Zavrieť

Porady

Kaufland - kupujte slovenske vyrobky !

to sme uz naozaj bananova republika ??

neviem ci je to iba Kauflandom, ale po poslednom nakupe som zostal celkom rozcarovany ..
- hladal som sol. v ponuke jedine polska. to uz slovensku sol nemame ?
- rozne cestoviny - ceske, polske, madarske. to slovaci uz ani cestoviny nevyrabame ?
- makovy zavin - cesky

z predchadzajucich navstev ...
maslo - samozrejme ceske maslo suverenne najlacnejsie, a preto pri kratkom sledovani ide asi 10x viac na dracku ako tie slovenske (resp. kvazi slovenske, lebo aj na Rajo masle je napisane ze krajina povodu Nemecko)
rozne tvrde syry - samozrejme znova, cenovo suverenne najvyhodnejsie - vsetko polske. Takze zas a znova len s najvacsim odbytom.

su ti polski/ceski vyrobcovia dotovani ??
alebo je to Kaufland ktori ich uprednostnuje ??
alebo su len ti slovenski vyrobcovia nenazrani a ak sa aj nieco vyraba, tak preto dost drahsie od okolitych krajin ??

Taka prazakladna vec ze prazakladne potraviny by sme mohli vyrabat a KUPOVAT tu doma ........... ale nie, radsej sa takto podporuju okolite krajiny.
To je cesta do pekla pre Slovensko ....
Usporiadat
idyla idyla

idyla je offline (nepripojený) idyla

pavol54 Pozri príspevok
sám si vyvraciaš vlastné výroky
Budem parafrázovať máme absolútnu slobodu v cestovaní tak ako v obchodovaní teoreticky každý z nás môže obchodovať, ale teoreticky môžem každý mesiac v rámci slobody cestovania stráviť na maledivách. Odpoviem na oboje naraz Nemôžem? Prečo? nemám na to prostriedky.
misomiso Pozri príspevok
Ale takto to bolo odjakziva na svete, podnikali vzdy ti, ktori mali prostriedky alebo ich vedeli zohnat. Niektori zarobili, ini pozicali, treti zdedil - no ano, hadas spravne, asi nejaka absolutna spravodlivost v tom nebude, ale inak to bohuzial nejde.
misomiso Pozri príspevok
Dotacie by som zrusil v celej EU, aj tak to ide z nasich dani.
Vyzerá to tak, že to nie je len o dedičstve. Keby si mal moc tie dotácie zrušiť v celej EU... možno by sa nám naskytol zaujímavý pohľad.


misomiso Pozri príspevok
Cesi predavali kvalitny chmel na zapad a a utrzene peniaze dovazali sajrajt - chmelovy koncentrat s nekvalitneho chmelu - bol to vraj nejaky chmelovy vyluh v toluene, alebo trichlor-nieco, ktory sa potom odparil... a tak.
No čo, boli šikovní - exportovali a nespoliehali sa na to, že im domáci kúpia kvalitu.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

bjuty smis Pozri príspevok
súhlas, ja som zákazník a som rád, že hypermarkety majú nižšiu cenu.....nechápem, prečo ich chce niekto hnať za hranice....a zákony na nich ?? prečo , že sú lacnejší ??? zvláštna logika....
v konečnom dôsledku sa to otočí proti nám,hypermarkety idú s určitými druhmi potravín pod cenu a to si malý slovenský majiteľ potravín dovoliť nemôže...aby sa udržali nízke ceny,musia sa znižovať náklady.A ako sa najrýchlejšie znížia náklady? prepustia sa zamestnanci.....potom sa zákazníci na rôznych fórach sťažujú,že je umenie nájsť v hypermarkete nejakú predavačku,no bodaj by nebolo,keď je na celé oddelenie sama a ešte k tomu polovicu svojej pracovnej doby musí sedieť v pokladni,lebo niet pokladníkov.
0 0
idyla idyla

idyla je offline (nepripojený) idyla

bjuty smis Pozri príspevok
súhlas, ja som zákazník a som rád, že hypermarkety majú nižšiu cenu.....nechápem, prečo ich chce niekto hnať za hranice....a zákony na nich ?? prečo , že sú lacnejší ??? zvláštna logika....
Možno by nám pomohlo, keby sme si odpovedali, prečo majú nižšiu cenu... :-)
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

marleau Pozri príspevok
Preto,že:
- nám ponúkajú druhotriedny a ešte k tomu odpad,
- likvidujú naše poľnohospodárstvo a potravinový priemysel,
- berú zisk do zahraničia,
...
ty kokso, a potom, že slota je stále v parlamente...
konkrétne aký odpad ponúkajú ? kto ťa ho núti kupovať ? vysvetli to tým sociálne odkázaným, aby to nekupovali, že to je odpad, nech nekúpi salám za 2 éčka, ale za šunku za 35 ....
berú zisk do zahranišia, ty si fakt dobrý....a čo mám já ako zákazník s toho, že si zisk strčí do vačku vagabund s penty ??????
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

bjuty smis Pozri príspevok
ty kokso, a potom, že slota je stále v parlamente...
konkrétne aký odpad ponúkajú ? kto ťa ho núti kupovať ? vysvetli to tým sociálne odkázaným, aby to nekupovali, že to je odpad, nech nekúpi salám za 2 éčka, ale za šunku za 35 ....
berú zisk do zahranišia, ty si fakt dobrý....a čo mám já ako zákazník s toho, že si zisk strčí do vačku vagabund s penty ??????
Preto tvrdím,že najlepší vlastník je štát.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

marleau Pozri príspevok
Preto ich treba hnať svinským krokom aspoň 100 km za štátnu hranicu!
marleau Pozri príspevok
Preto,že:
- nám ponúkajú druhotriedny a ešte k tomu odpad,
- likvidujú naše poľnohospodárstvo a potravinový priemysel,
- berú zisk do zahraničia,
...
Aj Kiu, Volkswagen, Peugeot, Samsung? Lebo aj tam idu zisky do zahranicia aj tam nekupia zamestnancom ani caj. No tak ich vyzen, to by sa to narod podakoval.

Ak ich vyzenie, mne to nebude vadit, ja tu potom budem mat ako zamestnavatel 10 x tolko volnej pracovnej sily a tym padom bude pre mna 10x lacnejsia .
0 0
idyla idyla

idyla je offline (nepripojený) idyla

bjuty smis Pozri príspevok
ty kokso, a potom, že slota je stále v parlamente...
konkrétne aký odpad ponúkajú ? kto ťa ho núti kupovať ? vysvetli to tým sociálne odkázaným, aby to nekupovali, že to je odpad, nech nekúpi salám za 2 éčka, ale za šunku za 35 ....
berú zisk do zahranišia, ty si fakt dobrý....a čo mám já ako zákazník s toho, že si zisk strčí do vačku vagabund s penty ??????
Preto ja tvrdím, že ak zákon, tak nie jednostranný. Zmena by sa mala týkať celej ekonomiky - zákon by nemal len vyhnať lacný sajrajt ale ja naplniť ľuďom vačky.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

...viete,prečo nás zobrali do EÚ? aby mali kam vyvážať svoj bordel....
0 0
idyla idyla

idyla je offline (nepripojený) idyla

misomiso Pozri príspevok
Aj Kiu, Volkswagen, Peugeot, Samsung? Lebo aj tam idu zisky do zahranicia aj tam nekupia zamestnancom ani caj. No tak ich vyzen, to by sa to narod podakoval.

Ak ich vyzenie, mne to nebude vadit, ja tu potom budem mat ako zamestnavatel 10 x tolko volnej pracovnej sily a tym padom bude pre mna 10x lacnejsia .
Aj takto to funguje u niektorých lacných dovážaných tovarov. A naši ľudia sú zaň vďační tým, čo pracujú za babku.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

marleau Pozri príspevok
Preto tvrdím,že najlepší vlastník je štát.
chýbajú rady na banány ? nemáš kám dávať peniaze a chceš ich cpať mäsiarovy, aby si mal pekný kus na obed ? štát vlastnil obchody 40 rokov a videl si, ako to dopadlo...
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

bjuty smis Pozri príspevok
chýbajú rady na banány ? nemáš kám dávať peniaze a chceš ich cpať mäsiarovy, aby si mal pekný kus na obed ? štát vlastnil obchody 40 rokov a videl si, ako to dopadlo...
Zhnitý kapitalizmus.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

misomiso Pozri príspevok
Aj Kiu, Volkswagen, Peugeot, Samsung? Lebo aj tam idu zisky do zahranicia aj tam nekupia zamestnancom ani caj. No tak ich vyzen, to by sa to narod podakoval.

Ak ich vyzenie, mne to nebude vadit, ja tu potom budem mat ako zamestnavatel 10 x tolko volnej pracovnej sily a tym padom bude pre mna 10x lacnejsia .
Samozrejme,typický kapitalista,tlačiť cenu práce nadol len preto,že na jedno miesto mám viac ľudí.To sú ľudia a nie stroje!!!!
Keby mne štát postavil diaľnicu až pod okno kancelárie,postavil celé dediny pre mojich manažérov,dal daňové prázdniny na 10 rokov,vyvlastnil pre mňa pozemky,tak ja zamestnám 2x viac ľudí ako hentí tvoji "investori" a oživím okrem iného poľnohospodárstvo a potravinársky priemysel tak,aby sme boli sebestační,jedli zdravo a nepreplácali potraviny len preto,lebo "investorov" synáčik rozdrbe mesačne milión a pol eur.
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

kopretinka Pozri príspevok
nuž,keď pozriem do peňaženky a potom porovnám ceny v hypermarketoch s cenou u malého obchodníka....
ak zanedbáme ten pojem malý obchodník a pozriem do peňaženky tak si poviem nie som tak bohatý aby som kupoval lacné výrobky(spravidla podradné)
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

pavol54 Pozri príspevok
ak zanedbáme ten pojem malý obchodník a pozriem do peňaženky tak si poviem nie som tak bohatý aby som kupoval lacné výrobky(spravidla podradné)
ja si vyberám,mám odsledovanú kvalitu,takže tak......nie všetko,čo je lacné,je nekvalitné.A poznám aj drahé veci,ktoré sú ....na dve veci...
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

marleau Pozri príspevok
Samozrejme,typický kapitalista,tlačiť cenu práce nadol len preto,že na jedno miesto mám viac ľudí.To sú ľudia a nie stroje!!!!
Keby mne štát postavil diaľnicu až pod okno kancelárie,postavil celé dediny pre mojich manažérov,dal daňové prázdniny na 10 rokov,vyvlastnil pre mňa pozemky,tak ja zamestnám 2x viac ľudí ako hentí tvoji "investori" a oživím okrem iného poľnohospodárstvo a potravinársky priemysel tak,aby sme boli sebestační,jedli zdravo a nepreplácali potraviny len preto,lebo "investorov" synáčik rozdrbe mesačne milión a pol eur.
Psssst, teraz misomiso napise, ze on by tie privilegia zrusil... ako dotacie. Pravda, ak by mohol. Skoda, nemoze. Moze len kecat o sikovnosti zahranicnych potravinarov, ktora bohuzial stoji aj na spomenutych prispevkoch.

(Uz som podla predsavzatia ticho. Len som si dovolila malu prorocku poznamocku.)
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

pavol54 Pozri príspevok
heslovite áno aj za menej ako 600 ale nie do poľnohospodárstva, mladých do 25 uživia rodičia, o etniku vôbec nehovorím na pole by som nepustil. a to som písal o skúsenostiach z vlaňajška dokonca dlhodobe nezamestnaný môže dostať od úp za aktiváciu za 30 hodín týždenne 189 € /mesiac + stravné čo myslíš koľkí z cca 10 oslovených podpísali = 0 a to mali v prepočte viac čistého na hodinu ako zamestnanci z min mzdou.
s pracou v polnohospodarstve bol problem aj za komunistov,robili ju väcsinou stredne a starsie rocniky,rodicia ked zivia,nezivi ich stat,aktivacne je tolko iba ak obec priplaca
http://www.employment.gov.sk/aktivacny-prispevok.html vyska aktivacneho je okolo 70 eur mesacne /
http://www.employment.gov.sk/davka-v-hmotnej-nudzi.html
takze staci ratat,aj ked zohladnim prispevok na byvanie,velmi malo pripadov je ze vyjde rodine 600 eur,k tej sume maju mnohy velmi daleko
ak daco media vypichnu treba si to aj overit,ak niekto zaplati viac na aktivacnych pracach je to cudne a vec zadavatela obecnych prac,je to skor vynimka
ak nechcu pracovat,tak hlavne taky co su aj inak zabezpeceny ako soc. davkami, pripadne maju job na cierno-keby bolo tak strasne vyhodne byt na soc.davkach tak nerobi 2,2 mil na sk a vyse 300000 osob v zahranici,ale aspon urcita cast by sedela doma na zadku/osob v hmotnej nudzi je cca 400000,odpocitaj ciganov,tak bielych je aj z detmi cca 100000-mozno tak 3-4% populacie max/
0 0
ootaznik ootaznik

ootaznik je offline (nepripojený) ootaznik

len v kratkosti.....ked vyrobca chce predavat svoje vyrobky v nejakej obchodnej sieti, tak musi splnit podmienky, ktore stanovi obch. siet - cez kvalitu, obal, cenu, no komplet. potom zacina boj vyrobcov, aby splnili to, co siet chce a aby si vybrali prave ich. nasi vyrobcovia idu casto aj pod cenu, lebo obchodne retazce na nich tlacia, co je smutne a tak to potom dopadne, ze v nasom slovenskom state mame v obchodoch polske vyrobky
0 0
roman29 roman29

roman29 je offline (nepripojený) roman29

idyla Pozri príspevok
Áno. A tí múdri a schopní exportujú a preto je u nás ten dovoz taký kvalitný... Takto paušálne to asi nefunguje. Ono asi manažérska schopnosť nie vždy korešponduje so schopnosťou vyrábať kvalitne, ale skôr dobre predať nech je to čokoľvek.
toto presne vystihuje celu situaciu. Idylicka predstava volneho trhu je ze ten sikovnejsi s lepsimi vyrobkami predava viac, viac sa mu dari, je viac uspesni. Konkurencieschopnost atd.
ale bohuzial prax je taka, ze skor ti co (casto) vedia "upliest z hovna" bic, tak viac predavaju, prerastu toho co chce vyrabat a predavat poctivu kvalitu, a taky bohuzial potom zanikne. A tak nadalej sa otvara cesta tomu menej poctivemu, s mensou kvalitou vyrobkov ale zato :

- sikovnymi marketingovymi tahmi (viac ci menej etickymi)
- s ovela vacsimi financnymi prostriedkami schopnymi vydat na boj a odstranenie konkurencie (napr. ovela vacsi zahranicny hrac vs. domaci drobny vyrobca, nasadit dumpingove ceny atd)
- s tymi prostriedkami a mocou na nekale odstranovanie konkurencie (kadejake uplacanie a pod)

... proti tomuto sa asi naozaj tazko bojuje. Ja osobne si neviem predstavit ako by som v takom prostredi zacal budovat nejaky biznis od nuly, s ideou konkurovat nejakemu globalizovanemu molochovi. Ako by som vedel ponuknut ceny co i len trocha podobne co ponuka ten moloch, a zaroven teda sa presadzovat aspon trocha lepsou kvalitou. Zvlast ked taky moloch uz predava napr. 1000 kusov vyrobku X denne, takze uz len z toho principu si moze dovolit lepsiu cenu.

Sci-fi.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

A to si ešte nespomenul konkurenčný boj medzi reťazcami najmä pri zelenine kde sa predáva v určitom období tovar pod nákupnú cenu, lebo vedia že prilákaním zákazníka predajú aj iný tovar zo ziskom takže dočasná ztrata je vykompenzovaná.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

roman29 Pozri príspevok
... proti tomuto sa asi naozaj tazko bojuje. Ja osobne si neviem predstavit ako by som v takom prostredi zacal budovat nejaky biznis od nuly, s ideou konkurovat nejakemu globalizovanemu molochovi. Ako by som vedel ponuknut ceny co i len trocha podobne co ponuka ten moloch, a zaroven teda sa presadzovat aspon trocha lepsou kvalitou. Zvlast ked taky moloch uz predava napr. 1000 kusov vyrobku X denne, takze uz len z toho principu si moze dovolit lepsiu cenu.

Sci-fi.
Ano, proti tomu sa naozaj tazko bojuje. Ide to iba s vypatim vsetkych sil. Presne toto zazivame my. Mame konkurentov, ktori boli na trhu uz v case, ked ja som este nebol na svete a uz vtedy kontrolovali svetovy trh. Teraz sa bavkaju prave takymi detailami, ze obiehaju dodavatelov surovin a uplacaju ich sialenymi uplatkami, aby nam, novym a drobnym nepredali. Oni vymyslaju taketo podle spinavosti, my musime vymyslat, ako to obist.

Napriek tomu sme tu a dokonca sme prezili krizu. Jeden cas to sice uz vyzeralo, ze firmu budem musiet zatvorit a znova som ju musel zacat dotovat zo svojich penazi, ale teraz sa zda byt kriza definitivne minulostou a my rastieme.

Inak - stale nechapem, preco placete, ze vas nepredava Tesco. Ved je to absolutny nezmysel. Dnes sa da predavat 100 sposobmi. Ludia nakupuju v Tescu nie z lasky k Tescu ale z nutnosti, pretoze im nikto ziaden iny kanal naponukol.

My sme boli zo zaciatku napriklad tiez smutni, ze nas nechceli zobrat velke americke online shopy. To bola ale iba moja neskusenost. Dnes som rad, ze tam nie sme (niekde uz bohuzial sme, ale na tych najvacsich a najlacnejsich nie sme). Aj tak iba kazia cenu. Predavaju za nakupnu cenu + 1cent zisku, takze potom sa tazko drzi inde primerana, nie to este cennikova cena.

Teraz, ked nam obcas niekto napise, ze smola, aj by som vas kupil, ale nenasiel som vas na ziadnom velkom US online shope, tak mu prosto napiseme, ze ano, ze my im ani nezasobujeme a kupit nas mozu but fyzicky, v sieti XY, alebo online tam a tam alebo priamo od nas, zasielame celosvetovo, platba kartou alebo PayPal.

Vzdy sa da najst kanal, nech mi nikto nevravi, ze je kazdy zavisly na Tescu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať