Zavrieť

Porady

OBERON od 1.1.2012

človek čo opustil Poradu.
Ahojte všetci, ktorí pracujete v tomto programe. Nakoľko sa mi zdá, že existujúca téma "OBERON" je už veľmi rozsiahla a neprehľadná, dovolila som si otvoriť novú tému, kde si budeme navzájom radiť a odovzdávať skúsenosti, ktoré nám uľahčia našu prácu.
Verím, že si tu nájdeme vždy kvalitnú odpoveď na to, čo potrebujeme vyriešiť.
Naposledy upravil Melnick : 31.01.12 at 21:34
Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Danielam a cez možnosti automatické zaúčtovanie KR máš tiež problém ?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Robili ste RZD niektorá aj v januárovej mzde? Ak áno, ako Vám tlačí mesačný prehľad za február? Ja si myslím, že zle a aj som si ho upravila podľa môjho vedomia a svedomia.
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

nefunguje ten riadok 28 DPH nejako opacne?????
oprava dane § 53 riadok 28
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Dobrý deň, prosím dá sa v Oberone vytlačiť v zostavách aj daňové priznanie k DzPFO? Výkazy o príjmoch a výdavkovch atď mi pekne vytlačilo, ale pri daňovom priznaní mi vyhadzuje, že nemám nejakú podporu.
0 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

jana32 Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím dá sa v Oberone vytlačiť v zostavách aj daňové priznanie k DzPFO? Výkazy o príjmoch a výdavkovch atď mi pekne vytlačilo, ale pri daňovom priznaní mi vyhadzuje, že nemám nejakú podporu.
Včera vydali novu verziu, malo by to tam byt.
0 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

Melnick Pozri príspevok
Robili ste RZD niektorá aj v januárovej mzde? Ak áno, ako Vám tlačí mesačný prehľad za február? Ja si myslím, že zle a aj som si ho upravila podľa môjho vedomia a svedomia.
Aj mne to zle tlacilo a musela som to opravit. Pri RZD som mala tiez problem aj 4x 1 zamestnanec. Volala som tam a vyhodil mi z databazy starsie zaznamy, ked to este nemali dorobene, vraj preto to zle ratalo.
0 0
megyzah megyzah

megyzah je offline (nepripojený) megyzah

Dobrý večer, spracúvavam neziskovku v podvojnom účtovníctve a keďže mala aj podnikateľskú činnosť, potrebovala by som to nejako zadefinovať, aby mi tieto pohyby z podnikania vstupovali aj do daňového priznania. Netuším ako to však v programe Oberon urobiť, aby som si podnikanie mohla viesť extra. Prosím poraďte .
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ahojte,

nemam ešte hotovu uctovnú závierku za rok 2011, no napriek tomu potrebujem už nahadzovať a účtovať obdobie 01/2012 - 03/2012 kvoli blíziacej sa DPH-cke.

Skúsali ste niekto "načať" novy rok bez uzatvorenia starého? Neorbí to problémy ked spravím o týžden úctovnú závierku 2011 ale rok 2012 už bude obsahvoať nové údaje?

Vyskúsala som si to na demo databaze a fungovalo to, iba to prihodilo pocitacone stavy z minuleho roka, avšak v reaále so stovkami údajov sa to môže správať inač ako na deme.

dakujem za rady
0 0
megyzah megyzah

megyzah je offline (nepripojený) megyzah

megyzah Pozri príspevok
Dobrý večer, spracúvavam neziskovku v podvojnom účtovníctve a keďže mala aj podnikateľskú činnosť, potrebovala by som to nejako zadefinovať, aby mi tieto pohyby z podnikania vstupovali aj do daňového priznania. Netuším ako to však v programe Oberon urobiť, aby som si podnikanie mohla viesť extra. Prosím poraďte .
Prosím posúvam ...
0 0
Dana1 Dana1

Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac
Zdravím,
nerobí to problém, iba ak sú uhradené záväzky (alebo pohľadávky) z roku 2011 v roku 2012, tak tie mi potom nezahrnie do knihy záväzkov (pohľadávok) k 31.12.2011. preto ja si prv vytláčam knihy záväzkov a pohľadávok a potom účtujem v ďalšom roku.
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Uhradené v 2012 nezahrnie ci zahrnie do stavov k 31.12.2011? Lebo ak nezahrnie, tak to je správne, nie? Chcem aby ked vytlačím knihu závazkov (a už mam zaúčtovanú uhradu v roku 2012) aby mi tu platbu nezahrnulo do 2011 a teda aby k 31.12.2011 stale svietil zavazok ako neuhradeny.
0 0
Dana1 Dana1

Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac
práve, že ten záväzok už sa neobjaví v knihe záväzkov.

ja ked som to takto robila niekedy skôr, ked som s tým programom začínala, účtovala som si v ďalšom roku a potom ked som chcela si vytlačiť knihu záväzkov tak mi tam chýbali záväzky, ktoré som maza zlikvidované v v tom novom roku. tak som potom musela zrušiť ....
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Moja kniha záväzkov tlačí všetky záväzky ktoré vznikli a aj ktoré boli už uhradené Takže záväzok asi bude v knihe záväzkov ale bude pri ňom aj dátum a doklad úhrady asi. To by mi asi až tak nevadilo, lebo tam bude dátum úhrady z roku 2012 uvedený...

Tak to teda skusim

Dakujem za radu
0 0
Dana1 Dana1

Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac
... neviem, možno to len neviem nastaviť ten správny tlačový výstup, ale skúšala som všelijako a nič, nakoniec som zrušila úhrady v novom roku, vytlačila knihu záväzkov a znova naúčtovala... aby to sedelo s výkazom MaZ
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Tlačievam si zostavu "Kniha záväzkov - obchodní partneri" a tam su stlpce "K úhrade...Splatnosť....Dátum úhrady....Doklad úhrady...."

A ešte "otvorené záväzky k dátumu...". Tu som skusila uhradiť fakturu v roku 2012 ale stálo mi to ťahá do otvorených k dátumu 31.12.2011, takže myslím ze to funguje celkom ok.

Možno používaš nejakú inú zostavu. Ja mám obľúbené tieto dve.
1 0
megyzah megyzah

megyzah je offline (nepripojený) megyzah

megyzah Pozri príspevok
Dobrý večer, spracúvavam neziskovku v podvojnom účtovníctve a keďže mala aj podnikateľskú činnosť, potrebovala by som to nejako zadefinovať, aby mi tieto pohyby z podnikania vstupovali aj do daňového priznania. Netuším ako to však v programe Oberon urobiť, aby som si podnikanie mohla viesť extra. Prosím poraďte .
Posúvam, neviem si s stým rady
0 0
beatap beatap

beatap je offline (nepripojený) beatap

Mám pár otázok ako pracovať s oberonom v tomto príklade:
Sro, neplatca DPH, účtuje v PÚ, je registrovaný na DPH podľa § 7a, prijíma služby z EU (reklama na google) - otázky:
1. v základných nastaveniach firmy je označený ako neplatca alebo platca?
2. Ako zaevidujem dodávateľskú faktúru na službu z EÚ napr. na sumu 50 €, z tejto sumy treba zaplatiť na SR DPH 10 €, ako to urobiť v softe? Aký typ DPH použiť? Nech to nastavujem akokoľvek neviem to správne dostať do evidencie DPH,
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Ak firmu neoznačíš ako platiteľa DPH, potom v nijakom prípade, nedostaneš do knihy evidencie DPH ani čiarku a Ty predsa len, tam nejakú tú čiarku potrebuješ dostať.
0 0
Dana1 Dana1

Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac
Ja mám nastavené neplatca DPH.
pri zadávaní dodávateľskej faktúry treba dať typ DPH - Daň platená príjemcom podľa §69 a §49 ods.2b....

len potom v dnihe DPH bude daň aj na vstupe aj na výstupe. ten vstup treba ručne dať preč. aby daň zostala iba v riadku 11 a 12 daňového priznania.

nie je tam taká možnosť aby bolo možné vybrať len samotný typ DPH pre tieto registrované osoby...
1 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Ešte raz poprosím niekoho o tie kurzové rozdiely na pohľadávkach. Postupovala som nasledovne:
Predkontacia nastavená automaticky (mám to zadané aj v preučtovaní -predkontácia pre kurzovú stratu zisk)
Jedná sa o kurzové rozdiely k 31.12. 2010 a ťahá mi to do roku 2011!!!Postupovala som nasledovne:
Nastavila som sa na pohladávku (faktúru) dala zaučtovať 563/311 strata (skúšala som aj akože nie zaučtovať ale uhradiť aj tak zle)
a teraz ked tlačím saldo 311 tak tam mám rozdiel tej kurzovej straty
tlačím zostavu otvorené pohľadávky k dátumu tá je v poriadku
viete mi niekto povedať kde robím chybu niekde určite ale....
Ale teraz pozerám že ja som si navýšila o tu sumu straty odberateľov .....ako to dám do poriadku...prosím poradte niekto. Príklad čo som urobila (kurzy vymyslené)
Vystavená faktúra 30.6.2010 na 200 czk, kurz 20 = 10 eur
K 31.12. bol kurz 21,0 (200/21)=9,52 strata 0,48
ja som si na tej faktúre asi mala prehodiť ten kurz a len doučtovať stratu ???
Ale ja som neprehodila kurz ja som k tým 10e ešte prihodila tu stratu 0,48 a teraz mám stále problém s tými 0,48
Poprosila by som niekoho technicky (po lopate) ako to účtujete na konci roka???
Naposledy upravil Danielam : 18.03.12 at 20:07 Dôvod: upresnenie
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať