Zavrieť

Porady

Kaufland - kupujte slovenske vyrobky !

to sme uz naozaj bananova republika ??

neviem ci je to iba Kauflandom, ale po poslednom nakupe som zostal celkom rozcarovany ..
- hladal som sol. v ponuke jedine polska. to uz slovensku sol nemame ?
- rozne cestoviny - ceske, polske, madarske. to slovaci uz ani cestoviny nevyrabame ?
- makovy zavin - cesky

z predchadzajucich navstev ...
maslo - samozrejme ceske maslo suverenne najlacnejsie, a preto pri kratkom sledovani ide asi 10x viac na dracku ako tie slovenske (resp. kvazi slovenske, lebo aj na Rajo masle je napisane ze krajina povodu Nemecko)
rozne tvrde syry - samozrejme znova, cenovo suverenne najvyhodnejsie - vsetko polske. Takze zas a znova len s najvacsim odbytom.

su ti polski/ceski vyrobcovia dotovani ??
alebo je to Kaufland ktori ich uprednostnuje ??
alebo su len ti slovenski vyrobcovia nenazrani a ak sa aj nieco vyraba, tak preto dost drahsie od okolitych krajin ??

Taka prazakladna vec ze prazakladne potraviny by sme mohli vyrabat a KUPOVAT tu doma ........... ale nie, radsej sa takto podporuju okolite krajiny.
To je cesta do pekla pre Slovensko ....
Usporiadat
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

S tym Tescom to je uplne inac. Neide len o to aby sa tam vyrobok dostal. Tam sa plati za prenajom policiek, z coho Tesco zije. Z prenajmu, nie z predaja tovarov. Im je to jedno coho a kolko sa preda, ide im o firmy, ktore chcu mat svoje produkty pod ich strechou a dostavat mesacne prenajmy. Nie jedna firma tak skrachovala. To je uplne o inom...
0 0
idyla idyla

idyla je offline (nepripojený) idyla

misomiso Pozri príspevok
Inak - stale nechapem, preco placete, ze vas nepredava Tesco. Vzdy sa da najst kanal, nech mi nikto nevravi, ze je kazdy zavisly na Tescu.
Ja som tu zatiaľ nečítala a ani vo svojom okolí nepočula nejakých poľnohospodárov plakať nad tým, že im Tesco nepredáva ich produkty.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misomiso Pozri príspevok
...
Mozem ta ubezpecit, ze to nemam lahke, v podtate vsetky vstupy (olrem SK prace) kupujeme nie za tie iste ceny, ale drahsie ako nasi zapadni konkurenti. Ak davame inzerat do zahranicnych periodik, nemozeme si dovolit ten rozah inzercie (konkurencia dava kazdy mesiec celu stranu vo vsetkych odbornych casopisoch). Preto ze tu istu stranu platime bezne 2 x tolko, alebo dokonca este viac.
...že normálne som si musel ísť po vreckovky ...celý balíček som spotreboval...
Ak sme este nezmizli z trhu, tak je to iba vdaka enormnemu usiliu. Nepodcenili sme nic, nic sme nenechali na nahodu. Ak sme aj spravili nejaku malu chybycku, tvrdo sme ju zaplatili.

Ked som zacinal, venoval som sa riadeniu firmy a studiu marketingu (olrem ineho) aj viac ako 16 hodin denne. Bol to velmi vycerpavajuce, zlom k lepsiemu prisiel pre nas o 5 min 12, hrozilo, ze skoncim na psychiatrii od vycerpania a firma v konkurze (obe rizika hrozili nezavisle na sebe). Samozrejme, stale nemame vyhrate, ale kto dnes moze povedat, ze ma raz a navzdy vyhrate?
...nik Ti predsa nekázal .....
Dnes predavama napriklad drahsie ako americki vyrobcovia a nas predaj v USA napriek tomu rastie. dnes si uz mozem dovolit ten luxus, ze po veceroch diskutujem na Porade - napriklad. Ale si idem aj zalyzovat ci na koncert. V podstate 6 rokov som take nieco nepoznal.
...tie cesty po svete sú asi len také rýchlovky ....tam a nazad ...ani turistikou sa nedá nazvať ....že Sheraton ...
Samozrejme aj ja viem presne pomenovat, co nam brani v tom, aby sme zamestnali viac ludi. Je to predovsetkym neskutocna byrokracia spojena s podnikanim. No ale co, niektore vevi nezmenis, tak som sa prisposobil. Podnikam iba v takej miere, aby ma to uzivilo. Dalsie podnikatelske napady som si nechal pre seba v sufliku. Jednoducho sa mi neoplati to realizovat.
....hm...
Takze naozaj uprimne, drzim palce. To com som povedal pred tym, plati. Kazdy, kto u nas podnika ma moje sympatie, ale ak mi chce predat vyrobok, musi ma presvedcit o kvalite, rovnako ako sme museli zakaznikov presvedcit my. Obcas mam aj ja take zachvaty charity, ako ked som bol naposledy lyzovat, prisiel som rano na svah, prave som si vykladal lyze z auta, prisiel mi e-mail a vedel som, ze musim spat do firmy. Bolo to vo vsedny den, mali to tam zasnezene, upravene, vlek v prevadzke a absolutne ziadni ludia. Bolo mi ich luto. Chcel som si kupit iba dve jazdy a zmiznut, ale kupil som celodenny. Nejako som nemal to srdce povedat, ze dve jazdy. Dva razy som sa odvieziol a dal som listok chalanovi, ktory chudak lyzoval tak, ze slapal hore peso, cely spoteny. Takze som mal nakoniec dvojnasobne dobry pocit. Take sa ale nestava casto...
....si ma teraz zabil ....
Ostáva mi len dúfať , že toto ( charitu ) si myslel - myslíš tou nejakou dávkou nadsádzky ...

Nezvyknem nadávať na fórach ...už ma to prešlo ........

No teraz má sto chutí spomenúť poniektoré ..........takže len malá poznámočka , misomiso...:

Ak si toto s tou ( takou ) " charitou " myslel vážne , v takomto ponímaní slova , mal si trochu iný výraz použiť .....
...a inak ???.....je mi z toho dvojnásobne na grc ...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misomiso Pozri príspevok
...
Inak - stale nechapem, preco placete, ze vas nepredava Tesco. Ved je to absolutny nezmysel. Dnes sa da predavat 100 sposobmi. Ludia nakupuju v Tescu nie z lasky k Tescu ale z nutnosti, pretoze im nikto ziaden iny kanal naponukol.
...veľa vecí nechápeš .....

...nezmysly trieskaš - dokonale a dokonalé ...


...a ozaj ...Ty už poznáš aj obchodnú politiku hypermarketov , vrátane Tesca ....????

Kua , Teba je fakt škoda na tak malom piesočku .......nebudeš náhodou kandidovať teraz vo voľbách ....???
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

misomiso Pozri príspevok
Ano, proti tomu sa naozaj tazko bojuje. Ide to iba s vypatim vsetkych sil. Presne toto zazivame my. Mame konkurentov, ktori boli na trhu uz v case, ked ja som este nebol na svete a uz vtedy kontrolovali svetovy trh. Teraz sa bavkaju prave takymi detailami, ze obiehaju dodavatelov surovin a uplacaju ich sialenymi uplatkami, aby nam, novym a drobnym nepredali. Oni vymyslaju taketo podle spinavosti, my musime vymyslat, ako to obist.

Napriek tomu sme tu a dokonca sme prezili krizu. Jeden cas to sice uz vyzeralo, ze firmu budem musiet zatvorit a znova som ju musel zacat dotovat zo svojich penazi, ale teraz sa zda byt kriza definitivne minulostou a my rastieme.

Inak - stale nechapem, preco placete, ze vas nepredava Tesco. Ved je to absolutny nezmysel. Dnes sa da predavat 100 sposobmi. Ludia nakupuju v Tescu nie z lasky k Tescu ale z nutnosti, pretoze im nikto ziaden iny kanal naponukol.

My sme boli zo zaciatku napriklad tiez smutni, ze nas nechceli zobrat velke americke online shopy. To bola ale iba moja neskusenost. Dnes som rad, ze tam nie sme (niekde uz bohuzial sme, ale na tych najvacsich a najlacnejsich nie sme). Aj tak iba kazia cenu. Predavaju za nakupnu cenu + 1cent zisku, takze potom sa tazko drzi inde primerana, nie to este cennikova cena.

Teraz, ked nam obcas niekto napise, ze smola, aj by som vas kupil, ale nenasiel som vas na ziadnom velkom US online shope, tak mu prosto napiseme, ze ano, ze my im ani nezasobujeme a kupit nas mozu but fyzicky, v sieti XY, alebo online tam a tam alebo priamo od nas, zasielame celosvetovo, platba kartou alebo PayPal.

Vzdy sa da najst kanal, nech mi nikto nevravi, ze je kazdy zavisly na Tescu.
zabehané firmy uplácajú a ty nie to som v asi v ríši divov. Veď hovorím že dvadsať rokov robia všetko preto aby sme nepredávali a najmä aby sa naši podnikatelia nedostali na trh tak im treba privatizérom keby sa neboli ulakomili na koláč a ty to robíš krištálovo čiste no máš šťastie že ťa berú obchodníci.
0 0
ncprog ncprog

ncprog je offline (nepripojený) ncprog

Ahoj, unas v malom meste nieje problém s tovarom pôvodu na slovensku. Ide o to čo hľadáš. Inak ak o tom nevieš tak

a potom komentuj.
Ako všade je to o peniazoch. Zažil som doteraz aj pre nežnou aj po nežnej, ale súčastnosť nemá obdobu.
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

si zabil, hehehehe
0 0
roman29 roman29

roman29 je offline (nepripojený) roman29

to su inac naozaj zaujimave skusenosti.
6 rokov tvrdo pracovat a "nezit", skoro skoncit na psychiatrii od vycerpania atd ... ale aj tak kazdu chvilu celit skrachovaniu ... no to by skor mal byt zly sen ... a nie byt obhajoba sucasneho zriadenia
neviem, keby si mam vybrat, mozno by som potom uprednostnil zivot napr. Kubanca, pofajcievat pred domom, zabavat sa, popritom mat nejaku beznu pracu na zakladne vydavky .. ako celit psychiatrii z vycerpania a MOZNEJ sanci sa mat raz MOZNO materialne lepsie - alebo skoncit skrachovany na ulici.

mne potom vobec z toho nevychadza ze toto co mame je jednoznacne lepsie zriadenie, a ze o tom ziadna debata atd., a len kydat na to co bolo predtym. Minimalne je to diskutabilne, co ma/malo svoje plusy, minusy a co nie atd.
ale to je uz uplne uplne
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

roman29 Pozri príspevok
to su inac naozaj zaujimave skusenosti.
6 rokov tvrdo pracovat a "nezit", skoro skoncit na psychiatrii od vycerpania atd ... ale aj tak kazdu chvilu celit skrachovaniu ... no to by skor mal byt zly sen ... a nie byt obhajoba sucasneho zriadenia
neviem, keby si mam vybrat, mozno by som potom uprednostnil zivot napr. Kubanca, pofajcievat pred domom, zabavat sa, popritom mat nejaku beznu pracu na zakladne vydavky .. ako celit psychiatrii z vycerpania a MOZNEJ sanci sa mat raz MOZNO materialne lepsie - alebo skoncit skrachovany na ulici.

mne potom vobec z toho nevychadza ze toto co mame je jednoznacne lepsie zriadenie, a ze o tom ziadna debata atd., a len kydat na to co bolo predtym. Minimalne je to diskutabilne, co ma/malo svoje plusy, minusy a co nie atd.
ale to je uz uplne uplne
Je to lepsie a to neporovnatelne. Ja to robim na zaklade svojho slobodneho rozhodnutia, bavi ma to. Rad pracujem, nemam s tym problem. Nasiel som si sposob, ako celit vyhoreniu (zatial).

Takze esta raz - mam pracu, ktora ma bavi, som rad, ze mozem dat pracu inym, som rad, ze som dostal slovenske vyrobky pod vlastnou znackou na trhy celeho sveta, nase vyrobky sa predavaju v Japonsku, Juhoafrickej republike, Mexiku...

S kokurenciou hras sach, je to velmi tvorive a vzrusujuce.

Keby som to nechcel robit, tak to nerobim, pred tym som robil rozne veci ako zamestnanec a vedel som sa uzivit aj tak. Ale toto sa s tym neda porovnat.

Nikto ti nekazi tvoju pracu, co si spravis dobre mas dobre, co si pokasles az to zaplatis, robis si tolko, kolko uznas za vhodne (aj ked viac ako 8hod, ale na zaklade slobodneho rozhodnutia) a vtedy, ked ches a nie vtedy, ked chce sef.

Toto je pre mna najvacsia deviza podnikania.
1 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
To ano misomiso, ale neobavas sa, ze raz pride niekto (napr nahnevany dav) a zoberie ti to, resp pride vojna/kriza/hyperinflacia (i ked vo vyrobe si sakra dobre chraneny) ...

Mna to dost demotivuje sa snazit, ked vidim ze 95% ludi v mojom okoli sa nesnazi, flaka sa a len potom zavidi a praje zle, skrka auta, a chapes ... jedine odist niekam, kde je ina mentalita, bohuzial. alebo ako to riesit ?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

buchač Pozri príspevok
....si ma teraz zabil ....
Ostáva mi len dúfať , že toto ( charitu ) si myslel - myslíš tou nejakou dávkou nadsádzky ...

Nezvyknem nadávať na fórach ...už ma to prešlo ........

No teraz má sto chutí spomenúť poniektoré ..........takže len malá poznámočka , misomiso...:

Ak si toto s tou ( takou ) " charitou " myslel vážne , v takomto ponímaní slova , mal si trochu iný výraz použiť .....
...a inak ???.....je mi z toho dvojnásobne na grc ...
Nemusis mat obavy, ja viem co je to charita a aj sa v tej oblasti vhodnym sposobom angazujem.

Chcel som povedat, ze nie som bezne zvyknuty robit charitu pri nakupovani, k comu ma nabadaju kampane typu "kupujte domace vyrobky". To, ze som podporil lyziarske stredisko listok, o ktorom som vedel, ze ho nevyuzijem bola dost vynimka, bezne to nerobim, a ani nebudem robit. Preto ani nebudem kupovatv v Tescu vyrobky, ktore mi nechutia len preto ze su domace.
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

SamuelSK Pozri príspevok
To ano misomiso, ale neobavas sa, ze raz pride niekto (napr nahnevany dav) a zoberie ti to, resp pride vojna/kriza/hyperinflacia (i ked vo vyrobe si sakra dobre chraneny) ...

Mna to dost demotivuje sa snazit, ked vidim ze 95% ludi v mojom okoli sa nesnazi, flaka sa a len potom zavidi a praje zle, skrka auta, a chapes ... jedine odist niekam, kde je ina mentalita, bohuzial. alebo ako to riesit ?
To je presne to, co sa pytam ja. Podnikatel sa musi aj trochu obavat toho, ze ak sa mu nahodou podari drinou a vytrvalostou dostat k nejakemu majetku, aj tak ho ludia odsudia typu: "nakradol". Da sa niecmu takemuto vyhnut? Ak by teraz do Kauflandu zacal davat tovar nejaky slovensky vyrobca, nehovorili by si ludia, ze to nejak uplatil, atd?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

SamuelSK Pozri príspevok
To ano misomiso, ale neobavas sa, ze raz pride niekto (napr nahnevany dav) a zoberie ti to, resp pride vojna/kriza/hyperinflacia (i ked vo vyrobe si sakra dobre chraneny) ...

Mna to dost demotivuje sa snazit, ked vidim ze 95% ludi v mojom okoli sa nesnazi, flaka sa a len potom zavidi a praje zle, skrka auta, a chapes ... jedine odist niekam, kde je ina mentalita, bohuzial. alebo ako to riesit ?
No musis sa snazit obklopit ludmi, ktori skor prilozia ruku k dielu ako budu zavidiet. A co si mysli tetka z ulice ta potom nemusi trapit. Samozrejme, aj celkova nalada v spolocnosti je dolezita, ale ani v tomto zmysle asi idealne miesto na zemi nejestvuje. Ja tvrdim, ze zatial sa u nas podnikat da, hoci s problemami.
0 0
idyla idyla

idyla je offline (nepripojený) idyla

misomiso Pozri príspevok
Ja tvrdim, ze zatial sa u nas podnikat da, hoci s problemami.
O čom sa tu celý čas bavíme?
0 0
menatko menatko

menatko je offline (nepripojený) menatko

kvoli vysokej spotrebnej dani pokial viem ...
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
menatko Pozri príspevok
kvoli vysokej spotrebnej dani pokial viem ...
Ani tá daň nie je to najdôležitejšie. Problémom je vysoká nezamestnanosť. Táto totiž spôsobuje nedostatok peňazí v obehu a nízku cenu práce. Ak totiž nezamestnanosť klesne pod 5% tak automaticky musia podnikatelia platiť svojim spoľahlivým zamestnancom viac, lebo inak si ich neudržia a oni odídu tam kde dostanú viac. A keď viac dostanú, tak pravdepodobne viac minú a tým sa hospodárstvo rozbehne viac a keď sa mu pár rokov po sebe dvihne príjem o 20% začne sa aj on v obchode správať inak a už si začne vyberať nielen podľa ceny, ale už aj podľa peňaženky - veď na to mám. Toto sa mi vidí ako jediná správna cesta, ktorá spraví omnoho viac ako akákoľvek reklamná kampaň.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

som zvedavy co na to povie mimosimo,ktory ostro odsudzuje kampane na kupovanie slovenskych vyrobkov a tvrdi ze take blbe kampane su iba u nas,globalizacia,integracia atd,ved toto je este horsie,nam svoje paradajky a mnohy iny tovar dodavat ano,ale zamestnavat nasich ludi,to odsudzuju http://aktualne.atlas.sk/udavajte-vy...anicie/europa/
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

trisestri Pozri príspevok
som zvedavy co na to povie mimosimo,ktory ostro odsudzuje kampane na kupovanie slovenskych vyrobkov a tvrdi ze take blbe kampane su iba u nas,globalizacia,integracia atd,ved toto je este horsie,nam svoje paradajky a mnohy iny tovar dodavat ano,ale zamestnavat nasich ludi,to odsudzuju http://aktualne.atlas.sk/udavajte-vy...anicie/europa/
Voľný pohyb tovaru a kapitálu "yes,yes" voľný pohyb osôb "no,no"
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Zajtra idem na kávu do Miškolca a pri tej príležitosti nedám zarobiť Kauflandu ale Core a Auchanu
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Niekto tu spomínal syr Volovec, prečítajte si... http://www.volovec.sk/warning

Kúpou, konzumáciou a distribúciou mliečnych výrobkov VOLOVEC™ spoločnosti MILK-AKRO s.r.o. / SABI sa môžete dopustiť trestného činu!!!

Týmto ich pozdravujem, nech ma smelo žalujú. Ešte si aj vínko otvorím
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať