Zavrieť

Porady

Zápis účtovnej závierky do zbierky listín

Sro má povinnosť zápisu účtovnej závierky, t.j. Súvahy a výsledovky do zbierky listín? A prosím Vás, ako sa to robí, kde sa to zapisuje?
Usporiadat
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Economic Pozri príspevok
Podľa platnej legislatívy sa UZ povinne ukladá nie na web spoločnosti, ale do Zbierky listín. Za toto uloženie sa nič neplatí.
zadavatelka mala na mysli asi toto ustanovenie zakona o uctovnictve

§21
(5) Účtovná jednotka uvedená v § 17a zverejní najmenej na jeden rok informáciu na svojom webovom sídle o uložení účtovnej závierky v registri podľa § 23a alebo zverejní na ňom úplnú účtovnú závierku v tom istom rozsahu a v tej istej lehote, ako bola uložená v registri podľa § 23a.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Ja som mala na mysli nie zákon o účtovníctve :
Každý podnikateľ povinne ukladá do zbierky listín, vedenej príslušným registrovým súdom, ktorým je vo všeobecnosti registrový súd, v obvode ktorého má podnikateľ svoje sídlo (ak nemá sídlo, v obvode ktorého má miesto podnikania, ak nemá ani to, miesto bydliska), dokumenty vyhotovené v štátnom jazyku alebo v cudzom jazyku s overeným prekladom do štátneho jazyka (okrem iných povinných) : riadna individuálna účtovná závierka a mimoriadna individuálna účtovná závierka, konsolidovaná účtovná závierka a priebežná účtovná závierka zapísanej osoby, a ak to ukladá osobitný zákon, aj výročná a audítorská správa zapísanej osoby, ktorá obsahuje meno, priezvisko a bydlisko fyzickej osoby alebo obchodné meno, sídlo a identifikačné číslo právnickej osoby audítora, ako aj evidenčné číslo zápisu overujúceho audítora v zozname audítorov. Účtovná závierka môže byť uložená ako súčasť výročnej správy.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
podala som dávnejšie pokusne jednu RUZ do Zb.listín.
Teraz to svieti na internete v OR tak, ako boli jednotlivé výkazy nazvané
Suvaha
VZaS
Poznamky
takto som nazvala prílohy pri podaní. To zn. nikto sa nenamáha pozrieť čo to je a dať to nejako dokopy. Prečo?
Ako podávate vy? Ako prílohy nazvete?
Ešte je tu možnosť - všetko pospajat do jedneho pdf dokumentu, a ten nazvem napr. RUZ2011 - môže byť?
A prilepím k tomu aj vyhlásenie konateľa?
Čo poradíte z praktického hľadiska?
v ČR som podávala a tam je vyložene pokyn, aby všetky súčasti RUZ tvorili jeden dokument a ešte je predpísaná veľkosť - tuším 150kB na stránku.
Naposledy upravil KEJKA : 05.05.12 at 16:02 Dôvod: doplnenie
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Tá možnosť jedného PDF sa mi viac pozdáva.
A vyhlásenie konateľa musí byť vlastnoručne podpísané, to sa ako dá uložiť?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Rozalka Pozri príspevok
Tá možnosť jedného PDF sa mi viac pozdáva.
A vyhlásenie konateľa musí byť vlastnoručne podpísané, to sa ako dá uložiť?
nascanovane a uložené v pdf.formate
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
KEJKA Pozri príspevok
nascanovane a uložené v pdf.formate
To je jasné, ale stačí? už to nie je vlastnoručný podpis, len kópia
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ved ani ostatné (výkazy) nie sú originály, navyše výkazy ani nie sú podpísané, iba mojim ZEPom.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Ako podávate RUZ do Zbierky listín elektronicky vy? Ako prílohy nazvete?
dala som si osobitne všetky súčasti účtovnej závierky a nazvala som ich
Suvaha 2011
VZaS 2011
Poznamky 2011
Vyhlasenie konatela 2011
ak to takto podam, budú svietiť po zápise do Zbierky listín pod týmito názvami. Doterajšie roky sú uložené pod názvom, ako bolo uvedené na sprievodnom liste "Účtovná závierka k 31.12.20xx", resp. "Účtovná závierka za rok 20xx"
takže sa mi toto nové nejaké nezdá, rada by som to prekonzultovala s vami.
Ešte je tu možnosť - všetko pospajat do jedneho pdf dokumentu, a ten nazvem napr. RUZ2011 - môže byť?
A prilepím k tomu aj vyhlásenie konateľa?
v ČR som podávala a tam je vyložene pokyn, aby všetky súčasti RUZ tvorili jeden dokument a ešte je predpísaná veľkosť - tuším 150kB na stránku.
pripravila som si teda aj túto verziu a mám v pdf a následne v .zep všetko v poradí
vyhlásenie konateľa, Suvaha, VZaS, Poznamky a celé som to pomenovala "RUZ 2011 schvalena".
Čo na to poviete?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KEJKA Pozri príspevok
Ako podávate RUZ do Zbierky listín elektronicky vy? Ako prílohy nazvete?
dala som si osobitne všetky súčasti účtovnej závierky a nazvala som ich
Suvaha 2011
VZaS 2011
Poznamky 2011
Vyhlasenie konatela 2011
ak to takto podam, budú svietiť po zápise do Zbierky listín pod týmito názvami. Doterajšie roky sú uložené pod názvom, ako bolo uvedené na sprievodnom liste "Účtovná závierka k 31.12.20xx", resp. "Účtovná závierka za rok 20xx"
takže sa mi toto nové nejaké nezdá, rada by som to prekonzultovala s vami.
Ešte je tu možnosť - všetko pospajat do jedneho pdf dokumentu, a ten nazvem napr. RUZ2011 - môže byť?
A prilepím k tomu aj vyhlásenie konateľa?
v ČR som podávala a tam je vyložene pokyn, aby všetky súčasti RUZ tvorili jeden dokument a ešte je predpísaná veľkosť - tuším 150kB na stránku.
pripravila som si teda aj túto verziu a mám v pdf a následne v .zep všetko v poradí
vyhlásenie konateľa, Suvaha, VZaS, Poznamky a celé som to pomenovala "RUZ 2011 schvalena".
Čo na to poviete?
Ja to tak isto robím. Tiež sa nik s tým nenamáha a uložia listiny pod takým názvom, ako ho pri skenovaní uložím. Ale len tak medzi nami nie je jedno ? Dôležité je mať to uložené... Výhoda tohto el. podania je, že je to veľmi rýchlo uložené v Zbierke listín.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Economic Pozri príspevok
Ja to tak isto robím. Tiež sa nik s tým nenamáha a uložia listiny pod takým názvom, ako ho pri skenovaní uložím. Ale len tak medzi nami nie je jedno ? Dôležité je mať to uložené... Výhoda tohto el. podania je, že je to veľmi rýchlo uložené v Zbierke listín.
ešte, prosím, upresni ako takto isto to robíš?
1. tak isto - dokumenty osobitne?
2. tak isto - dokumenty spojíš do jedného a podáš ako RUZ20xx?
3. alebo aj tak aj tak - podľa toho, ako ťa napadne?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KEJKA Pozri príspevok
ešte, prosím, upresni ako takto isto to robíš?
1. tak isto - dokumenty osobitne?
2. tak isto - dokumenty spojíš do jedného a podáš ako RUZ20xx?
3. alebo aj tak aj tak - podľa toho, ako ťa napadne?
Každý dokument osobitne : Napr. :
Suvaha 2011, VZaS 2011, Schvalenie UZ

U mojich klientov sa to takto objaví v Zbierke listín.
Naposledy upravil Economic : 06.05.12 at 12:33
1 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

dobrý deň,

rada by som sa spytala ci uz ma niekto kto podaval do zbierky listin uctovnu zavierku za rok 2011 "papierovo" zapísanú, neviete ci je nejaky problem, v tomto case som uz mavala vacsinu uctovnych zavierok zapisanych... ide o BA.

dakujem za info
0 0
svetluška svetluška

svetluška je offline (nepripojený) svetluška

Od l.l.2013 by doklady do Centrálneho registra mali brať už na Dan.úradoch v listinnej podobe./závierka k 31.12.2012/ale na DÚ o tom nič nevedia.Tak kam to treba poslať?Tak ako doteraz na súd? Viete poradiť?ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
svetluška Pozri príspevok
Od l.l.2013 by doklady do Centrálneho registra mali brať už na Dan.úradoch v listinnej podobe./závierka k 31.12.2012/ale na DÚ o tom nič nevedia.Tak kam to treba poslať?Tak ako doteraz na súd? Viete poradiť?ďakujem
Však opäť klasika, aby sme ich my školili...

účtovnú závierku podávaš na DÚ a do Zbierky listín.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

svetluška Pozri príspevok
Od l.l.2013 by doklady do Centrálneho registra mali brať už na Dan.úradoch v listinnej podobe./závierka k 31.12.2012/ale na DÚ o tom nič nevedia.Tak kam to treba poslať?Tak ako doteraz na súd? Viete poradiť?ďakujem

Zákon o účtovníctve
§ 39i
(3) Ustanovenie § 23a sa prvýkrát použije na uloženie dokumentov, ktoré sa týkajú účtovnej závierky, ktorá sa zostavuje k 31. decembru 2013 a neskôr.

zmena bola v zákone č. 440/2012
2 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať