Zavrieť

Porady

akú domácu pekárničku odporúčate?

Dobrý deň,
táto otázka tu už možno bola ,ale nevyhľadalo mi to, tak prosím o radu, o typ na spoľahlivú domácu pekáreň, sme rodina čo skoro každý deń kupujeme chlieb.
ďakujem.
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

v At bola za 45.-e,
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Áno...to je ona....
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

a ja som sa trepala dneska, takze od 13.2. to plati
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

magda26 Pozri príspevok
Dobry den
Nie je to tato pekaren co maju v lidli od 13 v akcii:
http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/lidl...ndex_21160.htm
Je to ta co tu pisete ze je najlepsia? ktore cesta je schopna vymiesit? Mam na mysli cesto na chlieb, rozky, bagety, makovky, rezance, vianocka, lekvar a pod, či vymiesi aj cesto na klasicky makovnik, orechovnik, a pod... a ake mnozstvo cesta je schopna vymiesit? ci len cca 0,5kg alebo ja cca 1 kg, resp. 1,5kg.
je na 3 hmotnosti - max 1250g (ja davam maximalne 700g suchych prisad a do 400 ml tekutych)

ano cesto pekne vymiesi, na zaciatku si suroviny trosku predhreje az potom sa haky zacnu hybat

tu je navod aj receptar k tejto pekarni: http://www.kompernass.com/pages/_pdf...55de16a2c0.pdf
1 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Chcem sa spytat ohladne prave kupenej pekarnicky z Lidla, ze preco sa mi neda vytiahnut pecici nadoba z pristroja nahor ?
citam to v navode hned ako prvy bod 1, no a este ma zaujima, ci sa moze pouzivat na pecenie aj obycajna muka hladka special, alebo ina, okren zmesi na pecenie z Lidla..zabudla som totiz kupit..
dakujem
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

adi11 Pozri príspevok
Chcem sa spytat ohladne prave kupenej pekarnicky z Lidla, ze preco sa mi neda vytiahnut pecici nadoba z pristroja nahor ?
citam to v navode hned ako prvy bod 1, no a este ma zaujima, ci sa moze pouzivat na pecenie aj obycajna muka hladka special, alebo ina, okren zmesi na pecenie z Lidla..zabudla som totiz kupit..
dakujem
skús ju ťahať von tak že ju trošku ako keby vykýveš. múku neviem používam lidlacke zmesi.
1 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

..tak idem to skusit, cize ona sa musi dat vytiahnut, to som nevedela..bala som sa, aby som nieco nezbabrala
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

lujza.j Pozri príspevok
skús ju ťahať von tak že ju trošku ako keby vykýveš. múku neviem používam lidlacke zmesi.
..luji este mi porad, ze tie hnetacie haky sa len tak nasadia a daju sa lahko hore vytiahnut..tak to ma byt spravne nasadene..ci ?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

adi11 Pozri príspevok
..luji este mi porad, ze tie hnetacie haky sa len tak nasadia a daju sa lahko hore vytiahnut..tak to ma byt spravne nasadene..ci ?
ked tú nádobu budeš dávať späť musí to tam sedieť pevne, ak by to nešlo tak treba ich pootočiť do takej polohy aby sa tam "zacvakli"
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

adi11 Pozri príspevok
Chcem sa spytat ohladne prave kupenej pekarnicky z Lidla, ze preco sa mi neda vytiahnut pecici nadoba z pristroja nahor ?
citam to v navode hned ako prvy bod 1, no a este ma zaujima, ci sa moze pouzivat na pecenie aj obycajna muka hladka special, alebo ina, okren zmesi na pecenie z Lidla..zabudla som totiz kupit..
dakujem
Muky mozes pouzivat rozne, najlepsia je T650+rozne celozrne. V receptoch pre domace pekarne si najdi recept chleib od Daši, je dobry.
Dnes som bola tiez kupit v Lidli.
Novinka je v nej oproti predoslym akciam, ponukaju uz objednavku na vanicku + lopatky za 10 eur+5eur postovne.
1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

adi11 Pozri príspevok
Chcem sa spytat ohladne prave kupenej pekarnicky z Lidla, ze preco sa mi neda vytiahnut pecici nadoba z pristroja nahor ?
citam to v navode hned ako prvy bod 1, no a este ma zaujima, ci sa moze pouzivat na pecenie aj obycajna muka hladka special, alebo ina, okren zmesi na pecenie z Lidla..zabudla som totiz kupit..
dakujem
muky mozes pouzivat rozne, kazda ma vsak ine vlastnosti
hladku muku 00 - special pouzivam na kolace a do chleba davam T650, ale ked prave nemam tak dam co mam doma ))

tu su popisane aj ine druhy muk: http://domacipekarny.dama.cz/suroviny.php?d=5
1 0
obimka obimka

obimka je offline (nepripojený) obimka

mali vôbec v lidli tú pekáreň? predavačky sa tvária ako by o ničom nevedeli
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

obimka Pozri príspevok
mali vôbec v lidli tú pekáreň? predavačky sa tvária ako by o ničom nevedeli
U nás v našom na sídlisku veru mali.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

holky ak vám náhodou tie hriadele idú ťažko tak ich zo spodku nastriekajte nejakým olejom na uvoľňovanie šróbov ja som tie moje prestrekla a teraz idú pekne lahúčko... tak keby niečo
2 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

obimka Pozri príspevok
mali vôbec v lidli tú pekáreň? predavačky sa tvária ako by o ničom nevedeli
..v nasom mali, a nemusela som chodit ani skoro rano, dostali asi 10 kusov a este poobede mali 2 kusy..
..len tak na okraj by som chcela poradit, ze neoplati sa na vecer piect chlebik, aspon nie v mojom pripade..dala som si este teply s tlacenkou....no a bol z toho podrazdeny zlcnik..
Naposledy upravil adi11 : 18.02.12 at 15:27 Dôvod: doplnenie
0 0
Mayoiron Mayoiron

Mayoiron je offline (nepripojený) Mayoiron

Dobrý deň.
No...objednal som
Gallet MAP 400 PRO chleba
, ( http://www.hej.sk/male-domace-spotre...Dynamic-search ) pretože som na ňu čítal samú chválu, ale nechápem, prečo oproti ostatným značkám taká vysoká vatáž (príkon) až 1320 Watt oproti 500 - 800 Watt pri iných značkách.
Nepôjde to trochu do spotreby elektriny?

Ďakujem za Vašu odpoveď.
Mayo.
Naposledy upravil Mayoiron : 03.09.12 at 14:11
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Mayoiron Pozri príspevok
Dobrý deň.
No...objednal som
Gallet MAP 400 PRO chleba
, ( http://www.hej.sk/male-domace-spotre...Dynamic-search ) pretože som na ňu čítal samú chválu, ale nechápem, prečo oproti ostatným značkám taká vysoká vatáž (príkon)až 1320 Watt oproti 500 - 800 Watt pri iných značkách.
Nepôjde to trochu do spotreby elektriny?

Ďakujem za Vašu odpoveď.
Mayo.
Ja mám Moulinex a tá má príkon 1650 W. Asi je to potrebné, veď je to v podstate el. rúra.
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

Prosím Vás aký je rozdiel medzi 1 a 2- hákovou pekárňou? Ktorá je lepšia podľa vás?
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ja si to predstavujem tak-predstav si,ze miesis cesto jednou alebo dvomi ruami.co je lepsie?ja myslim ze dva...ale tiez uvitam nazor skusenych.
0 0
bromid bromid

bromid je offline (nepripojený) bromid

rozmyslam, ze to kupim nasim na vianoce. viet emi odporucit nieco konkretne katualne? dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať