Zavrieť

Porady

Gastroskopia

Ahojte

prosim, chcel by som sa podelit o svoju skusenost a zaroven poziadat o radu...

Bol som dneska na gastre...ale ked s tou hadickou bol uz niekde v krku vtedy ma zacalo nenormalne napinat a zacal som hystercit, uz uz som chmatal po tej hadici ale doktor hned ukoncil vysetrenie ze sa toho nemozem dotykat a ze takto sa to neda. Vraj ked si to niekedy este budem chciet vyskusat mozem v lekarni opytat nejaku ampulku a oni mi to potom pichnu (nepovedal nazov iba ze v lekarni budu vediet) a ze potom z toho budem uplne otapeny. Neviete o co sa jedna ? Cital som aj tu diskusie ako to niektory zvladli atd... ale ja si jednoducho nepomozem aj ked neviem ako silno by som chcel....nemate niekto nejake rady ako co najviac zabranit tomu daviacemu reflexu ???

Inak keby to niekoho zaujimalo tak moj problem je taky ze mi zle...ako na vracanie ale nevraciam...nic ma neboli....zacal som pit harmancek z lekarni tak mi to trochu polavilo takze zle mi je uz len sem tam pocas dna,predtym to bolo vkuse cely den. Krv,moc,ultrazvuk vsetko mam v poriadku akurat cez to gastro sa neviem prekusat.

Doktor predpokladal nejaky zapal (opat spomeniem ze kvoli tomu gastru co mi nespravil iba predpoklada) tak mi predpisal costi 10mg a dyspex 40mg

Tak by ma zaujimaly vase nazory na moj opisany zdr. stav ale hlavne na ten daviaci reflex a cim ho najviac potlacit a aku injekciu mohol mat doktor na mysli.

Dakujem velmi pekne
Usporiadat
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

u nás majú cenník na dverách - musím lepšie pozrieť, ale bolo tam niečo - požiadavka na anesteziológa = 70 evri
0 0
chrobak1 chrobak1

chrobak1 je offline (nepripojený) chrobak1

inak este by som sa chcel informovat...mam podozrenie na helicobactera a chcel by som sa informovat aky test by ste odporucily..pozeral som dychovy ale tam je to treba zaslat laboratoriu a ja by som to chcel vediet co najskor aby tie lieky co beriem mi nejako neposkodily. Nasiel som aj toto:
http://www.tester.sk/helicobacter-pylori-test-89

takze rozmyslam nad tym...prosim nejake skusenosti , rady ??? Dakujem
0 0
Nokerla Nokerla

Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

Tiez som bol na gastro vysetreni a striekli mi tam spary na znecitlivenie....potom som o ten spary poprosil este tesne pred zakrokom, aby som to co najmenej citil.
Naustok som nedostal ziadny.....doktorka mi vravela, aby som sa snazil hadicu prehltnut, no lenze skuste prehltnut vlassky orech , tak tam doktorka strkala hadicu aby sa trafila do tej spravnej diery
Samozrejme daviaci efekt u mna fungoval dokonale....doktorku som zacal chytat za ruky a tlacil som ju prec....a aj som ju trocha kusol , tak mi sestricka drzala ruky a dostal som zakaz kusania Snazil som sa nepanikarit a ,,drzat sa", ale je to tazke
Pomaha hlboke a pokojne dychanie, toto ma ukludnilo. Po vykone som bol uplne spoteny. Vtedy som si aj povedal, ze nikdy viac na toto vysetrenie uz nepojdem.
0 0
Erzebeth Erzebeth

Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

Všetko je v našej hlave. To, ako to vnímame, ako sa bojíme. Pred vyšetrením si hovorím, ak to zvládne iný, zvládnem to aj ja. Nie som horšia. Zvládli iní, zvládnem aj ja. Nie som horšia, som lepšia. Funguje mi to. Doktor vyšetrí za deň niekoľko ľudí, väčšinou dospelých ľudí, ako má s nimi jednať ? Normálne vysvetlí čo treba robiť, urobím to, trvá to iba chvíľku a idem preč.
Nehovorím, že sa nebojím , hlavne vyšetrení, na ktoré idem prvý krát, ale poviem si, vydržali íní ...
3 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Tiež mám niekoľko takých vyšetrení za sebou. A súhlasím, že je to v hlave. Kľud, nehýbať sa a dýchať a dýchať ....
Moja dcéra, keď mala 5 rokov bola na tom vyšetrení. V čakárni bolo 5 detí, všetkým niečo pichli. Deti boli ako omámené, všetky vošli, vyšli bez problémov. My sme boli poslední, už v čakárni sa mi to nepozdávalo, lebo moja malá bola nervózna a stále bola v pohybe. Vyšetrenie jej samozrejme pre "nespoluprácu pacienta" neurobili. Aspoň sa zistilo, že na uspatie potrebuje "riadnu dávku" liekov, ešte aj po Diazepane je hyperaktívna.
0 0
klaklaudinka klaklaudinka

klaklaudinka je offline (nepripojený) klaklaudinka

Ja som bola tiez asi pred tyzdnom, najprv mi sestricka nastriekala do hrdla taky sprej na znecitlivenie a nasledne bola potrebna spolupraca, dychat a pocuvat lekarku - ja som bola super lekarku, napinat na napinalo. Zaklad bol, ze som pocuvla radu lekarky, aby som si nic dopredu necitala na diskusiach.
Bolo to hnusne, ale dalo sa to zvladnut ... teraz uz cakam na vysledky. resp. mi hned na zaklade vysetrenia zistila podrazdeny pazerak a na to sa teraz liecim ...
0 0
chrobak1 chrobak1

chrobak1 je offline (nepripojený) chrobak1

No na zaklade vasich skusenosti som sa rozhodol ze zmenim lekara...mne napriklad ani nevysvetlil ako sa dycha ...ziadna spolupraca so mnou a ako citam vase skusenosti tak ma ide rozhodit od hnevu...problem je ze neviem ako zistit dobreho lekara,lekarku...takze nemate niekto skusenosti v Humennom ? Priatelka tam bola vyberat mandle a vacsina sestriciek a doktorov boli super...vdaka
0 0
Emma212 Emma212

Emma212 je offline (nepripojený) Emma212

Na gastroskopii som bola dnes, prvý krát som ešte celkovo dieťa (13) tak sa ma sestrička spýtala že či mi pichnú aj takú "oblbovaciu" injekciu a vedela som že som mierna padavka tak som si dala pichnúť tú injekciu , mali by sa vás to pred zákrokom spýtať, injekciu si doplácate , tuším okolo 11 eur takže keď máte problém s napínanm a dýhaním pri zákroku myslím že sa to oplatí, po pichnutí som nič extra nepociťovala, no potom som sa len mierne prebrala a to bolo už počas zakroku pozrela som sa na sestričku a zase "omdlela" zobudila som sa už na lôžku, samozrejme počas som cítila že je vo mne ta hadička ale dalo sa to ... vôbec nič si nepamätám ako som prešla po svojich nič ... proste ta injekcia účinkuje dosť dobre, a mali by ste sa teda zo sebou doprovod , lebo ešte keď som odchádzala hádzalo ma ako napitú , mám zápal žaludka a samozrejme ta injekcia účinkuje ešte chvíľu takže mne doktorka nakázala ist domov a spať. Dá sa to v pohode prežiž
0 0
Nela Križová Nela Križová

Nela Križová je offline (nepripojený) Nela Križová

Ahoj. Mám skúsenosti s Gastroskopiou bohaté Zajtra tam idem 96 krát za posledné tri roky lebo si to vyžaduje môj zdravotný stav. Zvládam to ťažko ale dá sa to. Asi pol hodinu pred vyšetrením si dám 4 tbl 3mg lexaurinu a poprosím lekára aby mi pred vyšetrením pichol do svalu Analgin. Samozrejme že mi hrdlo vystrieka Mesocainom . Drž hlavu v predklone čo najbližšie k hrudníku a keď sa hadička dostane po hrdo začni prehĺtať. Vtedy to menej dráždi na dávenie. Keď prejde lekár tento úsek a gastorskop je zavedený nižšie už to že ťa napína na zvracanie vyšetreniu nebráni. Hlavne dýchaj nosom a pomaly. Mne pomáha keď v mysli počítam .
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať