Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

ta asi budeme mat na velku noc tekutu hrudkualebo zeby sme tie vajcia vyfiltrovali z vajecneho likeru a domace vajcia nikto neponuka,asi uz tak slepky neznasaju
1 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

no veru - aj tetula čo od nej domáce vajíčka beriem zdražela - vraj nenesú - a ako tak čítam , tuším využila situáciu na trhu
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

misoft Pozri príspevok
Čumel som na správy - "vypaľovací softvér" (rozumej CD-RÓM) v počte dva kusy zbili 11-ročného chlapca (dokopali ho) Vyjadrenie rodičov: "Šak ho ňezabiľi, ľem chceli mu kradnuc peňeži!"
Tu je na mieste NO COMMENT.
http://krimi.noviny.sk/cierna-kronik...-ho-zbili.html
Som si spomenula za môj zážitok spred mnohých rokov... Mala som šesť, išla som na pravé poludnie domov zo školy a na ulici v centre mesta ma zastavilo nejaké cigánča, že "daj korunu!" Keďže som nemala, na oplátku som jednu utŕžila a s rozrazenou perou som prišla s plačom domov...
Neboli mobily, video, internet a v TV, rádiu, Pravde či Smene sa o takých veciach nehovorilo ani nepísalo. Nik vtedy nehovoril o rasovej či inej neznášanlivosti, no vtedy som ju pocítila na vlastnej koži...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Oliwa Pozri príspevok
Som si spomenula za môj zážitok spred mnohých rokov... Mala som šesť, išla som na pravé poludnie domov zo školy a na ulici v centre mesta ma zastavilo nejaké cigánča, že "daj korunu!" Keďže som nemala, na oplátku som jednu utŕžila a s rozrazenou perou som prišla s plačom domov...
Neboli mobily, video, internet a v TV, rádiu, Pravde či Smene sa o takých veciach nehovorilo ani nepísalo. Nik vtedy nehovoril o rasovej či inej neznášanlivosti, no vtedy som ju pocítila na vlastnej koži...
pred 34 rokmi sa mi to isté stalo - pýtalo cigánča moju bývalú a naviac tehotnú. keď odpovedala, že nemá, tak čírny sopľoš ju poslal do 3,14 a moja ľavačka jeho naspäť do kapuri odkiaľ vyliezol
4 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Keď som mala ja deti, tak to bolo to kočíkovné, ktoré bolo asi vo výške mesačného zárobku, dnes ten príspevok je tiež asi vo výške mesačného zárobku. Pri synovi som dostávala pol roka materskú a potom možno nejaký príspevok do roka, ako 14 mesačného sme ho dali do jaslí, pri dcére bol po materskej príspevok už do 3 rokov, myslím že aj dnes je to tak. No a my sme kedysi mali novomanželské bezúročné pôžičky, alebo tiež bezúročné pôžičky z FKSP, z tých sme si dokázali vyplatiť byt, za ktorý sme vtedy zaplatili 28 000 korún /čo bol možno vtedy ročný zárobok/ a ešte aj nejaké to zariadenie do bytu. Dnešní mladí si môžu zobrať pôžičku a na úrokoch preplatia asi aj polovicu navyše, nehovoriac o tom, že byt ich stojí 70 000 €, čo je snáď aj 100 mesačných platov. S tým, že pôrodné, materskú, či rodinné prídavky by mala dostávať tá rodina, ktorá robila, robí a odvádzala dane a platila do fondov súhlasím.
Naposledy upravil babi2 : 22.03.12 at 20:10
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

1 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Luí zas provokuješ!!
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ivana Š Pozri príspevok
Luí zas provokuješ!!
ved iba jagody...
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ivana Š Pozri príspevok
Luí zas provokuješ!!
Jahody môžeš, tie Ti nezaťažia žalúdok
1 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Nechcem tu rozdúchavať vášne, ale toto video by som nazvala "cesta do hlubin cigánské duše"...
http://www.joj.sk/sudna-sien/sudna-s...udna-sien.html
Len si neviem /teda vlastne viem / predstaviť dve veci:
- splachovací záchod v rómskej osade /bez vody a kanalizácie/
- koľko komparzistov muselo prejsť konkurzom, kým našli tento pár...

Podotýkam, že som poznala a poznám aj slušných a dobrých cigáňov /už som to raz spomínala/, ale dnes píšem pod vplyvom čerstvých zážitkov zo služobnej cesty na východnom Slovensku po dlhých rokoch - len ma to vôbec, ale vôbec nepotešilo...
Naposledy upravil Oliwa : 22.03.12 at 21:26
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Oliwa Pozri príspevok
Som si spomenula za môj zážitok spred mnohých rokov... Mala som šesť, išla som na pravé poludnie domov zo školy a na ulici v centre mesta ma zastavilo nejaké cigánča, že "daj korunu!" Keďže som nemala, na oplátku som jednu utŕžila a s rozrazenou perou som prišla s plačom domov...
Neboli mobily, video, internet a v TV, rádiu, Pravde či Smene sa o takých veciach nehovorilo ani nepísalo. Nik vtedy nehovoril o rasovej či inej neznášanlivosti, no vtedy som ju pocítila na vlastnej koži...
..

..ja som mala od 6-tich rokov frajera, bol mi v pätách furt, takže cederomčatá si nejako moc nedovolovali,ale aj tak by som im nič zadarmo nedala...a to čo urobila ivet predtým, ako na vláde buchla dvermi, je svinstvo, nech mi nadáva kto chce a ako chce..(citujem:Cieľom poskytovania dotácii je zabezpečiť technickú vybavenosť príbytkov na nízkom sociálno-kultúrnom stupni, oprava a rekonštrukcia bytov a sociálneho bývania, podpora zriaďovania autobusových zastávok pri rómskych osadách a skladov paliva k bytom nižšieho štandardu...rozkradnú a škody bude aj za milión dvestotisíc.....a tuším, že keby sme nemali henten hyd, tak aj správy v telke by mohli skrátiť na polovicu...máme slabé zákony na nich...
Naposledy upravil pepsikova : 22.03.12 at 21:07
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...a ešte šlohnem lui pár jahôdok a padám odtialto...dobrú noc vám a aj nejaké skutočné sníčky prajem...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Ivana Š Pozri príspevok
no veru - aj tetula čo od nej domáce vajíčka beriem zdražela - vraj nenesú - a ako tak čítam , tuším využila situáciu na trhu
Však nie je predsa sliepka, ta ňe?
Hitom sezóny bude vraj "kurník-set", k tomu zopár sliepok a k nim oblečenie s dierkou na príslušnom mieste - sa snažili byť vtipní moderátori tohtotýždňového telerána... Nevidela som tú reláciu asi 100 rokov a ďalších 100 ju určite tiež nezapnem...

Mimochodom - sotva sa naše dedinské dvory premenili na "anglické trávniky" /ktorými aj tak nikdy nebudú/ a samé tuje, a teraz sa každý čuduje, že ide Veľká noc a aká cena slepačieho vajca tu je...

Detto domáce zajace, zelenina, ovocie... Pripadá mi krátkozraké a smiešne, ak sa ľudia z dediny /napr. moja kaderníčka/ pýšia tým, ako si vydláždili dvor či urobili umelé jazierko alebo vysadili ihličnany a potom utekajú na trh do mesta, aby si kúpili od vymierajúcich dedinských babičiek na trhovisku zdravú nehypermarketovú päťkráť striekanú, farbenú či plynovanú zeleninu a ovocie... /teraz nemám na mysli trhovníkov, ktorí tieto produkty v rovnakých veľkoobchodných skladoch nakúpia či dovezú z blízkeho zahraničia a predávajú ako "domáce"/. Z tých mi je tiež nanič...

A pritom by stačilo zo strany štátu legislatívne podporiť predaj z dvora a malé rodinné farmy - ľudia, ktorým sa ešte chce pracovať a majú na to podmienky, by si v tejto mizérii trošku pomohli, zákazníci by si prišli na svoje a aj národ by bol zdravší...
Naposledy upravil Oliwa : 23.03.12 at 08:30
4 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Oliwa Pozri príspevok
Však nie je predsa sliepka, ta ňe?
Hitom sezóny bude vraj "kurník-set", k tomu zopár sliepok a k nim oblečenie s dierkou na príslušnom mieste - sa snažili byť vtipní moderátori tohtotýždňového telerána... Nevidela som tú reláciu asi 100 rokov a ďalších 100 ju určite tiež nezapnem...

Mimochodom - sotva sa naše dedinské dvory premenili na "anglické trávniky" /ktorými aj tak nikdy nebudú/ a samé tuje, a teraz sa každý čuduje, že ide Veľká noc a aká cena slepačieho vajcia tu je...

Detto domáce zajace, zelenina, ovocie... Pripadá mi krátkozraké a smiešne, ak sa ľudia z dediny /napr. moja kaderníčka/ pýšia tým, ako si vydláždili dvor či urobili umelé jazierko alebo vysadili ihličnany a potom utekajú na trh do mesta, aby si kúpili od vymierajúcich dedinských babičiek na trhovisku zdravú nehypermarketovú päťkráť striekanú, farbenú či plynovanú zeleninu a ovocie... /teraz nemám na mysli trhovníkov, ktorí tieto produkty v rovnakých veľkoobchodných skladoch nakúpia či dovezú z blízkeho zahraničia a predávajú ako "domáce"/. Z tých mi je tiež nanič...

A pritom by stačilo zo strany štátu legislatívne podporiť predaj z dvora a malé rodinné farmy - ľudia, ktorým sa ešte chce pracovať a majú na to podmienky, by si v tejto mizérii trošku pomohli, zákazníci by si prišli na svoje a aj národ by bol zdravší...
ak dopestujú - bo čírny spoluobčania nespia
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Eeech, komančov aj na neprispôsobivých, aj na Yvetku, aj na vajcia aj na bordel v celej republike. A hneď by sa nám lepšie žilo.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

myslela som nedávno na teba, viem o krásnej záhrade na predaj, chatka, ovocné stromy, dokonca aj orech, pri potoku, ale f Košicoch, asi ďaleko od teba
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

hubatá Pozri príspevok
Eeech, komančov aj na neprispôsobivých, aj na Yvetku, aj na vajcia aj na bordel v celej republike. A hneď by sa nám lepšie žilo.
mne ti je normálne smiešno, keď vidím v hlavných správach dnes na všetkých kanáloch hlavnú domácu tému: chov sliepočiek + cena vajec
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

ja som telku nemala zapnutú už dávno, viem o zdražení, lebo teta mi zdvihla cenu za domáce z 1€ na 1,50 € za 10 ks
Naposledy upravil Ivana Š : 22.03.12 at 22:50
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
alabut Pozri príspevok
... pepsina ahoj, vstal som ako zbity pes, odcvalam na chalupku dnes, idem pokutrat po zahrade, pockam, kym vstane alabutka a uvari kavicku, pozdrav hafana. SO mnou zacal chodit jeden zvlastny pes, ked ma zbada, uz cupita popri mne az do dediny. Musim mu zobrat nieco do zobaka. :-)
..

..alabutík, pes má papuľku, nie zobák!...zobák majú kvákačky a slepice..zober mu piškotu, alebo aj kúsok chleba, len nech je to z tvojej ruky a máš kamoša!...môžeš si ho aj zosúkromniť!....šarkan je vylietaný aj vyštekaný a ja padám dnes k lapiduchovej,..tak ti prajem krásny deň, slniečko a pohodu na chalupe a s havkom semotamo hoď reč, je to super!...a káva je už na stole, tak padám het...

...krásny deň vám dnes...
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať