Zavrieť

Porady

Kaufland - kupujte slovenske vyrobky !

to sme uz naozaj bananova republika ??

neviem ci je to iba Kauflandom, ale po poslednom nakupe som zostal celkom rozcarovany ..
- hladal som sol. v ponuke jedine polska. to uz slovensku sol nemame ?
- rozne cestoviny - ceske, polske, madarske. to slovaci uz ani cestoviny nevyrabame ?
- makovy zavin - cesky

z predchadzajucich navstev ...
maslo - samozrejme ceske maslo suverenne najlacnejsie, a preto pri kratkom sledovani ide asi 10x viac na dracku ako tie slovenske (resp. kvazi slovenske, lebo aj na Rajo masle je napisane ze krajina povodu Nemecko)
rozne tvrde syry - samozrejme znova, cenovo suverenne najvyhodnejsie - vsetko polske. Takze zas a znova len s najvacsim odbytom.

su ti polski/ceski vyrobcovia dotovani ??
alebo je to Kaufland ktori ich uprednostnuje ??
alebo su len ti slovenski vyrobcovia nenazrani a ak sa aj nieco vyraba, tak preto dost drahsie od okolitych krajin ??

Taka prazakladna vec ze prazakladne potraviny by sme mohli vyrabat a KUPOVAT tu doma ........... ale nie, radsej sa takto podporuju okolite krajiny.
To je cesta do pekla pre Slovensko ....
Usporiadat
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

day Pozri príspevok
ved prave to, dzungla, reklama ma velakrat vacsiu hodnotu ako kvalita, u nas sa vela domacich vyrobcom dostala pod palbu zapadu, bolo to samozrejme nasou nepripravenostou po pade komunizmu a zaplavou do vtedy nedostatkoveho zapadneho tovaru. to bol zaciatok konca

p.s.: karicku mame v chladnicke
hubatá Pozri príspevok
Takú prísnu kontrolu na kvalitu potravín sme voľakedy mali, že nám ju Rakúšania mohli len závidieť. .....

keď to nie sú potraviny ale otraviny? Radšej 1-2 druhy ale pravého tovaru: pravé mäso, mlieko, syry, soľ, cukor, salámy, ovocie a zelenina domáca a nie pestovaná v živných roztokoch.
No neviem, neviem....

Stale to dookola pocuvam, ako su nase potraviny zdravsie ako tie zapadne. Nie len na Porade, aj media to stale omielaju.

Prvu vec, ktoru som si vsimol pri prejazde Nemeckom na jesen, ale aj na jar bolo, ze sa tam neda dychat pre ukrutny zapach mastalneho hnoja. U nas take nieco uz absolutne nepozname. Je to uplna rarita, ze by niekto hnojil hnojom. Ja viem, teraz niekto z nejakej dediny pri Trebisove napise ze - pod sa pozriet k nam, byvame pri druzstve a nemozeme otvorit okno...

Lenze v Nemecku sa nemozete nadychnut ani na dialniciach, su to stovky km priestoru zamoreneho zapachom hnoja. Skratka ak idete mimo mesta cez vidiek alebo i po dialnici, tak na 60% uzemia (v urcitom obdobi) citit intenzivny zapach hnoja a mocovky.

U nas uz na tej pode vidno, ze prirodzene hnojenie nevidela od 2. svetovej vojny. Je to na mnohych miestach uplna sahara, samy piesok a il. Ked to nadopuju tymi dusicnanmi a zaprsi, tak sa tam samozrejme nieco urodi, ale potom naozaj neviem, preco si uz rovno nemozem kupit tu holandsku zeleninu, ktoru pestuju vsetku iba v piesku a davkuju tam hnojiva pocitacom.

Teda tolko som tu pocul narekov, ze sa nam tu dostava lacne mlieko z Nemecka, ja som ako spotrebitel iba rad, pretoze cele to PR okolo nasich zdravych potravin vyzera by vo vacsine pripadov riadny humbuk. Uplne staci letmy pohlad na polia, aby clovek pochopil, kde sa ako hospodari...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misomiso Pozri príspevok
No neviem, neviem....

Stale to dookola pocuvam, ako su nase potraviny zdravsie ako tie zapadne. Nie len na Porade, aj media to stale omielaju.
...ale aj Ty stále dookola omieľaš to svoje .........
Tam a tam je tak a tak ....v Nemecku , v Číne , v Holandsku......


Prvu vec, ktoru som si vsimol pri prejazde Nemeckom na jesen, ale aj na jar bolo, ze sa tam neda dychat pre ukrutny zapach mastalneho hnoja. U nas take nieco uz absolutne nepozname. Je to uplna rarita, ze by niekto hnojil hnojom. Ja viem, teraz niekto z nejakej dediny pri Trebisove napise ze - pod sa pozriet k nam, byvame pri druzstve a nemozeme otvorit okno...
...keď už vravíme o hnoji , tak ho predsa musí aj niekto produkovať ........po slovenky sa vraví....vysrať....
Tak mi teda povedz , že ktoré družstvo má toľko dobytka aby mohlo tými lajnami pokryť všetky tie polia ....????
Nemôžeš predsa tvrdiť , že stáda hovädziny nešli pod nôž ako prvé ....na základe EU kritérií...a potom nasledovala bravčovina...
Či aj na tomáš argumenty ...????

Lenze v Nemecku sa nemozete nadychnut ani na dialniciach, su to stovky km priestoru zamoreneho zapachom hnoja. Skratka ak idete mimo mesta cez vidiek alebo i po dialnici, tak na 60% uzemia (v urcitom obdobi) citit intenzivny zapach hnoja a mocovky.
...aháááá .......takže v Nemecku sa pohybuješ aj po vidieku ....Slovensko až tak potom nepoznáš ....viď http://www.porada.sk/t178658-na-co-s...iac-pysni.html
U nas uz na tej pode vidno, ze prirodzene hnojenie nevidela od 2. svetovej vojny. Je to na mnohych miestach uplna sahara, samy piesok a il. Ked to nadopuju tymi dusicnanmi a zaprsi, tak sa tam samozrejme nieco urodi, ale potom naozaj neviem, preco si uz rovno nemozem kupit tu holandsku zeleninu, ktoru pestuju vsetku iba v piesku a davkuju tam hnojiva pocitacom.
....že odborník ....????
Teda tolko som tu pocul narekov, ze sa nam tu dostava lacne mlieko z Nemecka, ja som ako spotrebitel iba rad, pretoze cele to PR okolo nasich zdravych potravin vyzera by vo vacsine pripadov riadny humbuk. Uplne staci letmy pohlad na polia, aby clovek pochopil, kde sa ako hospodari...
...
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Prešovská soľ pochádza z Rakúska, žiaľ.
http://vas.cas.sk/galeria/5813/?foto=3
2 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
misomiso, tesco vykoristuje, alebo si myslis, ze je tam nejaky rozdiel medzi tescom a cinskou tovarnou, kde davaju tolko za den, ze to ledva staci na 1 obed? (nieto cestu spat za rodinou!)

na slovenksu mame defacto to iste - len v eurach ..

niekde som cital, ze taky hypermarket ziska nvesticiu spat do 3-6 mesiacov.. co je mozne to je fuk, ale hlavne - mali by dostavat adekvatne pokuty za umyselny ojeb.. napr ako tie vajcia atd..

ja by som ich urpimne najradsej vyhostil , preco ide nas kapital niekam do riti ? neverim ze by svet nebol krajsi (resp len Slovensko), ak by sme nedrzali kapital doma.. sice viem ze to nie je tae jednoduche, avsak nejde mi to do hlavy neverim ze je to take transparentne.. proste staci zopar nekalych praktik a jasne ze ma tesco vacsiu sancu, ako bezny clovek... lenze vzdy je to aj o ludoch - ak chcu matrix sunku (1% masa, z kafilerie, 99% plastu, zo sklady) za 9centov/kilo.. ta jasne .. kto chce kam pomozme mu tam.. lenze ak by sme vyhodili tesco, resp. nevykoristoval by nasich obcanov, mali by na kvalitnejsiu salamu,... cize nemoze byt tesco svate, nikdy.. na to dam krk..
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Toto je stale dokola, Tesco vykoristuje... no zalezi na tom, co mame na mysli pod "vykoristuje". Kazdy podnika tak, aby mu to prinasalo vacsi zisk.

Neviem, preco sa stazujete ne Tesco, ze predava nekvalitne potraviny a ze plati dve eura za hodinu. Ved kazdy slovensky obcan ma moznost zacat podnikat v predaji potravin a konkurovat Tescu. Nech plati 6 EUR za hod, som zvedavy ako prezije.

Vsetko su to zbytocne debaty. Samozrejme, ze globalizacia prinasa mnohe negativa a v tomto smere nic dobre nas necaka. Uz dnes su realne vizie, ze o par rokov bude na svete jeden vyrobca aut, jedna banka, jeden telefonicky operator... - aj ked mozno v kazdej krajine bude posobit pod inou znackou. Tazko povedat, ako sa proti tomu branit.

Kazdopadne Tesco tu nikto nezriadil zo zakona, iba sme im umoznili tu zacat podnikat. Samozreme, mohli by sme povedat, ze nemuseli sme im zo zakona umoznit. Nie je problem prijat zakon, ktory by hovoril, ze jeden podnikatelsky subjekt moze vlastnit najviac povedzme tri prevadzky z celkovou plochou xy m2. Podobne ajo za sociku mohol kazdy obcan vlastnit iba jednu bytovu jednotku a jeden rekreacny objekt.

Lenze to by sme museli vystupit z EU. Nevyrabali by sa tu auta, televizory, v Matejovciach by sa nevyrabali pracky. Stat by nemal ani na socialne davky a potom by som rad videl, ako by obstali ti lokalni predajcovia potravin, keby sa k nim blizili davy ludi, ktori by chceli nakupit za 0 EUR, pretoze viac by nemali v penazenke. Potom by som rad videl, ako by predavali kvalitnu sunku a platili svojich zamestnancov piatimi eurami na hod.

Cela tato debata je uplne zbytocna. Ja tvrdim dve veci:

1. Vysoka kvalita SK potravin je humbuk, mne je uplne jedno preco sa u nas nehnoji hnojom ako pise Buchac, pre mna je dolezite, ze sa nehnoji a napriek tomu ma niekto taku drzost stale vyhlasovat, ze nase potraviny su zdravsie ako nemecke. Teda co sa tyka zdravotnej nezavadnosti ja mozem posudzovat iba podla toho, co vidim na poliach. A co sa tyka chuti, sortimentu a balenia, su v 95% pripadov pod urovnou zapadnej Europy.

2. Je nemoralne hlasat akukolvek kampan proti importu cohokolvek, vratane potravin. Ked chceme my exportovat (a bez exportu by sa nasa ekonomika zrutila do tyzdna), tak musime akceptovat, ze aj ten druhy chce exportovat k nam. Dalej som presvedceny, ze tieto kampane zivia hlavne menej schopni podnikatelia, podobne ako nie nahodou k myslienkam socializmu (a do odborovych funkcii) inklinuju vsade na svete skor ludia, ktorym robota velmi nevonia a nie workholici.

Neviem, co je take tazke na tom pochopit, ze spolocnost mozeme zorganizovat iba dvoma sposobmi. Bud tak, ze v principe zakazeme velkym a zahranicnym podnikat, potom nebude Tesco ale 86% ludi bude baz prace, alebo im povolime podnikat a potom sa musime zmierit s tym, ze aj budu podnikat a budu vyuzivat vsetky legalne nastroje na dosiahnutie zisku.

Aby bolo jasne, mozno vam to z mojich prispevkov nevyplyva, ale mne by sa pacila jednoznacne prva moznost, teda keby sme sa ako spolocnost vratli 200 rokov dozadu, kedy kazdy mal robotu v svojej dedine, pretoze jeden bol kovac druhy tesar a treti obuvnik. Nejestvovali velke monopoly, kazdy co si spravil, to mal, bola iba zdrava konkurencia. Rovnako by aj kvalite potravin jednoznacne prospel taky navrat o 200 rokov v technologiach vyroby. Lenze nevypisujem tu taketo bludy na net, pretoze je to utopia, ktorou asi nema zmysel sa zaoberat.
Naposledy upravil misomiso : 01.02.12 at 10:42
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

misomiso Pozri príspevok
No neviem, neviem....

Stale to dookola pocuvam, ako su nase potraviny zdravsie ako tie zapadne. Nie len na Porade, aj media to stale omielaju.

Prvu vec, ktoru som si vsimol pri prejazde Nemeckom na jesen, ale aj na jar bolo, ze sa tam neda dychat pre ukrutny zapach mastalneho hnoja. U nas take nieco uz absolutne nepozname. Je to uplna rarita, ze by niekto hnojil hnojom. Ja viem, teraz niekto z nejakej dediny pri Trebisove napise ze - pod sa pozriet k nam, byvame pri druzstve a nemozeme otvorit okno...

Lenze v Nemecku sa nemozete nadychnut ani na dialniciach, su to stovky km priestoru zamoreneho zapachom hnoja. Skratka ak idete mimo mesta cez vidiek alebo i po dialnici, tak na 60% uzemia (v urcitom obdobi) citit intenzivny zapach hnoja a mocovky.

U nas uz na tej pode vidno, ze prirodzene hnojenie nevidela od 2. svetovej vojny. Je to na mnohych miestach uplna sahara, samy piesok a il. Ked to nadopuju tymi dusicnanmi a zaprsi, tak sa tam samozrejme nieco urodi, ale potom naozaj neviem, preco si uz rovno nemozem kupit tu holandsku zeleninu, ktoru pestuju vsetku iba v piesku a davkuju tam hnojiva pocitacom.

Teda tolko som tu pocul narekov, ze sa nam tu dostava lacne mlieko z Nemecka, ja som ako spotrebitel iba rad, pretoze cele to PR okolo nasich zdravych potravin vyzera by vo vacsine pripadov riadny humbuk. Uplne staci letmy pohlad na polia, aby clovek pochopil, kde sa ako hospodari...
Nadobúdam pocit že za každú cenu sa zapájaš do diskusie aj keď nemáš čo k veci povedať. najmä s tým hnojením si pokakal. Alebo pre teba skončila 2.SV v roku 1989.
A holandskú zeleninu by som doprial odsúdenému na smrť. prečo behajú holanďania, francúzi a iní odborníci po Slovensku a hľadajú genetické materiály rastlín? PRETO žE SI SVOJ GENOFOND ZLIKVIDOVALI. že by príliš moc hnojili maštalným hnojom ? Prečo Češi plačú že nemajú na juhozápade dosť mlieka že by ho Skupovali nemeckí mliekári?
2 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
A čo tak sieť predajní MilkAgro? Veď tam kúpite najlepšie SABI jogurty najlacnejšie, náš syr, naše pečivo,...
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
misomiso Pozri príspevok
Toto je stale dokola, Tesco vykoristuje... no zalezi na tom, co mame na mysli pod "vykoristuje". Kazdy podnika tak, aby mu to prinasalo vacsi zisk.

Neviem, preco sa stazujete ne Tesco, ze predava nekvalitne potraviny a ze plati dve eura za hodinu. Ved kazdy slovensky obcan ma moznost zacat podnikat v predaji potravin a konkurovat Tescu. Nech plati 6 EUR za hod, som zvedavy ako prezije.

Vsetko su to zbytocne debaty. Samozrejme, ze globalizacia prinasa mnohe negativa a v tomto smere nic dobre nas necaka. Uz dnes su realne vizie, ze o par rokov bude na svete jeden vyrobca aut, jedna banka, jeden telefonicky operator... - aj ked mozno v kazdej krajine bude posobit pod inou znackou. Tazko povedat, ako sa proti tomu branit.

Kazdopadne Tesco tu nikto nezriadil zo zakona, iba sme im umoznili tu zacat podnikat. Samozreme, mohli by sme povedat, ze nemuseli sme im zo zakona umoznit. Nie je problem prijat zakon, ktory by hovoril, ze jeden podnikatelsky subjekt moze vlastnit najviac povedzme tri prevadzky z celkovou plochou xy m2. Podobne ajo za sociku mohol kazdy obcan vlastnit iba jednu bytovu jednotku a jeden rekreacny objekt.

Lenze to by sme museli vystupit z EU. Nevyrabali by sa tu auta, televizory, v Matejovciach by sa nevyrabali pracky. Stat by nemal ani na socialne davky a potom by som rad videl, ako by obstali ti lokalni predajcovia potravin, keby sa k nim blizili davy ludi, ktori by chceli nakupit za 0 EUR, pretoze viac by nemali v penazenke. Potom by som rad videl, ako by predavali kvalitnu sunku a platili svojich zamestnancov piatimi eurami na hod.

Cela tato debata je uplne zbytocna. Ja tvrdim dve veci:

1. Vysoka kvalita SK potravin je humbuk, mne je uplne jedno preco sa u nas nehnoji hnojom ako pise Buchac, pre mna je dolezite, ze sa nehnoji a napriek tomu ma niekto taku drzost stale vyhlasovat, ze nase potraviny su zdravsie ako nemecke. Teda co sa tyka zdravotnej nezavadnosti ja mozem posudzovat iba podla toho, co vidim na poliach. A co sa tyka chuti, sortimentu a balenia, su v 95% pripadov pod urovnou zapadnej Europy.

2. Je nemoralne hlasat akukolvek kampan proti importu cohokolvek, vratane potravin. Ked chceme my exportovat (a bez exportu by sa nasa ekonomika zrutila do tyzdna), tak musime akceptovat, ze aj ten druhy chce exportovat k nam. Dalej som presvedceny, ze tieto kampane zivia hlavne menej schopni podnikatelia, podobne ako nie nahodou k myslienkam socializmu (a do odborovych funkcii) inklinuju vsade na svete skor ludia, ktorym robota velmi nevonia a nie workholici.

Neviem, co je take tazke na tom pochopit, ze spolocnost mozeme zorganizovat iba dvoma sposobmi. Bud tak, ze v principe zakazeme velkym a zahranicnym podnikat, potom nebude Tesco ale 86% ludi bude baz prace, alebo im povolime podnikat a potom sa musime zmierit s tym, ze aj budu podnikat a budu vyuzivat vsetky legalne nastroje na dosiahnutie zisku.

Aby bolo jasne, mozno vam to z mojich prispevkov nevyplyva, ale mne by sa pacila jednoznacne prva moznost, teda keby sme sa ako spolocnost vratli 200 rokov dozadu, kedy kazdy mal robotu v svojej dedine, pretoze jeden bol kovac druhy tesar a treti obuvnik. Nejestvovali velke monopoly, kazdy co si spravil, to mal, bola iba zdrava konkurencia. Rovnako by aj kvalite potravin jednoznacne prospel taky navrat o 200 rokov v technologiach vyroby. Lenze nevypisujem tu taketo bludy na net, pretoze je to utopia, ktorou asi nema zmysel sa zaoberat.
Vieš si predstaviť, že by napr. tvoj sused vyrábal telky zo súčiastok, ktoré vyrobia vo vedľajšej dedine? Veď telka by nestála 200 ale 200 000 EUR. (to len na margo toho kováča)
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

misomiso Pozri príspevok

Lenze v Nemecku sa nemozete nadychnut ani na dialniciach, su to stovky km priestoru zamoreneho zapachom hnoja. Skratka ak idete mimo mesta cez vidiek alebo i po dialnici, tak na 60% uzemia (v urcitom obdobi) citit intenzivny zapach hnoja a mocovky.

U nas uz na tej pode vidno, ze prirodzene hnojenie nevidela od 2. svetovej vojny.
No neviem, neviem, ja som z juhozapadu. Dokonca sme ze vraj mesto. A koncom leta a na jesen som sa na ulici napocuvala tolko blabotu, ze to sa ti polnohospodari nevedia do koze vmestit, ze zasmraduju cele okolie. Vtedy aj tu na porade bolo viac prispevkov v temach, kde sa susedia stazovali na susedov, ze henten ma kravu a smrdi mi to na moju krasnu terasu a nevedia ti sedlaci v noci chodit s tym hnojom, atd. Takze kde je problem alebo v kom?
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

bjuty smis Pozri príspevok
hubatá, to malo byť volaké sci fi ?
lobby vo vláde nedovolí vyrábať kvalitné slovenské potraviny ?
dialnice nám ničia životné prostredie ?
na také nezmysli sa nedá ani reagovať, tak len dobrá rada :
ked budeš najbližšie v potravinách -a kludne aj vo velkom hypermarkete, tak si pozorne pozri viacej druhov výrobku, čo chceš kúpiť.....
a zbadáš, že majú šunku za 4.-, ale aj za 15.-
že majú čokoládu za 0,50.-, ale aj za 5 - 8.-
že majú rožok za 0,06.-, ale aj za 0,6.-
že majú napr. tvoju šlahačku v spreji rastlinnú za 0,80, ale aj źa 1,80...

obchod sa len prispôsobuje zákazníkom, a tých zaujíma - velkú vačšinu - v 1. rade CENA !!! ale povedať, že sa dnes nedajú zohnať kvalitné potraviny je smiešne....
tvrdíš, že politici zabraňujú vyrábať lacné kvalitné slovenské potraviny ? tak napíš ktorý ? a hlavne ako ??
Tak, tak... aj ked mi je blizky svet hubatej, musim suhlasit s tebou, ze obchod sa prisposobil zakaznikom, ktorym ide najcastejsie hlavne o cenu. Samozrejme, ze by radi kvalitu, ale hlavne lacno. Bratranec robil v kecuparni. Odberatel im urcil cenu a oni im na nu nasili recept. Uz to sice nemohol byt kecup, ale nejaka cervena omacka, ale co uz na tom sejde...
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

k tejto teme len tolko... priemerny slovak si nemoze dovolit kupit kvalitnu potravinu, pretoze jednoducho nato nema peniaze... obchodne siete to velmi dobre vedia, preto vyrabaju/predavaju lacne nahrady... jest sa musi a chudobny clovek kupi dietatu tesco cokoladu za pár centov, nie napriklad Lindt čokoládu za 4-5E... a naozaj nerieši, že kupuje šmejd, podstatné je, že dieťa dostane "čokoládu"...
keby tento štat fungoval, podporil by polnohospodarov (myslim aj tych mensich, kt pestuju kvalitnu zeleninu, ovocie) a nepocuval by diktat z EU, kolko coho mozme a nemozme vypestovat, ci vyprodukovat... niekde v archive je tema o fungovani MMF... staci si to precitat a viete kde zijete... ale neviem, dokedy k sa k nám bude zvážať všetok ten potravinový odpad z celej EU... uz by to mohlo skončit...
a holandania pestuju na polystyrene a vode s hnojivami...
4 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

sisima Pozri príspevok
k tejto teme len tolko... priemerny slovak si nemoze dovolit kupit kvalitnu potravinu, pretoze jednoducho nato nema peniaze... obchodne siete to velmi dobre vedia, preto vyrabaju/predavaju lacne nahrady... jest sa musi a chudobny clovek kupi dietatu tesco cokoladu za pár centov, nie napriklad Lindt čokoládu za 4-5E... a naozaj nerieši, že kupuje šmejd, podstatné je, že dieťa dostane "čokoládu"...
keby tento štat fungoval, podporil by polnohospodarov (myslim aj tych mensich, kt pestuju kvalitnu zeleninu, ovocie) a nepocuval by diktat z EU, kolko coho mozme a nemozme vypestovat, ci vyprodukovat... niekde v archive je tema o fungovani MMF... staci si to precitat a viete kde zijete... ale neviem, dokedy k sa k nám bude zvážať všetok ten potravinový odpad z celej EU... uz by to mohlo skončit...
a holandania pestuju na polystyrene a vode s hnojivami...
Dost casto vidim aj takych, co si kupia osupane, nakrajane - drahsie hranolky, mrazenu cibulu, syry v trojobale, tortu v prasku, vinko, cigy a dietatu tu lacnu coko. Ale inak suhlasim. Ak niekto hovori o zmrazovanic cien potravin a chce sa tym zaliskat ludom, mal by zacat so zmrazovanim cien, vdaka ktorym su tie potraviny tiez drahsie - energie. Ludom by zostalo viac penazi a aj kupit by potom mohli lacnejsie.
0 0
pioter007 pioter007

pioter007 je offline (nepripojený) pioter007

Hlavná príčina je cena ktorú ovplyvňujú dane aj npr. palivá nafta ktorá má cca. cenu 0,70€ ale s daňami to je raz tolko takže stúpaju aj ceny potravín keďže sú stroje ktoré to spracúvaju a tie treba niečim krmiť - nafra, elektrina a pod. Na slovensku to je s tými cenami potravín hrozné preto sa ani nečudujem že sa na našom trhu objavuje množstvo lacných i keď nekvalitných zahraničných náhrad. my "obyčajný ludia" s tým moc nespravíme keďže sme radi že si môžeme kúpiť aspoň tie lacné. O to by sa mal postarať štát a tí patláci ktorým platíme toľko čo si veľa ludí nevie predstaviť ani vo sne, a za čo? asi zato aby si plnili vlastné vrecká a nie aby sa starali o ostatných ľudí.- zvyšujú dane a radšej podporujú zahraničných výrobcov a podnikateľov (a to už ani nehovorím o rozpredavaní slovenských podnikov ktoré tu dlhé roky prosperovali a zrazu sa zisťuje že sú všetky rozpredané súkromníkom ktorý ich postupne porušia ... Pravdu povediac mi je z tohto štátu zle - ako to tu funguje -popravde sa ani nečudujem tomu že slovensko patrí medzi krajiny sa najväčšou emigráciou.
2 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

našla som túto tému, a napadla ma jedna vec, v lete sme boli v Bulharsku a v jednom supermarkete, čo nevidíme ? slovenské rôzne druhy tavených syrov, masiel, a iných mliečnych výrobkov za také ceny, že nám sánka spadla, napr. po prepočte trojuholníkový syr vyšiel na asi 0,65-0,75E, tak sme sa divili, že koľko tak môže stáť vývoz, a márne sme rozoberali o čom to celé je.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

msa Pozri príspevok
našla som túto tému, a napadla ma jedna vec, v lete sme boli v Bulharsku a v jednom supermarkete, čo nevidíme ? slovenské rôzne druhy tavených syrov, masiel, a iných mliečnych výrobkov za také ceny, že nám sánka spadla, napr. po prepočte trojuholníkový syr vyšiel na asi 0,65-0,75E, tak sme sa divili, že koľko tak môže stáť vývoz, a márne sme rozoberali o čom to celé je.
Teraz nechapem, bolo to prilis lacne, alebo prilis drahe?
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

misomiso Pozri príspevok
Teraz nechapem, bolo to prilis lacne, alebo prilis drahe?
akože nechápeš,veď krabička trojuhol.syru stojí u nás cca 1 euro.....
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

kopretinka Pozri príspevok
akože nechápeš,veď krabička trojuhol.syru stojí u nás cca 1 euro.....
No prepac, ja ceny nesledujem, ale ak je to tak, potom vysvetlenie mas v prispevku 66. Samozrejme, moze byt v Bulharsku aj nizsia DPH, neviem, ale zas + transport, takze skor to vidim na obchodnu politiku.
0 0
vemak vemak

vemak je offline (nepripojený) vemak

áno je to tak že sa Slovenské výrobky z kauflandu buď vytratili, alebo ich zašili tak aby boli skoro neviditeľné, a keďže som v tomto nacionalista, a radšej si za slovenský výrobok priplatím, začal som ich bojkotovať a kupovať v jednote.
0 0
roman29 roman29

roman29 je offline (nepripojený) roman29

Braňo Pozri príspevok
Prešovská soľ pochádza z Rakúska, žiaľ.
http://vas.cas.sk/galeria/5813/?foto=3
dik, tak to vela objasnuje
takto sme si asi "volny trh", viac moznosti, viac slobody ... nezasahovanie statu atd. v r. 1989 nepredstavovali ...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

roman29 Pozri príspevok
dik, tak to vela objasnuje
takto sme si asi "volny trh", viac moznosti, viac slobody ... nezasahovanie statu atd. v r. 1989 nepredstavovali ...
A preco nie? Kto moze za to, ze Slovak - podnikatel -majitel firmy uprednostni predaj zahranicnemu investorovi, a zhrabnutie balika ktory mu staci do konca zivota pred tym, aeby musel denne chodit do roboty (teda do kancelaria generalneho riaditela) a dumat nad tym,ako modernizovat, racionalizovat a robit marketing aby sa udrzal na volnom trhu?

No smola, sme taki, ze zvolime lahsiu cestu. Preco potom placeme?
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať