Zavrieť

Porady

Dobrovoľné nemocenské pripoistenie

Dobrý deň, už niekoľko mesiacov sa riešiši otázka či DNP zrušiť alebo nie, najnovšie som sa dopočula, že od 01.02.2012 sa DNP ide úplne zrušiť , chcem sa opýtať či neviete ako to je v prípade keď si DNP platím vyše 2,5roka, som popri tom zamestnaná a doplácam si len rozdiel, znamená to, že ani dlhodobé pripoistenie nezohladnia a peniaze, ktoré som si priplácala som teda len tak zahadzovala do vzduchu ? mám to teda prestať platiť kedže to chcú zrušiť? ďakujem
Usporiadat
Ewa K. Ewa K.

Ewa K. je offline (nepripojený) Ewa K.

Ahojte, aj ja mám väčší chaos, čo sa týka DNP...
V marci budem mať 270 dní, čo si platim pripoistenie (cca 59,- €)
Nevie mi prosím Vás niekto poradiť, ako to teraz budú riešiť s nami, čo ešte nemáme 270 dní?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ewa K. Pozri príspevok
Ahojte, aj ja mám väčší chaos, čo sa týka DNP...
V marci budem mať 270 dní, čo si platim pripoistenie (cca 59,- €)
Nevie mi prosím Vás niekto poradiť, ako to teraz budú riešiť s nami, čo ešte nemáme 270 dní?
si,resp. predpokladáš, že do marca budeš tehotná ?
0 0
Ewa K. Ewa K.

Ewa K. je offline (nepripojený) Ewa K.

V marci mi uplynú 270 dní, čo si platím dobrovoľné pripoistenie. Čiže chcem ísť na PN-ku nie na MD
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ewa K. Pozri príspevok
V marci mi uplynú 270 dní, čo si platím dobrovoľné pripoistenie. Čiže chcem ísť na PN-ku nie na MD
Po uplynutí 270 dní DNP ti DNP zo zákona zanikne. Ochranná lehota, počas ktorej môže byť začiatok PN-ky, pokial nie si tehotná (nepýtala som sa na to zbytočne) je 7 dní. U tehotných je 8 mesiacov.
0 0
Ewa K. Ewa K.

Ewa K. je offline (nepripojený) Ewa K.

Asi sme sa celkom nepochopili. Ja sa pýtam, či budem platiť rovnako ako doteraz tie zvyšné 2 mesiace, ktoré mi ostávajú do 270 dní (február a marec), keďže zajtra prezident podpisuje.
Hovorilo sa niečo o tom, že sa DNP neruší, ale nebude si ho môcť každý dovoliť... to znamená, že sa môže stať, že za tie zvyšné mesiace budem možno musieť zaplatiť aj 300€/mes. ???
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Ewa K. Pozri príspevok
Asi sme sa celkom nepochopili. Ja sa pýtam, či budem platiť rovnako ako doteraz tie zvyšné 2 mesiace, ktoré mi ostávajú do 270 dní (február a marec), keďže zajtra prezident podpisuje.
Hovorilo sa niečo o tom, že sa DNP neruší, ale nebude si ho môcť každý dovoliť... to znamená, že sa môže stať, že za tie zvyšné mesiace budem možno musieť zaplatiť aj 300€/mes. ???
.. neviem, čo podpisuje
Tvoje poistenie zanikne zo zákona po 270tich dňoch. Ak sa samozrejme ty sama neodhlásiš skôr. Dovtedy musíš platiť z takého VZ, na aký si prihlásená.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ewa K. Pozri príspevok
Asi sme sa celkom nepochopili. Ja sa pýtam, či budem platiť rovnako ako doteraz tie zvyšné 2 mesiace, ktoré mi ostávajú do 270 dní (február a marec), keďže zajtra prezident podpisuje.
Hovorilo sa niečo o tom, že sa DNP neruší, ale nebude si ho môcť každý dovoliť... to znamená, že sa môže stať, že za tie zvyšné mesiace budem možno musieť zaplatiť aj 300€/mes. ???
Prečítaj si aspoň zopár predch. príspevkov - DNP v súčasnej podobe ti zanikne 270. dňom poistenia. Dovtedy platíš po starom.
Neviem, čo prezident zajtra podpisuje ...

Novela zákona o soc.poistení je už dávno podpísaná a platná, nadobúda účinnosť od 1.2.2012. Všetkým, ktorí mali splnenú podmienku 270 dní pred 31.1.2012 a do 30.1.neurobili zmenu (odhlásenie z poistenia a nanovo prihlásenie) poistenie zaniká. Po 1.2.2012 sa už môžu prihlásiť len na celý balík.

Nebuď podráždená a čítaj to množstvo príspevkov, čo na Porade na túto tému je.
2 0
elisaj elisaj

elisaj je offline (nepripojený) elisaj

Dobrý večer,vám prajem.Tak a máte ma tu znova a potrebujem znova poradiť k dnp.Mne sa rodičovská skončila posledný deň minulý rok,no náš drobec ma zdrav.problémy a žiadala som o predlženie ešte stale nemam rozhodnutie či mi to predlžia,ale ak by náhodou mi to predlžili a otehotnela by som vraj by som nemala nárok na materské z dnp tak ako to je ?

na jednej stránke som našla toto:
ak Vám zanikne dobrovoľné poistenie v čase rodičovskej dovolenky, ochranná lehota Vám plynúť nebude. Avšak, ak sa napr.v 269. deň dopoistíte na dôchodkové poistenie a poistenie v nezamestnanosti, a toto poistenie si budete platiť do nástupu na druhú materskú alebo aspoň do dovŕšenia troch rokov veku dieťaťa, nárok na materské Vám z dobrovoľného nemocenského poistenia vznikne

dievčatá prosím poradte mi lebo ja som v tom úplne stratená
Naposledy upravil elisaj : 31.01.12 at 19:58
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

elisaj Pozri príspevok
Dobrý večer,vám prajem.Tak a máte ma tu znova a potrebujem znova poradiť k dnp.Mne sa rodičovská skončila posledný deň minulý rok,no náš drobec ma zdrav.problémy a žiadala som o predlženie ešte stale nemam rozhodnutie či mi to predlžia,ale ak by náhodou mi to predlžili a otehotnela by som vraj by som nemala nárok na materské z dnp tak ako to je ?

na jednej stránke som našla toto:
ak Vám zanikne dobrovoľné poistenie v čase rodičovskej dovolenky, ochranná lehota Vám plynúť nebude. Avšak, ak sa napr.v 269. deň dopoistíte na dôchodkové poistenie a poistenie v nezamestnanosti, a toto poistenie si budete platiť do nástupu na druhú materskú alebo aspoň do dovŕšenia troch rokov veku dieťaťa, nárok na materské Vám z dobrovoľného nemocenského poistenia vznikne

dievčatá prosím poradte mi lebo ja som v tom úplne stratená


Máš dobrovolné nemocenské poistenie ? Prečo si sa nepýtala včera ?
Pracovný pomer počas rodičovskej dovolenky trvá ?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Veronika,
pýtala i odpovede dostala http://www.porada.sk/t185316-p2-dobr...ml#post1958489 a zrejme zameškala.
0 0
elisaj elisaj

elisaj je offline (nepripojený) elisaj

veronikasad Pozri príspevok
Máš dobrovolné nemocenské poistenie ? Prečo si sa nepýtala včera ?
Pracovný pomer počas rodičovskej dovolenky trvá ?
ja som bola pred rodičovským nezamestná,syn sa narodil v decembri 2008,poberala som rodičovský na materskú som nemala nárok ...10.1.2011 som sa prihlásila na dnp,tých 270 dní som mala splnených a 30.1.2012som sa odhlásila a hneď aj prihlásila od 31.1 ,kedže sa pokúšam otehotnieť,ale mám aj zdrav.problémy takže neviem či sa podarí...ale kvôli synovim zdr.problemom som si dala žiadosť o predlženie rp ,lebo nemôže isť do škôlky a mne s ním nemá kto ostať (neviem či mi to predlžia) ,ale ak by mi predlžili tu rp tak vraj sa mňa tá ochranná lehota tých 8 mesiacov netýka,a toto ma mätie,že ako to je ja tomu rozumiem tak že ak sa mi skonči to nové poistenie a budem aj tehotná tak nebudem mať tú ochrannú dobu ?som z toho celá popletená ...
0 0
elisaj elisaj

elisaj je offline (nepripojený) elisaj

Xanti ,áno pýtala a bolo mi poradené ,len ja trdlo som zabudla napísať že mám tú žiadosť o predlženie rp nevedela som že je to dôležité resp.že aj tu nastali zmeny,lebo podľa starého viem že som mohla byť aj na rd
0 0
elisaj elisaj

elisaj je offline (nepripojený) elisaj

nikto nevie poradiť že ako to teda je z tou ochrannou lehotou počas tehotenstva,ak ma niekto dnp a je zároveň aj na rd ?zisťujem kde sa da ale každy mi hovorí inak aj na sp čo som sa pytala informácie sa dost líšia
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

elisaj Pozri príspevok
nikto nevie poradiť že ako to teda je z tou ochrannou lehotou počas tehotenstva,ak ma niekto dnp a je zároveň aj na rd ?zisťujem kde sa da ale každy mi hovorí inak aj na sp čo som sa pytala informácie sa dost líšia
ako som sa dočítala chceš otehotnieť a 31 01 2012 si si založila nové DNP, podmienku 270 dní už máš splnenú...máš aj pracovný pomer?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

elisaj Pozri príspevok
nikto nevie poradiť že ako to teda je z tou ochrannou lehotou počas tehotenstva,ak ma niekto dnp a je zároveň aj na rd ?zisťujem kde sa da ale každy mi hovorí inak aj na sp čo som sa pytala informácie sa dost líšia
neviem ako to myslíš s tou OL - tá je zaujímavá vtedy, ak ti poistenie netrvá.
Ja som pochopila - že zamestnanie nemáš a poberáš momentálne RP (aj nemocenské).
Ak by sa ti podarilo otehotnieť - tak budeš mať nárok na materské z toho VZ, na ktorý si sa teraz prihlásila.
Ale - najneskôr do 26. októbra (ak dobre počítam) musíš byť tehotná - vtedy ti bude platiť OL 8 mesiacov. čiže aj keď nastúpiš na MD napr aj májii budúceho roku.
tak držím palce
terajšia DPN môže trvať aj ďalej - ušetríš Len treba potom nejaké obdobie aj zaplatiť, aby bol skutočný VZ
0 0
elisaj elisaj

elisaj je offline (nepripojený) elisaj

[QUOTE=Katy a R;1967580]neviem ako to myslíš s tou OL - tá je zaujímavá vtedy, ak ti poistenie netrvá.
Ja som pochopila - že zamestnanie nemáš a poberáš momentálne RP (aj nemocenské).
Ak by sa ti podarilo otehotnieť - tak budeš mať nárok na materské z toho VZ, na ktorý si sa teraz prihlásila.
Ale - najneskôr do 26. októbra (ak dobre počítam) musíš byť tehotná - vtedy ti bude platiť OL 8 mesiacov. čiže aj keď nastúpiš na MD napr aj májii budúceho roku.
tak držím palce
terajšia DPN môže trvať aj ďalej - ušetríš Len treba potom nejaké obdobie aj zaplatiť, aby bol skutočný VZ[/QUO


presne tak zamestnaná nie som ,rodičovský sa mi skončil posledný deň v decembri,ale dávala som si žiadosť o predlženie rp zo zdrav.dôvodov syna,zatiaľ mi neprišlo rozhodnutie..ale som aj pn kvôli oper.zákroku neviem dokedy a práve preto ani neviem či sa mi podarí otehotnieť kedže mám zdrav.problémy....inak všetko tak ako ste napísali čiže ak tomu rozumiem správne ak aj budem ďalej na rodičovskom tak sa na mňa bude vzťahovať tá 8mesačná ochr.lehota ak budem tehotná ku koncu dnp?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ochranná lehota ti bude plynúť v prípade tehotenstva ku dňu ukončenia DNP........
0 0
elisaj elisaj

elisaj je offline (nepripojený) elisaj

Ďakujem veľmi pekne
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

[QUOTE=elisaj;1967712]
Katy a R Pozri príspevok
neviem ako to myslíš s tou OL - tá je zaujímavá vtedy, ak ti poistenie netrvá.
Ja som pochopila - že zamestnanie nemáš a poberáš momentálne RP (aj nemocenské).
Ak by sa ti podarilo otehotnieť - tak budeš mať nárok na materské z toho VZ, na ktorý si sa teraz prihlásila.
Ale - najneskôr do 26. októbra (ak dobre počítam) musíš byť tehotná - vtedy ti bude platiť OL 8 mesiacov. čiže aj keď nastúpiš na MD napr aj májii budúceho roku.
tak držím palce
terajšia DPN môže trvať aj ďalej - ušetríš Len treba potom nejaké obdobie aj zaplatiť, aby bol skutočný VZ[/QUO


presne tak zamestnaná nie som ,rodičovský sa mi skončil posledný deň v decembri,ale dávala som si žiadosť o predlženie rp zo zdrav.dôvodov syna,zatiaľ mi neprišlo rozhodnutie..ale som aj pn kvôli oper.zákroku neviem dokedy a práve preto ani neviem či sa mi podarí otehotnieť kedže mám zdrav.problémy....inak všetko tak ako ste napísali čiže ak tomu rozumiem správne ak aj budem ďalej na rodičovskom tak sa na mňa bude vzťahovať tá 8mesačná ochr.lehota ak budem tehotná ku koncu dnp?
Ak by si sa v čase plynutia ochrannej doby zamestnala, ochranná doba z DNP ti zanikne.
0 0
elisaj elisaj

elisaj je offline (nepripojený) elisaj

[QUOTE=veronikasad;1967824][QUOTE=elisaj;1967712]
Ak by si sa v čase plynutia ochrannej doby zamestnala, ochranná doba z DNP ti zanikne

ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať