Zavrieť

Porady

Usporiadat
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Do potvrdenia dáš údaje od 1-11/2011
0 0
lydus2001 lydus2001

lydus2001 je offline (nepripojený) lydus2001

ja som mala rovnaký problém pred 2 rokmi a vtedy mi poradili, že mám brať do úvahy vždy iba to, čo zamestnávateľ skutočne vyplatil...
predpokladám, že Zľ neodviedol ani odvody do ZP, či?
tak potom by som brala do úvahy iba 1-11/2011
0 0
ALEXOLIVER ALEXOLIVER

ALEXOLIVER je offline (nepripojený) ALEXOLIVER

ahojte, chcela by som sa spýtať, môže robiť zamestnávateľ ročné zúčtovanie dane zamestnancovi, ked mal v roku 2011 vyplatený preplatok z ročného zúčtovania zdravotného poistenia z roku 2010? V r. 2010 bol ešte živnostník, od r. 2011 je už len zamestnanec. Nemusí si podať dodatočné danové priznanie za r. 2010 a zahrnúť preplatok z RZZP tam? A potom by mu mohol zamestnávateľ urobiť ročné zúčtovanie dane za rok 2011 bez tohto preplatku? Dakujem za odpovede.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

môže mu urobiť RZD, ak mu niečo aj došlo zo ZP bolo zdanené zrážkovou daňou, je to takto vysporiadané.....
2 0
piškotka piškotka

piškotka je offline (nepripojený) piškotka

Ahojte mám problém, zamestnávateľ nevyplatil zamestnancom mzdy za 12/2011 do 31.01.2012 ako im urobiť ročné zúčtovanie alebo ako to dať do potvrdenia o príjmoch.
Uvediem tam príjmy za 11 mesiacov aj odvody aj daň a NČZD za 12 mesiacov????
Prosím poraďte..... Ďakujem vopred....
Do potvrdenia dám údaje od 1-11/2011
...ale do RZD budem brať NČZD za celý rok?
Naposledy upravil piškotka : 07.02.12 at 08:14
0 0
piškotka piškotka

piškotka je offline (nepripojený) piškotka

piškotka Pozri príspevok
Ahojte mám problém, zamestnávateľ nevyplatil zamestnancom mzdy za 12/2011 do 31.01.2012 ako im urobiť ročné zúčtovanie alebo ako to dať do potvrdenia o príjmoch.
Uvediem tam príjmy za 11 mesiacov aj odvody aj daň a NČZD za 12 mesiacov????
Prosím poraďte..... Ďakujem vopred....
Do potvrdenia dám údaje od 1-11/2011
...ale do RZD budem brať NČZD za celý rok?
prosím poraďte....
0 0
lydus2001 lydus2001

lydus2001 je offline (nepripojený) lydus2001

do potvrdenia dáš sumy z 1-11/2011, ale do RZD dáš celú NČZD, lebo na nezdaniteľnú časť má osoba nárok, aj keď odpracovala v roku iba jeden deň.
0 0
Jaruš26 Jaruš26

Jaruš26 je offline (nepripojený) Jaruš26

škorpión
Ak zamestnanec končí 31.1.2012 nemusí si robiť daňové priznanie, prečo? Normálne ho odhlásim z poisťovní a RZD urobím ako ostatným. Preplatok alebo nedoplatok mu pošlem na účet. z toho už predsa nič neplatí či?
0 0
AnnaČ AnnaČ

AnnaČ je offline (nepripojený) AnnaČ

Zamestnancom u nás nevyjde teraz ZP, ale rozdiel dane je ako nedoplatok 0,05, 0,03 €. Suma pre poukázanie dane 2% je menšia ako minimálna čiastka 3,32€. Musím zamestnancom tento nedoplatok zraziť,keďže nebudú poukazovať 2%?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

môj názor je , že nie....ak nie sú poberateľmi DB (v tomto prípade áno)
0 0
ROBOTKA* ROBOTKA*

ROBOTKA* je offline (nepripojený) ROBOTKA*

účtovníčka
Co z rocným zuctovanim u zamestanca(je z UP na§50a) ktoremu prispevky sa od UP vracali len do septembra. Ako to pocitat co dat do poistneho ak malo byt 270,72 a od UP prislo 192,96 ktore sme mu vratili. Dakujem viem ze sa mu vrati cela dan a ze nema narok na ZP.
0 0
JanaS JanaS

JanaS je offline (nepripojený) JanaS

Dobrý deň, mám zamestnanca, krorý nastúpil 1.1.2012 do našej firmy, požiadal nás o RZD. Môžem mu ho vykonať, aj keď bol celý rok 2011 zamestnaný v predchádzajúcej firme a teda tam si uplatňoval aj nezdaniteľnú časť základu dane i daňový bonus? A tiež druhý zamestnenec, ktorý nastúpil 1.2.2012 . Ďakujem .
0 0
Erislava Erislava

Erislava je offline (nepripojený) Erislava

Nie, nemali vo vašej firme príjem za rok 2011, musia požiadať predošlého zamestnávateľa alebo si urobiť DP.
0 0
ROBOTKA* ROBOTKA*

ROBOTKA* je offline (nepripojený) ROBOTKA*

účtovníčka
Podla mna mozete ja som to tiez tak robila minuly rok a tento rok od nas odisiel zamestanec v decembri a RZ mu robi novy zamestnavatel. Ak Vam dal ziadost tak mu to musite urobit.
0 0
JanaS JanaS

JanaS je offline (nepripojený) JanaS

Ď. za odpoveď, ale zabudla som ešte na to, že v novembri a decembri boli u nás zamestnaní na dohodu. Tak neviem, keďže k 31.12.2011 boli zamestnancami inej firmy a tam si ulatňovali NČzD???
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

ROBOTKA* Pozri príspevok
Podla mna mozete ja som to tiez tak robila minuly rok a tento rok od nas odisiel zamestanec v decembri a RZ mu robi novy zamestnavatel. Ak Vam dal ziadost tak mu to musite urobit.
ROBOTKA nie, nemôže. RZ na požiadanie vykoná zamestnávateľ, u ktorého mal za predchádz. zdaňovacie obdobie zdanit. príjem.

Zákon 595/2003 § 38 ods. 1 a 2

§ 38
Ročné zúčtovanie
Na začiatok

(1) Zamestnanec, ktorý poberal zdaniteľné príjmy len zo závislej činnosti uvedené v § 5 a nepoberal príjmy, z ktorých sa daň vyberá zrážkou podľa § 43, pri ktorých uplatnil postup podľa § 43 ods. 7, môže najneskôr do 15. februára roka nasledujúceho po uplynutí zdaňovacieho obdobia písomne požiadať o vykonanie ročného zúčtovania z úhrnnej sumy zdaniteľnej mzdy od všetkých zamestnávateľov, ktorí sú platiteľmi dane, 122) posledného zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) u ktorého si uplatňoval nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka a daňový bonus.

(2) Ročné zúčtovanie vykonáva zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) na žiadosť zamestnanca uvedeného v odseku 1. Ak zamestnanec v zdaňovacom období neuplatňoval nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka a daňový bonus u žiadneho zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) môže požiadať o vykonanie ročného zúčtovania ktoréhokoľvek z nich a tento zamestnávateľ na ne prihliadne dodatočne pri ročnom zúčtovaní, ak zamestnanec preukáže, že na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane na daňovníka a na daňový bonus mal nárok.
3 0
JanaS JanaS

JanaS je offline (nepripojený) JanaS

katka50 - no čo keď u nás mal zdaniteľný príjem ? -práca na dohodu-
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

JanaS Pozri príspevok
katka50 - no čo keď u nás mal zdaniteľný príjem ? -práca na dohodu-
Nemôžeš vykonávať RZD za rok 2011, tým, ktorým ste v nevyplácali žiadne príjmy zo ZČ.RZD im urobí ich vtedajší zamestnáv.. Ty im dáš len potvrdenie o príjmoch.(na dohodu)
Naposledy upravil Tweety : 09.02.12 at 10:57 Dôvod: tým
1 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

JanaS Pozri príspevok
katka50 - no čo keď u nás mal zdaniteľný príjem ? -práca na dohodu-
Ak mali u Teba zd. príjem v r.2011 na základe Dohody a u iného zamestnávateľa mali podpísané Vyhlásenie-vystav im Potvrd. o príjmoch a nech si do 15.2.2012 požiadajú zamestnávateľa o RZ a doložia Potvrdenie.
0 0
Erislava Erislava

Erislava je offline (nepripojený) Erislava

JanaS Pozri príspevok
Ď. za odpoveď, ale zabudla som ešte na to, že v novembri a decembri boli u nás zamestnaní na dohodu. Tak neviem, keďže k 31.12.2011 boli zamestnancami inej firmy a tam si ulatňovali NČzD???
Nie, RZD robí predošlý zamestnávateľ, u neho mali podpísané vyhlásenie, u vás nie, je to presne napísané v príspevku od Katka50.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať