Zavrieť

Porady

Dobrovoľné nemocenské pripoistenie

Dobrý deň, už niekoľko mesiacov sa riešiši otázka či DNP zrušiť alebo nie, najnovšie som sa dopočula, že od 01.02.2012 sa DNP ide úplne zrušiť , chcem sa opýtať či neviete ako to je v prípade keď si DNP platím vyše 2,5roka, som popri tom zamestnaná a doplácam si len rozdiel, znamená to, že ani dlhodobé pripoistenie nezohladnia a peniaze, ktoré som si priplácala som teda len tak zahadzovala do vzduchu ? mám to teda prestať platiť kedže to chcú zrušiť? ďakujem
Usporiadat
elisaj elisaj

elisaj je offline (nepripojený) elisaj

A ešte,ak vás môžem poprosiť môžte mi poradiť ako je to s tou ochr.lehotou v tomto pripade?Ide o kamáratku,ktorá si tiež nevie zistiť ako to je u nej.Takže:



DNP si na max vz platí od 1.4.2011. Takže vsetky podmienky splnené, žiaden nedoplatok, všetko načas.
Rodicovska dovolenka jej konci 20.4.2012 - to má syn 3 roky.
Do zamestnania by mala nastúpiť 21.4.2012 ale bude čerpať dovolenku a príp. Pn. Pracovala tam cca rok a pol pred prvou materskou. Myslím jún 2007.
Materská dovolenka s druhým dieťaťom jej začína 16.5.2012, 8 týždňov pred pôrodom....čiže pred nástupom na prvú md pracovala a vrátiť by sa mala na pôvodné miesto,ale kedže do pôrodu to bude 3 mesiace nechce veľmi nastúpiť ale čerpať tu dovolenku pripadne pn a ešte dnp jej zaniklo k 1.2 vzťahuje sa nu ol?
Ďakujem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

teraz k 01 02 2012 si platí DNP? alebo ráta s tým, že jej plynie OL?
0 0
elisaj elisaj

elisaj je offline (nepripojený) elisaj

Mila123 Pozri príspevok
teraz k 01 02 2012 si platí DNP? alebo ráta s tým, že jej plynie OL?
nie neplati toho 31.1 jej zo zakona zaniklo a praveže nevie či jej plynie ta OL nevie čo ma urobit
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

plynie jej OL ale ak cez zamestnanie ukončí RD a ZĽ ju opätovne prihlási do poistenia (nástup do zamestnania po ukončení RP -RD) bude sa toto prihlásenie brať ako nové poistenie, tým jej padne OL.....
0 0
elisaj elisaj

elisaj je offline (nepripojený) elisaj

a čo s tým môže urobiť aby mala nárok na to maxim.materské,aby jej ta ol nezanikla?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

elisaj Pozri príspevok
a čo s tým môže urobiť aby mala nárok na to maxim.materské,aby jej ta ol nezanikla?
v najzaujímavejších témach máš prípad Tvojej kamošky......
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať