Zavrieť

Porady

Usporiadat
JanaS JanaS

JanaS je offline (nepripojený) JanaS

Ďakujem pekne .
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

Je povinný zamestnávateľ poslať bývalým zamestnancom potvrdenie o zdaniteľnej mzde bez akejkoľvek žiadosti?
A do kedy?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

psps Pozri príspevok
Je povinný zamestnávateľ poslať bývalým zamestnancom potvrdenie o zdaniteľnej mzde bez akejkoľvek žiadosti?
A do kedy?
ano, ak nepožiadajú o RZD - do 10. marca
0 0
erpanet erpanet

erpanet je offline (nepripojený) erpanet

Dobrý deň,
môžem sa utvrdiť, či mám správny názor? Kolegyňa ma trošku zneistila...
Dohodár vykonávajúci prácu pre zamestnávateľa na základe dohody o VP zarába brutto 150€, vyhlásenie nepodpisoval, takže bola odvádzaná daň (pokiaľ viem, tak v roku 2011 to bola už preddavková daň). Môže požiadať o RZD alebo si má podať DP? Podľa môjho názoru môže požiadať a daň mu bude v plnej výške vrátená. Uvažujem správne?
Ďakujem za odpoveď.
Ale ešte jeden detajl zamestnanec je nemeckej národnosti, ale už 3 roky žije na SR... je to pre tento účel podstatné?
0 0
ROBOTKA* ROBOTKA*

ROBOTKA* je offline (nepripojený) ROBOTKA*

účtovníčka
ROBOTKA* Pozri príspevok
Co z rocným zuctovanim u zamestanca(je z UP na§50a) ktoremu prispevky sa od UP vracali len do septembra. Ako to pocitat co dat do poistneho ak malo byt 270,72 a od UP prislo 192,96 ktore sme mu vratili. Dakujem viem ze sa mu vrati cela dan a ze nema narok na ZP.

co stym prosim poradte ak dam znizene poistne tak ma dopaltit dan ! Je to cele divné<label for="rb_iconid_16"></label>
0 0
Čučoriedka 5 Čučoriedka 5

Čučoriedka 5 je offline (nepripojený) Čučoriedka 5

Prosím o radu. Manžel pracoval celý rok 2011 a mal čiastkový základ dane 3250,24 € ; na manžela si uplatním rozdiel 3559,30-3250,24 = 309,06 nezda. minima ??
Ešte ak si chce na SZČO manželka uplatniť alikvot. časť nezd.menima jeho príjmom je príjem - odvody do SP a ZP ??? Dáva si paušálne výdavky.
Ďakujem.
0 0
susan 111979 susan 111979

susan 111979 je offline (nepripojený) susan 111979

Normálna pracujúca matka 2 detí.. ...viac
Ahojte,
prosím o radu,,,mám zamestnanca, ktorý je poberateľom vdovského a bol aj do 1.3 2011 poberateľom PSD..teraz neviem, lebo v minulom roku som mu neodvádzala do SP: IP + PvN. Za 01/2012 mám takisto dvádzať? Viem, že už od 01/2012 má aj nárok na
NČZD, ale neviem, akú časť mu dať do RZDD 2011...
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Susan......za rok 2011 iba rozdielom medzi PSD a NČZD (mimo vdovského, ten sa nikde neuvádza )
IP a ani PvN nebude platiť ani ZC a ani ZĽ....
od 01 01 2012 má nárok na celú NČZD
0 0
erpanet erpanet

erpanet je offline (nepripojený) erpanet

erpanet Pozri príspevok
Dobrý deň,
môžem sa utvrdiť, či mám správny názor? Kolegyňa ma trošku zneistila...
Dohodár vykonávajúci prácu pre zamestnávateľa na základe dohody o VP zarába brutto 150€, vyhlásenie nepodpisoval, takže bola odvádzaná daň (pokiaľ viem, tak v roku 2011 to bola už preddavková daň). Môže požiadať o RZD alebo si má podať DP? Podľa môjho názoru môže požiadať a daň mu bude v plnej výške vrátená. Uvažujem správne?
Ďakujem za odpoveď.
Ale ešte jeden detajl zamestnanec je nemeckej národnosti, ale už 3 roky žije na SR... je to pre tento účel podstatné?
Môže mi prosím niekto poradiť?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ERpanet

uvažuješ správne.....a tá národnosť nemá nič spoločné.....

pravdepodobne si si pomýlil národnosť s príslušnosťou....
0 0
Čučoriedka 5 Čučoriedka 5

Čučoriedka 5 je offline (nepripojený) Čučoriedka 5

veronikasad Pozri príspevok
ČZD je nižší ako ročná NČZD. nemá si čo uplatniť na manželku.
prečo si nemôžem uplatniť rozdiel medzi NČZD a príjmom manžela , teda tých 309,06 € ???
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Čučoriedka 5 Pozri príspevok
prečo si nemôžem uplatniť rozdiel medzi NČZD a príjmom manžela , teda tých 309,06 € ???
Prepáč, zle som čítala tvoj predch.príspevok. Myslela som, že ide o ZD na daňovníka. Môže si uplatniť rozdiel.
0 0
susan 111979 susan 111979

susan 111979 je offline (nepripojený) susan 111979

Normálna pracujúca matka 2 detí.. ...viac
Mila123,
ďakujem veľmi pekne....
ale ešte prepáč,, ale čo znamená ZC a ZĽ?
0 0
Čučoriedka 5 Čučoriedka 5

Čučoriedka 5 je offline (nepripojený) Čučoriedka 5

ďakujem veronika sad ; myslela som si
0 0
erpanet erpanet

erpanet je offline (nepripojený) erpanet

Mila123 Pozri príspevok
ERpanet

uvažuješ správne.....a tá národnosť nemá nič spoločné.....

pravdepodobne si si pomýlil národnosť s príslušnosťou....

Ďakujem, áno zamenila som si pojmy
0 0
susan 111979 susan 111979

susan 111979 je offline (nepripojený) susan 111979

Normálna pracujúca matka 2 detí.. ...viac
Mila123 Pozri príspevok
Susan......za rok 2011 iba rozdielom medzi PSD a NČZD (mimo vdovského, ten sa nikde neuvádza )
IP a ani PvN nebude platiť ani ZC a ani ZĽ....
od 01 01 2012 má nárok na celú NČZD
prosim čo znamenajú tie skratky ZC a ZĽ?
A ako to mám teraz spraviť v RZD 2011, ked som mu uplatnila za 2 mesiace NČZD (2x296,60)?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

susan 111979 Pozri príspevok
prosim čo znamenajú tie skratky ZC a ZĽ?
zamestnanec, zamestnávateľ
0 0
Eva M Eva M

Eva M je offline (nepripojený) Eva M

Ahojte, musí sa dávať do RZD príjem a daň z dohody popri TPP, alebo sa môže považovať táto daň za vysporiadanú?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Eva M Pozri príspevok
Ahojte, musí sa dávať do RZD príjem a daň z dohody popri TPP, alebo sa môže považovať táto daň za vysporiadanú?
musí, dohodári sú zdaňovaní preddavkovou daňou
0 0
Čučoriedka 5 Čučoriedka 5

Čučoriedka 5 je offline (nepripojený) Čučoriedka 5

Prosím o radu, zamestnankyňa v r. 2011 pracovala 4 mesiace , a 4 mesiace na DoVP.
Na základe príjmu mi vychádza ( sumár za prac. pomer aj dohodu = ČZD 2800,- € ) že má nárok na zamest. prémiu ; ale nie som si istá či sa do počtu odpracovaných mesiacov počítajú aj dohody ???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať