti budov (prepracované znenie) (tzv. EPBD II alebo EPBD Recast), ktorá mení a dopĺňa Smernicu č. 2002/91/ES so zámerom zlepšenia energetickej hospodárnosti budov, berúc do úvahy vonkajšie klimatické a miestne podmienky, ako aj požiadavky na vnútorné prostredie a nákladovú efektívnosť a objasniť niektoré uznesenia smernice č. 2022/91/ES.

Členské štáty EÚ sú povinné implementovať nové požiadavky do svojich národných predpisov.

Prepracovaná smernica o energetickej hospodárnosti budov č. 2010/31/EU (články 2 až 18 a 20 až 27) sa má implementovať do právnych systémov členských štátov do 9. júla 2012.



Zdroj:http://www.sksi.sk/buxus/generate_page.php?page_id=620
0 0
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

sito Pozri príspevok
A je to tu! To teplo je odkiaľ, ktoré sála do bytu, tvojho?
a netreba zabúdať,že najväčšie byty platia podľa plochy najviac!
0 0
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

Llívia Pozri príspevok
Tak toto ti verím, že suseda neprekuruje:

Choď sa k susede pozrieť, ako má nastavenú hlavicu. A zober si teplomer, či teplota zodpovedá tej teplote, aká by mala byť podľa čísla na hlavici. Alebo urob to, čo som ti už radila: nech suseda na 1-2 dni úplne odstaví radiátor, potom budeš vidieť, aké teplo máš v miestnosti, ktorá má spoločnú stenu so susedou.

Tá slečna ti na tvoje teplo prispeje – pri jeho rozúčtovaní.


Môžeš mi poradiť, že ako nekúriť tak, aby susedia nemali zimu kvôli tomu, čo nekúri? To by som poradila susedovi, aby sme kvôli jeho nekúreniu nemuseli kúriť viac my a doplácať na jeho kradnutie.
1/ ak suseda vypne radiátor,mne sa teplota moc teda nezmení,lebo moja kuchyňa s ňou susedí,takže moje teplo s väčšinou pečúcej rúry zohreje ako moju kuchyňu,tak i jej stenu..

2/ slečna podo mnou: nejde o to,že sa to zohľadní na vyúčtovaní,bavíme sa o prestupujúcom teple a tepelnej pohode--a od nej teda nič nesála

3/ máme aj na schodištiach plastové okná a teplo aj tam-to sa rozpočíta tiež všetkým,tak nechápem,čo tu stále riešime

ak niekoho štve,že má na figu barák,v ktorom prekúri majland,to je síce zlé,ale my to tu nevyriešime a ani nevidím dôvod útočiť na mna..pekný deň
0 0
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

a ešte niečo...my sme popri zateplení,výmene okien na bytoch i schodištiach zateplili i strechu a spravili nejaké "tepelné" mosty pri rekonstrukcii balkonov,tak prečo sa stále a dookola niekto čuduje,že niekto môže mať v BD ako celku teplo??!

ved spravte preto niečo aj vy...stálo nás to síce kopec €,ale výsledky sú citeľné!

a na začiatku sme sa bavili o kvalite meračov",ak si dobre pamätám tak dohadovanie ako v škôlke je snád zbytočné...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať