Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

BXLmiami Pozri príspevok
Už minule som si povedala,že nejdem rýpať,ale čo už ked som taká aká som.Teba niekto núti učtovať človeka proti Tvojej vôli za štvrtinovú cenu ked si sukromník?
len neviem prečo ak idem ako živnostník k zubárovi živnostníkovi si to nemôžem dať do nákladov, ale za úkony ktoré u zmluvného (Yntelygeta ktorého som zrušil lebo zuby robiť nevedel ani nebude vedieť) by to poisťovňa za mňa zaplatila. načo platím zdravotné poistenie?
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

BXLmiami Pozri príspevok
Čo posúvaš.Za toto vyhodili Alabuta a urazila sa pepsikova.Prečo pridávaš takto blbé príspevky?Založ si protikomunistickú temu a neprovokuj.Pardon.
Alabuta vyhodili?-to preto tu nie je druhy den Pepsikova?/nakoniec pride,ten truc ju prejde,vsak poradu ma ako drogu,bohuzial tak ako ja/
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

pavol54 Pozri príspevok
len neviem prečo ak idem ako živnostník k zubárovi živnostníkovi si to nemôžem dať do nákladov, ale za úkony ktoré u zmluvného (Yntelygeta ktorého som zrušil lebo zuby robiť nevedel ani nebude vedieť) by to poisťovňa za mňa zaplatila. načo platím zdravotné poistenie?
To neviem ani ja,myslím,že by sa to mohlo dať,ved je to investícia do výzoru a to v mnohých povolaniach je nutné skvele vyzerať.Poistenie neplatíš pre zuby ale pre rakovinu.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

BXLmiami Pozri príspevok
To neviem ani ja,myslím,že by sa to mohlo dať,ved je to investícia do výzoru a to v mnohých povolaniach je nutné skvele vyzerať.Poistenie neplatíš pre zuby ale pre rakovinu.
myslíš že by to išlo? musím počkať čo na povedia fundovaní účtovníci
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Indeed Pozri príspevok
Posuvam II.
Mažem.
3 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

BXLmiami Pozri príspevok
To neviem ani ja,myslím,že by sa to mohlo dať,ved je to investícia do výzoru a to v mnohých povolaniach je nutné skvele vyzerať.Poistenie neplatíš pre zuby ale pre rakovinu.
Ešte predsa zareagujem...neviem či by si si radšej vybrala platiť zubára, alebo liečbu rakoviny.... považujem to za nevhodný príspevok , nebudem to brať radšej i osobne....
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
VieraPopluharova Pozri príspevok
Ešte predsa zareagujem...neviem či by si si radšej vybrala platiť zubára, alebo liečbu rakoviny.... považujem to za nevhodný príspevok , nebudem to brať radšej i osobne....
od lekárky určite nevhodný, ale som presvedčená, že to nebolo mierené na teba....proste, každý sa sekne, aj my.....

hľadali sme pomoc pre Oliwu a dospeli sme k názoru, že tak pre lekárov ,ako aj pacientov je problém poisťovňa, dospeli by sme k štátnej kase, dôchodkom a sociálnym dávkam a to je začarovaný kruh , ktorý my tu aj tak nevyriešime...takže radšej....

1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

VieraPopluharova Pozri príspevok
Ešte predsa zareagujem...neviem či by si si radšej vybrala platiť zubára, alebo liečbu rakoviny.... považujem to za nevhodný príspevok , nebudem to brať radšej i osobne....
Vierka,bud ja píšem nezrozumiteľne,alebo si precitlivelá.
V prvom príspevku som reagovala na to,že zvonku všetko vyzerá ružovo a že neviem kto by robil za štvrtinu ceny.Ked začína a zhána si klientov tak všetci,ale ked máš klientov nad hlavu,tak väčšinou dáš ceny do poriadku.Stále ma prekvapuje,že na učtovníckom portáli sa účtovníci čuduju nad tým,ako je možné že sukromný lekár niečo nemusí.
Teraz som reagovala na Pavla,že načo platí odvody tým,že odvody by mal platiť pre rakovinu/polytraumu,SM,čokoľvek nezaplatiteľné ani Rezešom/ a nie pre zubára.Nebolo to absolutne myslené v zlom.Poprosím aby si si prečítala viac príspevkov odo mna,je to pohľad z mojej strany a preto som vlastne vôbec sem začala prispievať.Lebo ma ohromilo,že tak mudri a zorientovaní ľudia ako tu,absolutne nechápu,čo sa v oblasti zdravotníctva deje.
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Indeed Pozri príspevok
Platí to úplne vo všetkom , a ak to niekde neplatí,tak je niečo zdeformované, a treba to dať do tohto štandardu.
To myslíš ako Voskovec s Werichom zarovnávali živý plot?
No na tej najnižšej úrovni sa im to podarilo. Pekná perspektíva.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
BXLmiami Pozri príspevok
Správne,vrážate nemalé čiastky do poisťovní.Ale nie do lekárov.Za to lekári naozaj nemôžu,že tie nemalé čiastky zostanú v poisťovniach.A za dezert by to pacienti tiež chceli,to mi ver.Lenže za dezert nekúpim ani prístroje,a ani najom zan nezaplatím.A od apríla stúpnu hodne náklady na ambulanciách,takže stupnu aj ceny,že ano.
Ty si nejaká chytrá.
Ideš nás všetkých kritizovať za to, že sa snažíme dodržovať zákony?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Indeed Pozri príspevok
Moje uprimné blahoželania aj pre VŠETKÝCH moderátorov stránky Porada.sk.
No zdá sa, že ty si na debatu vystačíš aj sám.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

BXLmiami Pozri príspevok
Vierka,bud ja píšem nezrozumiteľne,alebo si precitlivelá.
V prvom príspevku som reagovala na to,že zvonku všetko vyzerá ružovo a že neviem kto by robil za štvrtinu ceny.Ked začína a zhána si klientov tak všetci,ale ked máš klientov nad hlavu,tak väčšinou dáš ceny do poriadku.Stále ma prekvapuje,že na učtovníckom portáli sa účtovníci čuduju nad tým,ako je možné že sukromný lekár niečo nemusí.
Teraz som reagovala na Pavla,že načo platí odvody tým,že odvody by mal platiť pre rakovinu/polytraumu,SM,čokoľvek nezaplatiteľné ani Rezešom/ a nie pre zubára.Nebolo to absolutne myslené v zlom.Poprosím aby si si prečítala viac príspevkov odo mna,je to pohľad z mojej strany a preto som vlastne vôbec sem začala prispievať.Lebo ma ohromilo,že tak mudri a zorientovaní ľudia ako tu,absolutne nechápu,čo sa v oblasti zdravotníctva deje.
Prepáč, špatne som pochopila ospravedlňujem sa ....vieš ako sa to hovorí múdremu napovedz a sprostého kopni, to som teraz myslela na seba, beriem vysvetlenie. Nie som precitlivelá, ale ak pozrieš tiež moje príspevky zistíš prečo som tak reagovala.
Takže všetko je OK.
Viera
2 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Indeed,

myslím, že by už stačilo.....
2 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Plne súhlasím s Vierkou. Nejdem tu vypisovať o tom aká bola porada dakedy na začiatku a prečo vôbec vznikla. Ale toľko hašterivých ľudí, čo tu je teraz, no neviem, je to smutné.
Hádať sa v téme "čo ma potešilo..." to čo má byť !!! Zamyslite sa trošku nad tým, čo píšete a ako to píšete! Vy, čo ste odborníci v iných odboroch, ako je účtovníctvo, tak sú tu témy aj pre Vás v rôznych poradách. Pomôžte nám tam a my Vám pomôžeme v tom, čo vieme. A tu oddychujme, prosím.
Nech nemusia odchádzať z tejto stránky ľudia, ktorí nám pomáhajú hlavne v odborných témach a v nemalej miere aj v iných.
Maja
6 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Indeed Pozri príspevok
ČO ?

UTEKÁTE pred svojou minulosťou ?

A všetky chlpy na tele sa Vám zježia, ked Vám niekto povie PRAVDU ???
nikto neuteka pred minulostou ... tu nevieme zmenit ... ale ani nevieme ovplyvnit obsadzovanie statnych funcii clenmi KSC prispevkami tu na porade

sorry, ale uz si trapny svojim spamovanim
1 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

VieraPopluharova Pozri príspevok
Indeed,

myslím, že by už stačilo.....
Ešte jeden moj príspevok a bude stačiť,

Vám všetkým, čo sa zastávate minulého režimu a aj tým,čo ste v ňom mali aktívnu učasť nejakým sposobom,

PRIPOMÍNAM, že to bol ZLOČINNÝ režim, presne taký zločinný ako fašizmus a ineé -izmy !

Bol to režim, kde bola tvrdo trestaná odchýlka v slobode názoru, každý kto prejavil svoj osobný názor odlišný od názoru vladnucej moci bol trestaný a perzekuovaný ,
dokonca tým sposobom,že nemal prácu a ani živobytie, že jeho potomkovia nemohli získať vzdelanie,
že odporcovia režimu boli odvláčaní do pracovných táborov v uránových a uhoĺných baniach,
že tí ktorí sa rozhodli opustiť uzemie republiky, boli bez výstrahy od chrbzta zastrelení,
že tí ktorí ideologicky nesúhlasili z týmto režimom, nemohli pochovať svojich mrtvych,
lebo pokoj smutočného zhromaždenia narúšali agenti ŠtB a unášali rečníkov týchto obradov, rovno do väzenia a
stíhali ich za marenie dozoru nad cirkvami...

A čo ešte mám napísať ?

Len to , že žijeme a NEZABUDNEME !
2 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Indeed Pozri príspevok
Jeden moj známy bol za minulého režimu verejne známy svojim ODPOROM voči vtedajšiemu zriadeniu, a bol za tento svoj postoj perzekuovaný , dokonca bol aj vo väzení.
Po r.'89 obdržal oslobodzujúci ROZSUDOK , od toho istého SUDCU,ktorý ho pred r.1989 PERZEKUOVAL.
Keď som sa s ním o tom rozprával, PREČO nepodniká voči dotyčnému SUDCOVI,nejaké kroky,jeho odpoveď ma OHROMILA!
Povedal mi :
" Tí istí ľudia, čo boli na svojich miestach pred r. '89, SÚ aj po rokoch na svojich miestach." (!)
Pozdravujem všetkých bývalých aj súčasných členov KSČ aj bývalých kandidátov KSČ ( KSS ) aj členov strany "Úsvit" a želám im milostiplné kresťanské Veľkonočné sviatky .
To mi pripomenulo jeden starý vtip o babke:
"Teraz sa pekne pomodli, vnúčik môj, a ja ti zatiaľ vyžehlím pioniersku šatku."
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Tak, a mama dnes skončila v nemocnici, pustia ju utorok alebo v stredu.
Budem mať teda super sviatky
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

AlaNR Pozri príspevok
Tak, a mama dnes skončila v nemocnici, pustia ju utorok alebo v stredu.
Budem mať teda super sviatky
No Ali, ak Ťa to poteší, nie si sama v tej mizérii... Včera kolegyni volali, že jej svokra spadla v nemocnici z postele a zlomila si ruku, že nech si pre ňu prídu... A druhá kolegyňa dnes s červenými očami - v ich rodine včera vypadlo z okna malé dieťa a skončilo na ARE na pozorovaní...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Oliwa Pozri príspevok
No Ali, ak Ťa to poteší, nie si sama v tej mizérii... Včera kolegyni volali, že jej svokra spadla v nemocnici z postele a zlomila si ruku, že nech si pre ňu prídu...
To nemocnica s tým, že si majú po ňu prísť, určite len srandovala, či?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať