Zavrieť

Porady

daňové priznanie

Vysokoškolák pracoval v roku 2011 na dohodu,ma si podať daňové priznanie na vrátenie dani.Ďakujem!
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

vijan1 Pozri príspevok
Prosim Vas kolko zaplatim dan ak som neplatcom dph a mam zaklad dane 20 000 eur.Dakuje Ato je kolko ta nezdanitelna cast a manzelka nemala prijmi ziadne a ja mam zivnost prvy rok dakujem
Ako si sa dopracoval k základu dane 20000 eur?
0 0
vijan1 vijan1

vijan1 je offline (nepripojený) vijan1

ano v strate okolo 180 eur
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

vijan1 Pozri príspevok
Prosim Vas kolko zaplatim dan ak som neplatcom dph a mam zaklad dane 20 000 eur.Dakuje Ato je kolko ta nezdanitelna cast a manzelka nemala prijmi ziadne a ja mam zivnost prvy rok dakujem
Kolko si mal v roku 2011 príjmy=tržby ? Vedieš účtovníctvo, alebo si uplatňuješ paušálne výdavky ?

Pri základe dane 20 000€ krátiš NČZD na daňovníka
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

a máš aj nejaké náklady? vieš niečo preukázať? platil si si poisté do SP a ZP?
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

prosim Vas pekne, vie mi niekto poradit,pozriet to moje dodatocne DP v prispevku 51/ ? dakujem
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Mila123 Pozri príspevok
v pohode.....

nech si dá vystaviť pobočkou SP výšku ID (ale ak to tak spočítaš ročná výška ID by bola cca 1559.30) do výšky príjmu sa nepočíta vianočný príspevok.....
tých 2000 € je príjem v hrubom? na základe dohody?
Povazuje na ucely uplatnenia nezdanitelnej casti zakladu danu sa za vlastny prijem manzelky invalidny dochodok? Myslim si ze nie, ale nie som si ista.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

nika.sum Pozri príspevok
Povazuje na ucely uplatnenia nezdanitelnej casti zakladu danu sa za vlastny prijem manzelky invalidny dochodok? Myslim si ze nie, ale nie som si ista.
Prečo si myslíš, že nie ?

ja som presvedčená, že ano - ID nie je štátna sociálna dávka.
2 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

veronikasad Pozri príspevok
Prečo si myslíš, že nie ?

ja som presvedčená, že ano - ID nie je štátna sociálna dávka.
No ja som isla podla §11 odst, ze ak nezdanitelnu ciastka na danovnika sa znizuje ak danovnik bol k 1.1. poberatelom starobneho dochodku, nie je tam spomenuty invalidny dochodok:

(6) Základ dane daňovníka sa neznižuje o sumu vypočítanú podľa odseku 2, ak daňovník je na začiatku zdaňovacieho obdobia poberateľom starobného dôchodku alebo predčasného starobného dôchodku zo sociálneho poistenia, starobného dôchodkového sporenia alebo dôchodku zo zahraničného povinného poistenia rovnakého druhu, alebo výsluhového dôchodku22) (ďalej len "dôchodok ) alebo ak mu dôchodok bol priznaný spätne k začiatku zdaňovacieho obdobia alebo k začiatku predchádzajúcich zdaňovacích období a ak suma tohto dôchodku je v úhrne vyššia ako suma, o ktorú sa znižuje základ dane podľa odseku 2. Ak suma dôchodku v úhrne nepresahuje sumu, o ktorú sa znižuje základ dane podľa odseku 2, zníži sa základ dane podľa odseku 2 len vo výške rozdielu medzi sumou, o ktorú sa znižuje základ dane podľa odseku 2 a vyplatenou sumou dôchodku.

Kde najdem definiciu statnej socialnej davky?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

nika, všetky príjmy sa počítajú - okrem ...http://www.porada.sk/t180409-p2-odpo...ml#post1981911
alebo aj tu http://www.porada.sk/t184848-ako-si-...ml#post1959574
aj tu § 11 odst 4 http://www.zakonypreludi.sk/zz/2003-595#f6135765
http://www.porada.sk/t186370-dochodc...ml#post1987545
Naposledy upravil Katy a R : 22.02.12 at 19:51
3 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Dakujem velmi pekne Katy, velmi si mi pomohla. Ale dufam, ze aspon toto chapem. Ak danovnik poberal invalidny dochodok k 1.1., tak sa mu neznizuje NC na danovnika? to sa tyka starobneho a predcasneho starobneho.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

nika.sum Pozri príspevok
Dakujem velmi pekne Katy, velmi si mi pomohla. Ale dufam, ze aspon toto chapem. Ak danovnik poberal invalidny dochodok k 1.1., tak sa mu neznizuje NC na danovnika? to sa tyka starobneho a predcasneho starobneho.
dobre chápeš..:-)
2 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

ewita888 Pozri príspevok
dobre chápeš..:-)
Tak toto ma doplietlo s tym vlastnym prijmom manzelky. Dakujem kocky za vas cas.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Prosim vas o radu, ci to mam dobre, velmi pekne dakujem.

Majka Pozri príspevok
Robim prvy krat dodatocne DP typ. A za r. 2010 /koli spatnemu zuctovanemu vyplatenemu prijmu u zamestnavatela za 12/2010/

prosim vas pozrite sa mi na to ci to mam ok....

DP 2010 riadne
r.54 418,49
r.55 480,24 /dve deti/
r.56 0
r.57 0
r.58 480,24
r.59 61,75 / bonus na pouk.spravcom dane /
r. 62 627
r.65 627


doddatocne DP za 2010
r. 54 546,84
r. 55 480,24
r. 56 66,60
r. 57 0
r.58 480,24
r. 59 0
r. 62 691,60
r. 65 625

oddiel VII.
r. 66 0
r. 67 66,60


to znamena, ze 66,60 treba uhradit danovemu uradu z dodatoc.DP za 2010?

z riadneho DP bol vraeny bonus 61,75
a preplatok dane 627, teraz mi preplatok vychadza 625

velmi pekne dakujem za prezretie Vas sikovnejsich a viac znalych, snad to aj niekomu inemu pomoze.

prajem vsetko dobre
0 0
maad maad

maad je offline (nepripojený) maad

Môže mi niekto poradiť??Chcem vypísať DP "A" manželka mala príjem 5000€, manžel poberal invalidný dôchodok vo výške 3845 € za celý rok 2011.Môže si manželka na neho uplatniť NČZD, alebo invalidný dôchodok je zahrnutý do príjmu manžela a NČZD si neuplatňuje??
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

maad Pozri príspevok
Môže mi niekto poradiť??Chcem vypísať DP "A" manželka mala príjem 5000€, manžel poberal invalidný dôchodok vo výške 3845 € za celý rok 2011.Môže si manželka na neho uplatniť NČZD, alebo invalidný dôchodok je zahrnutý do príjmu manžela a NČZD si neuplatňuje??
Manželov ID je vyšší ako 3559,30 eur, takže si manželka nemôže nič uplatniť.
3 0
marlor marlor

marlor je offline (nepripojený) marlor

Dobry den,

mozete mi prosim poradit - v 2011 som 6 mesiacov (Jan-Jun) bola riadne zamestnana a dalsich 6 (Jul-Dec) nezamestnana, poberala som podporu v nezamestnanosti. Mam tu podporu, ktoru som v r. 2011 dostala, niekde v tlacive danoveho priznania FO (typ A) uvadzat? (Dufam, ze mam vyplnat tlacivo FO -A.)
(Este jedna otazka - to, ze som si platila v 2011 dobrovolne nemoc. poistenie, nemusim asi nikde v tlacivach uvadzat, ze?)

Vopred vdaka za odpoved!
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

marlor Pozri príspevok
Dobry den,

mozete mi prosim poradit - v 2011 som 6 mesiacov (Jan-Jun) bola riadne zamestnana a dalsich 6 (Jul-Dec) nezamestnana, poberala som podporu v nezamestnanosti. Mam tu podporu, ktoru som v r. 2011 dostala, niekde v tlacive danoveho priznania FO (typ A) uvadzat? (Dufam, ze mam vyplnat tlacivo FO -A.)
(Este jedna otazka - to, ze som si platila v 2011 dobrovolne nemoc. poistenie, nemusim asi nikde v tlacivach uvadzat, ze?)

Vopred vdaka za odpoved!
dávka v nezamestnanosti nie je zdanitelný príjem, neuvádza sa v DP typu A. Obdobie evidencie na UP môžeš uviesť v osobitných záznamoch daňovníka.

Aký príjem zo zamestnania dosiahla ?
0 0
heňa36 heňa36

heňa36 je offline (nepripojený) heňa36

Dobrý deň!
Potrebovala by som vedieť, či havarijné poistenie, ktoré sa platí ako súčasť poskytnutého úveru je výdavok ovplyv. ZD. Úver bol na auto, ktoré manžel používa a má prihlásené na podnikanie, má zaplatenú aj cestnú daň. Vopred ďakujem!
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

heňa36 Pozri príspevok
Dobrý deň!
Potrebovala by som vedieť, či havarijné poistenie, ktoré sa platí ako súčasť poskytnutého úveru je výdavok ovplyv. ZD. Úver bol na auto, ktoré manžel používa a má prihlásené na podnikanie, má zaplatenú aj cestnú daň. Vopred ďakujem!
samorejme, že je VOZD
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

heňa36 Pozri príspevok
Dobrý deň!
Potrebovala by som vedieť, či havarijné poistenie, ktoré sa platí ako súčasť poskytnutého úveru je výdavok ovplyv. ZD. Úver bol na auto, ktoré manžel používa a má prihlásené na podnikanie, má zaplatenú aj cestnú daň. Vopred ďakujem!
zvyraznene znamena, ze ho ma zaradene v majetku firmy?Ak ano, tak suhlasim s Mila123.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať