Zavrieť

Porady

kávovar

Môžem nákup kávovaru do firmy, považovať ako náklad ktorý súvisi s dosahovaním a zebezpečením príjmu. Alebo je to neuznaný náklad?
A čo tak spotreba kavy pre návštevy?
Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
GABRIELA GABRIELA

GABRIELA je offline (nepripojený) GABRIELA

Ja som si takéto výdavky odkonzultovala s auditormi už pred dvoma rokmi.
Pokiaľ to budete obhajovať sociálnym zázemím zamestanacov (samozrejme primerane) určite to obstojí, pokiaľ to idete obhajovať kávičkou pre návštevy tak neobstojíte v daňových výdavkoch.
A len tak zo zaujímavosti, k čomu to prirovnal sám audit: Aj kúpou toaletného papiera nezarábate a keďže je to tiež sociálne zázemie pracoviska dávate to do nákladov , nie?
Čo sa týka nákupu minerálok, ak tam máte pitnú vodu z vodovodu, tak v daňových nákladoch neobstojíte- ani v horúčavách na 40 celz.
My to riešime v letných mesiacoch cez sociálny fond.
0 0
Jana2004 Jana2004

Jana2004 je offline (nepripojený) Jana2004

Ja som pitný režim obhájila tým, že časť zamestnancov sú obchodní zastupcovia a minerálku si berú so sebou, preukázateľné knihou jádz....prešlo to.
0 0
dadika dadika

dadika je offline (nepripojený) dadika

väčšinou som sama sebou
Braňo
My máme v práci kuchynku, ktorá slúži zamestnancom, je tam chladnička, kávovar, konvica, kuchyn. linka a rozhodne si to obhájim v daňových nákladoch.
...a ja len dodám, že tam máme aj mikrovlnku - stravu pre zamestnancov nám vozia. No kto by to jedol studené?
Aj s vybavením /taniere + príbory/ sme nemali tiež problém veď ako by potom jedli?
0 0
Martin_Trencin Martin_Trencin

Martin_Trencin je offline (nepripojený) Martin_Trencin

Moze byt FUTBALOVY STOL danovy naklad? Cize je mozne vratenie dph za nakup futbaloveho stola do firmy? Pouzivame ho na relaxaciu a odreagovanie od psychicky narocnej konstrukterskej prace. Dakujem za odpoved.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Čítam, že názory sa líšia. Tak sa líšia aj názory toho, komu obhajujete uznateľnosť výdavkov na spomínané zariadenie. Žiaľ, taxatívne vymenované to nikde v zákone nenájdeme. Do výdavkov dávam teda to, o čom som presvedčená, že obhájim.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať