Zavrieť

Porady

Zmena pracovnej zmluvy na kratši pracovný čas -dohoda o zmene vzor

Dobrý deň,
prosím poradiť v nasledovnom nakoľko si neviem dať rady, pracujem na TPP na dobu neurčitú v neziskovke napr. č. 1 a zároveń vznikla aj ďalšia organizácia č.2 s iným zameraním na tej istej adrese, v tej istej budove, štatutári zostali, doteraz som bola platena na TPP s tým, že som vykonávala aj prácu pre túto ďalšiu organizaciu a materská firma neziskovka refundovala po písomnej dohode 50% ceny práce organizácii č. 2.
Od februára by som mala byť preradená na kratší pracovný čas v neziskovke č. 1 (nakolko ubudlo práce a práca sa preniesla na organizáciu č.2, zároveň by som mala uzatvoriť aj PP na kratší pracovný čas v organizácii č.2, ktorá ešte nie je prihlásená ani na sociálke, iba na DU, zatiaľ nezamestnávala žiadneho pracovníka ....
Prosím poradiť ako personálne urobiť nasledovné: či treba ukončiť pracovný pomer v or.č.1 alebo stačí dohoda o zmene praconej zmluvy na kratší prac. čas, aké náležitosti má obsahovať, ako to bude so stravnými lístkami, dovolenkou u oboch organizácií v prípade ukončenia tejto pracovnej zmluvy aký bude zápočet, keď zároveń budem robiť u 2 zamestnávateľov na kratší pracovný čas zrejme 20 hodin týždenne, či treba u každého podpísať vyhlásenie k zdaneniu príjmov ...<label for="rb_iconid_17"></label>
Usporiadat
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

danica Pozri príspevok
Xanti, som ti podvďačná tabuľka pomohla, už len jednu otázku ak by som napríklad po polroku, roku odišla tak by som však nedostala ani podporu dávky v nezamestnanosti, lebo by som nesplnala podmienky keďže u oboch firiem dajme tomu by som vo februári rovnako uzatvorila nový PP na polovičný úvazok, mám z toho obavy, vždy je lepšie mať riadny PP, veď zamestnávateľ sa snaži len s nami vybabrať...a chcem voliť menšie zlo, ak by som teraz odišla tak viem že mám nárok na podporu, len problém bude si nájsť prácu...
Kvoli naroku na podporu v nezamestnanosti sa rataju vsetky zamestnania v priebehu posl. 3 rokov, nielen tie posledne.
Cize do potrebnych 2 rokov poistenia by sa ti pocital aj cas aktualneho zamestnania aj cas tych 2 subeznych, pripadne aj zamestnanie predtym.
Teda nemusis sa obavat toho, ze posledne zamestnania by trvali len 6 mesiacov, ked si predtym mala iny TPP.
0 0
danica danica

danica je offline (nepripojený) danica

ok, čiže podpora by bola ale by sa mi rátala z tých dajme tomu 277,50 u jedného a u druhého zamestnávatela alebo ako by to bolo, podpora ak sa nemýlim je polroka 50% a potom nič?
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

danica Pozri príspevok
ok, čiže podpora by bola ale by sa mi rátala z tých dajme tomu 277,50 u jedného a u druhého zamestnávatela alebo ako by to bolo, podpora ak sa nemýlim je polroka 50% a potom nič?
Vymeriavaci zaklad na podporu sa pocita priemer zo vsetkych prijmov, cize je uplne jedno, ci zarabas v jednom zamestnni 400 EUR alebo v 2 sucasne po 200 EUR (priklad).
Podpora je max. 6 mesiacov 50% z vymeriavacieho zakladu.
Potom maximalne davky v hmotnej nudzi - ak je narok.
0 0
danica danica

danica je offline (nepripojený) danica

Vďaka Ivka, potešila si ma aspoń trocha...v tomto mojom neľahkom rozhodovaní, krásny večer želám
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať