Zavrieť

Porady

Usporiadat
čarodejka čarodejka

čarodejka je offline (nepripojený) čarodejka

Prosím vás, ako je to ked niekto nastúpi napr. v marci 2011, od 01.01.2011 do 28.02.2011 bol na PN, robím mu rzd a program mi dá nezdan.časť za celý rok čiže 3559,30 ale na potvrdení o príjme má len za 9 mesiacov čiže 2669,40, takto mu vzniká preplatok, ale je to správne?? nemala by som zadať zníženie nezdan.časti o ten rozdiel čiže o 889,8???
prosím, je to dosť doležité, dakujem za odpoved.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
čarodejka Pozri príspevok
Prosím vás, ako je to ked niekto nastúpi napr. v marci 2011, od 01.01.2011 do 28.02.2011 bol na PN, robím mu rzd a program mi dá nezdan.časť za celý rok čiže 3559,30 ale na potvrdení o príjme má len za 9 mesiacov čiže 2669,40, takto mu vzniká preplatok, ale je to správne?? nemala by som zadať zníženie nezdan.časti o ten rozdiel čiže o 889,8???
prosím, je to dosť doležité, dakujem za odpoved.
Nárok má na celú nezdaniteľnú časť, takže mu vznikne preplatok.
0 0
čarodejka čarodejka

čarodejka je offline (nepripojený) čarodejka

cloe, dakujem moooooooc :-))
zamestnanec sa poteší...
0 0
čarodejka čarodejka

čarodejka je offline (nepripojený) čarodejka

Múdre hlávky :-) ešte mám takú otázku ohladom dan.priznania
Pán XY bol do 31.5.2011 evidovaný na úrade práce, nepoberal žiadny príjem,pracoval v roku 2011 6 mesiacov (6-12) na PP, jeho úhrn bol 2115,22 eur, v 9 mesiaci pracoval aj na dohodu kde zarobil 95 eur, do danového priznania sa mu počíta aj dôchodok??
Alebo mu zrátam len príjem čo doložil a tak by mu mala vyjsť aj zam.prémia, hmm?? mýlil sa??
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

čarodejka Pozri príspevok
Múdre hlávky :-) ešte mám takú otázku ohladom dan.priznania
Pán XY bol do 31.5.2011 evidovaný na úrade práce, nepoberal žiadny príjem,pracoval v roku 2011 6 mesiacov (6-12) na PP, jeho úhrn bol 2115,22 eur, v 9 mesiaci pracoval aj na dohodu kde zarobil 95 eur, do danového priznania sa mu počíta aj dôchodok?? Nie, nepočíta, prečo by mal? Veď to nie je zdaniteľný príjem.
Alebo mu zrátam len príjem čo doložil a tak by mu mala vyjsť aj zam.prémia, hmm?? mýlil sa??
V texte.
1 0
MagdalénaP MagdalénaP

MagdalénaP je offline (nepripojený) MagdalénaP

Ako je to v prípade, ak mzda 12/2011 nebola vyplatená do 31.01.2012? Príjem sa nezahŕňa, ale ako je to s odvodmi a daňovým bonusom?. Zahrnúť poistné za 12/2011 do riadku 00 a) RZD? Majú zamestnanci nárok na DB za 12 mesiacov alebo 11. Prosím, poraďte, ešte som nemala takýto prípad. Vďaka.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Predčastný dôchodca, pracoval na dohodu o prac.činn. celoročná mzda presiahla polovicu nezd.čiastky, čiže nič sa nevracia, musí podať daňové priznanie, alebo môže požiadať zamestnávateľa o rožné zúčtovanie? Ďakujem.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

akú má výšku dochodku?
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

360€ - mesiac.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

vema Pozri príspevok
Predčastný dôchodca, pracoval na dohodu o prac.činn. celoročná mzda presiahla polovicu nezd.čiastky, čiže nič sa nevracia, musí podať daňové priznanie, alebo môže požiadať zamestnávateľa o rožné zúčtovanie? Ďakujem.
na požiadanie zamestnávatela o RZD je už neskoro, musí podať DP typu A.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

veronikasad Pozri príspevok
na požiadanie zamestnávatela o RZD je už neskoro, musí podať DP typu A.
Veronika, keby nebolo neskoro, môže zamestnávateľ urobiť pre neho RZD?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

vema Pozri príspevok
Veronika, keby nebolo neskoro, môže zamestnávateľ urobiť pre neho RZD?
Môže, ak si "kamarátka" účtovníčka, môžeš to zobrať aj teraz - len pozor na dátumy, aby žiadny doklad od zamestnanca nebol s dátumom po 15.2.
2 0
Anežob Anežob

Anežob je offline (nepripojený) Anežob

Dobrý večer,
je tu veľa tém o ročnom zúčtovaní dane, neviem kam moju otázku adresovať, tak som zvolila túto tému, lebo je ešte živá.

Manžel má príjem zo závislej činnosti a u svojho zamestnávateľa podpísal vyhlásenie a požiadal o ročné zočtovanie. V mesiaci november na základe dohody mimo pracovného pomeru dostal 150,- €. Teraz mu prišlo potvrdenie o tomto príjme a v riadku č. 5 nie je žiadna daň a v riadku č. 6 nezdaniteľná časť na daňovníka je suma 296,60 €. Tento údaj asi nie je v poriadku, lebo vyhlásenie má manžel podpísané u svojho zamestnávateľa. Čo teraz s tým ? Môže manžel ešte toto potvrdenie poslať svojmu mzdovému oddeleniu, aby ho ešte zahrnuli do RZD? Nie je to neskoro ? Jeho mzdové oddelenie nie je v okrese kde má pracovisko, dokonca mzdy im spracúva externá firma a musí zajtra zisťovať kam doklad doručiť.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Myslím, že je už neskoro niečo doručovať zamestnávateľovi. Termín bol do 15.2. Dostane od zamestnávateľa doklad o ročnom zúčtovaní dane, a bude mať potvrdenie o zdaniteľných príjmoch z dohody u druhého zamestnávateľa. Zostáva už len možnosť sám si spraviť na základe daných potvrdení daňové priznanie a sám si ho podať, prípadný rozdiel v lehote doplatiť, alebo si požiadať o vyplatenie preplatku (asi bude tá prvá možnosť, závisí od celkovej výšky príjmu, odp.položiek atd).
Každopádne ale doporučujem urýchlene kontaktovať súčasného zamestnávateľa a informovať ho o aktuálnom stave, možno dokážu zareagovať flexibilne resp. aspoň budú vedieť, že aká je situácia a podla toho aj konať (aby si aj Ty stihol termíny), resp. nespravia RZ dane o ktoré ste žiadali, ale pošlú Vám Potvrdenie o zdanitelnej mzde, z môjho pohladu by to bolo menej skomplikované. DP by ste si spravili a podali sami.
3 0
martuľa martuľa

martuľa je offline (nepripojený) martuľa

Mám jeden dotaz:
Ak zamestnanec pracoval na HPP v januári a februári a v marci už pracoval u iného, ale u predošlého ešte na požiadanie vykonával DOVP. U zamestnávateľa na HPP mal podpísané vyhlásenie. Pri zaslaní potvrdenie o príjme zistí, že predošlý zamestnávateľ mu uplatnil v potvrdení nezdaniteľnú časť aj v čase, keď pracoval na DOVP t.j. mesiace január,február HPP a marec na DOVP. Učtovníčka automaticky uplatnila nezd. časť aj na DOVP,aj keď zamestnanec nič nepodpisoval. To znamená, že pri podaní DP typ A je treba priznať túto nezd.časť 296,60 a chcem sa pýtať,či sa to píše do riadku 35, alebo niekam inam?

vďaka
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Tu je podobný prípad:

http://www.porada.sk/t189558-uplatne...m-sucasne.html
1 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

....väčšiu NČZD ako 3559,30 uplatniť nemôžeš. Ak mal po celý rok uplatňovanú NČZD a za mesiac marec ju mal 2-krát uplatnenú, vyjde mu nedoplatok dane. To je všetko.
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
...najneskorší termín, kedy musí zamestnávateľ vysporiadať ročné zúčt. je v marcovej výplate, t.j. reálne napr. 10.4.2012
vo výplate za marec...
0 0
AS,KE AS,KE

AS,KE je offline (nepripojený) AS,KE

Dobrý deň, môžem urobiť RZD zamestnancovi ktorý ako FO prenajíma sám sebe ako PO priestor na podnikanie vo vlastnom dome, no zmluva oprenájme je stanovená na 0,-€. Tada má len príjem zo záv. činnosti. Alebo si musí podať DP aj keď príjem z prenájmu nemá? Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

AS,KE Pozri príspevok
Dobrý deň, môžem urobiť RZD zamestnancovi ktorý ako FO prenajíma sám sebe ako PO priestor na podnikanie vo vlastnom dome, no zmluva oprenájme je stanovená na 0,-€. Tada má len príjem zo záv. činnosti. Alebo si musí podať DP aj keď príjem z prenájmu nemá? Ďakujem.
Ak v stanov. termíne požiadal o RZD, tak mu ho máš povinnosť spraviť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať