Zavrieť

Porady

Kto sme , čo sme, kde sme- tak ľahko zničíme človeka..? :-(,ohavnosť v PO

Doslova ma rozzúrila táto informácia ktorá bola aj v správach včera

http://krimi.cas.sk/clanok/215660/strasne-podozrenie-v-materskej-skole-tyrala-ucitelka-chlapca-5.html

j
e smutné, že aj keď na už na 1 pohlad ide o vymyslenú vec, klamstvo, nakoľko tieto udalosti nemohli nastať, keďže triedy v školkach sú prakticky otvorené, je tam stále kopu učiteliek ostatných a veci tu opísane by sa fakt mohli udiať niekde v uzatvorenej komunite( možno v nejakom ústave), ALE učiteľku už dopredu odsúdia, zakážu jej styk s deťmi a aj keď pravda podľa mňa vyjde najavo,ale už bude mať na sebe doživotne šrám, kvoli tomu,že ju niekto krivo obvinil...-prečo ju nevypočuli a pod.?toto je ohavnosť čo sa stalo v prešove...-chuderka učiteľka-má pokazený celý život...
Usporiadat
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Celá "kauza" má dve roviny:
Rovinu rodiča, ktorý sa obáva "týrania" svojho dieťaťa a rovinu učiteľky, ktorá sa "zabavnou" formou snaží naučiť deti, ako sa majú zachovať v krízových situáciách.
K prvému - rodičia: je od nich pekné, že sa o dieťa boja, ale neuvedonujú si, že bez bližšieho vysvetlenia od učiteľky o "podivnom spôsobe" ju rovno obvinili - mali nejaké dôkazy? Nepoznajú niečo ako krivé obvinenie? To je trestné.
K druhému - učiteľka: je tiež od nej pekné, že sa snaží zverené deti naučiť, ako sa majú zachovať v krízových situáciách, ale mohla tento spôsob aspoň oznámiť rodičom, aby vedeli, čo bude robiť a ako. Potom by k takýmto nedorozumeniam nedošlo.
K primátorovi - musel konať, to sa nedá zaprieť, lenže to robil veľmi, veľmi neprofesionálne, keď to zverejnil. Nepozná pojem prezumpcia neviny? Človek je dovtedy nevinný, dokiaľ sa mu nedokáže vina. Žiaľ, on učiteľku rovno označil za vinnú.

Pokiaľ aj rodičia stiahli obvinenie - škoda je na svete. Rodičia teraz budú vyzerať ako blbci, učiteľka má po kariére (bude sa to s ňou ťahať možno až do dôchodku). Primátor - ten na 50% urobil to, čo mal, ale ďalších 50% to pohnojil.
Pokiaľ sa preukáže nevina učiteľky (ja byť na jej mieste) - podať na rodičov tr. oznámenie zo spáchania tr.činu krivého obvinenia a žiadať morálne odškodné . To iste by mala urobiť aj voči osobe primátora - veď ju rovno označil za vinnú.
5 0
jana č. jana č.

jana č. je offline (nepripojený) jana č.

www.ucto-razdva.sk
Sledujem túto "udalosť" od začiatku, ako sa o nej začalo písať v tlači i v TV. Toľko reakcí v denníku Korzár som už dávno nečítala. Zhrnula by som to asi takto: väčšina sa postavila na stranu učiteľky (samozrejme), tých pár na opačnej strane nebudem komentovať. Moja mama je už na dôchodku, bola učiteľkou, riaditeľkou aj metodičkou v materskej škôlke. Svoju prácu si často "nosila" aj domov. Dovolím si preto povedať, že s postupmi učiteľky v tomto prípade súhlasím, nakoľko o tejto práci trošku viac viem. A som aj matka... Je veľa ľudí na rôznych postoch, ktorí si svoju prácu odfláknu, ale aj takých, ktorí majú z nej radosť a snažia sa ju vylepšiť, ozvláštniť. Hlavne pri práci s deťmi je to veľké plus. Aj keď nie každý rodič to vie oceniť a kladne prijať. Hlavne, ak to jeho dieťa nenapreduje s ostatnými... Keď sa nezviditeľni v triede dieťa, tak sa musia rodičia. A ROVNO v televízii a bulváre. A popritom sa zviditeľnia aj iní. Aj keď na začiatku nedomyslia dôsledky. Ja si skôr myslím, že učiteľka je mladá a šikovná, tak toto ju nepoloží, skôr ju to posilní a poučí. Kto bude mať z toho traumu na celý život sú rodičia a ich dieťa. Ľudia v ich okolí vedia, o koho ide. A dajú im svoje "nesympatie" najavo. A tomu chlapcovi nezávidím...
1 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

môjho manžela v škôlke priväzovali k stoličke a zatvárali do "búdy" skrinky od ležadiel, ale len dovtedy, kým pochopili, že toto nie je správna cesta, manžel robil pre ostatné deti divadlo, ked mali spat, nespal nikto! bol nezvládnuteľný...v mojom škôlkárskom veku aj školskom učitelia bežne bili deti a nepamatám si, žeby nejaký rodič šiel na políciu atd... ešte neposlušnému decku doma naložil... a bol kľud... a deti mali pred učiteľmi rešpekt a aj rodičia si učiteľov vážili...

tento prípad je myslím o niečom inom, čo vypláva na povrch neskôr... keby moje dieťa učiteľka názorne učila o nebezpečenstvách bola by som jej vdačna...
ale ľudia su imbecilní... niekde na východe zase opačne učiteľky zo škôlky obvinila otca, že sex.zneužíva svoju dcéru... a preukázateľne si to vymysleli, no zákon vraj stojí na strane dieťaťa, a urobili peklo, nielen otcovi, ale aj tomu dievčatku a celej ich rodine...s tým človekom sa takého obvinenie ponesie ešte dlho, ak nie, navždy...
0 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

Vážení, tu netreba nič špekulovať. certifikované klinicko psychologické vyšetrenie dieťaťa potvrdí, alebo vyvráti podozrenia.
Pokiaľ sa takéto neurobí, nemá cenu o tom špekulovať.
Pokiaľ ho nikto doteraz neurobil tak sme naozaj v banánistane.
1 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Ak si dobre pamätám, tak primátor mesta Prešov je známy advokát, ale v tomto prípade sa zachoval absolútne neprofesionálne. Aj keby bola učiteľka ozaj vinná, tak vynášať súdy pred prešetrením je v tomto prípade nanajvýš nesprávne, hlavne ak nikto ešte nedal oficiálnu sťažnosť, alebo žalobu. Sťažnosť od rodičov síce šla, ale na nesprávne miesto a asi vôbec neboli v škôlke zisťovať napr. u riaditeľky, čo sa deje. Veď to nejde o nejakých výrostkov na základke, ale o deti v MŠ. Škoda, že neukázali rodičov o koho skutočne šlo. Primátor síce sa akože vyjadroval potom inak, ale jeho pôvodný ortieľ hneď na začiatku bol bez zisťovania akoby ozaj išlo o tr. skutok. A keď už sťažnosť, tak asi na odbor školstva a nie priamo primátorovi, alebo on mal túto sťažnosť bez vyjadrovania sa zatiaľ, posunúť na odbor školstva.
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Celé je to čudné...

Ak by sa dialo niečo, s čím by som ako rodič nebola spokojná, najprv by som sa opýtala pani učiteľky prípadne ostatných rodičov, lebo je jasné, že dieťa v tomto veku nevie podať veci objektívne, aj keby ako chcelo (nehovoriac o tom, že niektoré majú aj "bujnejšiu fantáziu" resp. pospájajú si veci, ktoré sa síce skutočne stali, ale do úplne neskutočných súvislostí...).
(Keď mi kedysi moja 6-ročná dcéra "žalovala" na spolužiačky alebo aj na pani učiteľku, stačilo jej povedať, že sa pôjdem opýtať do školy pani učiteľky, ako to bolo, a hneď prosila - "nechoď, nechoď, ja som si to trošku vymyslela". )

Ak by som nebola spokojná s vyjadrením pani učiteľky, šla by som za riaditeľkou, a ak by ma ani to neuspokojilo, tak postupne vyššie a vyššie (zriaďovateľ, školská inšpekcia, ministerstvo, primátor...).

Rodičia - tí sú tiež všelijakí... Ak je pravda to, čo tu písala Gabhus...
Gabhus Pozri príspevok
No tak na toto mi nedá nereagovať. Poznám osobne rodičov detí, ktoré do tejto škôlky chodia a poznajú aj dotyčného chlapčeka a jeho rodičov. Vraj je to drzé ťažko vychovateľné dieťa a tomu aj verím. V dnešnej dobe, keď decká na základke učiteľom tykajú, odvrávajú, nerešpektujú autority - čo z nich vyrastie? ....
...a keď si k tomu pridám, čo bolo písané v tom článku v Korzári (***Ako T. Šebešová uviedla, s rodičmi takmer päťročného žiaka nemala žiadny spor. Dokonca týždeň pred údajným incidentom si ich zavolala, aby riešili zhoršené správanie dieťaťa: „Bol to veľmi otvorený rozhovor.“*** Čítajte viac: http://korzar.sme.sk/c/6233245/preso...#ixzz1kyIPE3Ym)
...tak si viem veľmi dobre predstaviť, že im možno otvorene povedala veci, týkajúce sa rodinného prostredia a rodinnej výchovy, no a sa naštvali, tak ich nič lepšie nenapadlo, len napísať primátorovi...
(V jednej MŠ mi nedávno vraveli, že mamička sa sťažovala na pani učiteľku, lebo núti jej 4-ročné dieťatko, aby sa samo obliekalo a vyzliekalo, keď idú na prechádzku... )

Najčudnejší je však pre mňa postup primátora - a ten by už nejaké životné a hlavne profesionálne skúsenosti mohol mať...
buchač Pozri príspevok
... Primátor nemal inú možnosť , dostal sťažnosť a musel ju riešiť .........
No hej, ale možno by na začiatok stačilo pozvať si k sebe na kávičku rodičov + pani učiteľku a vypočuť si verziu každej strany, najprv jednotlivo, a potom možno aj konfrontačne - nech by rodičia (ktorí chcú zostať v anonymite...prečo asi...) do očí povedali pani učiteľke, čo im dieťa doma povedalo a čo si o tom oni myslia... Je dosť možné, že rovno tam by to aj bolo skončilo, lebo napísať primátorovi - ministrovi - prezidentovi ... - je v podstate ľahšie, ako povedať to do očí resp. otvorene pred človekom, ktorého sa to (bytostne) týka.

A ak sa ukáže nevina pani učiteľky, budem jej držať palce, keď podá trestné oznámenie a žiadosť o "bolestné" ona - možno by stačilo na primátora , lebo ten by (na rozdiel od "anonymných rodičov") mal naozaj vedieť, čo robí...
1 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

misoft Pozri príspevok
....
Pokiaľ aj rodičia stiahli obvinenie - škoda je na svete. Rodičia teraz budú vyzerať ako blbci, učiteľka má po kariére (bude sa to s ňou ťahať možno až do dôchodku). Primátor - ten na 50% urobil to, čo mal, ale ďalších 50% to pohnojil.
Pokiaľ sa preukáže nevina učiteľky (ja byť na jej mieste) - podať na rodičov tr. oznámenie zo spáchania tr.činu krivého obvinenia a žiadať morálne odškodné . To iste by mala urobiť aj voči osobe primátora - veď ju rovno označil za vinnú.
Myslím, že voči rodičom nemôže byť vyvodená trestnoprávna zodpovednosť, pretože podanie sťažnosti sa nesmie stať podnetom ani dôvodom na vyvodzovanie dôsledkov, ktoré by sťažovateľovi spôsobili akúkoľvek ujmu.
0 0
fosgeen fosgeen

fosgeen je offline (nepripojený) fosgeen

Presne tak ako Zimama píše, že primátor by mal vedieť, čo robí. Dnes je éra všelijakých nepravdivých anonymov, že ako právnik by nemal takéto niečo dopustiť. Keď pôjdem za ním, že mi jeho pracovníčka niečo spravila, tiež hneď by volal média a vyhodil by svoju pracovníčku. Však tak sa tiež dá rýchlo zamestnať potom na voľné pracovné miesta. Som babkou trojročnej vnučky, ktorá chodí do škôlky už rok. Tiež si nemohla zvyknúť na novú pani učiteľku, keď ju ráno videla, tak plakala vždy. Tak som chytila rozum do hrsti - však už mám výchovu svojich za sebou a doma som jej rozprávala pekné ale vymyslené príbehy o pani Novej učiteľke, ako je teraz určite smutná , pretože nie je v škôlke, ako ju veľmi ľúbi a pod. Trvalo to dlhé dva týždne, ale nakoniec si na seba zvykli a dnes je to učiteľka č. 1. A to pre to, že som tej pani učiteľke verila. Dokonca som ju prosila o strpenie, že malá si určite zvykne. Som rada že to vyšlo a nemusela som hľadaťvymyslené špinavosti, čo tá potvora učiteľka asi mojej vnučke robí. Od primátora by som si žiadala odškodné za zničenie mojej povesti. Všetci v okolí nie sú rovnaký a niekto tomu uverí a niekto nie.
2 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

...zažila som niekoľko prípadov, keď sa na učiteľa opodstatnene sťažovalo viacero rodičov za jeho správanie k deťom, niektorí radšej preložili dieťa do inej triedy alebo školy, lebo bolo veľmi ťažké takého učiteľa "odstaviť" (v "najlepšom" prípade ho akurát tak preložili na inú školu v zriaďovateľskej pôsobnosti) - to asi preto, že žiaden rodič nenapísal tomu správnemu primátorovi...
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

myslel som ze primator ma viacej rozumu,sklamal ma-najprv mal vec sam preverit aklebo poverit kompetentnu osobu,az by si nevedel poradit v ramci svojich kompetencii,az potom sa mal vyjadrovat pre media-ak ma svoje kompetencie a svojich ludi,tak mal vec preverit a spravodlivo vyhodnotit,neviem dovod preco s tym isiel do medii bez preverenia objektivnej pravdy.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...primátor si užil svojich pár dní slávy ...

Ľudia ho hneď hodnotili ako správneho , razantného , energického človeka aký má byť na zodpovednom poste - primátora...

...a zostatok názorov ....blá ,blá ............každé čudo tri trvá ....jeho sa to už netýka - predsa konal ........či ....???
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je teraz online Dáša_

Zažila som v praxi jeden prípad - babka udala svojho vnuka, že zneužíva jej pravnuka - svojho syna. Milá pani vyšetrovateľka bez preverenia čohokoľvek a kohokoľvek okamžite poslala po otca zásahovú jednotku a do vyšetrovačky. Dieťa umiestnili do detskej nemocnice, kde ho týždeň vyšetrovali a hľadali všemožne stopy po násilnostiach. Nič nenašli. Potom začali konečne sa zaoberať aj babkou. Až keď im začala vykladať, ako jej sám diabol chodí pozerať do okien, aké má obludné rohy a podobné veci a zistili, že sa sťažuje na všetko a na všetkých, bolo nariadené aj jej psychiatrické vyšetrenie. Ak si dobre pamätám, bolo jej nariadené aj liečenie, ale mám pocit, že ho odmietla absolvovať.
Celá táto peripetia trvala presne 28 dní, kým sa otcovi podarilo dostať z vyšetrovacej väzby. A v dedine už nikto nikdy z neho podozrenie nesňal.
A to všetko preto, že pani vyšetrovateľka bola veľmi horlivá. Vraj nemohla riskovať, že babka má naozaj pravdu.
Aj tu bol tuším pán primátor veľmi horlivý...
2 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

buchač Pozri príspevok
...primátor si užil svojich pár dní slávy ... doteraz jej mal málo?

Ľudia ho hneď hodnotili ako správneho , razantného , energického človeka aký má byť na zodpovednom poste - primátora...

...a zostatok názorov ....blá ,blá ............každé čudo tri trvá ....jeho sa to už netýka - predsa konal ........či ....???
Dáša_ Pozri príspevok
Zažila som v praxi jeden prípad - babka udala svojho vnuka, že zneužíva jej pravnuka - svojho syna. Milá pani vyšetrovateľka bez preverenia čohokoľvek a kohokoľvek okamžite poslala po otca zásahovú jednotku a do vyšetrovačky. Dieťa umiestnili do detskej nemocnice, kde ho týždeň vyšetrovali a hľadali všemožne stopy po násilnostiach. Nič nenašli. Potom začali konečne sa zaoberať aj babkou. Až keď im začala vykladať, ako jej sám diabol chodí pozerať do okien, aké má obludné rohy a podobné veci a zistili, že sa sťažuje na všetko a na všetkých, bolo nariadené aj jej psychiatrické vyšetrenie. Ak si dobre pamätám, bolo jej nariadené aj liečenie, ale mám pocit, že ho odmietla absolvovať.
Celá táto peripetia trvala presne 28 dní, kým sa otcovi podarilo dostať z vyšetrovacej väzby. A v dedine už nikto nikdy z neho podozrenie nesňal.
A to všetko preto, že pani vyšetrovateľka bola veľmi horlivá. Vraj nemohla riskovať, že babka má naozaj pravdu.
Aj tu bol tuším pán primátor veľmi horlivý...
...smutné, veľmi smutné, že je niekto akčný za takúto cenu...
...škoda mlčať... (ako hovorievali kedysi Hlaváček s Krajíčkom)
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Zimama Pozri príspevok
...smutné, veľmi smutné, že je niekto akčný za takúto cenu...
...škoda mlčať... (ako hovorievali kedysi Hlaváček s Krajíčkom)
...na vojne sme zvykli vravievať ...

Jeden iniciatívny blbec je horší ako rota záškodníkov ...
1 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Tak to máš pravdu - ja tomu hovorím, že niekto je aktívny, a niekto až rádioaktívny...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

....alebo je taký aktívny, až je reaktívny (ako raketa)....
0 0
sasenkak sasenkak

sasenkak je offline (nepripojený) sasenkak

Ja si spominam na dalsi pripad z PO ,ked na zaklade vyjadrenia a podozrenia "jednej" pani ucitelky, obvinili policajta zo sexualneho zneuzivania dcery. Pani ucitelka si pravdepodobne takymto sposobom vyrovnavala ucty.
Pripad nie je stale dorieseny a jedna rodina ma kompletne zniceny zivot a vyzera to tak,ze pre policajtov prezumpcia neviny neplatí
Ale vyzera to tak,ze pani ucitelka si uz uvedomila,ze prestrelila a zivot bude mat zbabrany aj ona.Bozie mlyny melu pomaly ale isto.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Kuwa - niečo mi gebuľou preletelo (ale nie guľka 9mm ) - ááá - už to mám: Kto druhému jamu kope, sám do nej spadne!
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Ľudia, mňa napadlo minule - reprízovali Bambuľku - starší vedia - dedo Jozef dostal mašľou previazanú škatuľku a v nej dievčatko Bambuľku. Pozerala som a trochu so mnou zamávalo. Podľa dnešných kritérií by dedo Jozef nebol dedkom ktorý učí dievčatko slušnosti a dobrote, ale asi pedofil? Tak mi to celé pripadá s dnešnou výchovou. Sama mám fotku - pardón, ale ako nemluvňa ma tatko vyfotil - no bez ničoho. Bol nejako vyšinutý? Dnes sa zo všetkého robí kovbojka a začína mi to vadiť. Pamätám sa na prípad toho policajta - čo vraj všetko robil, no za našich čias sa bežne dala bábätku pusa s prepáčením na ritku a nikto nič neriešil. Deti behali v horúčavách "len tak" a nesledovali ich davy pedofilov. Nuž čo, poučili sme sa od iných a máme kauzy a o čom písať....... Akosi tomu prestávam rozumieť. A vy?
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Gabhus Pozri príspevok
Ľudia, mňa napadlo minule - reprízovali Bambuľku - starší vedia - dedo Jozef dostal mašľou previazanú škatuľku a v nej dievčatko Bambuľku. Pozerala som a trochu so mnou zamávalo. Podľa dnešných kritérií by dedo Jozef nebol dedkom ktorý učí dievčatko slušnosti a dobrote, ale asi pedofil? Tak mi to celé pripadá s dnešnou výchovou. Sama mám fotku - pardón, ale ako nemluvňa ma tatko vyfotil - no bez ničoho. Bol nejako vyšinutý? Dnes sa zo všetkého robí kovbojka a začína mi to vadiť. Pamätám sa na prípad toho policajta - čo vraj všetko robil, no za našich čias sa bežne dala bábätku pusa s prepáčením na ritku a nikto nič neriešil. Deti behali v horúčavách "len tak" a nesledovali ich davy pedofilov. Nuž čo, poučili sme sa od iných a máme kauzy a o čom písať....... Akosi tomu prestávam rozumieť. A vy?
cely svet na hlavu uz postaveny co cakat v spolocnosti kde hviezdami su Martinka z Turca a Melisko,kde decku nemozete dat po zadku,ale decka mozu tyrat zvierata,byt drze,kradnut,sikanovat,rozpravat oplzlo atd
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať