Zavrieť

Porady

vypoved zamestnanca počas pn

dobry den, chcem sa opytat mame zamestnankynu od 29.12.2011 na pn, môže si tato zamestnankyyna dat žiadost o rozviazanie prac.pomeru dohodou aj ked je stale pn, od 5.2.2012, bude takato dohoda platiť, ake povinnosti z toho vyplyvaju?
Usporiadat
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

alebo tam treba uviesť nejaký paragraf
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

sybila3, do ZL dáš skutočný dôvod ukončenia PP - ak je to dohodou, tak par. 60 ZP-dohodou.
Pýtala si sa - nie, dohodár nemá nárok na dovolenku , ani PN-ku mu neplatíš
1 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

áno, ale to všetko riešim ja musím mu rýchlo vypísať papiere lebo ich potrebujem na UP a prihlásiť ho na dohodu, takže aj výpoveď idem za neho písať, stačí že zť sa so zm.... údaje dohodli na ukončení PP dohodou k 31.3.2012? ešte čo treba všetko na UP: zápočtový list, potvrdenie o príjme 2011,2012, ešte odhláška zo sp a prihláška na dohodu, ELDP, a zp, zabudla som na niečo? ďakujem
0 0
lakernik lakernik

lakernik je offline (nepripojený) lakernik

dobry den pred casom som si podal vypoved pocas PN. chcem sa opytat ake papiere my ma zaslas zamestnavatel aby som sa mohol ist prihlasit na UP a ci si mam ziadat od neho aj original marodneho listu aby som ho mohol dat na UP. Zostalo my tam, aj 10 dni nezaplatenej dovolenky za rok 2011 ako si ju ziadat aby mi ju preplatili DAKUJEM VAM ZA ODPOVEDE LAKERNIK
0 0
vanessa2 vanessa2

vanessa2 je offline (nepripojený) vanessa2

ty si môžes dat vypoved aj počas pn ak ste sa dohodli na skončení prac.pomeru dohodou, obdržíš jeden formulár dohody o skončení prac.pomeru a započtovy list.na rok ti musí zamestnavateľ dat potvrdenie o príjme za rok 2012 ale to sa bude posielať až do 10.2.2013.s ukončením prac.pomeru a zober aj započtovy by som šla na urad prace, ale až po skončení pn. ak si tale pn a skončil si pracovny pomer tak ukončenie pn ti zamestnavateľ už nebude potvrdzovať.
0 0
vanessa2 vanessa2

vanessa2 je offline (nepripojený) vanessa2

k tej dovolenke ak si ju nemôžeš vyčerpať mal by ti ju zamestnavateľ preplatiť, a original pn nepotrebuješ
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lakernik Pozri príspevok
dobry den pred casom som si podal vypoved pocas PN. chcem sa opytat ake papiere my ma zaslas zamestnavatel aby som sa mohol ist prihlasit na UP a ci si mam ziadat od neho aj original marodneho listu aby som ho mohol dat na UP. Zostalo my tam, aj 10 dni nezaplatenej dovolenky za rok 2011 ako si ju ziadat aby mi ju preplatili DAKUJEM VAM ZA ODPOVEDE LAKERNIK
Nevyčerpanú dovolenku za rok 2011 a alikv.časť za rok 2012 - ak ti na ňu vznikol nárok, ti zamestnávatel preplatí pri skončení prac.pomeru.
Ak PN-ka bude trvať aj po skončení prac.pomeru, na UP ťa nezaevidujú - až po skončení PN. Koniec PN-ky odovzdáš sám do SP. Vyžiadaj si potvrdenie o výplate nemocenského a choď ho odvzdať do zdr.poisťovne, aby bol za teba štát platitelom zdr.poistenia, kým ťa zaevidujú na urade prace.
0 0
lakernik lakernik

lakernik je offline (nepripojený) lakernik

veronikasad Pozri príspevok
Nevyčerpanú dovolenku za rok 2011 a alikv.časť za rok 2012 - ak ti na ňu vznikol nárok, ti zamestnávatel preplatí pri skončení prac.pomeru.
Ak PN-ka bude trvať aj po skončení prac.pomeru, na UP ťa nezaevidujú - až po skončení PN. Koniec PN-ky odovzdáš sám do SP. Vyžiadaj si potvrdenie o výplate nemocenského a choď ho odvzdať do zdr.poisťovne, aby bol za teba štát platitelom zdr.poistenia, kým ťa zaevidujú na urade prace.


dakujem vam vsetkym za odpovede ale spytal bz som sa este jednu otazku o tom potvrdeni to si mam pytat na soc. poistovni ?a este jedna vec ktoru som zabudol napisat som polovicni inv. dochodca mam priznanych 46 percent neviete mi nahodou povedat ci tam automaticky neplati stat do zdr.poistovni, DAKUJEM LAKERNIK
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lakernik Pozri príspevok
dakujem vam vsetkym za odpovede ale spytal bz som sa este jednu otazku o tom potvrdeni to si mam pytat na soc. poistovni ?a este jedna vec ktoru som zabudol napisat som polovicni inv. dochodca mam priznanych 46 percent neviete mi nahodou povedat ci tam automaticky neplati stat do zdr.poistovni, DAKUJEM LAKERNIK
Ano, za poberatelov ID je platitelom zdr.poistenia štát. Nahlásil si invaliditu v zdr.poisťovni ?
Ak ti náhodou nevznikne nárok na dávku v nezamestnanosti, nemusíš sa po skončení PN-ky evidovať na UP.
0 0
gylla gylla

gylla je offline (nepripojený) gylla

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Podala som žiadosť o ukončenie PP dohodou k 30.9.2012.Potom asi po 3dňoch som musela ísť na PN na ktorej zostanem aj po 30.9.2012 . Bude mi platiť to ukončenie alebo sa to natiahne kvôli PN.Vďaka
0 0
vieraaaa vieraaaa

vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

Ak Ti zamestnávateľ odsúhlasil ukončenie PP dohodou, tak bude platiť dohodnutý termín. Ak bude PN-ka trvať aj po 1.10., tak Ti ju bude vyplácať SP.
1 0
vanessa2 vanessa2

vanessa2 je offline (nepripojený) vanessa2

ano ak das vypoved a zamestnavateľ s tým súhlasí tak môže nastat ukončenie pracovného pomeru
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať